Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Rowerzyści chcą swojego pasa

Utworzony przez Foton, 2 października 2009 r. o 08:43 Powrót do artykułu
Byłem niedawno przez kilka tygodni w Szwajcarii, w różnych dużych miastach coś takiego jak pasy rowerowe oddzielone żółtą linią to norma. Są nie tylko po prawej stronie ale także na środku drogi, pomiędzy pasami gdy np. trzeba skręcić w lewo. Rewelacyjna sprawa. Na skrzyżowaniach i rondach pasy płynnie na moment wjeżdżają na chodnik, a tuż po skrzyżowaniu z powrotem łagodnie "wracają" na ulicę. Pasy są za wąskie żeby ktoś samochodem mógł "cwaniakować", zresztą tam za jazdę po pasie rowerowym np. na motocyklu grożą drastyczne mandaty. Może się przyjmie, choć nawierzchnia naszych dróg jest do bani i są one wąskie - czasami tam gdzie jest jeden szeroki pas "umownie" robią się dwa, co pozwala choć trochę rozładować korki. Oby zabrali się do tego lepiej niż do remontu ulic i świateł...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeden wielki bezsens urzędniczy, po co? w tym miescie nie ma tylu chetnych na jazde rowerem, nie lepiej zbudowac bus pas? zeby usprawnic komunikacje miejską??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram akcję! Mam nadzieję, że doczekam się bezpiecznej jazdy na lubelskich ulicach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niedługo jak tak dalej pójdzie to rowerzyści będą mieli wszystkie pasy dla siebie....Nie tak dawno bo pierwszego września b.r. z Czechowa na LSM jechałem 45 minut -jest to około 5 km.Taki dystans powinno się pokonywać w przeciągu,najwyżej 10 minut. Pomyśleć ,że przez 35 minut bezcelowo dmuchałem spaliny w powietrze.Osobiście mógłbym pojechać rowerem,ale schorowanej 80-cio letniej teściowej nie posadzę na bagażnik i nie zawiozę do lekarza,natomiast Polski lekarz pan nie pofatyguje się do teściowej bo mu NFZ nie zapłaci i tak błędne koło się zamyka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Foton napisał:
Byłem niedawno przez kilka tygodni w Szwajcarii, w różnych dużych miastach coś takiego jak pasy rowerowe oddzielone żółtą linią to norma. Są nie tylko po prawej stronie ale także na środku drogi, pomiędzy pasami gdy np. trzeba skręcić w lewo. Rewelacyjna sprawa. Na skrzyżowaniach i rondach pasy płynnie na moment wjeżdżają na chodnik, a tuż po skrzyżowaniu z powrotem łagodnie "wracają" na ulicę. Pasy są za wąskie żeby ktoś samochodem mógł "cwaniakować", zresztą tam za jazdę po pasie rowerowym np. na motocyklu grożą drastyczne mandaty. Może się przyjmie, choć nawierzchnia naszych dróg jest do bani i są one wąskie - czasami tam gdzie jest jeden szeroki pas "umownie" robią się dwa, co pozwala choć trochę rozładować korki. Oby zabrali się do tego lepiej niż do remontu ulic i świateł...
Możesz mi powiedzieć ile jest w lublinie takich ulic gdzie możnaby wydzielić takie pasy?Takie pasy mają wtedy sens jeżeli łączą bezkolizyjnie np.:jakieś dzielnice.dzielnice z centrami handlowymi,z obiektami sportowo-rekkreacyjnymi a nie rozpędzisz się na 100 metrach bo jest taka możliwość a później musisz wraz przeprowadzać rower przez światła,przez krawężniki i dziurawe chodniki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no i koniecznie znak zakazu dla rowerów na ciągach gdzie obok są ścieżki. Na JP2 rowerzyści notorycznie jeżdżą po ulicy a nie ścieżką - utrudniają ruch a na zwróconą uwagę zachowują się po chamsku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł moze i wart dyskusji ale może najpierw niech Pan Marcin Skrzypek porozmawia ze Strażą mIejską lub Policją aby zaczęli zwracac uwage na pieszych łażących środkiem ścieżki rowerowej !! Po co nam te wszystkie ścieżki skoro nie da sie z nich korzytać bo chodzanimi piesi! A zwóć uwagę takiemu, to sie oburzy, bo przecież on nic złego nie robi- ciekawe dlaczego nie wlezie jeden z drugim na ulicę i nie idzie jej środkiem?? Takie łażenie po ściezce jest naprawde niebezpieczne i dla rowerzysty i dla pieszego. Dlaczego ulicha żanda z miejskich służb porządkowych nie zwraca na to uwagi?? Czy potrzeba nieszcześcia żeby jeden z drugim zaczeli wlepiać mandaty ( grozi z ato 50 zł mandat karny) za łażenie po ścieżce rowerowej??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Pomysł moze i wart dyskusji ale może najpierw niech Pan Marcin Skrzypek porozmawia ze Strażą mIejską lub Policją aby zaczęli zwracac uwage na pieszych łażących środkiem ścieżki rowerowej !! Po co nam te wszystkie ścieżki skoro nie da sie z nich korzytać bo chodzanimi piesi! A zwóć uwagę takiemu, to sie oburzy, bo przecież on nic złego nie robi- ciekawe dlaczego nie wlezie jeden z drugim na ulicę i nie idzie jej środkiem?? Takie łażenie po ściezce jest naprawde niebezpieczne i dla rowerzysty i dla pieszego. Dlaczego ulicha żanda z miejskich służb porządkowych nie zwraca na to uwagi?? Czy potrzeba nieszcześcia żeby jeden z drugim zaczeli wlepiać mandaty ( grozi z ato 50 zł mandat karny) za łażenie po ścieżce rowerowej??
Wystarczy żeby zwracali uwagę. Na początek. Tymczasem można sobie piknik urządzić na środku ścieżki albo wyprowadzić psa bez smyczy lub na smyczy przez całą szerokość ścieżki, a ci w mundurach jakby byli ślepi. Podejrzewam, że część rowerzystów przestałaby jeździć ulicami, przy których są ścieżki, gdyby znikła konieczność lawirowania i zastanawiania się, czy ten mały piesek nie skoczy zaraz radośnie pod koła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rower napisał:
jeden wielki bezsens urzędniczy, po co? w tym miescie nie ma tylu chetnych na jazde rowerem, nie lepiej zbudowac bus pas? zeby usprawnic komunikacje miejską??
I można by puścić nimi też ruch rowerowy na zasadzie drugorzędności, w ten sposób rozwiązujemy kilka problemów. Kto chce, jedzie komunikacją miejską, kto chce rowerem, a autobusy i rowery nie przeszkadzają tym w samochodach. Tylko obawiam się, że buspasy nie przejdą, niestety.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sam jestem rowerzystą i korzystam z ścieżek, ale często poruszam się samochodem i szlag mnie trafia jak jeden z drugim bałwanem jedzie rowerem ulicą zamiast skorzystać z ścieżki która jest obok. Tak się dzieje dość często np. przy Jana Pawła. Policja od razu powinna takiemu pacanowi mandat strzelić. Ale tak czy siak za budową ścieżek jestem za, jednak większość z nich korzysta, niestety też piesi którzy uważają ze to zwyczajny chodnik.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...