Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Systemy antyplagiatowe na lubelskich uczelniach. Jak działają?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 9 lipca 2016 o 20:26 Powrót do artykułu
Nie działają, bo nadal są bronione "prace kompilacyjne" nawet na 5, nie wspominając już o przypadkach plagiatowanych nieudolnie złożonych w kaleką całość tekstów obcojęzycznych, tłumaczonych za pomocą google translatora. Był taki przypadek na KULu rok temu, oczywiście praca w takim polskopodobnym języku dostała 5++++++, bo kto by ją w ogóle czytał, skoro student, nawet jeśli troglodyta, się uśmiecha.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
System bezsensowny na uczelniach technicznych. Porównuje jedynie tekst, omijając schematy, algorytmy rysunki - często główny dorobek autora. Dodatkowo fragmenty, które nawet mi wydają się "zbyt dobre", jak na zdolności dyplomanta, przechodzą bez przeszkód, a jedyne, co jest zaznaczane jako plagiat to .... spis literatury, który zalecam wklejać jako..... jpeg - wtedy nie ma kłopotu. W systemie bolońskim (idiotycznym), w którym student zajmuje się zamiast nauką pisaniem prac (najpierw inż - licencjat, potem magisterium) jest to dodatkowy kłopot związany z kilkoma kartami biurokracji, jaka trzeba wyprodukować za 180 netto od dyplomanta. Przed systemem bolońskim student przystepując do pisania pracy miał dość dużą wiedzę, która była podstawą pracy dyplomowej - teraz studenci piszący pracę inżynierską mają za sobą raptem kilka przedmiotów inżynierskich i mimo ich szczerych chęci raczej prawdziwymi inżynierami nie są.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Systemy antyplagiatowe to tylko narzędzie, nadal niedoskonałe ale pożyteczne. Uzyskany raport należy przeanalizować i odpowiednio zinterpretować. Pracę nadal ocenia promotor i recenzent, a nie system.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ten system to jedna wielka porażka bo nic nie wykryje jak będzie się używało synonimów z kopiowanych tekstach + inne łączenie lub rozdzielanie zdań.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: