Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
poza tym te 40 milionów zdecydowanie bardziej by się przydały na usprawnienie ruchu ,albo jakieś parkingi piętrowe, może jaki jeden bezpłatny parking by ocalał...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdecydowanie popieram Twoje spojrzenie na wygląd Palcu Litewskiego, to jest wizytówka naszego miasta, miejsce historyczne i takie powinno pozostać. Bez handlu, nie potrzeba nam targowiska i betonu w centrum, to ma być miejsce odpoczynku, spotkań, refleksji... miejsce gdzie tak jak piszesz... kazdy miał swój kącik, ktos grał przy stoliku w szachy, dzieci bawiły się przy fontannie, można było sobie na chwile usiąść na ławce w cienu drzew...
art napisał:
Nie należę do ludzi bojących się zmian i popieram wszelkie innowacje służące poprawie jakości życia, czy krajobrazu jak w tym przypadku, ale czy ten projekt, który zupełnie pozbawia Plac Litewski swoistej intymności,przytulnego romantyzmu i harmonii z otoczeniem, służy tej poprawie... Jak dla mnie, nie. Nie dość, że Lublin nie stać na tak zbędne i kosztowne inwestycje to szkoda by było żeby jeszcze okazywały się tak nie trafne. rdzeń starego miasta powinie zostać stary. Zdecydowanie bardziej na miesjscu były by małe i stosunkowo mniej kosztowne poprawki. "Litwa" powinna pozbyć się tej szpetnej skazy jaka jest toaleta publiczna ( każde miasto powinno i nawet musi mieć toaletę publiczna, ale czy nie lepiej by było, gdyby nie było to zlokalizowane bezpośrednio w sercu tego miasta i nie wyglądało jak "latryna"). Fontanna, przy której miło by było się spotkać z dziewczyną i oddać wspólnym inspiracjom oraz inne małe zmiany architektoniczne, po których dziadkowie od lat spędzający wolny czas na Placu, bez problemu odnaleźli by swój ulubiony stolik do gry w szachy, czy karcianą partyjkę... zdecydowanie bardziej tak to widziałem... Ale to tylko mój prywatny punkt widzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
d*** nie PROJEKT Gdzie w tym wszystkim jest CZŁOWIEK. Czy to jest ARCHITEKTURA dla ludzi. Lublin buduje sobie GROBOWIEC, a w pierwszej jego aleji pochowani zostaną sędziowie KONKURSU i członkowie władz !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Historyk napisał:
A co w tej koncepcji jest nieprzeciętnego?
chociazby to, ze jest to plac na miare XXI wieku, wkoncu. architektura w pelni odpowiada wymaganiom postawionym przez obecne czasy. o ile sie orientuje w Lublinie nie ma jeszcze miejsca o zblizonej koncepcji. jedynym wiekszym przeblyskiem nowoczesnosci jest bodajrze Grey Office Park, ktory konstruktywnie naprawde bardzo mi sie podoba. wpisane jest w rozwoj miast ciagle parcie do przodu, a z takim podejsciem jaka reprezentuje wiekszosc komentujacych nie mamy szansy nawet dobic do poprzeczki. Tak wiec historyku najwyrazniej barokowe kompozycje nie sa pozadane przez dzisiejsza rzeczywistosc, zostawmy teraz my cos od siebie przyszlym pokoleniom. swoja droga mieszkancy ESK powinni posiadac tzw. umysly otwarte, dlatego nie udzielajcie sie negatywnie w momencie gdy najzwyczajniej ta stolica nie zostaniemy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy po raz pierwszy zawitałem do Lublina, zakochałem sie od pierwszego wejrzenia. Stylowa architektura, wspaniała atmosfera, radość młodych ludzi, piękne kobiety. Patrząc na zwycięski projekt, nie wierzę własnym oczom! Plagiat architektury z mojej Warszawy a dokładnie z Placu Hoovera na Krakowskim Przedmieściu. Autor ??? ....hm. Powiem tak, Prezent Warszawy dla Lublina przez "ręce" Krakowian. Przykro mi, że Lublin traci swój niepowtarzalny i cudowny klimat. SZKODA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mzl napisał:
Ten projekt to zupełna tragedia !!!! Znowu nasi lubelscy architekci pokazali wybierając to szkaradztwo że nie zasługują na miano opiniotwórczych !!! To projekt rodem z PRL !!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mi również projekt się nie podoba... Może zamiast wywalać ileś milionów zł na wybudowanie betonowej pustyni, przeznaczmy większość tych pieniędzy na bardziej potrzebne inwestycje, a na placu po prostu np zmieńmy nawierzchnię chodników, posadźmy trochę klombów, zadbajmy o zieleń, o plac zabaw, przede wszystkim o fontannę! Jako rodowita lublinianka, nie wyobrażam sobie, żeby mogło zabraknąć fontanny w Lublinie, całe dzieciństwo tam moczyłam nogi )) !! Niech stare miasto zostanie stare, po prostu zadbajmy o to co mamy....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIE NIE NIE !!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie że jest ok to ma być plac a nie kolejny las!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Idiotyzm w czystej postaci. Po co zmieniać plac litewski? Gdzie się podział plac zabaw? Gdzie alejki, wśród drzew, które chociaż w niewielkim stopniu powodują ukojenie od gwaru i miejskiego pośpiechu? Zamiast wydawać kasę na przebudowę, może warto wydać chociaż raz na RENOWACJĘ! asfalt jest wszędzie popękany, płyty kaflowe - każda w inną stronę... Co za baranie łby wymyślają takie projekty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Plac Litewski w całości jest zabytkiem i tym się powinniśmy szczycić. Nie potrzeba nam betonu, tylko zwykły porządny remont.Wystarczy spojrzeć na stare ryciny tego miejsca. Mam nadzieje, że lublinianie nie dopuszczą do takiej dewastacji!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten projekt i w ogóle ten pomysł na XXI wiek to gigantyczny KICZ. Ale ja bym się tak tym nie przejmował Oczywiście nie dojdzie do jego realizacji bo najprawdopodobniej takie jest założenie: konkurs-nagroda-projekt ostateczny-wypłata. Ktoś MUSI ZAROBIĆ na umowach starej ekipy ratusza bo to ostatni moment. Ciekawe gdzie się podział konserwator zabytków? I jaka jest jego opinia??? Generalnie cała ta sprawa jest szyta grubymi nićmi. Ja nie mieszkam w Lublinie od lat ale za każdym razem, gdy tu przyjeżdżam czuję, że znam tu każdy kamień. No może poza szokiem związanym z McDonaldem obok Poczty Głównej Nie chciałbym kiedyś wrócić i zamiast znajomego placu ujrzeć coś takiego co zaprojektowali "urbaniści". I mam nadzieję, że to się nigdy nie wydarzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A chwalą się że z Lublina wycofali dopalacze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakie znowu tereny zielone ,tereny zielone masz w saskim lub ogrodzie botanicznym ,nad zalewm,czy w parku obok centrum kultury ,to ma byc plac miejski a nie park
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tereny zielone a moze pastwisko ,widac niektorym dalej pochodzenie nie daje zapomniec skad pochodzi najlepszy projekt z zaprezentowanych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mnie podoba się plac litewski taki jaki jest , moi znajomi ze Szczecina byli nim zachwyceni , nie rozumiem po co to zmieniać ,kto będzie kupował w tych sklepach w podziemiach ?, kogo będzie na to stać ,bo chyba w większości nie mieszkańców Lublina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może tak poprawić przepustowość ulic budując tunel pod alejami Racławickimi,jak to kiedyś miało miasto w planie - to chyba ważniejsze niż Plac Litewski - Ale plac jest przy Ratuszu i włodarze dbają tylko o tereny w pobliżu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co zmieniać ten Plac? Włodarze tego upadającego miasta zajęliby się budową dróg, ich remontem, budową parkingów w mieście!!! Zamiast zrobić coś pożytecznego planują zbędne i nieistotne w tym momencie inwestycje. Jak już wszystko będzie cacy tj.: będziemy jeździli po drogach gładkich jak stół, większość z nas przesiądzie się do przyjaznej- ekologicznie, czasowo i finansowo- komunikacji miejskiej to wtedy wyborcy sami się upomną o poprawę "piękna" wszelkich skwerków, placy i deptaków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
chociazby to, ze jest to plac na miare XXI wieku, wkoncu. architektura w pelni odpowiada wymaganiom postawionym przez obecne czasy. o ile sie orientuje w Lublinie nie ma jeszcze miejsca o zblizonej koncepcji. jedynym wiekszym przeblyskiem nowoczesnosci jest bodajrze Grey Office Park, ktory konstruktywnie naprawde bardzo mi sie podoba. wpisane jest w rozwoj miast ciagle parcie do przodu, a z takim podejsciem jaka reprezentuje wiekszosc komentujacych nie mamy szansy nawet dobic do poprzeczki. Tak wiec historyku najwyrazniej barokowe kompozycje nie sa pozadane przez dzisiejsza rzeczywistosc, zostawmy teraz my cos od siebie przyszlym pokoleniom. swoja droga mieszkancy ESK powinni posiadac tzw. umysly otwarte, dlatego nie udzielajcie sie negatywnie w momencie gdy najzwyczajniej ta stolica nie zostaniemy.
- człowieku co Ty wypisujesz? Ten plac ma komponować się z atmosferą starego Lublina i istniejącą już architekturą. Betonową nowoczesność mamy na osiedlach. W miastach są niezbędne tereny zielone. Nie tylko to płuca miasta, ale też miejsce odpoczynku. Plac Litewski powinien być pełen zieleni z placem zabaw, fontanną, ławkami, przepełniony rozmowami i śmiechem, a nie kolejnym betonowym czymś, przez które będzie się przechodzić obojętnie i szybko, szczególnie w czasie upałów. Czytając niektóre komentarze odnoszę wrażenie, że piszą je ludzie nie związani od pokoleń z Lublinem, którym nowoczesność przysłania estetykę i potrzeby tego miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli mamy mieć Plac Litewski taki, jak przedstawia projekt, to chyba szkoda pieniędzy na modernizację w takim wydaniu.Niech już lepiej zostanie taki, jaki jest w chwili obecnej. Nasze miasto już i tak staje się pełne szarości, betonu.Jeszcze trochę, a będziemy sobie sadzić drzewa w doniczkach na balkonie,żeby mieć trochę zieleni.A w czasie intensywnych opadów deszczu zaczyna się lamentowanie,ze zalewa nam ulice. Gdzie ma wsiąkać ta woda skoro mamy asfalt, kostkę itp., a likwiduje się coraz częściej oazy zieleni miejskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...