Jest to mój pierwszy artykuł, a bedzie on dotyczył Górek Czechowskich. Jestem z czechowa ,jezdze na crossie od 2 lat, często przyjeżdzam ze znajomymi na gorki by pojezdzić, Jak niektorzy wiedzą że te tereny należą do spółki Kieleckiej Echo Investment. I nic z tym terenem nie jest robione od długiego czasu. [i]Czytając na internecie oraz rozmawiając z paroma ludźmi w okolicy Górek Czechowskich. Dowiedzałem się że kiedyś były organizowane zawody, i że spółka miała podpisana umowę , że mozna legalnie korzystać z toru . Dowiedzałem się też że byli sponsorzy i. Ale że umowa zakonczyła się i że teraz nic z tym nie jest robione. Ze znajomymi czesto jeżdzimy na górkach można powiedzieć nielegalnie bo spółka zażyczyła sobie zamknięcia toru i postawili barierki. Ale jest to jedyne miejsce naprawde niesamowiete na Czechowie gdzie pasjonacji tego świetnego sportu mogą pojeżdzic, jest nas wielu. Tor powoli się rozpada, ponieważ nikt o niego nie dba, pojawiaja się miejscami szczeliny 0,5 metrowe oraz cały tor zarasta krzakami. Oczywiście braliśmy łopaty i próbowaliśmy naprawiać tor jednak to jest mało bo nie posiadamy odpowiedniego sprzętu a bez zgody spółki nie bedziemy w dużym stopniu naprawiać tor. Ale o co naprawde chodzi o to że ten sport powinnien być w jak najwiekszej skali rozprowadzany na lubelszczyźnie.Wyczytałem się na internecie że kielecka spółka chciała tam wybudować centrum handlowe ale rada miasta się nie zgodziła. Chce nagłośnić tą sprawe ponieważ kielecka spółka razem z rada miasta mogłaby rozmawiać o tym terenie gdzie znajduje się tor. Najlepiej by było podpisać umowę jeśli jedna i druga strona by się na to zgodziły, a gdyby tak było to można by znaleźć sponsorów i dbać o tor ponieważ to miejsce jest idealne zdala od bloków i domów nie było by slychać przeszkadzające dźwieku motocykla. Rozmawiałem ze znajomymi i postanowiłem napisać. Jest klub motocrossowy w Lublinie i jakby doszło do porozumienia między spółka a rada miasta i znalazło by się sponsorów, dzieki ktorym by można było rozbudować oraz cały tor poprawić. To nawet sądze że mogłyby tam odbywać się zawody, a chętnych na jeżdzenie w tamtych terenach by napewno nie brakowało. http://i602.photobucket.com/albums/tt106/anotak7/rower9/9020.jpg [/i]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz