Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Trąba powietrzna w lublinie 1996

Utworzony przez Zaciekawiony, 10 lipca 2011 r. o 14:03
witam Szukam informacji na temat krótkotrwałej trąby powietrznej jaka pojawiła się na przedmieściach Lublina 22 czerwca 1996 roku. Z tego co zebrałem wynika, że wir powalił pas drzew w Starym Gaju, uszkodził altanki na działkach i kilka domów przy ulicy Janowskiej. Chcę opisać tę sprawę na swoim blogu (Biblia Curiosa.blogspot.com) poświęconym takim właśnie mało znanym przypadkom, i choć zebrałem już część informacji, to czyjaś relacja bardzo by mi się do artykułu przydała.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zaciekawiony napisał:
witam Szukam informacji na temat krótkotrwałej trąby powietrznej jaka pojawiła się na przedmieściach Lublina 22 czerwca 1996 roku. Z tego co zebrałem wynika, że wir powalił pas drzew w Starym Gaju, uszkodził altanki na działkach i kilka domów przy ulicy Janowskiej. Chcę opisać tę sprawę na swoim blogu (Biblia Curiosa.blogspot.com) poświęconym takim właśnie mało znanym przypadkom, i choć zebrałem już część informacji, to czyjaś relacja bardzo by mi się do artykułu przydała.
zbierz informacje o wszystkich takich przypadkach w Lublinie, w latach 90 były chyba dwa takie przypadki oba w okolicy ul. Kraśnickiej większe zniszczenia spowodowała trąba w latach 30 (1938 bodaj) która zniszczyła rzeźnię miejską pzdr.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przemek Leniak napisał:
zbierz informacje o wszystkich takich przypadkach w Lublinie, w latach 90 były chyba dwa takie przypadki oba w okolicy ul. Kraśnickiej większe zniszczenia spowodowała trąba w latach 30 (1938 bodaj) która zniszczyła rzeźnię miejską pzdr.
O innym przypadku z tych lat nie słyszałem, choć wiem, że w latach 80' pojawiały się dość blisko miasta. Na temat trąby z 1931 roku też będę pisał, nawet przegrzebałem stare gazety w bibliotekach, i będę próbował zainteresować tym gazetę. Na razie mogę powiedzieć, że przeszła przez miasto od ulicy 1-maja wzdłuż Bystrzycy do dzielnicy Tatary, uszkadzając kilkaset budynków i zabijając 6 osób. Niedługo będzie 80 rocznica, stąd moje zainteresowanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No cóż, nic nowego się nie pojawiło, więc oparłem się na tym co wygrzebałem sam, i napisałem notkę: http://curioza.blogspot.com/2011/07/traba-powietrzna-w-lublinie-22-czerwca.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...