Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Jak nie będzie porządnych dróg albo lotniska (przykład Rzeszowa), zawsze będziemy w tyle. Żaden inwestor byle jaką drogą tu nie dojedzie, nawet jakby było 10 multipleksów i 20 kinoteatrów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prowadząc działalność gosPOdarczą w zeszłym roku zdecydowanie zakończyłem wszelką wsPOłpracę z ostatnimi kontrahentami z Warszawy bo to, co się wtedy zaczęło wyrabiać na drogach przechodziło wszelkie granice ludzkiego POjęcia. PO prostu totalna POrażka komunikacyjna. Przerzuciłem się na dostawców z Białegostoku, Lublina i Rzeszowa i jestem niezwykle zadowolony. Natomiast za nic nie POtrafię zrozumieć PR-zachwytu nad Wrocławiem, trójmiastem i Krakowem bo dla mnie te miasta to POrażka POreklamowana jako sukces. Widzę dużą POprawę w Toruniu, Bygdoszczy, Grudziądzu. Ale i tak zrobię wszystko by moje wszystkie dzieci nie musiały mieszkać w Tuskdonaldstanie, nawet jakby był 5-POcentowy wzrost gosPOdarczy przez następne POndziesiąt lat rządów POpaprańców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Można to spokojnie zaliczyć jako kolejny sukces chama Palikota i drużyny Chyżego Rója.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nik napisał:
Prowadząc działalność gosPOdarczą w zeszłym roku zdecydowanie zakończyłem wszelką wsPOłpracę z ostatnimi kontrahentami z Warszawy bo to, co się wtedy zaczęło wyrabiać na drogach przechodziło wszelkie granice ludzkiego POjęcia. PO prostu totalna POrażka komunikacyjna. Przerzuciłem się na dostawców z Białegostoku, Lublina i Rzeszowa i jestem niezwykle zadowolony. Natomiast za nic nie POtrafię zrozumieć PR-zachwytu nad Wrocławiem, trójmiastem i Krakowem bo dla mnie te miasta to POrażka POreklamowana jako sukces. Widzę dużą POprawę w Toruniu, Bygdoszczy, Grudziądzu. Ale i tak zrobię wszystko by moje wszystkie dzieci nie musiały mieszkać w Tuskdonaldstanie, nawet jakby był 5-POcentowy wzrost gosPOdarczy przez następne POndziesiąt lat rządów POpaprańców.
Może to i lepiej, jeśli będą miały poglądy podobne do twoich, to niech sobie POwyjeżdżają z Lublina i okolic...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przede wszystkim brakuje szybkiego połączenia *kolejowego* z Warszawą. 2:30 pociągiem to jest stanowczo za długo aby dojeżdżać codziennie do pracy, w związku z tym ludzie wyjeżdżają z Lublina i osiedlają się w innych miastach, tam gdzie jest praca. Gdyby pociągiem jechało się 1:30h (np. dojazd do pracy 2h) to część ludzi mieszkałaby i wydawała zarobione pieniądze w Lublinie a zarabiała np. w Warszawie. Ale nasi politycy i samorządowcy mają to gdzieś. Przykład Łodzi pokazuje, że dzięki Warszawie sama Łódź się rozwija. Podsumowując priorytetem dla Lubelszczyzny powinna być infrastruktura kolejowa, przede wszystkim linia Warszawa-Lublin-Chełm-Dorohusk!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Palikot robi jak mówił w kampani wyborczej "WSZYSTKO DLA LUBELSZCZYZNY..." Jak na razie narobił nam duzo wstydu. Żałosne!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
-komunikacja drogowa ,lotnicza ,kolejowa lezy -gospodarka leży -sport lezy żużla nie ma, piłka zdycha siatkówki nigdy jie było więc 3 główne dyscypliny są w zasadzie nie obecne -jedno kino ,mała ilośc basenów zero innowacyjnych form spędzania wolnego czasu tylko rolkowiska,mini golf,ścianki iaquaparkbrudno,smutno,żałobnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jednym słowem raport jest pełny i prawidziwy jesteśmy zaściankowym,prowincjonalnym miastem w którym marnie się zarabia,nie ma co robić.Ludzie sa pełni flustracji,zdołowania,widza totalny brak perspektyw więc stąd uciekają.Jedno to brak dobrej pracy,dwa brak spędzenia w fajny sposób wolnego czasu, trzy brak komunikacji ze światem, i jako czwarte brak zżycia się z miastem.Nie da lubić się miasta w którym władze robią wszystko by je dobić,pogrążyć i sprawić by w oczach mieszkańca był tylko wstyd,zażenowanie.A tak wielu z nas się czuje...kopletny dół i brak zmian na lepsze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanawia mnie dlaczego ciągle sami porównujemy się z Rzeszowem. Nie chce obrażać tego miasta i umniejszać jego postępu, ale nie można porównywać miast różniących się w tak wielu aspektach. Rzeszów ma tylko 165 tys. mieszkańców, nieznane uczelnie, uniwersytet rzeszowski powstał poprzez odebranie go umcs, bo byla to jego filia, na którą umcs wyłożył pieniądze. Nikt on tym nie mówi, ale te pieniądze można było zainwestować w Lublinie, nie wiadomo czy nasz uniwersytet coś z tego odzyskał. Tymczasem Rzeszów dostał gotowy produkt. Tak w Rzeszowie jest dużo hipermarketów, ale nie ma do nich kto chodzić, bo jest ich za dużo!!! Mieli praktycznie gotowe lotnisko, a my musimy je budować od podstaw. Poza tym mieszkałem w Rzeszowie przez rok i jako osoba z zewnątrz mogę powiedzieć, że to miasto nie ma duszy. Wszystko wydaje się sztuczne i nastawione na wciskanie kitu przejezdnym, tak przejezdnym. Jeśli mamy się porównywać to dobrze, ale porównujmy się z miastami podobnymi do Lublina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak to jest że lublin mający ponad 1 miliard budżetu nie ma dołożyć 100 miloów na stadion a białystok z kilkaste tys mniejszym budżetem buduje obiekt za 240 milonów.To samo dotyczy budżetów klubów jagielonia -7-8 milonów,resovia 8 milonów a lubelska pika i żużel nie mogą zebrać około 2 milonó łącznie.Jak widać coś z lublinem jets nie tak.W innym miastach można u nas nie.To kwestia gospodarownia kasą,zaradności władz,podejścia ludiz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do M. Jakbym miała taką czarną wizje rzeczywistości to bym chyba tylko siadła i sie pochlastała. W rzeczywsitości wcale tak nie jest, a teksty o tym jak to w Lublinie jest nudno, mozna sobie miedzy bajki włozyć. W lublinie dzieje sie duzo ciekawych rzeczy, nie ma tygodnia żebym nie była na jakimś fajnym koncercie. Ci którzy piszą ze sie tu nic nie dzieje muszą naprawde niczym się nie interesować, nie czytac gazet...Po za tym ublin zmienia się na lepsze i nie sposób tego nie dostrzec. A po trzecie - po osmiu latach rzadów Pruszkowskiego,najgorszego prezydeta jakiego Lublin miał w historii, który zaprzepaścił lata wzrostu gospodarczego - trudno żeby wszystko było cacy. Ale ja tu zostaję. Nie zamierzam nigdzie sie ruszyć, a takie narzekanctwo jak powyzej napelnia mnie obrzydzeniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co to za jelopa przyjela takie kryteria ?? Lublin moze i nie zasluguje jeszcze na miano metropoli le po 1 - chodzi o to ze znowu kase dostana tylko metropolie a reszta sie bedzie dalej cofac, a po 2 - co to za ocena " rozmach zycia " ???!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
całkowicie NIE profesjonalny ranking... warszawa ideałem ... od kiedy !!!!????? Lublin gorszy od Rzeszowa :) hahahaha !!!! daleko Rzeszowowi do Lublina !!!! Łódź lepsza od Lublina hehe... czy oni byli w tej zakichanej brudnej i obrzydliwej z olbrzymim bezrobociem , pracującej w większośći w warszawce Łodzi ???!!!!! bzdury w tym rankingu są !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No bo gdzie się buduje kilometr drogi 5 lat ( trasa zielona ) i końca nie widać, gdzie są takie krzywe "chodniki" w centrum miasta (Narutowicza), gdzie jest tyle brudu na ulicach i chodnikach, pomazanych ścian, rozbitych wiat itp, itd. Któż może mieć pomysły na sztuczną trawę, budki z napojami i przenośnym wychodkiem pod baobabem - no przecież nie władze metropolii tylko nic nie mogące władze moherowej wioski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LBn napisał:
Zastanawia mnie dlaczego ciągle sami porównujemy się z Rzeszowem. Nie chce obrażać tego miasta i umniejszać jego postępu, ale nie można porównywać miast różniących się w tak wielu aspektach. Rzeszów ma tylko 165 tys. mieszkańców, nieznane uczelnie, uniwersytet rzeszowski powstał poprzez odebranie go umcs, bo byla to jego filia, na którą umcs wyłożył pieniądze. Nikt on tym nie mówi, ale te pieniądze można było zainwestować w Lublinie, nie wiadomo czy nasz uniwersytet coś z tego odzyskał. Tymczasem Rzeszów dostał gotowy produkt. Tak w Rzeszowie jest dużo hipermarketów, ale nie ma do nich kto chodzić, bo jest ich za dużo!!! Mieli praktycznie gotowe lotnisko, a my musimy je budować od podstaw. Poza tym mieszkałem w Rzeszowie przez rok i jako osoba z zewnątrz mogę powiedzieć, że to miasto nie ma duszy. Wszystko wydaje się sztuczne i nastawione na wciskanie kitu przejezdnym, tak przejezdnym. Jeśli mamy się porównywać to dobrze, ale porównujmy się z miastami podobnymi do Lublina.
To nie jest do końca prawda. Uniwersytet Rzeszowski nie powstał tylko z UMCS, ale z trzech połączonych uczelni (wśród których był też UMCS). Mieszkańców jest 180 tys. Chodzę do tych hipermarketów i jakoś nie widzę, żeby świeciły pustkami, gdyby tak było, nie miałyby racji bytu, a jakoś ich nie zamykają. Poza tym jest czysto i bezpiecznie, czego nie można powiedzieć o Lublinie. Nie wspomnę już o jaości komunikacji, która w Lublinie pozostawia wiele do życzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale Rzeszow nie ma szopki co roku a Lublin ma , a raz nawet się spaliła ale zarząd miasta szybko odbudował i osiołka mają kupić, chyba że jakiś z urzędu zgłosi się sam i będzie za osiołka robił a może ze dwóch.A Rzeszów ma największy pomnik PIZZY w samym centrum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się, w Lublinie dzieje się naprawdę bardzo dużo tylko jeśli się tym nie interesuje to skąd można wiedzieć. Przyjechałem do Lublina 4 lata temu z ..... Wrocławia i muszę Wam powiedzieć, że jest to niesamowite miasto. Nie chcę z niego wyjeżdżać i nie wyjadę. Chcę się związać z Lublinem na dłużej. Wielu moich znajomych także. Nie rozumiem tylko dlaczego sami mieszkańcy robią Lublinowi krzywdę. Naprawdę myślicie, że w innych miastach jest eldorado?? Czyste ulice, równe chodniki, punktualna komunikacja, której tabor jest w całości wymieniany co 2 lata...itd. Otóż nie. Każde miasto (nie tylko w Polsce) ma swoje problemy i nie istnieje miasto idealne pod tymi względami. Czy myślicie, że jak ponarzekacie to będzie Wam lepiej?? Od razu zaczną postrzegać Lublin inaczej?? Jak chcecie zmienić miasto najpierw zmieńcie podejście do tego miasta. Słyszeliście kiedyś, żeby sprzedawca w sklepie mówił jaki ma paskudny lokal, niedobre jedzenie, złej jakości towar?? Jeśliby tak powiedział nie miałby wielu klientów. Tak samo potraktujcie Lublin. Jak towar, który trzeba sprzedać. Wtedy pojawi się więcej inwestorów, turystów, ludzi, którzy są ciekawi świata. Jak ktoś Was pyta to skupcie się na pozytywach, których w Lublinie nie brakuje, z resztą jest ich zdecydowana większość. Ktoś ma rację, nie można porównywać Lublina do Rzeszowa, to dwa zupełnie inne miasta. Ja bym Lublin porównywał z Wrocławiem, Gdańskiem, Katowicami. Jeśli chodzi o Rzeszów, to mam znajomego z tego miasta i on sam nie jest zadowolony z wszystkich rzeczy, które tam wymyślają, np. przy okazji metropolii. W ostatnim czasie zaczęto jak najszybciej wcielać okoliczne wsie, żeby koniecznie zrobić z miasta metropolię i nie być jednym z najmniejszych miast wojewódzkich w Polsce. W ten sposób Rzeszów miał przeskoczyć m.in. Olsztyn. Lublin nie ma takich "problemów". Więc jak piszecie 165 tys. czy 180 to jest bez różnicy, chyba, że przy porównywaniu problemów miast o takiej liczbie ludności. Na koniec chciałbym zaznaczyć, że bardzo się cieszę, że Rzeszów się rozwija i mam nadzieję, że będzie się rozwijał nadal, a przy tym obydwa miasta mogą ze sobą jeszcze lepiej współpracować, co na pewno będzie korzystne dla wszystkich zainteresowanych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten ranking o jakas wielka sciema.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W NOSIE MAM ZESTAWIENIA KOCHAM TO MIAST I UWAŻAM ŻE JEST NAJPIĘKNIEJSZE NA ŚWIECIE ,SZKODA TYLKO ŻE WŁADZE MIEJSKIE I WOJEWÓDZKIE SĄ MAŁO WARTE BO TO OD NICH WSZYSTKO ZALEŻY ,PRZY NASTĘPNYCH WYBORACH BĘDĘ O TYM PAMIĘTAŁ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
metropolia:duże miasto będące istotnym ośrodkiem gospodarczym lub kulturowym-gdy prawda stanie się zgodna z rzeczywistością Lublin będzie metropolią tak jak się niektorym marzy!!!/zapraszam do zwiedzania:Lubartowska,Kunickiego,Tatary etc. etc/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...