Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

W Lublinie powstanie nowy cmentarz?

Utworzony przez mordotymoja, 3 marca 2014 r. o 08:36 Powrót do artykułu
Nie dla nowych cmentarzy,a wybudować spalarnię zwłok.Jak władze sobie to wyobrażają;ludzie stawiają pomniki ,które stoją latami.Polska niedługo będzie jednym wielkim cmentarzyskiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To chyba kolego nie słyszałeś o tym jak sprzedaje się i oczyszcza nieopłacone groby. Lipowa jest starym cmentarzem na którym już dawno nie ma miejsca na nowe pomniki a tu co rusz jakies nowe obeliski i pochówki - zwyczajnie rozkopują, wyrzucają kości do śmietnika (to tzw wg nich ekshumacja - byłem swiadkiem, kiedy sam robiłem porządek w rodzinnym grobowcu to gdyby nie awantura to i kości moich pradziadków wylądowałyby w śmietniku) a potem grób sprzedaje się z akilkanaście tysięcy, cennik w zarządzie cmentarza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Polsce powinien być system taki jak w USA. Zwłoki są spalone, a na cmentarzu jest tylko mała tabliczka. Niedługo po prostu nie będzie miejsca na inwestycje, bloki, czy nawet na kolejne cmentarze... Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko i wyłacznie spalarnia. Dla porównania: w czterokondygnacyjnym grobie staną cztery trumny a urn ile? myślę, że około 100. Rachunek jest prosty. no, chyba , że ktoś nie chce, aby rachunek był prosty?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Budowie nowego cmentarza na Sławinie już od dłuższego czasu sprzeciwiała się grupa prywatnych właścicieli nieruchomości, m.in. w rejonie ul. Poligonowej i ul. Dzbenin." Jak budowano lotnisko obok mojego domu to "grupa prywatnych właścicieli nieruchomości, m.in. w rejonie ul. Poligonowej i ul. Dzbenin."siedzieli cicho . Wszyscy żyjemy w mieście więc wszyscy musimy wziąć na siebie te niedogodności w miejscach gdzie akurat mieszkamy!      
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 będą swije prochy wysyłać na inną planetę,bo tutaj już nie ma dla nich miejsca
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To chyba kolego nie słyszałeś o tym jak sprzedaje się i oczyszcza nieopłacone groby. Lipowa jest starym cmentarzem na którym już dawno nie ma miejsca na nowe pomniki a tu co rusz jakies nowe obeliski i pochówki - zwyczajnie rozkopują, wyrzucają kości do śmietnika (to tzw wg nich ekshumacja - byłem swiadkiem, kiedy sam robiłem porządek w rodzinnym grobowcu to gdyby nie awantura to i kości moich pradziadków wylądowałyby w śmietniku) a potem grób sprzedaje się z akilkanaście tysięcy, cennik w zarządzie cmentarza.
Niestety prawosławni wyprzedali całą część starego cmentarza, dawniej były tam stare groby opisane cyrylicą, dziś...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...