Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wypadek na al. Witosa w Lublinie

Utworzony przez Tomek, 14 czerwca 2012 r. o 16:24 Powrót do artykułu
Mieszkam w okolicy - na tym rondzie nie ma tygodnia bez stłuczki. Nie jestem zwolennikiem stawiania sygnalizacji świetlnej, bo spowalniają ruch, ale w tym miejscu jest to konieczne. 300m dalej na ulicy Krańcowej jest przejście dla pieszych łączące osiedle z targiem - tutaj także konieczna jest reorganizacja ruchu, często dochodzi tu do potrąceń pieszych. Najlepszym rozwiązaniem byłby tunel dla pieszych pod jezdnią, aby nie spowalniać ruchu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomek napisał:
Mieszkam w okolicy - na tym rondzie nie ma tygodnia bez stłuczki. Nie jestem zwolennikiem stawiania sygnalizacji świetlnej, bo spowalniają ruch, ale w tym miejscu jest to konieczne. [/quote] Tam są ciągłe linie, znaki stop, tam jest najwygodniejszy i najprostszy pod słońcem typ skrzyżowania. Dość przerabiania rond na skrzyżowania kierowane. Jak miło i płynnie jeździło się kiedyś na Czechowie, jak płynnie szedł ruch po Zana, Filaretów i Wileńskiej... ale nie, kretyni nie potrafią jeździć po rondach, więc zróbmy skrzyżowania dla kretynów... i zablokujmy cały ruch. To przecież łatwiejsze, niż wyłapać kretynów i dać normalnym kierowcom możliwość jazdy w normalnych warunkach. Jeżdżę tamtędy sporadycznie (czasami do Obi, czasami na Rataja lub do Carrefoura), ale jak już tam jestem, to zjeżdżam z ronda z duszą na ramieniu i ciągle patrząc w prawo. Ale nie przez brak sygnalizacji, lecz przez brak instynktu samozachowawczego u wielu spośród jeżdżących tam kierowców. Postawić tam patrol raz na tydzień, na dwie godzinki. Niech natłuką mandatów, podług nowego taryfikatora, tym, którzy zachowują się tam nieprzepisowo. Niezatrzymanie się przed "Stop"-em - 2 pkt. Wymuszenie pierwszeństwa - zdaje się 6 pkt. Wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych) - nagminne na przejściu po stronie Makro - 10 pkt. Utrudnianie lub tamowanie ruchu poprzez niesygnalizowanie lub błędne sygnalizowanie manewru - 2 pkt. Nawet bez spowodowania kolizji łatwo tam znaleźć chamów, którzy w kilka sekund "zarabiają" na 20 punktów. Tylko nikt im tych punktów wlepiać najwyraźniej nie chce. Kilka takich wyrywkowych akcji i WORD miałby kilku klientów na ponowny egzamin. [quote name='Tomek' timestamp='1339683872' post='639097'] 300m dalej na ulicy Krańcowej jest przejście dla pieszych łączące osiedle z targiem - tutaj także konieczna jest reorganizacja ruchu, często dochodzi tu do potrąceń pieszych. Najlepszym rozwiązaniem byłby tunel dla pieszych pod jezdnią, aby nie spowalniać ruchu.
Tu się zgodzę. Do tego od czasu do czasu zamontować tam kamerę do wyłapywania wykroczeń i lać bez litości bezmózgów za wyprzedzanie przed przejściem, za wymuszenie pierwszeństwa na pieszych za omijanie zatrzymujących się by pieszych puścić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety temat skrzyżowania przy ul Krańcowej jak i przejścia był wałkowany min przez dwa lata i co? urzędnicy maja to głęboko w .upie musiało by zginąć 10 osób w ciągu tygodnia to by łaskawie dupsko ruszyli a tak za nic nie robienie biorą olbrzymie pieniądze i śmieją nam się w twarz kolejne miejsce to ul Mecz. Majdanka z Sulisławicką wszędzie mówią gazety piszą gdy coś poważniejszego to i tvp pokarzą i na tym się kończy wszyscy wiedzą , widzą tylko nikt nie reaguje a logicznym jest ze jeśli nagminne są wypadki to trzeba coś z tym zrobić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rosomak napisał:
Niestety temat skrzyżowania przy ul Krańcowej jak i przejścia był wałkowany min przez dwa lata i co? urzędnicy maja to głęboko w .upie musiało by zginąć 10 osób w ciągu tygodnia to by łaskawie dupsko ruszyli a tak za nic nie robienie biorą olbrzymie pieniądze i śmieją nam się w twarz kolejne miejsce to ul Mecz. Majdanka z Sulisławicką wszędzie mówią gazety piszą gdy coś poważniejszego to i tvp pokarzą i na tym się kończy wszyscy wiedzą , widzą tylko nikt nie reaguje a logicznym jest ze jeśli nagminne są wypadki to trzeba coś z tym zrobić
Pokaż mi w tym kraju urzędnika od dróg, który nie ma czegoś w d..pie Będzie trudno. Coś raz przyklepane będzie istnieć długi czas. Co do skrzyżowania DMM, Sulisławickiej i Grabskiego - tam zasady są proste, tylko kierowcom brak wyobraźni... a skręt w lewo z Sulisławickiej wymaga cierpliwości i uważnej obserwacji... a nie ułańskiej fantazji. Coś na ten temat wiem, bo jeżdżę tamtędy czasami. Wiem też, że jak z Sulisławickiej w lewo próbuje skręcić 5 czy 6 "L"-ek pod rząd, to szybciej wyjdzie zawrócić przy Dulęby i skręcając przy szkole w Kosmonautów dojechać do Krańcowej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rondo Makro to jedno z najprzyjemniejszych rond w mieście! -pod warunkiem,że przejeżdżają przez niego tylko kulturalni kierowcy... Prawie zawsze "opuszczając" to rondo zwracam bardzo dużą uwagę na to,czy przypadkiem jakiś "miszczu kjerownicy" nie zasuwa wprost na mnie od prawej strony. Wszędzie na drodze potrzebna jest zasada Ograniczonego Zaufania!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety na rondzie koło makro nagminnie łamane są przepisy. Kierowcy skręcają w lewo ze środkowego pasa....ale nie liczę na to że policja się tym zainteresuje, bo kiedyś widziałam radiowóz jak tak własnie jechał. Uprzedając atak innych osób dodam, że radiowóz nie miał włączonych sygnałów dźwiękowego i świetlnego dlatego nież nie był uprzywilejowany. Poza tym policja chyba powinna dawać przykład poprawnej jazdy, skoro za 5 minut wystawia mandaty za wykroczenia drogowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...