Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Żeby nad Czerniejówką i Bystrzycą było miło i przyjemnie

Utworzony przez americanos, 28 kwietnia 2010 o 12:39 Powrót do artykułu
TOĆ TO WODOSPAD PRZY FIRLEJSTRASSE in ALTEN BRONOWITZ I JA SWGO CZASU TAM PŁYWAŁ.NO NO MIŁO POWSPOMINAĆ
Zaloguj się, aby oddać głos
0
super!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W Szwecji prawie we wszystkich miastach (a dużych Geteborg lub Sztokholm) w szczególności wzdłuż prawie każdej rzeki jest bulwar oddzielny dla pieszych i oddzielny dla rowerów. Są miejsca na biwaki i grilla. Ławki, punkty widokowe, place zabaw, ściezki zdrowia, drabinki gimnastyczne, boiska, pomosty dla łódek, kajaków lub wędkarzy i "inne cuda". Fajnie by było, aby "Lublin sie zEuropeizował", ale, czy długo tak będzie? Wandalizm po wódzie, prochach lub maryście. Dewastacja, aby kretyn mógł "pokazać" kolegom lub "zadowolonej" dziewczynie jaki jest "on macho". Nawet oświetlenie niewiele da, gdy blokersi zamiast na klatce schodowej "okupować" będą takie miejsca. Wszystko zależy od nas samych-reakcji obywatelskiej. "A JAK CIĘ WIDZĄ, TAK O TOBIE W ŚWIECIE PISZĄ"...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
######www.youtube.com/user/bambo7532#p/u/6/J8NWGCD8gpM W minucie 2.20 mojego filmiku widać,jaka czysta jest Bystrzyca...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
youtube.com/watch?v=J8NWGCD8gpM
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bystrzyca jest czystą rzeką, ale zaniedbaną. Pierwszy powód to błędy administarcyjne. Korytem rzeki zajmuje sie Zarząd Wodny, brzegami Zarząd Melioracji, a chodnikiem/ścieżką rowerową wzdłuz jej brzegu miasto/gmina. Wszystkie rzeki powinny być koszone, a nie zarośnięte. Jednym z naturalnych sposobów walki z zarastaniem są ptaki wodne np. kaczki lub łabędzie, które "pracują" jak podwodna kosiarka do trawy. Aby muł nie pokrywał dna rzeki (piasek, drobinki gumy z opon, liście itp), co bezpośrednio wpływa z kanału burzowego powinny byc wykonane tzw. zlewnie. Jest to betonowa niecka, w której opadają wszystkie zanieczyszczenia opróżniane później przez szambiarkę. Woda deszczowa lżejsza od zanieczyszczeń naturalnie odpływa do rzeki. Takie zlewiska wykonywane są teraz np. przy autostradach. Aby nie było glonów, sinic powinny być wybudowane zbiorniki wstępne np. przed Zalewem Zemborzyckim. Tam zbierają się wszystkie spływy np. nawozów sztucznych z pól. Drugi właściwy zbiornik jest już krystalicznie czysty. Same oczyszczalnie ścieków też powinny byc nie tylko mechaniczno-biologiczne jak obecnie, ale także chemiczne. Ta ostatnia utilizuje tzw. związki biogenne, które powodują właśnie zarastanie, glony i sinice. Póki co Bystrzyca i Zalew Zemborzycki mają II klasę czystości, ale trzeba zrobić j.w. i będzie pięknie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: