Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Chełm: CBA u franciszkanów. Jak odzyskali klasztor?

Utworzony przez nieżyt, 4 kwietnia 2011 r. o 09:23
Czekam aż GW-no opisze jak CBA wchodzi do synagog, kilkakrotnie odebranych i zapłaconych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kościół Katolicki ! I wszystko jasne ! Odnoszę wrażenie, że ci, którzy chodzą w czarnych kieckach (głównie faceci )należą do najgorszych śmieci ! Chodzi o księży, sędziów itd ! Słowem MAFIA !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zazwyczaj z łatwością wydaje się opinię czy oceny postaw oraz zachowań innych. Proponuję zacząć od siebie,a świat będzie o wiele lepszy. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hi,hi,hi....i katabsy znów wykiwali swoje owieczki!!!!! Strzygą, strzygą baranów raz z włosem, raz pod włos, a ci idioci nadal biegają z sakiewkami pełnymi „wdowiego” grosza celem zapewnienia im dostatku i rozkoszy (często cielesnej). Wcale nie boleje nad przewrotnością klechów, bo wyznaję zasadę zbieżną z ich filozofią!!!! Jak się daje, to się kraje!!!!! Lub: rżnij parafianina swego, aż koszule spadnie z niego, jak zerżniesz jednego to bierz się za drugiego!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Większość majątku zwróconego kosciołowi została zwrócona bezprawnie.Należy dokłądniej zbadać sprawy zwrotów i działania komisji majątkowej,bo kosciół co chciał,to otrzymywał.Nie ważne czy się należało czy też nie.Ważne było to,że kościół chciał. A ile zwróconego i po zaniżónej cenie oraz zastosowaniu kościelnej bonifikaty (90%),za kilka dni nieruchomości te zostały sprzedane komu innego za wielokrotnie wy zsz a cenE!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gazeta wyborcza to dopiero fajna gazecina!!!!!A dziennik tez cud gazeta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak żydy odzyskiwali w Lublinie,od Akademii Medycznej budynek u zbiegu Lubartowskiej i Unickie to jakoś Gazeta Wyborcza tego nie komentowała a i CBA nie interesowało się tym faktem ?. Tego kłasztoru,jak GW zauważyła Opat nie sprzedał carowi tylko car go zawłaszczył bez zgody o. Franciszkanów. Więc każda pora na odzyskanie swojego majątku jest dobra - o czym Gazeta Wyborcza ,niekwestionowany reprezentant i obrońca interesów Manachema Z. Rosensafta w Polsce powinna wiedzieć. Chyba że przy Okrągłym stole ustalono inną zasadę demokracji dla Polski i Polaków a mianowicie opartą o zasadę "CO WOLNO WOJEWODZIE TO NIE TOBIE SMRODZIE" -To nam Polakom chce powiedzieć Bielecka-Hołdy ustami redagowanej przez siebie gazety ????.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech CBA zacznie od tego czy można było pozbawić Kościół jego własności. Wstyd że musieli go w ogóle odzyskiwać...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Slawek W. (Kajo) napisał:
Hi,hi,hi....i katabsy znów wykiwali swoje owieczki!!!!! Strzygą, strzygą baranów raz z włosem, raz pod włos, a ci idioci nadal biegają z sakiewkami pełnymi „wdowiego” grosza celem zapewnienia im dostatku i rozkoszy (często cielesnej). Wcale nie boleje nad przewrotnością klechów, bo wyznaję zasadę zbieżną z ich filozofią!!!! Jak się daje, to się kraje!!!!! Lub: rżnij parafianina swego, aż koszule spadnie z niego, jak zerżniesz jednego to bierz się za drugiego!!!!!
Słuchaj człecze,od 60 lat jestem parafianinem,dzisiaj już czwartej parafii. Przy dwóch brałem czynny udział w ich wznoszeniu i jeszcze nikt mi nie wyrywał na siłę ani grosza. Jak miałem i chciałem to dałem - jak nie to nie -bo to była tylko moja dobra wola .A teraz w myśl demokratycznie zagwarantowanej mi wolności coś ci powiem...... ŻADEN DUPEK TWOJEGO POKROJU NIE BĘDZIE MI MÓWIŁ KOMU JA MAM COS OFIAROWAĆ A KOMU NIE !. Ty możesz wspierać festiwal kultury żydowskiej w Krakowie a ja wesprę sąsiadujące z nim Muzeum Czynu Wyzwoleńczego "kużden ma swoje" a tobie wara od tego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Archiwum Archidiecezjalnym w Lublinie jest dokument, z którego jasno wynika, że klasztor został zajęty przez władze miejskie Chełma w dniu 15 IX 1865 r. O fakcie powiadomił Konsystorz Diecezji Lubelskiej ks. Joachim Kamiński, reformata w dniu 28 IX 1865 r. Kto chce, niech sprawdzi: Archiwum Archidiecezjalne w Lublinie, IIa, nr. 107 (karty nienumerowane).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dla kasy nawet oszustwa są w tych nienasyconych gębach normą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Armiliusz napisał:
Słuchaj człecze,od 60 lat jestem parafianinem,dzisiaj już czwartej parafii. Przy dwóch brałem czynny udział w ich wznoszeniu i jeszcze nikt mi nie wyrywał na siłę ani grosza. Jak miałem i chciałem to dałem - jak nie to nie -bo to była tylko moja dobra wola .A teraz w myśl demokratycznie zagwarantowanej mi wolności coś ci powiem...... ŻADEN DUPEK TWOJEGO POKROJU NIE BĘDZIE MI MÓWIŁ KOMU JA MAM COS OFIAROWAĆ A KOMU NIE !. Ty możesz wspierać festiwal kultury żydowskiej w Krakowie a ja wesprę sąsiadujące z nim Muzeum Czynu Wyzwoleńczego "kużden ma swoje" a tobie wara od tego
W żadnym zdaniu mojego wpisu nie kwestionowałem Twojego prawa do "dopieszczania" klechów ani finansowo, ani innej formie! Wręcz przeciwnie..... cieszę się, ze naród nie należy do tych bardziej rozgarniętych, bo i mnie przy okazji skapnie całkiem obfita kropelka. Z tym tylko, ze ja nie powołuję się na żadne wzniosłe przesłania z wyimaginowanego świata raju i piekła!!!!! Zaś ubolewać nad głupotą mam prawo dokładnie tak, jak Ty masz prawo rzucać na tace!!!!! Jeśli jednak byłeś (i jesteś) tak bardzo zaangażowany w życie parafialne, to z pewnością zachowałeś w pamięci ks. Marcelego Mrozka, który zawsze przestrzegał przed „zbyt wielka chochlą strawy, która w nadmiarze prowadzi do śmierci ludzkiej duszy” Resztę możesz dopowiedzieć sobie sam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przecież to zwykłe złodziejstwo ! Na jakiej podstawie są dokonał wpisu KW skoro nie było aktu własności. Kalabryjska mafia przy czarnych to pikusie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Armiliusz napisał:
Słuchaj człecze,od 60 lat jestem parafianinem,dzisiaj już czwartej parafii. Przy dwóch brałem czynny udział w ich wznoszeniu i jeszcze nikt mi nie wyrywał na siłę ani grosza. Jak miałem i chciałem to dałem - jak nie to nie -bo to była tylko moja dobra wola .A teraz w myśl demokratycznie zagwarantowanej mi wolności coś ci powiem...... ŻADEN DUPEK TWOJEGO POKROJU NIE BĘDZIE MI MÓWIŁ KOMU JA MAM COS OFIAROWAĆ A KOMU NIE !. Ty możesz wspierać festiwal kultury żydowskiej w Krakowie a ja wesprę sąsiadujące z nim Muzeum Czynu Wyzwoleńczego "kużden ma swoje" a tobie wara od tego
najwyższy stopień manipulacji kiedy tobie wydaje się że robisz to z własnej nieprzymujszonej woli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Slawek W. (Kajo) napisał:
W żadnym zdaniu mojego wpisu nie kwestionowałem Twojego prawa do "dopieszczania" klechów ani finansowo, ani innej formie! Wręcz przeciwnie..... cieszę się, ze naród nie należy do tych bardziej rozgarniętych, bo i mnie przy okazji skapnie całkiem obfita kropelka. Z tym tylko, ze ja nie powołuję się na żadne wzniosłe przesłania z wyimaginowanego świata raju i piekła!!!!! Zaś ubolewać nad głupotą mam prawo dokładnie tak, jak Ty masz prawo rzucać na tace!!!!! Jeśli jednak byłeś (i jesteś) tak bardzo zaangażowany w życie parafialne, to z pewnością zachowałeś w pamięci ks. Marcelego Mrozka, który zawsze przestrzegał przed „zbyt wielka chochlą strawy, która w nadmiarze prowadzi do śmierci ludzkiej duszy” Resztę możesz dopowiedzieć sobie sam!
Hej Kaju, stawiaz az nadto wygorowane wymagania w stosunku do "parafianina". To sa nie tylko zalosni, ale przede wszyskim biedni zarowno intelektualnie, jak i mentalnie osobnicy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Robi napisał:
W Archiwum Archidiecezjalnym w Lublinie jest dokument, z którego jasno wynika, że klasztor został zajęty przez władze miejskie Chełma w dniu 15 IX 1865 r. O fakcie powiadomił Konsystorz Diecezji Lubelskiej ks. Joachim Kamiński, reformata w dniu 28 IX 1865 r. Kto chce, niech sprawdzi: Archiwum Archidiecezjalne w Lublinie, I, nr. 107 (karty numerowane).
a ja myslałem żę Krzyżacy ten kościół ufundowali. A swoja droga CAR zabrał SOLIDARNOŚĆ W ŻĘBACH ODDAŁA, miasto i tak dopłaca i oswietla i naprawi murki i lezie w d. ze wszystkich sił.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszyscy (nie ślepcy) widzimy, ze kolejne rządy w naszym kraju maja bardzo dobre stosunki z tymi sukienkowymi kanaliami! Innymi słowy klechy rżną i rządzących i nas zwykłych obywateli. Na szczęście popierająca ich zgraja ciemniaków jest już blisko grobu i młodzież odpowiednio ukierunkowana przez współczesnych rodziców rozgoni te hordę złodziei i wyłudzaczy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piszecie dyrdymały przecież Klasztor i przybudówka tworzy całość. no to się pytam komu to miało być zwrócone jak nie Franciszkanom???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...