Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Czarnobyl: Jak dziś wygląda życie w strefie śmierci

Utworzony przez Stan, 25 kwietnia 2010 o 16:53
Have a look to "One Day After"!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Szkoda, że w Cyfrze+ nie ma Discovery Historia, ale przynajmniej Discovery World został.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
"Polska BYŁA JEDYNYM krajem, który miał dostateczną ilość lekarstwa przeciw chorobie popromiennej u dzieci. 11,5 milionów dzieci w Polsce dostało profilaktyczną dawkę płynu Lugola." Tak, wtedy była; gdyby dziś wydarzyła się podobna tragedia - polska służba zdrowia nie zaoferowałaby nam NIC. Może po dłuższym czasie, kiedy lek nie byłby już skuteczny - niektórzy co zamożniejsi mogliby KUPIĆ w aptece coś, co i tak by nie pomogło, bo po czasie; a pozostali? Przekonaliśmy się o tym w czasie epidemii grypowych! No, ale to przecież komuna dążyła do wyniszczenia narodu...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
GLUPI POLSKI NAROD. GLUPI I CIEMNY JAK TABAKA.!!!!!!!!!!!!!!!!!! TEN ARTYKUL TO WIELKI KLAMSTWO.!!!!!!!!!! PLYN LUGOLA ZASZKODZIL A NIE POMOGL. BYL ZA POZNO PODANY. ROSJA JAK ZWYKLE POMATACZYLA I OKLAMALA POLSKI NAROD I INFO O WYBUCHU PODALA ZA POZNO. TYSIACE DZIECI PO WYBUCHU RODZILO SIE BEZ RACZEK I NOZEK.POTWIERDZI TO MNOSTWO LEKARZY. DO DZIS LUDZIE CHORUJA NA TARCZYCE.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
olaK napisał:
Przekonaliśmy się o tym w czasie epidemii grypowych! No, ale to przecież komuna dążyła do wyniszczenia narodu...[/quote] O jakiej epidemii mówisz? Bo jeżeli chodzi ci o świńską, to był to jeden wielki przekręt medialny koncernów medycznych. Coroczne epidemie zwykłej grypy są bardziej niebezpieczne i zabójcze. [quote name='alalala' post='271277' date='25.04.2010, 18:54:37']TYSIACE DZIECI PO WYBUCHU RODZILO SIE BEZ RACZEK I NOZEK.POTWIERDZI TO MNOSTWO LEKARZY. DO DZIS LUDZIE CHORUJA NA TARCZYCE.
Pierwsze nie wybuch, a wyciek reaktora, wbrew pozorom to spora różnica. Przed wyciekiem też się dzieci bez rąk czy nóg rodzili. Moja babka była położną, więc wie z "pierwszej ręki" i nie potwierdziła, żeby zwiększyła się liczba urodzeń dzieci bez rąk, nóg itp. Mimo sporego czasu jaki upłynął, nie da się jednoznaczne stwierdzić, jakie skutki dla zdrowia ludzi w Polsce miał Czarnobyl. Z jednej strony u ani jednej osoby nie stwierdzono chorób typowo popromiennych, więc można powiedzieć, że nie było żadnych ofiar, z drugiej wzrosła ilość zachorowań na raka czy tarczycę, więc można mówić, że zginęły miliony. Pragnę zauważyć, że w krajach takich jak Niemcy, Szwecja czy Kanada również wzrosła ilość zachorowań więc nie można przypisać całego wzrostu jako winy tylko Wycieku w Czarnobylu. Winę za to ponosi również styl życia i wiele substancji które spożywamy na co dzień, często więc samo "napromieniowanie" mogło być jedną z wielu nakładających się na siebie przyczyn choroby. Ilu więc umarło czy zachorowało przez Czarnobyl? Odpowiem, że gdzieś pomiędzy 1 a 30000000 osób Ps. Dodam, że wszędzie miałem na myśli ofiary wśród ludności w Polsce.
Ostatnio edytowany 25 kwietnia 2010 o 19:18
Zaloguj się, aby oddać głos
0
ja chodziłam wtedy do podstawówki,pamiętam że po pohodzie 1 majowym w Tyszowcach zaprowadzono nas do ośrodka zdrowia i podali nam ten płyn do wypicia. 1 maja czyli 5 dni po wybuchu.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dziwnym trafem ja i moi koledzy, gdy chodziliśmy w tym czasie do szkoły w Lublinie nie znaleźliśmy się pośród tych "rzekomych" 11,5 mln. Pan Zbigniew Jaworowski rozmija się z prawdą !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Cały ten artykuł to wielkie nieporozumienie. Autor nie ma pojęcia o przebiegu katastrofy, jej skutkach, a także celach eksperymentu i przyczynach nieskuteczności zabezpieczeń.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Marek_ napisał:
O jakiej epidemii mówisz? Bo jeżeli chodzi ci o świńską, to był to jeden wielki przekręt medialny koncernów medycznych. Coroczne epidemie zwykłej grypy są bardziej niebezpieczne i zabójcze. Pierwsze nie wybuch, a wyciek reaktora, wbrew pozorom to spora różnica. Przed wyciekiem też się dzieci bez rąk czy nóg rodzili. Moja babka była położną, więc wie z "pierwszej ręki" i nie potwierdziła, żeby zwiększyła się liczba urodzeń dzieci bez rąk, nóg itp. Mimo sporego czasu jaki upłynął, nie da się jednoznaczne stwierdzić, jakie skutki dla zdrowia ludzi w Polsce miał Czarnobyl. Z jednej strony u ani jednej osoby nie stwierdzono chorób typowo popromiennych, więc można powiedzieć, że nie było żadnych ofiar, z drugiej wzrosła ilość zachorowań na raka czy tarczycę, więc można mówić, że zginęły miliony. Pragnę zauważyć, że w krajach takich jak Niemcy, Szwecja czy Kanada również wzrosła ilość zachorowań więc nie można przypisać całego wzrostu jako winy tylko Wycieku w Czarnobylu. Winę za to ponosi również styl życia i wiele substancji które spożywamy na co dzień, często więc samo "napromieniowanie" mogło być jedną z wielu nakładających się na siebie przyczyn choroby. Ilu więc umarło czy zachorowało przez Czarnobyl? Odpowiem, że gdzieś pomiędzy 1 a 30000000 osób Ps. Dodam, że wszędzie miałem na myśli ofiary wśród ludności w Polsce.
Panie kochany, w momencie, kiedy zrywa osłonę biologiczną reaktora, a reaktor z góry jest zasypywany piachem, a grafit z reaktora płonie na dachach pozostałych bloków energetycznych, to z definicji nie jest to wyciek, tylko WYBUCH;]
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Tak jak i dzisiaj, tak i wtedy byli równi i równiejsi. Dzieci milicjantów czy wojskowych otrzymywały płyn Lugola niemal natychmiast po wypadku, kiedy jeszcze oficjalnie nie podano komunikatu o "awarii". Wystarczyło popatrzeć na kolejki matek z dziećmi przed przychodnią na ul.Spokojnej (wówczas 22-go Lipca).
Zaloguj się, aby oddać głos
0
S.T.A.L.K.E.R. - call of Pripyat. Polecam dla tych, którzy lubią spacerować po zonie....
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: