Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Daleko od ciała, blisko owacji

Utworzony przez Perek, 17 maja 2008 r. o 23:14
Rewelka !!! Gratulacje !!! Oby tak dalej dziewczyny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dajcie spokój juz z tym Rysek Kalinowskim i tym NN. Żenada. Coś tam pokazali, rzeczywiście odbiegli nieco od szkolnej utartej swojej konwencji ładnego tańczenia. W NN chcieli chyba cos obrzydzić, cos wykręcić, tylko nie bardzo wiedzieli co. Zbyt dużo mi się nasuwa skojarzen z genialnym Bazanem, który wymiata ich jedną reką. Za to spektakl Anny Zak i Darii Dziedzic to rzetelna, i PRAWDZIW A ( bez puszenia i tandetnego patosu jak w NN) DOBRA TANECZNA PRACA. DZiewczyny! nIe dajcie się. LIczymy na was, liczymy na Bazana. Ze w końcu wlejecie trochę powiewu, szaleństwa co jest istotą sztuki, a nie pięknie i dobrze odrobione zadanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Perek napisał:
Rewelka !!! Gratulacje !!! Oby tak dalej dziewczyny
Faktycznie, były świetne.Nie sposób byłoby odmówic autentyczności Darii Dziedzic w scenie (rozpaczliwej, szaleńczej) rzucania się na ścianę. Nie jestem znawcą tematu.Wydarzenia związane z teatrami tańca śledzę od około dwóch lat, ale to co pokazała Daria Dziedzic we wczesniej wymienionej przeze mnie scenie było dla mnie poprzez swoją autentycznośc równie przyjemne w odbiorze jak występ trzech tancerek w "Co(te)lette" Ann Van den Broek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Autentyczność wykonania, siła osobowości, psychologiczne uderzenie czy taneczna eksplozja to tylko niektóre okreslenia jakie cechuja "daleko od ciała", być może debiut Darii podkreśla napięcie tej wspólnej choreografii. Bardzo uczciwa praca dziewczyn względem sceny i widza, przekonuje. Jestem pełna uznania, zważywszy na nieliczne choreografie ostatnich lat w Lublinie -brawo! Oryginalność i odwaga wynosi waszą pracę daleko do przodu. Brawo także Lublinianie za "kosmos" (kolejny ogromny wysiłek oraz bardzo ciekawe poszukiwanie indywidualnej drogi), "stadium.etap I" (bardzo dobra realizacja Ani Żak i Grupy Politechniki, kolejny szczebel rozwoju po "clear/n"), "My" (spore zaskoczenie pod wieloma względami). Ane
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marecki napisał:
Dajcie spokój juz z tym Rysek Kalinowskim i tym NN. Żenada. Coś tam pokazali, rzeczywiście odbiegli nieco od szkolnej utartej swojej konwencji ładnego tańczenia. W NN chcieli chyba cos obrzydzić, cos wykręcić, tylko nie bardzo wiedzieli co. Zbyt dużo mi się nasuwa skojarzen z genialnym Bazanem, który wymiata ich jedną reką. Za to spektakl Anny Zak i Darii Dziedzic to rzetelna, i PRAWDZIW A ( bez puszenia i tandetnego patosu jak w NN) DOBRA TANECZNA PRACA. DZiewczyny! nIe dajcie się. LIczymy na was, liczymy na Bazana. Ze w końcu wlejecie trochę powiewu, szaleństwa co jest istotą sztuki, a nie pięknie i dobrze odrobione zadanie.
Jeśli chodzi o jakość twojej wypowiedzi, to nie do końca przedstawiasz dobry styl pisania, zbyt prywatnie analizujesz twórczość jednego choreografa. Ja na przykład w ostatnich pracach "48/4" oraz "NN" widzę dużą inspirację DV8 Physical Theatre a dokladnie spektaklem "Dead dreams of monochrome men", niektóre sceny czy sekwencje ruchowe są niemalże wyjęte z tej produkcji (także zamysł- mieszkanie, relacje itd.) ale nie obraża mnie to i nie wywołuje agresji, jest to po prostu obserwacja jednego twórcy. Dystans dystans, najlepiej zdrowy, tym bardziej że choreograf mówi otwarcie o chęci powielenia już istniejącego (ale fakt faktem najlepiej podać kim czym itd. na przyszłość). Oczywiście więcej emocji i pozytywu wzbudza oryginalność i tego w teatrze tanca osobiście szukam. Ane
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...