Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Dyrektor liceum "Paderewskiego" w Lublinie chce usunąć krzyże w szkole

Utworzony przez Ja, 23 listopada 2009 r. o 21:41
Osobiście nie mam nic przeciwko krzyżom w salach szkolnych. Lekcję tolerancji dla wszystkich religii pobrałem za oceanem. To był dla mnie szok, bo tak na prawdę pierwszy raz widziałem muzułmanki na żywo w chustach, facetów w turbanach na głowie, itp. Zrozumiałem, że wbrew temu czego uczono mnie od dziecka w polskim piekiełku muzułmanin, czy hinduista to nie jest abstrakcja. To nie jest gorszy człowiek, trędowaty. Dopiero po ilościach tych osób na ulicach zrozumiałem, że dużo jest "innowierców" i tak samo jak mnie na początku może nie tyle raził ich strój, co był dziwnym widokiem - to działa w drugą stronę. Z czasem do tego przywykłem. Szanujmy na wzajem swoje uczucia. Skoro są ateiści, itp. i są mniejszością to niech uszanują większość. Nikt ich nie wytyka palcami, że są inni, że są niewierzący. Po lekcji tolerancji za oceanem jestem za rozdzieleniem Państwa od Kościoła. Równe traktowanie wszystkich, ale to nie może być absurdem. My mamy tradycję. Kościoły to nasz krajobraz i nikt z tego powodu nie robi halo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lekarz napisał:
Co za brak tolerancji, krzyż - znak miłości i pokoju , znak wielkiego BOŻEGO MIŁOSIERDZIA !!! Panie dyrektorze Pan Bog Pana też kocha .
Prawdopodobnie Bóg kocha dyrektora bo dał mu wiele rozsądku i mądrości. A co do krzyży to mam wątpliwości. czy Bóg chce je widzieć wiszące w klasach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo Panie Dyrektorze. W najciemniejszych czasach (połowa lat 90.), kiedy niebezpiecznie było się przyznać w Lublinie do ateizmu - właśnie ta szkoła była neutralna światopoglądowo (wyjaśnienie dla mądrych inaczej i nawiedzonych: neutralna, tzn. nie stojąca po stronie żadnej ideologii) dająca możliwość rozwoju każdemu. Niezależnie od wyznania, pochodzenia a nawet...rasy. Dziękujemy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hahaha napisał:
ahahaha:D tata cie gwalcil jak byles maly? zaraz zrobisz kupe w majty hahaha;d scierwem jestes ty ahahahaha;d
Wszystko możliwe jego tata to ksiądz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie i Panowie, po co się ekscytować? Ja na ten przykład - zostałem wychowany w atmosferze religii katolickiej. Zostałem ochrzczony. Obecnie mam 32lata i nie jestem - jak to się mówi - praktykującym katolikiem. Mój przykład świadczy, że narzucanie komuś religii tej czy tamtej jest błędem. Człowiek - gdy już będzie dorosły - sam winien decydować, w co chce wierzyć - czy chce się ochrzcić, czy też wierzyć w Allacha, czy w Buddę.... I tak wiara wynika z potrzeby ducha. Nie ważne w co się wierzy... ważne, aby nie krzywdzić innych. Religia katolicka w Polsce jest od pokoleń zakorzeniona zarówno w instytucji kościoła oraz w "głowach" Polaków. To istnienie religii w mentalności narodu powoduje, że istnieje ogólnie przyjęta "prawda", że krzyż to Polska, że krzyż musi wisieć w szkołach i instytucjach - najlepiej wszędzie. Owo zakorzenienie widać także przy drogach, na wsiach (kapliczki, kapliczki, kapliczki - mnóstwo kapliczek).... Nie przyjmuje się do wiadomości, że mogłoby nie być krzyża na ścianie. Od razu traktuje się to jak zamach na instytucję kościoła i - powiem szerzej - na wiarę. TO BŁĘDNE MYŚLENIE. Czy wiszący na ścianie znak krzyża jest jedynym świadectwem postawy katolickiej, czy wiary? Nawet polski Papież głosił, aby wiarę swoją okazywać swoją postawą. A kościół oburza się na zdejmowanie krzyża! Jaka to wolność, jeśli obok krzyża nie może zawisnąć gwiazda Dawida, czy inne symbole innych religii...??? Oburzanie się "katolików" świadczy tylko o braku tolerancji dla innych i zaprzecza tejże religii - temu co ona głosi. Religia jest w głowach (postawach wobec innych) i niech tam zostanie. Nie przelewajcie na siłę waszej wiary w symbole. Symbole winny pozostać w kościołach, a nie na poczcie, czy w urzędzie.... a jeśli ma wisieć krzyż, to i powinny zawisnąć wszystkie inne symbole. Równość musi być, a nie dominacja jednego nad drugim!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i tak to się zaczyna. Przygłupy teraz będą usuwać krzyże bo to jest modne. Może jakiś szmatławiec o tym napisze? Może przyjedzie telewizja? Ja apeluję do wszystkich przygłupów, zacznijcie w zimie chodzić nago a w letnie upału w kożuchach. Też o was napisze kochany "Dziennik Wschodni" a może nawet "Fakt". Tylko śpieszcie się. Żeby zaistnieć w tych mediach trzeba być przygłupem nr 1. Każdym następnym idiotą oni już się nie zajmują.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
vidi napisał:
No i tak to się zaczyna. Przygłupy teraz będą usuwać krzyże bo to jest modne. Może jakiś szmatławiec o tym napisze? Może przyjedzie telewizja? Ja apeluję do wszystkich przygłupów, zacznijcie w zimie chodzić nago a w letnie upału w kożuchach. Też o was napisze kochany "Dziennik Wschodni" a może nawet "Fakt". Tylko śpieszcie się. Żeby zaistnieć w tych mediach trzeba być przygłupem nr 1. Każdym następnym idiotą oni już się nie zajmują.
nie obrażaj ludzi , inteligentny inaczej. garść obelg to wg ciebie dobra argumentacja , co ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zakaz wieszania krzyża? Jak dotąd nakazu tez nie ma, niprawdaż? A kto będzie się modlił za biskupa, który nie umie uszanować poglądów innych ludzi - niekatolików? Dla takiego biskupa nie ma już ratunku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
normal napisał:
Przeczytałem komentarze w tej sprawie na różnych forach - sporo gazet o tym pisze. Cóż mam napisać...? Że mi smutno? Że mi wstyd za tę czerwoną swołocz? Zmarnowano 20 lat kształcenia i nauczania rozumienia słów takich jak "wierność ojczyźnie", "honor", "patriotyzm"... a tzw. pryszczate z PO śmieją się - z tych dla mnie, a może dla kilkoro z Was też - wspaniałych słów. Czy mam się dziwić? Bohater mojej młodości okazał się TW Bolkiem, arcybiskup, któremu chciałem wierzyć okazał się TW Filozofem... - W młodości studenckiej, w stanie wojennym wieszałem krzyże w "naszych salach naszej uczelni". Teraz słyszę, że jakieś postkomunistyczne ścierwo chce je zrywać. I co? I gazety o tym piszą... i komentarze są, że dobrze, że tak trzeba z kościołem walczyć... - W stanie wojennym powieszonych krzyży w salach nawet komisarze WRON nie mieli odwagi zerwać. A teraz? Byle śmierdziel postkomunistyczny nie ma oporów. - Trzeba sobie dobrze nazwiska tych "zrywaczy" krzyży zapamiętać. Tak, jak zapamiętywało się nazwiska członków PRON i WRON, UB, a potem SB. Dr Adam Kalbarczyk, dyr. Prywatnego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie Popieracie go - podajcie swoje nazwiska...
to pisał katolik, pełen miłości i miłosierdzia ,wrażliwy człowiek ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zakaz wieszania krzyży w szkole, w której wszyscy uczniowie (być może z wyjątkiem kilku osób w całej szkole) uczestniczą w lekcji religii [dotyczy zwłaszcza szkół podstawowych].... Dziwne i niezrozumiałe. Chyba, że to dla tych kilku uczniów, albo jakiegoś niewierzącego nauczyciela albo woźnej. Czy zakaz ten dotyczy także szkół wyznaniowych (np. takich, które w nazwie mają "katolicki")?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy abp pamięta drugie przykazanie boskie /w katechizmie go już nie ma, ale w Biblii jest/ : "Nie uczynisz sobie podobizny.... nie będziesz się kłaniał..." itd?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polacy nie walczą z wiarą. Polacy walczą z kościołem katolickim. Za sprawą funkcjonariuszy tegoż kościoła krzyż przestał być symbolem wiary, zaś stał się logo najbardziej zbrodniczej organizacji w dziejach ludzkości, stał się w warunkach Polski nowym symbolem skrajnego czarnego totalitaryzmu. Instytucja kościoła katolickiego sprofanowała krzyż używając go jako narzędzie swojej brudnej walki o "rząd dusz". Ale czy rzeczywiście o "rząd dusz" ? Poniekąd tak, ale dążenie do owego "rządu dusz" jest tylko środkiem dla utrzymania potęgi materialnej. Z kolei potęga materialna jest dla kościoła katolickiego środkiem dla utrzymania władzy. I tak kółeczko swoistego sprzężenia zwrotnego ulega zamknięciu. Jeśli więc kościół katolicki uznaje się za organizację w przeszłości zbrodniczą, zaś obecnie za najbardziej skrajną organizację totalitarną, która przywłaszczyła sobie symbol krzyża jako swój znak rozpoznawczy, to powszechna w Polsce walka z kościołem katolickim objawia się jako walka z przywłaszczonym i zbrukanym przez ten kościół symbolem męki Chrystusa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jon napisał:
nie obrażaj ludzi , inteligentny inaczej. garść obelg to wg ciebie dobra argumentacja , co ?
Odpowiem ci tępaku wpisem pełnym miłości. Nazywam cię tępakiem bo nic nie zrozumiałeś a zabierasz głos. Chodzi mi o przygłupów którzy zrobią wszystko aby zaistnieć, aby być na topie. Dla nich nie jest ważne o co chodzi /czy to chodzi o krzyż czy latanie na golasa/. Oni zjedzą przysłowiowe "gówno" aby tylko była kamera, aby ktoś o tym napisał. Jeżeli jesteś osobą rozumną /homo sapiens/ to rozejrzyj się wokół siebie. Świat jest piękny, ale społeczeństwo idiocieje w zastraszającym tempie. Nie daj się!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram Pana Kalbarczyka. Nareszcie ktoś miał odwagę, aby przepędzić darmozjadów. Brawo!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
katolik napisał:
.........a jesli uczen jest innego wyznania to co ma robic? Biskup lubelski tak jak i inni (z Rydzem na czele) za duzo sie miesza do zycia ludzi a plebs gooopi i slucha facetow w koloratkach Pecunia non olet
KUR******WA A JESLI JA JESTEM RASISTĄ??? CZUJE ZE NARUSZA SIE MOJE PRAWO DO WOLNOSCI SWIATOPOGLADOWEJ, CZUJE SIE SZYKANOWANY ZE PO ULICACH LUBLINA CHODZA KOLOROWI!!!!! MAM PRAWO BYC RASISTA. CHCE ABY Z TEGO MIASTA POZNIKALI KOLOROWI.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MM napisał:
Popieram Pana Kalbarczyka. Nareszcie ktoś miał odwagę, aby przepędzić darmozjadów. Brawo!!!
PAMIETAJ CO PISZESZ, ZEBY PRZYPADKIEM TWOJA MATKA ALBO TY SAM NIE ZOSTALA POCHOWANA Z KRZYZEM, BO TO ZBEDNY PRZEDMIOT JEST;/ PAMIETAJ CO PISZESZ I BADZ KONSEKWENTNY. NIE MASZ PRAWA WIEC DO SLUBU KOSCIELNEGO, DO POCHOWKI KOSCIELNEGO I CMENTARZA KATOLICKIEGO, DO WOLNEGO W SWIETA BOZEGO NARODZENIA I WIELKIEJ NOCY....JAK BYC ATEISTA TO W 100%
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OSIDHVBSKENGSKDJNBDERKG napisał:
KUR******WA A JESLI JA JESTEM RASISTĄ??? CZUJE ZE NARUSZA SIE MOJE PRAWO DO WOLNOSCI SWIATOPOGLADOWEJ, CZUJE SIE SZYKANOWANY ZE PO ULICACH LUBLINA CHODZA KOLOROWI!!!!! MAM PRAWO BYC RASISTA. CHCE ABY Z TEGO MIASTA POZNIKALI KOLOROWI.
ooooo bez kitu. Mnie też drażnią te ciapate nachlane ryje z UM albo paderewskiego, bo wiekszosc stamtad sie wywodzi. i tez chce zeby poznikali z miasta. MAM DO TEGO PRAWO!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego Kalbarczyk zdecydował się zdjąć krzyże ? Gdyby społeczeństwo polskie było jak twierdzi Egzekutywa KC Kościoła Katolickiego społeczeństwem katolickim - gimnazjum i liceum Kalbarczyka przestałoby istnieć z powodu braku uczniów. Antyklerykalne poglądy Kalbarczyka znane są od dawna, a mimo to każdego roku jego szkoły przeżywają oblężenie chętnych. O każde miejsce w tej szkole ubiega się gromada chętnych - dostają się najlepsi. Absolwenci nie mają najmniejszych trudności z przyjęciem na studia, matura z tej szkoły otwiera szeroko drzwi do przyszłej kariery. Czy zatem Kalbarczyk przez zdjęcie krzyży strzela sobie we własną stopę ? Wszak takie jego posunięcie winno wywołać bojkot szkoły w "katolickim społeczeństwie" ! Kalbarczyk spodziewa się skutku dokładnie odwrotnego. Zdjęcie krzyży spowoduje znaczne zwiększenie ilości chętnych do jedynego w Lublinie liceum, w którym indoktrynacji katotalibów powiedziano stanowcze NIE ! Fanatycznym brunatnym koszulom kościoła katolickiego mózgi zaczęły się gotować, ponieważ zdjęcie krzyży stało się doskonałą reklamą dla i tak już elitarnego liceum Kalbarczyka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nikt napisał:
Zakaz wieszania krzyża? Jak dotąd nakazu tez nie ma, niprawdaż? A kto będzie się modlił za biskupa, który nie umie uszanować poglądów innych ludzi - niekatolików? Dla takiego biskupa nie ma już ratunku.
faktycznie jesteś NIKT to jest właśnie ta wolność, której tak wszyscy chcięli: RÓBTA CO CHCETA. Za parę miesięcy bo już nawet nie lat, prawnie będą wam gwałcić żony i córki, i nie będziecie w stanie nic zrobić, bo WOLNOŚĆ jest pojęciem szeroko pojętym. Uszanuj poglądy innych ludzi, którzy zgwałcą ci dziewczynę, przecież nie było nigdzie nakazu SZANUJ PANIĄ X. Polska jest krajem katolickim, czy tego chcesz czy nie, jeśli ci się tu nie podoba, won do holandii albo na marsa:/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obserwator napisał:
Dlaczego Kalbarczyk zdecydował się zdjąć krzyże ? Gdyby społeczeństwo polskie było jak twierdzi Egzekutywa KC Kościoła Katolickiego społeczeństwem katolickim - gimnazjum i liceum Kalbarczyka przestałoby istnieć z powodu braku uczniów. Antyklerykalne poglądy Kalbarczyka znane są od dawna, a mimo to każdego roku jego szkoły przeżywają oblężenie chętnych. O każde miejsce w tej szkole ubiega się gromada chętnych - dostają się najlepsi. Absolwenci nie mają najmniejszych trudności z przyjęciem na studia, matura z tej szkoły otwiera szeroko drzwi do przyszłej kariery. Czy zatem Kalbarczyk przez zdjęcie krzyży strzela sobie we własną stopę ? Wszak takie jego posunięcie winno wywołać bojkot szkoły w "katolickim społeczeństwie" ! Kalbarczyk spodziewa się skutku dokładnie odwrotnego. Zdjęcie krzyży spowoduje znaczne zwiększenie ilości chętnych do jedynego w Lublinie liceum, w którym indoktrynacji katotalibów powiedziano stanowcze NIE ! Fanatycznym brunatnym koszulom kościoła katolickiego mózgi zaczęły się gotować, ponieważ zdjęcie krzyży stało się doskonałą reklamą dla i tak już elitarnego liceum Kalbarczyka.
Po 1, to z textem: OBLĘŻENIE CHĘTNYCH rozśmieszyłeś mnie do łez. Zaczął sprowadzać do Paderewskiego ludzi krajów odległych, żeby klasy nie świeciły pustkami. Po 2, chodziłam do Paderewskiego i nie była to wtedy szkoła ANTYCHRZEŚCIJAŃSKA, wszystko było jak w normalnej szkole. Krzyże w salach, religia (nie było jakiejś ETYKI:/), robiliśmy na święta jasełka. Po 3, z textem: DOSTAJĄ SIĘ NAJLEPSI hahaa:D Chyba ci, którzy mają stały dochód >5 000zł w rodzinie, poniżej tej kwoty są uczniowie MNIEJ ZDOLNI. Moja koleżanka się nie dostała mimo średniej powyżej 4,3 bo na rodzinę pracowała tylko matka. Po 4, zgadzam się, że to wszystko dla reklamy szkoły, bo zdejmować krzyże, gdzie 70% uczniów to Chrześcijanie to trochę paranoja;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 7

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...