Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

e-Terroryzm - darmowe czasopismo o terroryzmie, w PDF

Utworzony przez narvego, 26 lipca 2012 o 15:46
Czy w czasie obu wojen światowych stosowano metody terrorystyczne? Jak wyglądały protoplasty dzisiejszych ładunków IED? Ile niewybuchów z czasów II WŚ kryje jeszcze ziemia, i jak wygląda praca patroli rozminowania? Czy niewybuchy stanowią zagrożenie dla amatorów-konstruktorów bomb? Kto i kiedy był twórcą teorii działań asymetrycznych? Na te i inne pytania próbują odpowiadać autorzy czasopisma, dodajmy, zupełnie darmowego, do pobrania w PDF. Wczoraj wydano nowy lipcowy numer. To 62 strony bezpłatnego czasopisma. W magazynie artykuły o terroryzmie i bezpieczeństwie. http://e-terroryzm.pl/okladki/e-Terroryzm-pl_2012_7.png Skąd można pobrać: http://e-terroryzm.pl Czasopismo wydawane jest przez Centrum Studiów nad Terroryzmem, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ukazuje się od stycznia 2012 r., co miesiąc. Poruszane zagadnienia są związane nie tylko z terroryzmem. W swoich artykułach studenci WSIiZ oraz pracownicy CSNT publikowali dotąd m. in. takie tematy jak: - Konfrontacja z aktywnym strzelcem - Pododdziały wojskowe w unieszkodliwianiu zardzewiałej śmierci - Terroryzm lotniczy - Konwojowanie materiałów niejawnych - Zagrożenia dla informatycznej infrastruktury krytycznej - Charakterystyka islamskiego terrorysty samobójcy - Terroryzm kryminalny, incydenty bombowe w statystyce - Zarys historii rosyjskich służb specjalnych - Polityka zagraniczna USA po ataku na WTC - Psychologiczne aspekty pomocy przedmedycznej - Postępowanie w przypadku alarmu bombowego - Kwestia bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych Ameryki w latach 2004-2008 - Płaszczyzny systemu zwalczania terroryzmu - Magazyn INSPIRE, jako przykład groźnej propagandy terrorystycznej - Zwalczanie terroryzmu w dokumentach ONZ, NATO i Unii Europejskiej - Koran a terroryzm - Islamofobia - Szacowanie, analiza i zarządzanie ryzykiem - Znaczenie Rosji dla walki z terroryzmem międzynarodowym - Stopnie zagrożenia terrorystycznego w Federacji Rosyjskiej - Działania asymetryczne wg. Jewgienija Messnera - Zagrożenie IED w historii - Regionalna Struktura Antyterrorystyczna - Bezpieczeństwo interwencji policyjnych - Komunikacja z mediami w sytuacji kryzysowej Zainteresowanych tematyką serdecznie zapraszam w imieniu całego zespołu redakcyjnego. Czasopismo jest otwarte na współpracę. Chętnie przyjmiemy propozycje własnych tekstów do publikacji na naszych łamach. Ciągle ulepszamy poziom swojej pracy, i czekamy też na opinie oraz sugestie od Was, aby czynić je coraz ciekawszym.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dzień dobry, Ciepło zapraszamy do pobrania sierpniowego wydania biuletynu! Na Czytelnika czekają 54 strony czasopisma. http://e-terroryzm.pl/okladki/e-Terroryzm-pl_2012_8.png W nowym sierpniowym numerze między innymi: - Ataki terrorystyczne na świecie – lipiec 2012 r. - Ataki terrorystyczne na świecie – 2011 r. - Rozpoznawanie działalności terrorystycznej - Rola dzieci w atakach terrorystycznych - Jednostki antyterrorystyczne, cz. I - Zachodni ekstremizm a islamski fundamentalizm w oczach propagandzistów Al-Kaidy - Służby specjalne III Rzeczypospolitej - Zapobieganie i przeciwdziałanie zagrożeniom bezpieczeństwa informatycznej infrastruktury krytycznej Nowy sierpniowy biuletyn w formacie PDF można bezpłatnie pobrać z tego adresu: http://e-terroryzm.p...id=OC5ob3RsaW5r Zapraszamy też na naszą stronę internetową: http://e-terroryzm.pl/ Ciepło pozdrawia redakcja.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dzień dobry, Słonecznie zapraszamy do pobrania wrześniowego wydania biuletynu! To już dziewiąty numer. Przygotowaliśmy 62 strony czasopisma. http://e-terroryzm.pl/okladki/e-Terroryzm-pl_2012_9.png W nowym wrześniowym numerze między innymi: - Ataki terrorystyczne na świecie – sierpień 2012 r. - Norwegia rok po zamachach - Jednostki antyterrorystyczne, cz. II - Oblicza samobójczego terroryzmu - Uniwersytety wywiadu i kontrwywiadu - Chwała i sława Łubianki - generał Paweł Sudopłatow - Doktryna obronna Austrii. Bezpieczeństwo kraju pozbawionego sojuszników - Bezpieczeństwo w Polsce w statystykach z 2011 roku. Część I Nowy sierpniowy biuletyn w formacie PDF można bezpłatnie pobrać z tego adresu: http://e-terroryzm.p...id=OS5ob3RsaW5r Zapraszamy też na naszą stronę internetową: http://e-terroryzm.pl/ Ciepło pozdrawia redakcja.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dzień dobry, Kilka dni temu ukazał się już dziesiąty - październikowy numer naszego czasopisma. Ciepło zapraszamy do lektury. W numerze nowe tematy, dołączyli też nowi autorzy. http://e-terroryzm.pl/okladki/e-Terroryzm-pl_2012_10.png W najnowszym wydaniu między innymi: - Ataki terrorystyczne na świecie – wrzesień 2012 r. - Dubrowka dziesięć lat później - Atmosfera wybuchowa - eksplozje samozapłonu pyłów - Leonardo da Vinci wywiadu - Niewidzialni w tłumie - Szyfrowanie metodą Playfair’a - Wybrane elementy terenoznawstwa - Zamach na prezydenta Vaclava Klausa - Broń na trzeciej. Dół! - Poradnik początkującego bodyguarda - Strefa kibica (fanzone) w aspekcie bezpieczeństwa uczestników na przykładzie Warszawy - Bezpieczeństwo w Polsce w statystykach z 2011 roku. Część II - Architektura w czasach terroryzmu Nowy październikowy biuletyn w formacie PDF można bezpłatnie pobrać z tego adresu: http://e-terroryzm.p...TAuaG90bGluaw== Zapraszamy również na naszą stronę internetową: http://e-terroryzm.pl/ Serdecznie pozdrawia redakcja.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Witam Czytelników To już jedenasty numer naszego miesięcznika. W listopadowym numerze komentujemy sprawę Brunobombera z Krakowa (Brunon K), zastanawiamy się nad sposobami powiadamiania ratunkowego ludności w zarządzaniu kryzysowym, omawiamy kwestię ujęcia niebezpiecznej osoby przez ochroniarza oraz zasady odpowiedniej ochrony VIP-ów przez członków ochrony. Kontynuujemy cykle "Szkoła służb specjalnych", oraz "Ludzie wywiadu i kontrwywiadu". Numer wciąż ciepły, zapraszam do pobierania! http://e-terroryzm.pl/okladki/e-Terroryzm-pl_2012_11.png Buletyn w formacie PDF (64 strony) można bezpłatnie pobrać z tego adresu: http://e-terroryzm.p...TEuaG90bGluaw== Zapraszamy również na naszą stronę internetową: http://e-terroryzm.pl/ Serdecznie pozdrawia redakcja.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Witam świątecznie Mam przyjemność poinformować, że ukazał się dwunasty numer naszego czasopisma. W grudniowym wydaniu, liczącym 70 stron, omawiamy m. in. początki terroryzmu w rosji, kwestię bezpieczeństwa obiektów wojskowych, i prawne aspekty użycia broni palnej przez pracowników ochrony. Analizujemy zasadę domniemania niewinności. Ponadto kontynuujemy cykle historii służb specjalnych. W czasopiśmie także coś o Drogowych Odcinkach Lotniskowych, zwalczaniu zorganizowanej przestępczości oraz ukraińskich wyzwaniach Czarnobyla. Za oknem zimno, ale numer wciąż gorący. Zachęcam do pobierania http://e-terroryzm.pl/okladki/e-Terroryzm-pl_2012_12.png http://e-terroryzm.pl/?wpdmact=process&did=MTIuaG90bGluaw== Zapraszamy również na naszą stronę internetową: http://e-terroryzm.pl/ Życzę Wesołych Świąt!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dzień dobry Wraz ze styczniowym wydaniem, nasze czasopismo skończyło okrągły rok. To już trzynasty numer. Nowością jest odświeżona okładka: W styczniowym wydaniu, liczącym 68 stron, przeczytamy m. in.: - Media wobec terrorystów – kilka uwag - Brunon K., Tomasz Sekielski, terroryzm i Sejm - Subiektywna lista organizacji terrorystycznych - Ahmed Yassin 23, ciąg dalszy… - TETRA – łączność o znaczeniu krytycznym - Kształtowanie bezpiecznych przestrzeni w wielkich miastach Zachęcam do pobierania Czasopismo dostępne w formie PDF na naszej stronie internetowej: http://e-terroryzm.pl/ http://e-terroryzm.pl/okladki/e-Terroryzm-pl_2013_01.png
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Witam świątecznie Niedawno ukazało się marcowe wydanie czasopisma. To już piętnasty numer. W marcowym wydaniu, liczącym 72 strony, przeczytamy m. in.: - Ataki terrorystyczne na świecie – styczeń 2013 r. - Globalne trendy zamachów terrorystycznych - O skuteczności tortur - inaczej - Cyberterroryzm - nowe oblicze terroryzmu - Jako ciąg dalszy - cykl szkolenie B - Przygotowanie planu ochrony obiektu infrastruktury krytycznej - Morowy chłopak Zachęcam do pobierania i czytania Czasopismo dostępne jest w formie PDF na naszej stronie internetowej: http://e-terroryzm.pl/ http://e-terroryzm.pl/okladki/e-Terroryzm-pl_2013_03.png Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych!
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.