Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Głuszczyzna > Małżeństwo zginęło w wypadku

Utworzony przez AAE086, 10 lutego 2008 r. o 17:49
Do 8 lat za podwójne morderstwo to tylko w POrąbanej POlsce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gościu z renówki świadomie i z premedytacją pozbawił życia dwie osoby. wyprzedzanie w takiej mgle równa się z wyprzedzaniem pod górkę lub na zakręcie. a auta były tak rozbite że prędkośc musiała byc bardzo znaczna. i teraz odpowie za spowodowanie wypadku, dostanie zawiasy a inna rodzina opłakuje śmierc bliskich osób. przecież robiąc coś takiego w takich warunkach jest prawie pewnośc że narażamy czyjeś życie. kij tam z nim, jak nie myśli niech się rozbija jego sprawa, ale za to że zamordował (tak zamordował gdyż zrobił to świadomie) powinien ponieśc konsekwentną karę a na dodatek dożywotni zakaz wsiadania za kółko. niech sobie teraz jeździ mpk czy pks przynajmniej nie będzie stwarzał zagrożenia dla innych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najłatwiej jest oceniać....!!!! A co Pan z pierwszego komentarza może wiedzieć jak to było, był Pan tam, czytał Pan protokół.... "zabił"?! on nie zrobił tego z premedytacja, nie Panu jest wydawać wyroki... Nie życzę Panu takiej tragedii jakiej przeżywa ten młody chłopak i jego rodzina, bo o nich tez by należało pamiętać- to tragedia 2 rodzin!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja... napisał:
Najłatwiej jest oceniać....!!!! A co Pan z pierwszego komentarza może wiedzieć jak to było, był Pan tam, czytał Pan protokół.... "zabił"?! on nie zrobił tego z premedytacja, nie Panu jest wydawać wyroki... Nie życzę Panu takiej tragedii jakiej przeżywa ten młody chłopak i jego rodzina, bo o nich tez by należało pamiętać- to tragedia 2 rodzin!
Jestem sąsiadem Ofiar wypadku. Mieszkałem z Nimi 30 lat w jednym budynku, byli dla mnie prawie jak rodzina. Znam wszystkie szczegóły tej tragedii, widziałem fotografię sprawcy wypadku. I uważam, że należy mu się surowa kara. Nie będę opisywał cierpienia rodziny Ofiar. Proszę sobie tylko wyobrazić pogrzeb z dwoma trumnami, w których leżą Wasi rodzice. A dopiero potem zabierać się za ocenianie i obronę sprawcy. Wiadomo, że nie zobił tego umyślnie, lecz jego głupota kosztowała życie dwojga wspaniałych osób i nieopisane cierpienie wielu innych. Czym wobec tego będzie jego ewentualny krótki pobyt w więzieniu i cierpienie jego rodziców. Resztę oceny pozostawiam czytelnikom. Z wyrazami głębokiego żalu i współczucia dla Rodziny Ofiar Adam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Współczuję rodzinom tego nieszczęśliwego wypadku z całego serca :/ Tak nie pomyliłem się .... rodzinom ! Zginęły 2 osoby które zapewne miały kochającą rodzinę i jest to straszna tragedia. Ale nie zapominajmy o rodzinie tego chłopaka i o nim samym. To jeszcze dziecko które podjęło złą decyzję w nieodpowiednim momencie. On żyje ale co to za życie ze świadomością czegoś takiego (nie wiadomo co będzie jego siostrze rannej w wypadku). Nie jesteśmy zwierzętami więc niech się pohamują ci którzy wsadziliby go do końca życia do więzienia bo to nie jest psychopata który z premedytacją zabił. Niech pierwszy rzuci kamyk kto jest bez winy ..... mówi to coś komuś ?? Ciekawe kto z Was - czynnie jeżdżących samochodem nigdy nie wyprzedzał na podwójnej ciągłej ? W tym przypadku prędkość nie byłą duża jak to ktoś stwierdził po uszkodzeniach. A skąd wiem ? A stąd że jechałem ok. 200 m przed sprawcą i on po prostu wyskoczył ze sznurka aut jadących 50 km/h (z taką samą prędkością początkową) chcąc (jak to się widzi nagminnie na polskich drogach) schować się za kolejnym autem. Niestety akurat na tej prostej była mgła a temperatura poniżej zera (dla doświadczonego kierowcy wiadomo co oznacza mgłą + mróz). I w tym momencie wierzcie lub nie ale napewno wielu kierowców mijających matisa tego feralnego poranka na trasie pomyślało to samo "Co za nierozsądny kierowca w takiej mgle jedzie na postojówkach" - Czy chłopak jest winny ? - TAK Czy powinien dostać wyrok pozbawienia wolności ? - TAK Czy powinien być pozbawiony prawa jazdy na conajmniej 10 lat ? - TAK Czy ma prawo dalej żyć ze świadomością że pozbawił życia 2 osoby ? - i jeszcze raz TAK Wiem że brzmi to jak obrona sprawcy wypadku ze skutkiem śmiertelnym ale mi chodzi tylko po trzeźwe myślenie. Gdyby to zgineli moi rodzice pewnie chciałbym go ........... osobiście i nie wiem czy bym tego nie zrobił.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hmm... to było pisane.. nic nie zmienimy, a leżałam z ta dziewczyna na pogotowi obrazu wyszła z tego co wiem to ogólnie w clio nic nikomu sie nie stało... tylko w matizie zginęło to malzenstwo czyli po prostu tak miało być i i takie życie było dane tym starszym ludziom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Surowa kara????? Za co ludzie ta surowa kara;za to że może ktoś jest współwinny w tym wypadku!?!?Adamie-sąsiedzie przeczytaj(DOKŁADNIE) wypowiedz- relację KIEROWCY i wtedy wypowiadaj się kto jest winny a kto nie....Wnioskując po Twojej wypowiedzi jesteś Sędzią oraz Biegłym w zakresie wypadków drogowych w jednym......zaściankowy Ekspercie Jeszcze jedno:Szanowny Panie Redaktorze piszący ten właśnie artykuł: Zapewne szanowny Pan dostanie za ten artykuł, zdjęcie(w Twoich oczach winnego) oraz obiektywizm NAGRODE PULITZERA!!!!!!Koniecznie powinien pan jeszce pokazać gdzie ten młody człowiek mieszka,zdjęcia bliskich,zdjęcia z wakacji,wytatuowac mu na czole WINNY oraz wywiesić bilbordy..... P.S panie Redaktorze: Jeśli okarze się ,że Ci starsi ludzie też są współwinni to opublikuje Pan ich zdjęcia????????????????????????????????????????????????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dziennikarz_dziennika napisał:
Surowa kara????? Za co ludzie ta surowa kara;za to że może ktoś jest współwinny w tym wypadku!?!?Adamie-sąsiedzie przeczytaj(DOKŁADNIE) wypowiedz- relację KIEROWCY i wtedy wypowiadaj się kto jest winny a kto nie....Wnioskując po Twojej wypowiedzi jesteś Sędzią oraz Biegłym w zakresie wypadków drogowych w jednym......zaściankowy Ekspercie Jeszcze jedno:Szanowny Panie Redaktorze piszący ten właśnie artykuł: Zapewne szanowny Pan dostanie za ten artykuł, zdjęcie(w Twoich oczach winnego) oraz obiektywizm NAGRODE PULITZERA!!!!!!Koniecznie powinien pan jeszce pokazać gdzie ten młody człowiek mieszka,zdjęcia bliskich,zdjęcia z wakacji,wytatuowac mu na czole WINNY oraz wywiesić bilbordy..... P.S panie Redaktorze: Jeśli okarze się ,że Ci starsi ludzie też są współwinni to opublikuje Pan ich zdjęcia????????????????????????????????????????????????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brak mi słów. "Starsi ludzie współwinni" - ciekaw jestem w czym. Oboje współwinni. A może Żona powinna powiedzieć Mężowi: jedź poboczem, bo trzeba zostawić miejsce młodym gniewnym, a jak przejedziesz jakiegoś przechodnia to już Twoja sprawa. Czyli według Ciebie to oni byli sprawcami wypadku (i to oboje - żenanda). Ja tam wam źle nie życzę, ale pamiętajcie, że fortuna kołem się toczy. Oby Was kiedyś to samo nie spotkało z ręki jakiegoś młodzieńca. A co do współczucia, to dziwi mnie, że niektórzy jednakowo współczują sprawcy i ofiarom. To tak jak współczucie Niemcom w czasie wojny (to nic, że oni ją wywołali) teraz są stawiani na równi ze swoimi ofiarami jako poszkodowani. Co za czasy, co za ludzie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie - skończcie te osądy. Jest to tragedia i nic już nie zmienimy. Zapalmy lepiej świeczkę za tragicznie zmarłych ludzi. ******************************************************************************** ******************* Tego chłopaka los już pokarał a teraz osądzi go Sąd więc nie bawmy się w prokuratora i sędziego w jednym...... Od tego są inni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Adam napisał:
Brak mi słów. "Starsi ludzie współwinni" - ciekaw jestem w czym. Oboje współwinni. A może Żona powinna powiedzieć Mężowi: jedź poboczem, bo trzeba zostawić miejsce młodym gniewnym, a jak przejedziesz jakiegoś przechodnia to już Twoja sprawa. Czyli według Ciebie to oni byli sprawcami wypadku (i to oboje - żenanda). Ja tam wam źle nie życzę, ale pamiętajcie, że fortuna kołem się toczy. Oby Was kiedyś to samo nie spotkało z ręki jakiegoś młodzieńca. A co do współczucia, to dziwi mnie, że niektórzy jednakowo współczują sprawcy i ofiarom. To tak jak współczucie Niemcom w czasie wojny (to nic, że oni ją wywołali) teraz są stawiani na równi ze swoimi ofiarami jako poszkodowani. Co za czasy, co za ludzie...
A o tym, ze "Starsi ludzie" jechali podczas gestej mgły na światłach pozycyjnych na dodatek srodkiem ulicy to juz nikt nie raczył Cię wszechwiedzący Adamie poinformować? doskonale znam realia tego wypadku. Kierowca clio nie zachował należytej ostrożności i nic tego nie zmieni, że jest WSPÓŁWINNYM. Niestety taki jest los. Bóg najprawdopodobniej nie miał już żadnej "misji" do spełnienia dla tych ludzi, ale kierowca clio "żyje"(bo co to za zycie z takim obciążeniem) i do czegos na tym swiecie JEST POTRZEBNY...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
,,,,,, napisał:
A o tym, ze "Starsi ludzie" jechali podczas gestej mgły na światłach pozycyjnych na dodatek srodkiem ulicy to juz nikt nie raczył Cię wszechwiedzący Adamie poinformować? doskonale znam realia tego wypadku. Kierowca clio nie zachował należytej ostrożności i nic tego nie zmieni, że jest WSPÓŁWINNYM. Niestety taki jest los. Bóg najprawdopodobniej nie miał już żadnej "misji" do spełnienia dla tych ludzi, ale kierowca clio "żyje"(bo co to za zycie z takim obciążeniem) i do czegos na tym swiecie JEST POTRZEBNY...
Mnie nazywasz wszechwiedzącym, a sam piszesz czego chciał Bóg. Poczekamy aż Ty będziesz po sześćdziesiątce i wtedy zapytam Cię czy jesteś potrzebny. A zaręczam Ci (jako sąsiad Ofiar) i przyjaciel ich Dzieci, że byli bardzo potrzebni. Współczuję Ci Twej osobliwej wiary w Boga. A innym świadkom tragedii jadącym z naprzeciwka i twierdzącym, że matiz jechał na światłach pozycyjnych "dziękuję" za uprzejmość i nie danie sygnału Sąsiadowi, aby włączył światła. Szkoda że pomyśleli jaki on "nierozsądny", a nie pomyśleli że można mu pomóc. Idąc dalej tokiem Waszego rozumowania, można ich uznać za współwinnych tragedii. Ciekaw jestem też w jaki sposób matiz mógł jechać środkiem jezdni mijając z naprzeciwka kolumnę samochodów. Czy według Was jak ktoś ma malucha albo matiza, a na dodatek jest po sześćdziesiątce, to powinien jechać poboczem (co zresztą jest zabronione, a we mgle to już tragicznie głupie).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
stała sie tragedia zarówno dla rodziny ludzi którzy zgineli jak i dla rodziny chłopaka ktory prowadził samochod...i dla niego samego... wiec oszczedzcie sobie tych glupich komentarzy i oceniania kogokolwiek ..bo od tego sa inni!!! za nim ktos cos napisze .::. TO ZASTANOW SIE !!SKAD MOZESZ WIEDZIEC ZE,JUTRO TOBIE NIE PRZYTRAFI SIE COS TAKIEGO!!!!! i po co komentujesz,piszesz.i oceniasz... przeciez jutro ktos moze pisac o Tobie... !!! wiec dajcie juz spokoj... stało sie i juz... !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Adam - idź lepiej na różaniec do sąsiadów bo takie bzdury i głupoty wypisujesz że aż mi Ciebie szkoda. Widocznie nigdy nie jechałeś samochodem i nie znasz realiów jakie panują na drogach. Przejedź się trasą Lublin-Warszawa parę razy a zobaczysz jak pięknie będziesz uciekał na pas boczny kiedy to dwie osobówki biorą się za wyprzedzanie na "czwartego" - tak nie pomyliłem się "czwartego". Jest to nienormalne ale powszechne. Ale nie to wzbudziło moje zachowanie tylko Twój komentarz.
A innym świadkom tragedii jadącym z naprzeciwka i twierdzącym, że matiz jechał na światłach pozycyjnych "dziękuję" za uprzejmość i nie danie sygnału Sąsiadowi, aby włączył światła. Szkoda że pomyśleli jaki on "nierozsądny", a nie pomyśleli że można mu pomóc.
Tak się składa, że zarówno ja jak i samochód za mną mrugnął matizowi !!! Ale według Ciebie to ja powinienem mu drogę zajechać , wyciągnąć kluczyki ze stacyjki i zagrozić ze nie oddam jak nie włączy świateł mijania ?? Bardzo dużo osób - i tu wiem z doświadczenia bo robię tygodniowo od 600-1000km po całej Polsce - specjalnie stara się omijać przepisy i włącza postojówki !! I to co teraz powiem też jest sprawdzone doświadczeniem - najczęściej jak mijam samochód na postojówkach to za kierownicą siedzi "stary wyjadacz" czyli uważający się za wszechwiedzącego doświadczony wiekiem kierowca. Mój ojciec (73 l) też ma podobne zdanie - uważa, że jak będzie jeździł na postojówkach to oszczędza akumulator i żarówki. Kończąc proszę Cię o nie pisanie w czyimś imieniu. Nie byłeś nie widziałeś to nie osądzaj. Jak tak bardzo chcesz być ważny i mieć odpowiednie uprawnienia to zapraszam na pobliski UMCS - tam 5 lat prawa a następnie aplikacja (prokurator, sędzia). Ale to CI nie wystarczy bo zawsze takich jak Ty co wszystkich za wszystko wsadzaliby na dożywocie na szczęście ogranicza Kodeks Karny. Przyłączam się do prośby jednej z osób i jedyne co mogę zrobić to postawić "świeczkę" za tragicznie zmarłych. [b]"*""*""*" Oraz pomodlić się za nich mimo, że ich nie znałem.[/b]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kierowco!!! Kierowca jadący matisem z pewnością świateł nie oszczędzał, tylko nieumiejętnie włączył. W matisie jest to bardzo prawdopodobne i moło widoczne. Ale czy tu o światła chodzi??? W miejscu w którym doszło do zderzenia jest przystanek autobusowy, więc wyobrażmy sobie jak by stała grupa ludzi. Czy musieli by mieć ze sobą halogen???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Janusz napisał:
Kierowco!!! Kierowca jadący matisem z pewnością świateł nie oszczędzał, tylko nieumiejętnie włączył. W matisie jest to bardzo prawdopodobne i moło widoczne. Ale czy tu o światła chodzi??? W miejscu w którym doszło do zderzenia jest przystanek autobusowy, więc wyobrażmy sobie jak by stała grupa ludzi. Czy musieli by mieć ze sobą halogen???
Wyobrażać sobie teraz możemy, stało sie cale szczęście ze nikogo nie było na przestanku nie rozwijaj nowych wątków bo to bezsensu... już wystarczy!!! A chyba jak sie ma prawo jazdy to powinno sie mieć umiejętności włączania świateł!! Dajcie spokój chłopaków, i rodzinie tych zmarłych ludzi ja tez zapale świeczki, i życzę chłopakowi normalnej psychiki... bo Ci ludzie na pewno nie chcieli by źle dla młodego chłopaka to go na pewno dużo nauczyło i psychikę będzie miał nie najlepsza... I pamiętajcie ze nam nie jest dane osądzanie.... A znając Polaków ukrywają wszystkie tragedie, problem jak tylko mogą i żerują na nieszczęściu innych bądźmy ludźmi a nie hienami!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poczytajcie sobie Kierowcy kodeks drogowy: Wyprzedzanie Art. 24. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy: 1) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu; Wystarczy punkt pierwszy. A co do świateł, to ilu z was stając na chwilę włacza postojówki a potem jedzie na nich nieświadom swego błędu. Natomiast decyzję o wyprzedzaniu podejmuje się ŚWIADOMIE. Wina sprawcy jest ewidentna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Adamie skończ już bo w tym momencie wogóle nie szanujesz swoich sąsiadów i nie zwrócisz im życia pisząc jakieś głupoty na forum!!! Nie wydawaj wyroku!!1 Bo sam nie wiesz może ty jutro kogoś potracisz albo zabijesz albo Twoje dziecko i tez będą jechać po nim po góry do dołu!! Ale nie życzę Ci tego bądź człowiekiem pokaz szacunek i idź zamiast sie kłócić naprawdę zapal świeczkę i pomódl sie za dusze sąsiadów bo chyba bardziej tego potrzebują niż żebyś prawdal sie na jakimś forum i robił z tragedii sensacje i spor!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Adamie skończ już bo w tym momencie wogóle nie szanujesz swoich sąsiadów i nie zwrócisz im życia pisząc jakieś głupoty na forum!!! Nie wydawaj wyroku!!1 Bo sam nie wiesz może ty jutro kogoś potracisz albo zabijesz albo Twoje dziecko i tez będą jechać po nim po góry do dołu!! Ale nie życzę Ci tego bądź człowiekiem pokaz szacunek i idź zamiast sie kłócić naprawdę zapal świeczkę i pomódl sie za dusze sąsiadów bo chyba bardziej tego potrzebują niż żebyś prawdal sie na jakimś forum i robił z tragedii sensacje i spor!!
Tu nie chodzi o spór albo sensacje. Tylko o właśnie o godność Zabitych, których tutaj nazywa się sprawcami wypadku. A co do wyroku mogę go sobie wydawać ile chcę i jaki chcę - to moja sprawa. A czy będzie on zgodny z wyrokiem sądu - zobaczymy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mysle ze kara dla Kamila na ta chwile (do sprawy)jest zycie ze swiadomoscia ze przez niego zginely dwie osoby
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...