Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin > Akcja Teatru NN "Napisz list do Henia"

Utworzony przez Lustro, 18 kwietnia 2008 o 20:41
Piękna akcja tylko czemu nie pamietacie o Zbigniewach, Grzegorzach, Jerzych, Józefach i setkach innych imion skrytobójczo zgładzoanych w Katyniu, Kozielsku i Ostaszkowie? W więzieniu na Zamku Lubelskim na śmierć katowano młodze i młodszych od Henia czemu do nich listów nie piszecie- bo byli tylko Polakami?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W więzieniu na Zamku Lubelskim na śmierć katowano młodziez i młodszych od Henia. Czemu do nich listów nie piszecie- bo byli tylko Polakami? ---------- Bo wg Teatru NN w Lublinie mieszkali tylko Żydzi. I teraz trzeba im oddać kamienice, Podzamcze a nawet teren byłego obozu przy Lipowej. A wszystko po to by mógł się rozwijać żydowski geszeft. Niestety naszym - polskim kosztem. Wybudują kolejną Plazę. A Teatr NN to V kolumna żydostwa w Polsce.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jezeli nie Ośrodek to kto opowie o tym co w było i w jednej chwili zniknęło? Kto dzisiaj zaptany na ulicy jest w stanie powiedzieć cokolwiek o lubelskich Żydach? W ogóle ilu jest ludzi świadomych wspólnej 600-letnie historii polsko-żydowskiej Lublina? Nie dowiesz się na historii o wielokulturowości Lublina, o bardzo waznej roli Zydów w tym mieście; Tobhie nikt nie opowie, Twoim dzieciom, Twoim wnukom. O tym się nie mówi. Nie mówi się, że Żydzi stanowili 34 % mieszkańców przedwojennego miasta, nie mówi się, że w Lublinie żyło ok. 40 tys. Żydów, nie mówi się, że żył tu Henio, Szmuel, Icek i tysiące innych. Więc kiedy czytam takie głupoty jak powyżej, to wszystko sie we mnie gotuje. Zamasit być wdzięcznym, potraficie tylko oskarżać...
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: