Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin > Nowy szef wojewódzkiego sanepidu

Utworzony przez amys, 20 października 2008 r. o 21:31
Gościnne wpis 59----- zajrzyj do komentzrzy artykułu KTO ZOSTANIE SZEFEM SANEPIDU
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie chodzi tu o fizyczną przynależność lecz o poglądy - w tym przypadku prawicowe- chyba , że się mylę. Oczywiście, że J to - Jabłońska. "krzywdzeni i sponiewierani są mądrzy ludzie , którzy nie mają siły przebicia . Ich wartości to być , a nie mieć kilka mieszkań , domy .trzy samochody itp ,dbać oswoje interesy widaieć tylko czubek swego nosa." - tak zawsze było i chyba w najbliższym czasie nic sie nie zmieni. W "tej " instytucji nie liczy się fachowość, rzetelność i wiedza, tylko znajomości i układy. Trzyma się stanowiska osobom, które są "potrzebne" do celów prywatnych, zatrudnia sie osoby z zaplecza zaprzyjaźnionego, które znakomicie nadają się do przekazywania Dyrekcji "niezbędnych informacji". Donosiciele zawsze byli. A do czego służą"prawdziwi fachowcy" - a dzielą się pisemnie swoją wiedzą, którą później bardzo chętnie i bez żadnych skrupułów wykorzystują NASI WSPANIALI , traktując jako "swoje" - nieudolnie przekazując....dalej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się z Tobą Ambasador w 100%, a może iwięcej!!!!!!!!!!! Z zaplecza zaprzyjażnionego pracował w Lublinie Pan ŁAJTAR -kierownik laboratorium. Pochodził on z miasta rodzinnego Pana Mirosława S. Odszedł Pan Mirosław S i nie ma Jego. Stanowiska są obsadzane donosicielami, miernotą merytoryczną.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Art. 15a. 1. Stacje sanitarno-epidemiologiczne określone w wykazach, o których mowa w ust. 3, wykonują badania laboratoryjne w zakresie nadzoru sanitarnego, działając w zintegrowanym systemie badań laboratoryjnych. 2. Przez zintegrowany system badań laboratoryjnych rozumie się jednolity sposób wykonywania badań laboratoryjnych w zakresie nadzoru sanitarnego nad warunkami: 1) jakości zdrowotnej wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi określonej w przepisach o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków; 2) jakości zdrowotnej żywności, w ramach urzędowej kontroli żywności i monitoringu określonych w przepisach o bezpieczeństwie żywności i żywienia. 3. Minister właściwy do spraw zdrowia określi, w drodze zarządzenia: 1) wykaz stacji sanitarno-epidemiologicznych wykonujących badania wody w zintegrowanym systemie badań laboratoryjnych, 2) wykaz stacji sanitarno-epidemiologicznych wykonujących badania jakości zdrowotnej żywności w zintegrowanym systemie badań laboratoryjnych - mając na względzie strukturę organizacyjną stacji sanitarno-epidemiologicznych oraz liczbę podmiotów objętych na danym terenie nadzorem sanitarnym i charakter prowadzonej przez te podmioty działalności gospodarczej. (Ustawa o Państwowej Inspekcji Sanitarnej)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zarządzenie Ministra Zdrowia1) z dnia 27 października 2005 r. w sprawie wykazu stacji sanitarno-epidemiologicznych wykonujących badania wody w zintegrowanym systemie badań laboratoryjnych oraz wykazu stacji sanitarno-epidemiologicznych wykonujących badania jakości zdrowotnej żywności w zintegrowanym systemie badań laboratoryjnych (Dz. Urz. Min. Zdrow. Nr 17, poz. 90) Na podstawie art. 15a ust. 3 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 1998 r. Nr 90, poz. 575, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje § 1. Określa się: 1) wykaz stacji sanitarno-epidemiologicznych wykonujących badania wody w zintegrowanym systemie badań laboratoryjnych, stanowiący załącznik nr 1 do zarządzenia; WOJEWóDZTWO LUBELSKIE ;;PSSE w BIAłEJ-PODLASKIEJ, CHEłMIE, JANOWIE LUBELSKIM, LUBLINIE, ZAMOśCIU. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. Wiem ,że inne Stacje badały wodę jeszcze w 2006r .Jak widać robiły to wbrew prawu. Kto na to pozwolił, czy Pan dyrektor Krakowiak? Nikt nie odpowiada za to. Ambasador może coś wiesz na ten temat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam pytanie do czytających. Czy Inspektor wydający decyzje o chorobie zawodowej może być jednocześnie orzecznikiem lekarskim? Jeśli tak lub nie to jakie są podstawy prawne takiego działania ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
woda - nie moja działka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Inspektorem, a jednocześnie orzecznikiem lekarskim w jednej osobie był i jest Pan Mirosław ..... Pracował także jako orzecznik lekarski będąc Wojewódzkim Dyrektorem. Prawdopodobnie ,gdy pracował już nie jako Dyrektor , tylko w Oddziale Higieny Pracy , to w dniu orzekania brał urlop wypoczynkowy. Mieliście pracownicy Wojewódzkiej Stacji świetnego Dyrektora . Dobrze ,ze miał pracowitą zastępczynię. Może obecny Wojewódzki Dyrektor spojrzy na to.
Ostatnio edytowany 21 listopada 2008 r. o 12:08
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
... Szefie coś podpadł Ci Starzyński, oj podpadł. Ja kojarze "go" jako osobę bez własnej inicjatywy, podatną na cudze wpływy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ambasadorze bardzo dobrze kojarzysz sobie "go". Nie wiem czy gdzie w tym czasie funkcjonował i zapewnwe funkcjonuje obiekt bez wody bieżącej i toalety . Na terenie "jego" działalności tak było i pewnie nadal tak jest. Nie dopuszcza obiektów spełniających wymagania sanitarne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a dyskusja wciąż wrze....temat dobry, ale czy wszyscy zadowoleni z takiego obrotu sprawy....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...nic się nie dzieje bez przyczyny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Anna dziękuje , że uważasz temat za dobry, taki jak tytuł artykułu gazety. Nigdy wszyscy nie są zadowoleni. Piszemy o byłych szefach wojewódzkich. Może któryś będzie z nich ponownie. Osoba publiczna nigdy nie staje się osobą prywatną ,zwłaszca gdy reprezentuje obywateli co powie i zrobi ma znaczenie. Wydaje misię ,że Dyrektorzy reprezentują swoich pracowników ,chyba może nie wszyscy , albo jestem w błędzie. Każdy ma prawo do posiadania własnych poglądów i ich rozpowszechniania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
,,,, Ambasador Pan ...własnej inicjatywy nie miał odnośnie swoich zadań zawodowych w Inspekcji Sanitarnej, ale jak i gdzie zrobić dużą kasę to nie trzeba mu doradców. Miał także udział w aptece. Wróćmy do artykułu komentowanego ;;;; Co robi Pani ....., czy toruje sobie drogę na Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Janowie Lubelskim? Zabezpieczyła sobie powrót???
Ostatnio edytowany 21 listopada 2008 r. o 12:05
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po przeczytaniu tych komentarzy i dywagacji na temat już chyba wszystkim zainteresowanym znany, nasuwa mi się taki naprawdę dziecięcy wiersz, który po paru przeróbkach idealnie pasuje do sytuacji jaka ma obecnie miejsce... "W Sanepidzie w każdy dzień pracowy Takie słyszy się rozmowy: Może pan mi dziś coś powie, Pan tak świetnie zna się na tej sprawie... Cóż się dziwić pracowniku Siedzi w gabinecie i myśli co by tu... Na to rzecze Pan Doradca Spójrz jest sprawa do roztarcia... Czarny Lizus po ego Doradcy jedzie: Jak tam, Doradco? Coraz lepiej Ci się wiedzie? Dzięki, dzięki, panie Czarny Lizusie, Jakoś żyje się w tym Nowym Przymusie... Lecz Blondasek - z tą jest gorzej: Blada, chuda, spać i pracować już nie może... Doradca wciąż stroni od fałszywych króli, A ta Świta doń się czuli: Mój Doradco, mój czerwony, Czybyś nie chciał zdobyć łatwo tej posady? A Doradca usta w dzióbek zamyka: Niech Świta ino prędzej zmyka. Ja chcę posadę mieć bogatą, i nie wszyscy mi za to płacą! Naraz słychać głos Damuli: Gdzie się pani ze Świty tu gramoli?! Nie bądź dla mnie taka wielka Odpowiada jej znajomeczka.. Widzieliście, jaka krewka Wkurzyła się trochę Panieneczka... Niech rozsądzi nas ta Góra Co, ta Góra?! Marna z Niego Skóra! a ta Góra rzecze schludnie: droga Świto, po co kłótnie, po co wasze swary głupie, Wnet i tak wiadomo, że Doradca Będzie wkrótce mieszał jak chciał w tej Fałszywej Zupie ;-)" Mam nadzieje, że wiersz udał mi się...aby jak najlepiej przedstawić panującą sytuację. Nie urażając nikogo jest to szczery wywód!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[i]Po przeczytaniu tych komentarzy i dywagacji na temat już chyba wszystkim zainteresowanym znany, nasuwa mi się taki naprawdę dziecięcy wiersz, który po paru przeróbkach idealnie pasuje do sytuacji jaka ma obecnie miejsce... [/i] Poeto wierszyk bardzo.....bardzo idealnie pasuje do sytuacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę ,że jutro w dzień targowy "SWITA, LIZUSY ,BLONDASEK,DORADCY " Starzyńskiego wyruszą na targowisko " XXI WIEKU".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szef napisał:
Amys w tej instytucji zniana Dyrektorów nie jest nowościa. To ma służyć realizacji ustawy o Inspekcji Sanitarnej? Takich Dyrektorów ,jak Pani ..nie mających szacunku do ludzi angażujących sie , którzy widzą " własne Ja, własną mądrość jako główny cel swojego życia ,ludzi traktują jako śmieci " jest wielu.Nie nadają się na Dyrektorów Wojewódzkich , a póżniej zostają Dyrektorami Powiatowymi. Zwracam się z prośbą o to by obecny Dyrektor Wojewódzki przyjrzał się pracy Powiatowych Dyrektorów i jeśli zostanie wybierał w konkursach takie osoby , które nadają się na to stanowisko , a nie nagradzał " spadochroniarzy wojewódzkich". Nie wiem czy któryś z Dyrektorów Powiatowych oprócz Pana Policzkiewicza podawał do prasy , że są zaniedbania w dziale żywności(ZAMYKANIE OBIEKTóW ,BRUD , PRZETERMINOWANA żYWNOść ) ,WODA NIE NADAJE SIę DO PICIA ITP. Wadą nie tylko Pani Kamińskiej jest ,że ludzie są oceniani nieobiektywnie.W tej instytucji zwalnia się ludzi mających doświadczenie zawodowe ,wykształcenie, a pozostawiasię miernych , ale wiernych. Jeśli po Nowym Roku STACJE będą podlegać STAROSTOM to tez niech spojrzą na karierę zawodową Dyrektorów, obsadze pracowniczej. Jest tutaj tzw ukryte bezrobocie - nadmiar ludzi w stosunku do zadań.Likwidowane sa etaty ,a rozszerza sie kadrowo inne działy , samodzielne stanowiska. Jest kierownik całego nadzoru sanitarnego , a następnie kierownik czy po kierownik oddziału nadzoru sanitarnego, któremu podlegają dwie osoby. Na działalność i płace Inspekcji Sanitarnej pieniądze są z budżetu .Gdyby któryś z Dyrektorów miał wypracować , jak przedsiębiorca pieniądze na utrzymanie Stacji i płace , to by nie utrzymywał tak liczebnej kadry.Zatrudniają swoich ludzi z rodzin , znajomych bez kwalifikacji. żądza władzy i pieniędzy u niektórych DYREKTORóW jest silniejsza niż jakiekolwiek normy etyczne, a nawet bariery przepisów prawa. Dodatkowo pracują jeszcze innych zakładach pracy. Kombinują , jak tylko utrzymać się na stołku. Władza niektórym ludziom odbiera to co najważnejsze - człowieczeństwo!!!!!
Pan Policzkiewicz dzięki donosom zrobil sobie wielke SHOW,od gzasu do czasu tzreba bylo coś powiedzieć a mie tylko brać,inni na razie tylko biorą....
Ostatnio edytowany 14 listopada 2008 r. o 12:22
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ty szefie wszystko pod tego starzyńskiego radzynskiego...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
poprostu Szef uprawia prywatę!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 12

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...