Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
mistrzu ale tam ma byc a3/a2=a2/a1 a nie zadne "a1/a2"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
musisz skorzystać z własności ciagu geo, czyli że 6x+2/x+3 = x+3/x-3 wyliczyc x spełniający warune, wyjdą dwa, jeden ujemny ułamek który odpada bo same dodatnie wyrazy ciągu mają być i drugi x to 5, i wstawiasz go do q=x+3/x-3 stąd q=4. Mi nie wyszła natomiast druga część tego zadania, czyli dowód. Pzdr!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dałem po prostu a2/`a1. Nie przyrównałem do a3/a2. Racja, 'mistrzu'.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hej mistrzuniu ! a jakie pole przekroju wyszlo w 11 ? ;]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
typol napisał:
musisz skorzystać z własności ciagu geo, czyli że 6x+2/x+3 = x+3/x-3 wyliczyc x spełniający warune, wyjdą dwa, jeden ujemny ułamek który odpada bo same dodatnie wyrazy ciągu mają być i drugi x to 5, i wstawiasz go do q=x+3/x-3 stąd q=4. Mi nie wyszła natomiast druga część tego zadania, czyli dowód. Pzdr!
Mi wyszło ,że ten dowód to nie prawda..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spoko, była łatwa:) Będę miała ponad 90%.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poziom rozszerzony Zadanie 5: B= 3^(2√2+3) = 3^(2+2√2+1) = 9*3^(2√2+1) = 9*√(3^(2*(2√2+1)) )= 9*√(3^(4√2+2) ) C.B.D.U Zadanie 8 D1=√2Ra- przekątna kwadratu o boku Ra (Ra – promień mniejszego koła) D2=√2Rb - przekątna kwadratu o boku Rb (Rb- promień większego koła) Ponieważ jak można zauważyć z rysunku D2= D1 + Ra + Rb dlatego √2Rb= √2Ra +Ra +Rb √2Rb – Rb= √2Ra+ Ra Rb(√2 -1)= Ra(√2+1) Rb/Ra=(√2+1)/(√2-1)=((√2+1)*(√2+1))/((√2-1)*(√2+1))=〖(√2+1)〗^2=2√2 +3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jak w 5 z pr podstawiłem do B=9sqrtA te liczby A i B i wyszedł wynik twierdzący to mi przyznają max punktów???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Leszek ja też tak zrobiłam i mam nadzieję że bedzie max bo jak nie to załamka:/ a może mi ktoś napisać jak zrobić 4 to z tymi monetami?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja mam pytanie do zadania 9 poziom roz. Czy jeśli narysowałem okrąg od ręki (brak cyrkla) to egzaminatorzy mogą mi odjąć jakiś punkt za rysunek?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
7. q[tex]\neq[/tex] 4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja wrysowałam w ostatnim przekrój ołówkiem i trochę się obawiam, że mogą się czepiać i obetną mi punkty za taką bzdurę... jak myślicie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hahahahahahahaha pójdziecie na studia to zobaczycie trudne zadania. Przecież to jest jakaś kpina, jeszcze troche to na maturze będzie tabliczka mnożenia i działania na ułamkach...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...