Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
dokładnie:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem ta Matura była dobra i brak w niej nieporozumień jeśli chodzi o zadania (z wyj. jednego, o którym zaraz napomnę). Podobna do arkuszu maturalnego CKE. Oceniam to przynajmniej po wypowiedziach z zeszłego roku wielu zdających i nawet nauczycieli, którzy skarżyli się, że Operon dał trudne matury. Wątpliwość miałam tylko w jednym zadaniu, gdzie trzeba było odpowiedzieć: "Jakie są- wg autora tekstu-przytocz jego słowa ..." (jakoś tak, nie pamiętam dokładnie treści polecenia), co wnioskuje, że można zacytować fragment tekstu, a na pierwszej stronie arkusza maturalnego był ZAKAZ cytowania i wskazówka, że zdający powinien odpowiadać tylko własnymi słowami. Ps. To była peryfraza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
trzeba było napisać ogólnie po co autor ich użył, a nie definiować każdy napisany kolokwializm
w sumie masz racje ^^ ale mam nadzieje że mi uznają ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jasne ;* oby uznali i było na korzyść Ciebie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czwórka z Liverpoolu to: oksymoron epitet peryfraza porównanie to które wkoncu ma byc?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Ej, ej~ - raczej nie zdasz bo MOŻE nie pisze się przez "RZ" ;]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ej tam nie było nic żeby przytoczyć...?? a co napisaliście o fetyszu ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
jasne ;* oby uznali i było na korzyść Ciebie
hhe szkoda tylko że sprawdzać bedą nasze szkolne polonistki to za samo nazwisko zaznaczą "nie zdał" xDD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
parafraza chyba
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no to lipa, u nas też, tylko będą sprawdzać nie te co nasz uczą. Ale życzę wszystkiego najlepszego :*:*
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PERYFRAZA!!! na maturze nie podpisujesz sie nazwiskiem przecież tylko pesel... O.o
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dla mnie były trudne pytania do tekstu, pisałam wyracowanie na 1 temat bo przedwiośnia nie omawiałam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Goście parafraza chyba taaa, parafraza.... jak nie odróżniasz peryfrazy od parafrazy to daj sobie spokój z maturą...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jagoda napisał:
PERYFRAZA!!! na maturze nie podpisujesz sie nazwiskiem przecież tylko pesel... O.o
Kazali nam nazwiskiem mimo tego że złamiemy reguły... bo powiedzieli że nie bedzie im się chciało peselów sprawdzać ;//// też jestem w szoku xDD ehh no ale coż dobrze że to tylko próbna ;p ponoć właściwe matury są łatwiejsze ) właśnie, peryfraza !! już wcześniej wytłumaczyłem dlaczego ;p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co z tym fetyszem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Danny > to dziwne, że kazali nazwiskami...?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ej kurde dlaczego wszyscy tu uwazaja, ze to bylo trudne? Przeciez tak na prawde bylo banalne. No ok, moze ze 2 zadania byly podchwyliwe ale bez przesady... No nie wiem, moze tak mi sie wydaje ze bylo banalne bo jestem humanistka. Coz, zobaczymy, jak pojdze z matma... 80% bede miala z tego polaka, a z matmy - aby zdac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Magda~ napisał:
Ej kurde dlaczego wszyscy tu uwazaja, ze to bylo trudne? Przeciez tak na prawde bylo banalne. No ok, moze ze 2 zadania byly podchwyliwe ale bez przesady... No nie wiem, moze tak mi sie wydaje ze bylo banalne bo jestem humanistka. Coz, zobaczymy, jak pojdze z matma... 80% bede miala z tego polaka, a z matmy - aby zdac
łatwe to pojęcie względne.... ja odpowiem czy było łatwe jak dostanę wyniki mata tak jak ty aby zdac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jagoda napisał:
Danny > to dziwne, że kazali nazwiskami...?
no i to moja wychowawczyni kazała ;/ 3 nauczycieli nas pilnowało na zmianę i żaden nic nie wspomniał przyszła ta na koniec i zaczeła swoje zmiany wprowadzać ^^.. co do tego czy łatwy czy prosty to okaże się po wynikach ;pp aa fetysz nie wiedziałem jak napisać strzeliłem że to "upodobanie/uwielbienie" alee nie jestem pewien... bo nie jestem humanistom ino ścisłowcem z próbnej matmy 99% xDD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chciałabym mieć takiego zdolnego chłopaka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 8

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...