Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Otwarcie Muzeum Historii Żydów Polskich bez rodziny Jana Karskiego

Utworzony przez CONDOM, 4 listopada 2014 r. o 16:51
QTASY PIERWSZEJ KLASY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To może i lepiej, bo to był człowiek jak niewielu w tamtym czasie " Honoru i Odwagi"...!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Swiat powinien sie dowiedziec o tej podlosci. Polska pamiec w calej okazalosci. :wacko:
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli teraz, ani Pan Karski ani jego rodzina na pamięć nie zasługują !!! Jak to jest, że dba się o dobre relacje z Żydami i przed nimi czapkuje,ale Oni już tego robić nie muszą ?!! Może więc nasi przedstawiciele podniesiecie wrzawę w obronie polskości i Polaków !!! Krzyczcie, że to co zrobiono, to antypolonizm i nagłaśniajcie ten fakt w mediach, tak jak robią to Żydzi !!! No tak, ale pewnie takie działanie zostanie potraktowane jako antysemityzm i znowu będziemy musieli przepraszać !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To sami polscy administratorzy Muzeum  zgotowali rodzinie Karskiego ten los. To sami Zydzi chcieli sie spotkac z rodzina Bohaetra na otwarciu, ale ja 'eksterminowano'.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na otwarcie z udziałem prezydenta nikt z budowniczych tego muzeum nie został zaproszony.   Murzyn zrobił swoje .....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może zaproszono tylko Żydów i przechsztów,a pozostałych  już nie???Jak prezydent ma żonę Żydówkę,albo  Marszałek sejmu także,to obaj byli zaproszeni!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karski faktycznie Żydem nie był. Rodzina też.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Elementarny brak przyzwoitości. Co na to Rada Muzeum? Co na to fundatorzy Muzeum: Miasto Warszaw oraz Muzeum (nomen omen) Kultury i Dziedzictwa Narodowego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nieobecność rodziny Jana Karskiego to skandal i kompromitacja władz. Dzięki zdjęciom z otwarcia tego muzeum dowiedzieliśmy kto jest kim w Polsce i kto tym krajem rządzi. Co prawda dla ludzi myślących już dawno nie jest to tajemnica ale teraz mamy tego jasne i udokumentowane fotograficznie potwierdzenie. A swoją drogą ciekawe, kiedyś doczekamy się otwarcia muzeum zamordowanych przez żydów z UB i MBP polskich patriotów w latach 1945-56?    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rada Muzeum jest ciałem kolektywnym, łączącym i skupiającym różne strony i środowiska zaangażowane w działalność muzeum. Zadaniem Rady, w której skład obok praktyków z różnych dziedzin wchodzi wielu wybitnych naukowców i znawców historii Żydów oraz historii ogólnej, jest ocena dotychczasowych osiągnięć Muzeum i pomoc w określeniu kierunków jego dalszego rozwoju. Decyzją założycieli muzeum, to właśnie Rada akceptuje ostateczny kształt wystawy głównej. 24 marca 2009 r. założyciele muzeum – Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oraz Zarząd Stowarzyszenia ŻIH w osobie jego przewodniczącego Mariana Turskiego powołali Radę Muzeum Historii Żydów Polskich. W efekcie Uchwały Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w skład Rady wchodzą obecnie następujące osoby: ◾prof. Władysław Bartoszewski, ◾Waldemar Dąbrowski, ◾Corinne Evens, ◾Rafał Grupiński, ◾Wiktor Markowicz ◾Małgorzata Niezabitowska, ◾Włodzimierz Paszyński, ◾Shana Penn, ◾Zygmunt Rolat, ◾prof. Adam Rotfeld, ◾prof. Henryk Samsonowicz, ◾prof. Bożena Szaynok, ◾prof. Janusz Tazbir, ◾Marian Turski, ◾Renata Wiśniewska
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Adama Sandauera, mimo że jest Żydem z pochodzenia, mimo że parę razy pisał o stosunkach polsko żydowskich,   też nie zaproszono.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A Jerzego Halbersztadta, który przez 13 lat był dyrektorem budującym Muzeum?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Man kann singen man kann tanzen aber niemals mit Zasrancen     Mogę śpiewać, mogę tańczyć ale nigdy wśród zasrańcy     powiedzieć miał  Julian Tuwim na temat swego udziału w niektórych gremiach.   Akurat przypomniało mi sie to w kontekscie towarzystwa, które nie zaprosiło Rodziny Bohatera.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rodziny bohatera nie zaprosili, ale po innych gości samoloty wysyłali. :lol:
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...