Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Otwarcie Muzeum Historii Żydów Polskich bez rodziny Jana Karskiego

Utworzony przez CONDOM, 4 listopada 2014 o 16:51
QTASY PIERWSZEJ KLASY
Zaloguj się, aby oddać głos
0
To może i lepiej, bo to był człowiek jak niewielu w tamtym czasie " Honoru i Odwagi"...!!!
0
Swiat powinien sie dowiedziec o tej podlosci. Polska pamiec w calej okazalosci. :wacko:
0
Czyli teraz, ani Pan Karski ani jego rodzina na pamięć nie zasługują !!! Jak to jest, że dba się o dobre relacje z Żydami i przed nimi czapkuje,ale Oni już tego robić nie muszą ?!! Może więc nasi przedstawiciele podniesiecie wrzawę w obronie polskości i Polaków !!! Krzyczcie, że to co zrobiono, to antypolonizm i nagłaśniajcie ten fakt w mediach, tak jak robią to Żydzi !!! No tak, ale pewnie takie działanie zostanie potraktowane jako antysemityzm i znowu będziemy musieli przepraszać !!!
0
To sami polscy administratorzy Muzeum  zgotowali rodzinie Karskiego ten los. To sami Zydzi chcieli sie spotkac z rodzina Bohaetra na otwarciu, ale ja 'eksterminowano'.
0
Na otwarcie z udziałem prezydenta nikt z budowniczych tego muzeum nie został zaproszony.   Murzyn zrobił swoje .....
0
Może zaproszono tylko Żydów i przechsztów,a pozostałych  już nie???Jak prezydent ma żonę Żydówkę,albo  Marszałek sejmu także,to obaj byli zaproszeni!
0
Karski faktycznie Żydem nie był. Rodzina też.
0
Elementarny brak przyzwoitości. Co na to Rada Muzeum? Co na to fundatorzy Muzeum: Miasto Warszaw oraz Muzeum (nomen omen) Kultury i Dziedzictwa Narodowego?
0
Nieobecność rodziny Jana Karskiego to skandal i kompromitacja władz. Dzięki zdjęciom z otwarcia tego muzeum dowiedzieliśmy kto jest kim w Polsce i kto tym krajem rządzi. Co prawda dla ludzi myślących już dawno nie jest to tajemnica ale teraz mamy tego jasne i udokumentowane fotograficznie potwierdzenie. A swoją drogą ciekawe, kiedyś doczekamy się otwarcia muzeum zamordowanych przez żydów z UB i MBP polskich patriotów w latach 1945-56?    
0
Rada Muzeum jest ciałem kolektywnym, łączącym i skupiającym różne strony i środowiska zaangażowane w działalność muzeum. Zadaniem Rady, w której skład obok praktyków z różnych dziedzin wchodzi wielu wybitnych naukowców i znawców historii Żydów oraz historii ogólnej, jest ocena dotychczasowych osiągnięć Muzeum i pomoc w określeniu kierunków jego dalszego rozwoju. Decyzją założycieli muzeum, to właśnie Rada akceptuje ostateczny kształt wystawy głównej. 24 marca 2009 r. założyciele muzeum – Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oraz Zarząd Stowarzyszenia ŻIH w osobie jego przewodniczącego Mariana Turskiego powołali Radę Muzeum Historii Żydów Polskich. W efekcie Uchwały Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w skład Rady wchodzą obecnie następujące osoby: ◾prof. Władysław Bartoszewski, ◾Waldemar Dąbrowski, ◾Corinne Evens, ◾Rafał Grupiński, ◾Wiktor Markowicz ◾Małgorzata Niezabitowska, ◾Włodzimierz Paszyński, ◾Shana Penn, ◾Zygmunt Rolat, ◾prof. Adam Rotfeld, ◾prof. Henryk Samsonowicz, ◾prof. Bożena Szaynok, ◾prof. Janusz Tazbir, ◾Marian Turski, ◾Renata Wiśniewska
0
Adama Sandauera, mimo że jest Żydem z pochodzenia, mimo że parę razy pisał o stosunkach polsko żydowskich,   też nie zaproszono.
0
A Jerzego Halbersztadta, który przez 13 lat był dyrektorem budującym Muzeum?
0
Man kann singen man kann tanzen aber niemals mit Zasrancen     Mogę śpiewać, mogę tańczyć ale nigdy wśród zasrańcy     powiedzieć miał  Julian Tuwim na temat swego udziału w niektórych gremiach.   Akurat przypomniało mi sie to w kontekscie towarzystwa, które nie zaprosiło Rodziny Bohatera.
0
Rodziny bohatera nie zaprosili, ale po innych gości samoloty wysyłali. :lol:
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: