Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Parafia w Białymstoku apeluje: Dajcie 300 zł dla księdza po kolędzie

Utworzony przez krzesimir, 6 stycznia 2010 o 18:03
Jeśli ktoś nie ma ochoty przyjmować księdza wcale nie ma takiego obowiązku,tym bardziej dawać jakieś pieniądze . To nie ma nic wspólnego z wiarą w Boga . Tylko w naszym kraju dzieją się takie rzeczy . Wizyta mogłaby mieć sens,gdyby w grę nie wchodziły pieniądze . Tylko wtedy nikt z wizytą nie przyszedłby...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czarne diabły,liczy się dla nich tylko KASA i nic po za tym. Osobiście znam wielu księży ale tylko jeden z nich według mnie ma prawo nazywać się księdzem,jak trzeba to dziecko ochrzci ,ślub da za darmo i złego słowa nie powie,choć stać go na samochód nie ma go bo stwierdził że jak jest komuś potrzebny to ktoś go przywiezie i odwiezie aza swoimi sprawami jezdzi rowerem lub autobusem,dla niego nie liczy się kasa tylko Bóg i ludzie.Szkoda że tak mało jest już takich księży........
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Banda złodzieji! Tylko kasa i kasa. I złoto w tych molochach! A gdzie to co powinni naprawde robić? Czyli pomagać ludziom? Nie ma bo dla czarnej bandy najważniejsza jest kasa! Gonić to bydło jak najdalej!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ja tam wcale się nie dziwię księżom. Jeśli ciemny naród daje ,to biorą !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jest tyle ludzi którym nie starcza na chlep od 10 do 10, a oni żadaja kasy, ciekawe z a co za ciemnote która wciskają, i zggadnijcie to da tyle kasy oczywiście że biedny bo bogatemu bedzie szkoda:((((((
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zgroza bierze. Chciałabym odliczać od podatku to, co daję na tacę. Przecież to jest ofiara. Mogłabym np., co kwartał wpłacać jakąś kwotę na konto parafii a potem odliczyć ja od podatku. Dobrze by było, żeby ksiądz też rozliczał się skrupulatnie z każdej złotówki.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Gość napisał:
Zgroza bierze. Chciałabym odliczać od podatku to, co daję na tacę. Przecież to jest ofiara. Mogłabym np., co kwartał wpłacać jakąś kwotę na konto parafii a potem odliczyć ja od podatku. Dobrze by było, żeby ksiądz też rozliczał się skrupulatnie z każdej złotówki.
Ciekawe dlaczego miało by to być odliczne od podatku , nie dość że watykańczycy w różny sposób wyciągają od państwa to co płacimy jako podatek to jeszce odliczać? przecież jest to sponsorowanie obcego państwa. Księża składają przysięge na wierność b posłuszeństwo biskupowi i Watykanowi a nie Polsce. Zamiast dawać tym dziwnym facetom w sukienkach lepiej kupić Pismo Święte i poczytać a potem porównać z tym co wciskają ludziom naciągacze w sutannach, przy odrobinie myślenia wyjdzie jak to jest daleko od nauczania Jezusa i Bibli.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
No i co w tym dziwnego, parafia buduje kościół to trzeba za coś ten kościół wybudować, jeśli się chce z niego korzystać, a jeśli się nie korzysta albo nie chce się korzystać to się nie daje. Ale swoją drogą to 300 to chyba sporo. W naszej parafii ksiądz zbierał dwa razy w roku, chodzili kwestorzy po mieszkaniach i zbierali. Nigdy nie było mowy po ile, tylko raz jak była robiona posadzka proboszcz podzielił koszt posadzki przez liczbę parafian i wyszła mu konkretna kwota, ale zastrzeg że nie jest to jakaś kwota wymagana. Uważam że jeśli chodzi się do kościoła to trzeba w jakiś sposób ten kościół finansować i nie ma w tym nic dziwnego. Płacąc podatki finansujemy całą sferę budżetową, deficytowe przedsiębiorstwa produkcyjne ( np. stocznie) oraz rolników którzy płacą symboliczne ubezpieczenie społeczne, i nikt się nie dziwi że z naszych pieniędzy buduje się szkoły, stadiony, drogi. A jak chodzi o dobrowolną składkę na kościół to zawsze ta sama śpiewka: "czarna mafia ".
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Co zrobić jeśli ksiądz przychodzi przed ósmym? tym bardziej, że każdy chciał mieć udane świeta i troche zaszaleć z zakupami ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
INWAZJA SZKOPÓW NA POLSKĘ czyli HISTORIA KOŁEM SIĘ TOCZY: Kto pamięta rok 1939? -Jeszcze parę osób zostało z Ojcem Świętym Benkiem XVI na czele! W tym świętym okresie (39 – 45) wiele Sług Bożych współpracowało z Gestapo i SS. W wojennym slangu Niemców określało się w Polsce jako SZKOPÓW. Po wojnie kapłani współpracowali z PRL-owskim SB. W pamiętnych latach 1980-tych kapłani błogosławili SOLIDARNOŚĆ widząc w niej otwartą drogę do przejęcia władzy, a iskierki nadziei rzucał Karol Wojtyła czyli Jan Paweł II Ojciec Święty- Papież. Przy wyraźnej pomocy Słowa Bożego udało się obalić KOMUNĘ i KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, Słowo Boże nie pozwoliło na odradzanie się Komuny, a KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW założył w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY. Z tej to AKADEMII rozchodził się głos prawdy w cudowny sposób przedstawiający nienawiść Kleru do KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW. Kościół wykończył wszystkich SB-ków zostawiając w świętym spokoju kapłanów SB-ków obdarowanych teczkami (JP 2, były Prymas Glemp – 2x na Liście Wildsteina; Nuncjusz Apostolski Józef Kowalczyk 15x na Liście... obecny Pryma Heniek Michalik..., "FILOZOF"; "GLON"....) nikomu nie przeszkadza, że SB-ckie ręce rozdają ciało pańskie, błogosławią... Zmarł JP 2, nastał nowy vice Bóg Benek XVI dając wszystkim krzyż do walki! Wracając zaś do historii kościoła od 1939 r. i roli Józka Ratzingera w Hitlerjugend w zestawieniu z XXI wiekiem KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC śmiało snuje wniosek, że Hitlerowi nie udało się zawładnąć siłą Polską i Europą, a nawet Światem, a czy hitlerowskiemu Uczniowi uda się zawładnąć Polską, Europą i Światem za pomocą krzyża? Sam Nycz warszawski wystroił się na Barana odbierając jako Święty Falstart przemarsz Trzech króli w sile ludzi! Jak z tego widać niezła szopka z tego wyszła wyszła, bo nawet Ojciec (święty) Kropiwnicki z Łodzi dał ludziskom wolne 6.I.2010 r., a media już uprzedzają, iż dzień ten będzie Dniem Świętym! W zależności od opcji władzy polskiej – w tym przypadku Świętej – zamieniono SOLIDARNOŚCIOWE WOLNE SOBOTY na Dni Święte. Widać tu wielką bezmyślność, bo WOLNE SOBOTY DAWALY WEEKENDY, a Dni Święte? Nycz innego jak zwykły rozpier...dolnik! W całym kraju odchodziły szopki uliczne, przemarsze rzeszy Trzech Króli, leciały gromy i pieronki, że opłatki ze sklepów NIEWAZNE, a Msza Święta ze sklepu – WAŻNA! Wszystko to trąci schizofrenią,i należy na wszelkich Katolickich Wydziałach TEOLOGII MORALNEJ otworzyć kierunki GineKULogii Kościelnej, na której solidnie będą pie...przyć jak Mańka (g)ruchała z Gołębiem... Jak więc określi historia wszystkich obecnych współpracowników kościelnych? Nie inaczej jak SZKOPY! Rektorem ASC jest: *********** ***********; e-mail:***************@****.**; www.**********************/****; tel.: +** *** *** ***. Zostańcie z B(L)OGIEM (PODPIASNO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)    
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ja radziłbym autorowi artykułu przeczytać dokładnie co napisane jest w ogłoszeniu proboszcza. Jak autor nie rozumie prostego tekstu to dlaczego zabiera się za pisanie dyrdymałów i mieszanie ludziom w głowach???
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Typowy bąk AGORY. Puścić smród i charaszo. Prawie jak radio TelAviv. Jest ósma albo w pół do ósmej. Temu od szkalowania polskich Księży ("współpracowali czasie II wojny z Gestapo") odpowiem, że ca 3 tys. księży zginęło w obozach koncentarcyjnych w tym M. Kolbe. A ilu Polaków zginęło z rąk stalinowców na których donosili pachołki moskiewskie?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
artykuł to zwykłe wywoływanie waśni na tle religijnym.Co widać po większości wpisów. Redakcja zadowolona? Premia będzie?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
gdzie w zamieszczonym fragmencie ze strony Parafii jest mowa o kopercie z 300zł?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czarne nieroby w damskich fatałaszkaoh-do roboty!!!Łatwo wyciągać ręce po cudze i straszyć ogniem piekielnym,sami natomiast nie kalają się robotą?Nawet w czasie nabożeństw wysługują się pomocnikami.Dlaczego po kolędzie ksiądz nie wyśle pomocnika?Dlaczego na zaspokojenie utrzymanki ksiądz nie wyznaczy pomocnika?Jeśli każdy przeciętny śmiertelnik po śmierci pójdzie do piekła,to w takim razie gdzie trafi dusza takiego klechy i jego szefów w czerwonych fatałaszkach. JUż dzisiaj klechy kupują w salonach NOWE auta (wyprzedaż "starego rocznika") i teraz wyciągają kasę od wiernych. ILeż to parafialnych pieniędzy sprzeniewierzyli księża,ile pieniędzy przegrali w karty,ile pieniędzy wydano na utrzymanki..... Szkoda słów.Takimi wybrukowane jest piekło.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Autorowi artykułu przydałyby się korepetycje z ortografii. Trochę to przykre, że ludzie pracujący 'słowem' nie potrafią robić tego bezbłędnie...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
tutejszy napisał:
gdzie w zamieszczonym fragmencie ze strony Parafii jest mowa o kopercie z 300zł?
w zakółkowanym fragmencie jest mowa 0 300 zł. czy to nie to samo ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Budowa kościoła prawie zawsze wygląda tak samo - najpierw wypasiona plebania później kościółek.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
jon napisał:
w zakółkowanym fragmencie jest mowa 0 300 zł. czy to nie to samo ?
nie,nie to samo panie "inteligentny inaczej" W artykule jakiś prowokator pisze,że trzeba przygotować kopertę z 300 zł.W uwidocznionym fragmencie można przeczytać ,że roczna składka na budowę Świątyni to 300 zł/na rodzinę/.Dobrowolna zresztą.Więc kto nie chce,albo nie może to nie zapłaci.Moim zdaniem cel tego artykułu,to wywołanie nagonki na Kościół Katolicki.Nie wymaga to wielkiej odwagi,a przynosi zamierzony efekt.Co widać po wpisach. ps.ciekawe,kto ci mózg zakółkował ,"jon"
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chciałem dać 8 tysięcy ale skoro chcą tylko 300 zł ... Ale oczywiście damy, damy bo czegóż to się nie robi ku chwale Pana !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.