Jeśli powtórzę temat w tym dziale..........to może ktoś się odezwie ????? Wpis #1 Goście Ostatnio , z okazji jakiegoś rodzinnego spotkania , zaczęliśmy wspominać dawne czasy........ Im głębiej sięgaliśmy wstecz.......tym nasze wspomnienia były mniej precyzyjne....... Nasz nieżyjący już Dziadek , do wybuchu II Wojny Światowej pracował w PWS w Białej Podlaskiej . /Był doskonałym fachowcem /. Często opowiadał o tamtych czasach.........tylko my.......czego dzisiaj bardzo żałujemy.........słuchaliśmy "jednym uchem"...... I tu moja prośba do uczestników FORUM , popytajcie w rodzinie , może KTOŚ pamięta , słyszał itp......... Nurtuje mnie taki epizod : Dziadek opowiadał , że w PWS pracował pilot - Franciszek RUTKOWSKI , który oblatywał produkowane samoloty...... Robił to w sposób niezwykle brawurowy , kręcił różne akrobacje itp. Jednym z takich "numerów" - był przelot dosłownie na styk , POD MOSTEM ,tuż nad powierzchnią wody....... Najprawdopodobniej chodziło o gruby zakład , gdyż było tam bardzo dużo gapiów........ Moje pytanie...... Czy Ktoś również o w/w słyszał ? Gdzie to mogło być ? Czy przed wojną był jakiś wysoki i duży most na Krznie ? Wiem , że Krzna była szeroka i znacznie głębsza , było kąpielisko,kajaki itp........ No i czy KTOŚ zna dalsze losy pil. Rutkowskiego ? KOCHANI......BARDZO PROSZĘ POPYTAJCIE........Czekam na jakąkolwiek wiadomość....... Go to the top of the pageraport +
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz