Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich. Prezydent spocznie w krypcie Piłsudskiego

Utworzony przez 100 g., 13 kwietnia 2010 r. o 19:29
Dlatego Kardynał Dziwisz nie zostanie nigdy Papieżem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szczerze było mi żal Jarka lecz po jego wawelskiej-diabelskiej decyzji wróciła niechęć do tego małostkowego człowieka a Wałęsa dobrze ich określił:Kaczyńscy to ludzie wojny -nie pokoju Rządzą czarni:dać im palec-wezmą całą rękę! BŁAGAM KARDYNALE ZMIEŃ DECYZJĘ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytam wypowiedzi na temat pochówku Pary Prezydenckiej i zastanawiam się: Czy to mój "rodak" ?... bo nie patriota, nie Polak pisałby takie bzdury! Nie wiem czy wypowiadający jest młodym i niedoświadczonym człowiekiem, czy poprostu niedojrzałym, ale jedno jest pewne - wybór miejsca spoczynku Pana Prezydenta Kaczyńskiego i Pani Prezydentowej nie należy do czytelnika, który jak zauważyłam sam ma KOTA we własnej głowie. Więcej wiary w ludzi i zaufania w decyzje przez nich podejmowane gorąco życzę wypowiadającemu się. Tragiczna śmierć Pary Prezydenckiej oraz patriotyzm jaki wnosili za życia powinny zmusić nas do refleksji, ale czy akurat takich? Spoczywajcie w pokoju Panie Prezydencie i Pani Prezydentowo! Cześć Waszej pamięci!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MalaRysa napisał:
Dlatego Kardynał Dziwisz nie zostanie nigdy Papieżem.
Tego co nastąpi żaden człowiek nie wie, odpowiedź zna tylko Bóg i to własnie On wybiera kandydatów do służby całemu światu i tą decyzję na tak czy nie również Bóg podejmie. Zwykła zawiść i złośliwość przemawia przez Ciebie Gościu! Zastanów się czy jesteś choć w połowie zasług podobnych do zasług Kardynała Dziwisza?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
she napisał:
Uważam, że każdy z prezydentów, wybrany demokratycznie przez cały naród zasługuje na pochówek na Wawelu.[/quote] Czy byli prezydenci L. Wałęsa i A. Kwaśniewski też? O W. Jaruzelskiego nie pytam, bo był wybrany przez Sejm. [quote name='smoczek' post='265363' date='13.04.2010, 22:25:15']Sądzę, że powinniśmy się zjednoczyć w tej chwili i w powadze oczekiwać na pogrzeb. Powinniśmy też przestać dywagować, czy Lech Kaczyński powinien być pochowany na Wawelu czy nie
A kiedy mamy dyskutować na ten temat? Po pogrzebie będzie za późno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten kto tak zadecydował jest największym idiotą o jakim słyszałem. Skąd u kleryków taka mania wyolbrzymiania wszystkiego? Myślicie że ludzie się was posłuchają ? Ale przynajmniej tą decyzją pogrzebiecie wraz z kaczyńskim szanse wyborcze pisu bo nastroje społeczne w tym momencie nie są dla was korzystne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem kardynał Dziwisz liczy się z tym, że Jarosław może w przyszłości mieć o wiele więcej do powiedzenia w tym kraju niż obecnie. I dlatego mu ulega. Na dodatek w dniach żałoby narodowej jakoś nie wypada odmawiać rodzinie niczego, nawet jeśli prośba jest irracjonalna. Zgadzam się, że śmierć w wypadku to jeszcze nie powód, żeby ofiarę wynosić na piedestał jako bohatera narodowego. Bo gdyby tak było, to należałoby w ten sposób uhonorować sporo innych osób, przede wszystkim Geremka. Poza tym nie wszyscy, którzy spoczywają w wawelskich kryptach aż tak dobrze się zasłużyli. Mam na myśli królów. Czymże nadzwyczajnym wyróżnili się chociażby: Zygmunt August, Stanisław Leszczyński czy August II Mocny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I znowu będzie najmniejszy w towarzystwie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo trafne spostrzeżenie forumowicza"bron".Zresztą Pan Dziwisz zawsze Naród miał w ......d....POWAŻANIU!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziwisz oszalał. Jedną decyzja skłócił Polaków. A ironia jest , ze Lech Kaczyński dzielił Polaków za życia i dzieli po śmierci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To co piszecie troche mnie przeraża. Niektórzy z nas tworza nową historię. Ja osobiście nie byłam najlepsza z historii, ale........ Nie moge się zgodzic co do Zygmunta Starego bo to wlasnie jemu złozono hołd Lenny ( hołd Pruski). Co do wypowiedzi że to Jarosław Kaczyński wybrał miejsce pochówku swojego brata to kompletna bzdura !!!! Wybrał je k.Dziwisz. To że bedzie leżał obok królów polskich. Niestety nie obok tylko w jednej z krypt w podziemiach Wawelu gdzie znajduja się sarkofagi nie tylko krółow ale i ich małżonek i dzieci. Skoro prawie wszyscy piszą,że takie sąsiedztwo przy wilekich nie należy sie prezyedntowi Kaczyńskiemu, to powinniście manifestować za usunięciem z krypty św. Leonarda sarkofagu Korybuta Wiśniowieckiego bo tam został pochowany Jan III Sobieski. Prezydent Lech Kaczyński zostanie pochowany obok J.Piłsudskiego, dla którego jedyną świetością podobnie jak dla L.Kaczyńskiego była Rzeczpospolita bez względu na jej numer.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Zuza~ napisał:
Dobrze ze Piłsudskiego nie wyniesili na jakis inny cmentarz. Profanacja Wawelu !!
Bezmuzgowcy tacy jak Ty i inni napędzają te durne fora i dyskusje.Pokory, trochę pokory dzieciaku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Opamiętajcie się,!!!!!!!! popatrzcie do czego zmierzacie. Chlapać ozorem na lewo i prawo jest najłatwiej. ZAMILKNIJCIE wy godni-niegodni durnie!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinien spocząć na kolumnie zygmunta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No co za deb*** to wymyślił. Czym on się zasłużył żeby mieć zaszczyt spocząć na Wawelu? nie no przesada i to gruba. Bardziej zasłużeni spoczęli na Powązkach. I rząd się na to zgodził! Co za hipokryzja!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nasz Kochany Prezydent zasługuje na pocówek na Wawelu. Nie doceniano Go za życia. Po Jego śmierci wielu osobom zeszło bielmo z oczu, ale z tego co tu przeczytałam jest jeszcze dużo ślepców. Zakały naszego polskiego społeczeństwa, jesteście żałośni!!! Żal mi Was.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no i zepsuli tą decyzją wszystko przy pierwszej możliwej nadarzającej się okazji...(( Przy innych miejscach nie byłoby kontrowersji. Wiedziałem, ze czas ząłoby zastąpią spory i podziały ale, że uda się to zburzyć tak szybko... Decyzją zakończono - zgode, powage żałoby i znowu chyba podzielono nas jak nigdy dotąd... na tych którzy stoją tu gdzie sało zomo, na tych którzy mają prawo być, czuć się Polakami i tych którym ten zaszcyć zostaje odebrany. Profanacja miejsca jakim jest Wawel....przepraszam...jakim chyba był Wawel... Postuluje w przyszłości pochować tam też Jarka i Ojca R...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdecydowane ''Nie'' dla pochówku Prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu !!! Dziwię się kardynałowi Dziwiszowi ! A bratu prezydenta mimo wielkiej tragedii jaka go spotkała nie przybyło ani krzty skromności. Buta, buta i jeszcze raz buta!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgadzam się. Znamienne jest to, że telewizja pokazuje, akcentuje racej Jego ciepło rodzinne, osobiste, relacje z żoną - czego nikt nie neguje. Był najpewniej dobrym człowiekiem, chciał dobrze, był patriotą, walczył w czasach Solidarności, ma piękną karte ale... nawet nie możemy pokazac jak podpisuje traktat akcesyjny .... (był jego hamulcowym, Europa się z naś śmiała), zapamiętamy obraz, mapę i na jej tle Prezydenta straszącego najazdem niemców a w tle "polskie drogi), zapamiętamy politykę zagrożenia ze wszystkich stron bądź to ze strony niemców bądź rosjan, bądź to unii wogóle... Zapamiętamy wybitnie partyjnego prezydenta nie kryjącego tego od pierwszych minut prezydentury - "...Panie Prezesie melduje wykonanie zadania" oraz ujmujący stosunek do przeciętnego człowieka, obywatela -"spieprzaj dziadu"... Przykre, szczególnie wobec kontrowersji jakie budzi pochówek na Wawelu. Jestem głęboko tym zniesmaczony:(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" Prezydent zginął śmiercią bohatera i powinien spocząć pośród bohaterów." powiedział kardynał Dziwisz. myślę że śmiercią bohatera giną ludzie którzy narażają swoje zdrowie i życie, płacą tę cenę. Chyba że uznamy że lot samolotem rządowym Tupolew Tu-154 jest próbą najwyższej odwagi i bohaterstwa i patriotyzm , wówczas bohaterów będzie mieli tysiące , a na pewno 96 . a może czynem bohaterskim jest samo objęcie urzędu Prezydenta RP lub uczciwość mówienie prawdy . Funkcja nie czyni bohatera z człowieka , a słowo bohater jest nadużywane . Choć pewnie wśród 96 osób które zginęły są osoby które narażały własne życie i zdrowie tylko nasuwa się pytani czy robili to bezinteresowne czy był to ich obowiązek i zawód który wybrali sami . prawdziwym bohaterem był np. Maksymilian Kolbe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...