Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pogrzeb prezydenta w krypcie na Wawelu - opinie znanych lublinian

Utworzony przez pip, 14 kwietnia 2010 r. o 15:50
Gość napisał:
zjednoczenie narodowe zniweczone przez niefortunną decyzję To już się stało i nie chcę tego oglądać.Pan Wajda ma rację.
Tak jak miał rację broniąc zboczeńca ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prowokacja - Swietokradztwo nazwijcie to jak chcecie . sp. Kaczynscy niepowinni zostac pochowani na Wawelu tylko w Warszawie . Zgineli ale nie smiercia bochaterska to byl wypadek oni niebrali udzalu w jakiejs akcj zbrojnej tu nema zadnego bochaterstwa. Jezeli smierc w wypadku jest bochaterstwem to chowajmy na Wawelu wszystkich tych kturzy zgineli smiercia tragiczna Nie porownujcie Zolnierzy zamordowanych w Katyniu do tego wypadku uragacie pamieci tych Ktorzy tam oddali zycie naprawde w meczenski sposob. Z powazaniem Zbigniew Karas
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie co Wy gadacie i wy sie nazywacie Patriotami ! hańba nasz Pan Prezydent jak i jego małżonka Zostana pochowani na wawelu obok dowódcy Józefa Piłsudzkiego ! Lech Kaczyński zrobił wiele do Polski kochał ja i szanował obchodził go los polaków a Wy mu takie cos po tylu latach robicie powinniście sie wsytdzić Ameryka Niemcy Brazylia co jest tak daleko łączy sie z ,, PATRIOTAMI ,, w żałobie a wy jakies protesty demonstryjecie Jestem polakiem ale ze moi bracia i siostry robią takie żeczy powinniście sie wstydzić 14.04.2010 Marcin z Katowic lat. 17 Ps. Jak ktoś się nie zgadza chcetnie porozmawiam z nim i przekonam, że nie ma racji Na wszelkie pytania odpowiem. marcin.bochniak@wp.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
(…) Na Wawelu chowa się przywódców Polski, którzy stracili życie podczas pełnienia obowiązków swego urzędu. W dwudziestym wieku mieliśmy trzy takie postaci: prezydent Narutowicz, premier i naczelny wódz gen. Sikorski i prezydent Kaczyński. Spośród tych trzech jedynie Gabriel Narutowicz nie spoczywa na Wawelu i to tylko dlatego, że nie zgodził się na to ówczesny biskup krakowski Adam Stefan Sapieha. (…) Przyjrzyjcie się setkom tysięcy witających Prezydenta w Warszawie. Przyjrzyjcie się tłumowi przed Pałacem Prezydenckim, który nawet w środku nocy nie pozostawia Go samego. Przyjrzyjcie się dziesiątkom tysięcy ludzi, którzy w przejmującym zimnie kwietniowej nocy czekają osiem godzin, by na chwilę przyklęknąć przy jego trumnie. Ludzie naprawdę zagłosowali nogami. (..) spójrzcie na reakcję świata (..) Michał Barcikowski - ur. 1980, historyk, członek redakcji kwartalnika "Christnianitas" Wielka Brytania książę Karol Stany Zjednoczone Barack Obama Rosja Dmitrij Miedwiediew Ukraina Wiktor Janukowycz, Mykoła Azarow i Wołodymyr Łytwyn. Niemcy kanclerz Angela Merkel i prezydent Horst Köhler Francja prezydent Nicolas Sarkozy Hiszpania premier Jose Luis Zapatero oraz para królewska - Juan Carlos z żoną Zofią Litwa prezydent Dalia Grybauskaite, b. prezydent Valdas Adamkus Czechy prezydent Vaclav Klaus Słowacja prezydent Ivan Gaszparovicz Bułgaria prezydent Georgi Pyrwanow Indie minister spraw zagranicznych Somanahalli Mallaiah Kriszna Izrael prezydent Szymon Peres Kanada premier Stephen Harper Węgry prezydent Laszlo Solyom i premier Gordon Bajani NATO sekretarz generalny Anders Fogh Rasmussen Parlament Europejski przewodniczący Jerzy Buzek Komisja Europejska ose Manuel Barroso Rada Europejska Herman Van Rompuy Senat USA przyjął przez aklamację rezolucję oddającą hołd tragicznie zmarłemu w katastrofie lotniczej prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu. Senatorowie przypominali przy okazji o mordzie w Katyniu. Na początku obrad senatorowie uczcili pamięć prezydenta minutą ciszy. Tę samą rezolucję, którą uchwaliłSenat, w środę po południu ma przyjąć także Izba Reprezentantów. Rezolucja mówi, że Senat i Izba "wyrażają najgłębsze współczucie narodowi polskiemu i rodzinom tych, którzy zginęli". Wyrażają też "solidarność z narodem polskim i społecznością polsko-amerykańską w USA", a także "niezłomne poparcie dla polskiego rządu, który utracił wielu przedstawicieli najwyższych władz". - Prezydent Kaczyński był wybitnym mężem stanu, który odgrywał kluczową rolę w ruchu "Solidarności" i był szeroko podziwiany wUSA jako przywódca oddany sprawie promowania wolności i godności ludzkiej - czytamy w rezolucji. Gazeta Wyborcza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Manolo napisał:
... Prawdą jest że nie czas i miejsce na takie debatowanie... Prawdą jest również to że taki człowiek jak Wajda nie powinien się wdawać w takie dyskusje, bo to źle o nim świadczy... Prawdą jest też i to że Prezydentowi Rzeczypospolitej (zwłaszcza o nieposzlakowaniej opinii i prezydenturze /nigdy i nigdzie nie splamił imienia Polski/ )należy się GODNE miejsce pochówku, a okoliczności śmierci dodają temu wyjątkowej powagi.... i ostatnią prawdą jest również to , że komuś wyraźnie zależy żeby mącić nam w głowach i wybyć nam z głowy JEDNOŚĆ ... Czy zauważyliście, "kto" opublikował jako pierwszy wiadomości o wczorajszym proteście w Krakowie? Czy to wam jeszcze nic nie mówi...?
Racja Wajda -jako człowiek sam nie mający nieposzlakowanej opinii choćby z powodów zaciekłej obrony pana P oskarżonego o najbardziej zwyrodniałe przestępstwo i to zhańbiło jego imię na długo teraz potwierdza swoją wątpliwą Polskość !.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ps. ~sigidevil~ powiedział: ,, Zgineli ale nie smiercia bochaterska to byl wypadek oni niebrali udzalu w jakiejs akcj zbrojnej tu nema zadnego bochaterstwa ,, Dla mnie są bohaterami wiesz czemu ? Jechali odwiedzić braci i siostry którzy zginęli 70 lat temu a po 2 przepraszam , ze to mówię ale chciałbym zebys poczuł to co rodziny czuja gdybyś był np. synem prezydenta czy byłby dla Ciebie bohaterem, inspiracja. Jak bys sie zachowywal gdyby ludzie gadali tak jak ty teraz jak bys sie czuł ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Katedra w Wawelu to miejsce katolickie. Prezydent był wzorowym katolikiem i dlatego był wyszydzany przez złych ludzi. Katedra w Wawelu to idealne miejsce dla katolickiego Prezydenta. Jak wskazują badania tylko 30 - 40 % Polaków chodzi do Koscioła. Dla nich są inne miejsca ważne - nie rozumiem więc jak osoby walczące z Kosciołem mogą wypowiadać się na temat pogrzebu katolickiego Prezydenta w katolickim miejscu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I Wy sie polakami nazywacie o Boże Ciekawe jak wy byście byli dziećmi prezydenta czy chcieli byscie zeby byli na wawelu pewnie tak wiec nie kłóćmy sie tylko zjednoczmy !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~wichura~ Zgadzam się w 100% z Toba Dziekuje Widzę ze sa ludzie którzy szanuja to wszystko <*>
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Gosc~ napisał:
To jako bohaterowie, ktorzy tak samo lecieli w tym samym samolocie, z tej logiki powinni tez byc pochowani na Wawelu... Nie wiem jaki to jest akt bohaterstwa zostawic kwioty na pomniku i skarzyc sie o dawnych tragedii.
Nie rozumiesz bo jesteś za głupi .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wichura napisał:
Katedra w Wawelu to miejsce katolickie. Prezydent był wzorowym katolikiem i dlatego był wyszydzany przez złych ludzi. Katedra w Wawelu to idealne miejsce dla katolickiego Prezydenta. Jak wskazują badania tylko 30 - 40 % Polaków chodzi do Koscioła. Dla nich są inne miejsca ważne - nie rozumiem więc jak osoby walczące z Kosciołem mogą wypowiadać się na temat pogrzebu katolickiego Prezydenta w katolickim miejscu.
I te 30-40% zgadza się z decyzją pochówku na Wawelu. Ot taka prawda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co kaczyński, oprócz tego że był prezydentem zrobił dla polski? czy ktos moze mi wrescie odpowiedzieć na to pytanie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kresek napisał:
Racja Wajda -jako człowiek sam nie mający nieposzlakowanej opinii choćby z powodów zaciekłej obrony pana P oskarżonego o najbardziej zwyrodniałe przestępstwo i to zhańbiło jego imię na długo teraz potwierdza swoją wątpliwą Polskość !.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
a co kaczyński, oprócz tego że był prezydentem zrobił dla polski? czy ktos moze mi wrescie odpowiedzieć na to pytanie?
Dzielił Polaków już za życia. Teraz dokonuje tego po śmierci. Ot, całe jego dokonania. Uważam to za chory pomysł i Wawel dla mnie zostanie tym zbezczeszczony. Ale i tak nasze zdanie liczy sie tylko przed wyborami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co kaczyński, oprócz tego że był prezydentem zrobił dla polski? czy ktos moze mi wrescie odpowiedzieć na to pytanie? Już Ci powiem Wiec pomagał ludziom ! Kiedys na haiti była tragedia Kaczynski wysłał im pomoc Pomagał wraz z Maria ! Ludzi teraz tak gadacia ale zrozumcie to Wiecej mam dac przykładów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy znany oznacza madry
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
znaczy to nie oznacza mądry ale czy wybrali by jakiegos deb***a z prezydenta ? a no własnie Lech Kaczyński starał sie jak mógł tyle ludzi go rozumi ale zawsze znajdzie sie ktos kto bedie miał ale
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Patriota17 napisał:
a co kaczyński, oprócz tego że był prezydentem zrobił dla polski? czy ktos moze mi wrescie odpowiedzieć na to pytanie? Już Ci powiem Wiec pomagał ludziom ! Kiedys na haiti była tragedia Kaczynski wysłał im pomoc Pomagał wraz z Maria ! Ludzi teraz tak gadacia ale zrozumcie to Wiecej mam dac przykładów
aaha i tyle?? sorry, dla mnie kaczyński był zadnym prezydentem, a wawel to już wogóle wielkie nieporozumienie. Tam spoczywają ludzie zacni, zasłuzeni dla ojczyzny. Kaczyński odznaczył się jednym"spieprzaj dziadu". Jeżeli tak traktuje sie ludzi i piszesz o pomocy, wiec przepraszam, jest mi wstyd, że polska miała takiego przezydenta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aaha i tyle?? sorry, dla mnie kaczyński był zadnym prezydentem, a wawel to już wogóle wielkie nieporozumienie. Tam spoczywają ludzie zacni, zasłuzeni dla ojczyzny. Kaczyński odznaczył się jednym"spieprzaj dziadu". Jeżeli tak traktuje sie ludzi i piszesz o pomocy, wiec przepraszam, jest mi wstyd, że polska miała takiego przezydenta powiem tak prezydent duzo zrobil dobrego do Polski bo jak by chciał to ino by klasnoł i polska mogła isc z dymem po 2 jechał odwiedzić bohaterów Katynia. Powiem Ci ze chciałbym żebyś poczył ten ból co czuje nie rodzina ludzi którzy zgineli. tyle tazy podrózowali do ludzi pomagali im a dałem przykład o tym haiti prezydent dał gdzies o ile dobrze pamietam 50 milionow daj chociaż połoze dla haiti był bohaterem cos jeszcze Ci powiedziec aha powiedziałes ze mowił ,, spiepszaj dziadu ,, nie słyszałem tego ale słyszałem jak ludzie go obrazaja kaczka itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
romek napisał:
Wielkanoc w Pałacu Prezydenckim. Bracia składają sobie życzenia. Lech mówi: Za to że robię wszystko jak mi każesz, mógłbyś mnie wynagrodzić. Jak? pyta Jarek, Chcesz być wybrany ponownie na prezydenta? Nie, mówi Lech, chcę żyć spokojnie, a po śmierci chciałbym być pochowany na Wawelu. Jarek: Masz to już załatwione.
czy to jest dowcip? to dopisz jeszcze, kiedy należy się śmiać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 7

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...