Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

pozew zbiorowy przeciw BRE (mBank, Multibank)

Utworzony przez nabityklientbre, 8 października 2010 o 20:11
We wrześniu 2010 wystartowała z akcją pt. Pozew Zbiorowy grupa klientów BRE (mBank, Multibank) posiadająca kredyty z tzw. starego portfela. Wspólnie z Rzecznikiem Konsumenta który reprezentuje grupę, oraz kancelarią Wierzbowski Eversheds, mają zamiar 15 listopada 2010 złożyć w sądzie pozew zbiorowy przeciw BRE - pierwszy taki pozew w Polsce. Do 15 listopada można przystąpić do grupy. szczegóły - www.grupanabank.pl Pozew to efekt pół rocznych negocjacji z kancelarią (topowa kancelaria ze stolicy, BRE nie wynajmie lepszej, godny przeciwnik dla banku). Dotyczy wszystkich klientów BRE z całej Polski (potencjalnie 26 tys. nabitych), którzy brali kredyty hipoteczne 2005-2006 i którzy mają zapisy które potem zakwestionowała KNF. Cel - odzyskać nadpłacone bankowi pieniądz (+ odsetki) oraz wyrokiem sądowym ustalić jak bank ma naliczać odsetki (LIBOR + marża z dnia zawarcia umowy). Pozew nie ma zmienić zapisów umowy tylko zmusić bank do jej rzetelnego wykonywania. Zalety tego projektu: 1) niskie koszty kancelarii - szczegóły na stronie www.grupanabank.pl 2) zwolnienie z kosztów sądowych - dzięki reprezentowaniu grupy przez Rzecznika Konsumenta 3) bezobsługowość - dzięki reprezentantowi - Rzecznikowi Konsumenta - członkowie grupy nie muszą swojego czasu spędzać w sądach 4) duże szanse na wygraną - kancelaria Wierzbowski Eversheds Dyskusja o tym pozwie toczy się na forum nabitych klientów bre: www.nabiciwbrebank.pl
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zaglądam na stronę www.grupanabank.pl i widzę, że dziś jest już 49 osób zapisanych do grupy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pierwszy klient wygrał w tej sprawie z BRE (na razie w I instancji) - BRE ma mu oddać to co nadpłacił plus odsetki ustawowe: http://samcik.blox.pl/2011/12/Sukces-Nabitych-w-wojnie-z-BRE-Sad-kaze-bankowi.html Tymczasem pozew zbiorowy wchodzi w nową fazę. BRE usiłowało zablokować pozew twierdząc że sprawa nie spełnia warunków pozwu zbiorowego. Sąd zadecydował po myśli oszukanych klientów. BRE długo się odwoływał, protestował, ale w końcu decyzja sądu jest ostateczna. Na początku roku sąd, zgodnie z ustawą, da ogłoszenie w poczytnej prasie ogólnopolskiej (prawdopodobnie Gazeta Wyborcza) i przez 3 miesiące nowe oszukane przez BRE osoby będą mogły się do pozwu dopisać (potencjalnie to 20 tysięcy klientów). Na razie w pozwie zbiorowym jest ok. 900 osób. Powyższy wyrok na korzyść klienta BRE świetnie wróży sprawie (prawnicy klientów pozwu zbiorowego będa mogli zapoznać się z wyrokiem), a formuła pozwu zbiorowego to łatwizna dla klienta - wystarczy że się dopisze, zapłaci kancelarii i czeka aż jego prawnicy załatwią sprawę. Nawet do sądu stawiać się nie musi, bo reprezentuje go Mazowiecki Rzecznik Praw Konsumenta (który zgodził się być reprezentantem GrupyNaBank). Szczegóły ma na stronie www.grupanabank.pl BRE teraz najbardziej boi się wzrostu liczebności tej grupy. Skoro jeden klient z nim wygrał, to grupa która wynajęła prawników z dużo wyższej półki niż ten klient, ma jeszcze większe szanse. Gdyby z 900 osób wzrosła do tysięcy, to by porzadnie uderzyło BRE po kieszeni. A to zmartwienie dla właściciela - niemieckiego Commertzbanku, który utopił miliadry w greckich obligacjach i teraz zamierza doić polskich klientów BRE (mBanku, Multibanku) by ratować kieszenie niemieckich właścicieli.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: