Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Prawdopodobne przyczyny katastrofy w Smoleńsku według Rzeczpospolitej

Utworzony przez dddddd, 22 kwietnia 2010 r. o 12:50
Jacek P. napisał:
A mi się wydaje ze to Lech K., którego zwłok nie widzieliśmy, tylko trumnę - w obliczu nadciągającej miażdżącej klęski w wyborach (i nie wiadomo co on tam jeszcze powywijał za kulisami) dogadał się z Rosjanami. Ci rozbili jakiegoś tupolewa, a on wraz z wszystkimi na pokładzie (większość pasażerów z pis-u) nawiali na jakieś ciepłe wyspy i teraz się z nas śmieją. To jest jedyna słuszna teoria.
ZYDO-KOMUCH??????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nienawidzę PełO napisał:
Janusz książę P. herbu Lateksowe PRONcie zapłacił ci abyś to napisał
wypraszam sobie nie proncie tylko penis
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gada napisał:
jak żeś taki "mundry" to zgadnij do kogo i po co latał w czasie obrad "okrągłego stołu" Michnik do Moskwy
Widziałeś to na własne oczy czy na partyjnej agitce tak mówili?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
patrzę napisał:
Ktoś zadał następujące pytanie: "23. Czy została podjęta próba dotarcia do autora wspomnianego filmiku, umieszczonego w Internecie?" Cytuję za informacjami (niesprawdzonymi na dzień dzisiejszy - a powinny być sprawdzone): "Adrij Mendierej , któremu wbito noż w okolicach Kijowa 15 Kw.2010 roku został przewieżony w tragicznym stanie do szpitala w Kijowie , gdzie 16 kwietnia dwóch nieznanych ludzi odłączyło mu respirator. J po raz kolejny wbito mu 3 razy nóż. Andrij zmarł po południu o15.03 czasu Moskiewskiego 16 kwietnia 2010 roku. Ale oczywiście jest to przypadek wg ROSYJSKIEGO RZĄDU" Adrij Mendriej to właśnie autor filmiku
bullshit. Autor filmiku jest ze Smolenska (Rosja), co robil w Kijowie (Ukraina)....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wcale bym sie nie zdziwil jak by sie okazal ze rosjanie maczali w tym palce, a nawet jesli by to? wojne wywolamy? z kim i czym? gówno zrobimy z przez lata histori jestesmy je***i , nawet do UE na kolanach wchodzilismy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popsuli samolot...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CO ZA BREDNIE TERA TO WINA PILOTA JAK NIE ŻYJE ZAWSZE TAK JEST JAK NIE MÓGŁ ZNAĆ JĘZYKÓW TO JUŻ LETKA PRZESADA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bydlak_82 napisał:
wcale bym sie nie zdziwil jak by sie okazal ze rosjanie maczali w tym palce, a nawet jesli by to? wojne wywolamy? z kim i czym? gówno zrobimy z przez lata histori jestesmy je***i , nawet do UE na kolanach wchodzilismy
NAPEWNO MACZALI JESTEM TEGO PEWIEN
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przestańcie pi3przyć, bo się tego czytać nie da. Forum o lotnictwie. Niech każdy z baranów od teorii spiskowych poczyta. http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/15...html#post427410
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Już wiem Tobie to się bierze z potrzeby duszy. Jesteś takim społecznikiem nawracającym wszystkich na jedyną słuszną wiarę polityczną A wszelką nieprawomyślnośc polityczną wypalającym ogniem zgodnie z przykazaniem "miłuj bliźniego swego" Parafrazując przysłowie: "lepiej z Januszem zgubić niż z tobą znaleźć"
Janusza to ty możesz - cmoknąć, w jego sztucznego penisa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
patrzę napisał:
Ktoś zadał następujące pytanie: "23. Czy została podjęta próba dotarcia do autora wspomnianego filmiku, umieszczonego w Internecie?" Cytuję za informacjami (niesprawdzonymi na dzień dzisiejszy - a powinny być sprawdzone): "Adrij Mendierej , któremu wbito noż w okolicach Kijowa 15 Kw.2010 roku został przewieżony w tragicznym stanie do szpitala w Kijowie , gdzie 16 kwietnia dwóch nieznanych ludzi odłączyło mu respirator. J po raz kolejny wbito mu 3 razy nóż. Andrij zmarł po południu o15.03 czasu Moskiewskiego 16 kwietnia 2010 roku. Ale oczywiście jest to przypadek wg ROSYJSKIEGO RZĄDU" Adrij Mendriej to właśnie autor filmiku
Jak coś cytujesz to podaj chociaż źródło, a najlepiej jak to z neta to link do tej informacji... Primo: Jak ktoś zwrócił uwagę, co mieszkaniem Smoleńska robił w okolicach Kijowa? Jakby Rosjanie chcieli go zatrzymać to zrobiliby to na granicy, secundo dlaczego czas jest podowany według czasu moskiewskiego? Dziwne dla mnie bo albo podajemy czas Ukraiński albo czas Polski. tertio: Czy uważasz, że służby specjalne to takie deb***e, że potrafią tylko pistoletami i nożami zabijać? Jak gościo leżał w szpitalu to na prawdę istniało wiele mniej rzucających się w oczy sposobów zabójstwa... Na resztę wywodów nie chce mi się wypowiadać, bo za dużo punktów(wybiorę niektóre: 1. Z jakiego powodu już kilkadziesiąt minut po katastrofie strona rosyjska zaczęła przedstawiać bardzo daleko idące tezy, dotyczące przebiegu wypadku, które następnie nie znalazły potwierdzenia (m.in. teza o pięciokrotnej próbie podejścia do lądowania)? Z tego samego powodu co kilkadziesiąt minut po katastrofie jeden znany polityk i kilkaset internautów zaczeło mówić o zamachu przez Rosjan. 6. Jak wygląda elektroniczna mapa lotniska w Smoleńsku, zawarta w systemie TAWS? Podaję za artykułem z dziennika który komentujesz: "Eksperci lotnictwa przestrzegają jednak przed wyciąganiem takich wniosków: Smoleńska nie ma na liście 11 tys. lotnisk, których dane są opracowane przez twórców systemów takich jak TAWS." Możliwe więc, że mapy byłe niedokładne, nieaktualne lub ich w ogóle nie było. Z reguły lotniska wojskowe "nie lubią" znajdować się na mapach 7. Jak wyglądała kwestia dostępu przedstawicieli RP do miejsca katastrofy? Jak szybko Polacy mogli włączyć się w prace nad zabezpieczeniem szczątków maszyny? Jeżeli informacje z gazetach są prawdziwie, praktycznie Polacy mieli dostąp do miejsca śledztwa tak szybko jak to było technicznie możliwe(chodzi mi o możliwości transportu ). 9. Dlaczego polski rząd nie zaproponował powołania międzynarodowej komisji ds. zbadania katastrofy? Po pierwsze polski rząd nie ma kompetencji do powołania takiej komisji, a po drugie wprowadzenie śledczych z krajów trzecich oznacza, że nie mamy zaufania do śledczych z Polski i z Rosji. A nie licz na współpracę jeżeli od razu oskarżasz kogoś o oszustwo... Pozatym kto miałby wchodzić w skład tej komisji? 12. Dlaczego strona polska nie postawiła żądania, aby wszystkie odnalezione ciała zostały natychmiast przetransportowane do Polski, gdzie równie dobrze można by – przy współudziale rosyjskich śledczych – dokonać ich identyfikacji? Ciała wyciągano przez wiele dni, ze smoleńska do warszawy jest ponad 800 km, do Moskwy koło 200 km. Poza tym zgodnie z prawem międzynarodowym to na Rosji ciąży obowiązek wyjaśnienia wypadku, dodatkowo przewóz ciał(szczególnie tak dużej liczby) przez granicę wymaga wielu procedur, dochodzą problemy techniczne. 16. Jak wytłumaczyć niespójne i rozbieżne wypowiedzi rosyjskiego kontrolera lotów ze Smoleńska na temat przebiegu lądowania? Szok wywołany wypadkiem i ciągłym wypytywaniem. Dodatkowo zazwyczaj istnieje w takich sytuacjach(mówię o wypadu) poczucie winy, nawet jeżeli nieusprawiedliwione. 18. Jakie są wnioski z analizy wspomnianego wyżej filmu (prokuratura miała go badać, rezultatów nie znamy do dziś). Analiza trwa, filmik jest słabej jakości więc mnie to nie dziwi. Powiem, że ja na filmiku słyszałem co innego niż zwolennicy zamachu. 19. Jak ścisłą kontrolę strona polska sprawowała nad czarnymi skrzynkami? Czy hipotetycznie strona rosyjska mogła dokonywać w nich manipulacji? Dlaczego skrzynki trafiły do Moskwy, a nie do Warszawy? Bo wypadek zdarzył się w Rosji i ona ma obowiązek go wyjaśnić. Nie istnieje możliwość by śledztwo było prowadzone tylko przez Polskę, to Polska prowadzi dodatkowe śledztwo nie odwrotnie. Skrzynki zostały otwarte dopiero po przybyciu i w obecności strony polskiej, więc manipulacja jest prawie niemożliwa. 20. Jaki wpływ na przebieg śledztwa mogło mieć to, że na czele komisji stanął Władimir Putin? Czy to nie paraliżowało np. zgłaszania uwag przez stronę polską i czy nie oznaczało to upolitycznienia komisji? Czy to normalne, że na czele komisji ds. zbadania wypadku lotniczego staje premier państwa? Nie nie jest to normalne, że na czele komisji jest premier państwa, ale też raczej przywódcy innych państw nie giną w wypadkach lotniczych na terenie drugiego państwa. Sądzę, że miało to dodać autorytety komisji oraz przyspieszyć wszystkie procedury. Nie sądzę, by strona polska odczuwała z tego powodu strach. 22. Czy polscy śledczy przeprowadzili wizję lokalną na miejscu? Czy mieli możliwość przesłuchania okolicznej ludności np. w celu zorientowania się, czy w pobliżu lotniska w czasie lądowania tupolewa działo się cokolwiek podejrzanego (parkował jakiś budzący podejrzenia pojazd, widać było jakąś niezwykłą aktywność itp.)?Tak, polscy śledczy mieli możliwość i ją wykorzystali do oględzin miejsca wypadku, oraz przesłuchiwania okolicznej ludności(mogli zadawać pytania ). Z tego co wiem wszyscy świadkowie byli przesłuchiwani zarówno przez stronę polską jak i rosyjską (oddzielnie). Ktoś to czyta?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.youtube.com/watch?v=VR_VL28KrGs w 2.09 sek ruski strażak coś odcina nożem i chowa do kieszeni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktoś to czyta?
czytta czyta:Russkaja Komisija Śletcza ,<żart> ,ja czytam ale jestem po pewnej substanci smieiającej świadomoś, a co do meritum to nawet całkiem całkiem zgrabnie napisane dobry zarys prpblemów opotnencajnych działań i skutków komisji badającej katastrofę. będziesz jescze kiedyś......... no kimś tam będziesz na oewno :)bez odbiou
Ostatnio edytowany 22 kwietnia 2010 r. o 23:27
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chamstwo Rosjan nie zna granic... linki do ros. demotywatorow: http://demotivation.ru/sfku4ky0jc9gpic.html http://demotivation.ru/70li2c948b9epic.html http://demotivation.ru/h9ach2h0lvg7pic.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gada napisał:
jak żeś taki "mundry" to zgadnij do kogo i po co latał w czasie obrad "okrągłego stołu" Michnik do Moskwy
nie latał . Jeśli chciałby się skontaktować z ruskimi to wystarczy telefon. Raczej odpowiedz dlaczego w PiS tylu kawalerów którzy "żenią ' się zawsze przed wyborami a to zero a to jaro a to szczypińska a to kotka, a to młoda lekarka itd. Po wyborach żeniaczka im przechodzi jak ręką odjął.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRAWDOPODOBNE...: Najważniejsze są pierwsze chwile po katastrofie i .... Jak podały rosyjskie media z ustaleń z dowódcą wiezy kontrolenj lotniska w Smoleńsku: 1. samolot 4 razy podchodził do lądowania ALE TO BYŁ IŁ 74 - transportowy z MOskwy. OZNACZA TO ZE LADOWAŁY ROWNOCZEŚNIE @ SAMOLOTY - to widzieli piloci Tu-154 ( radary) w kokpicie i dlatego musiałzejśc poniżej -ok.50m nad ziemią, aby ni doszło do zderzenia. 1.a. - Sa świadkowie ,że o 8.40 ( naszego czasu) pochylony jednym skrzydłwem - dziwnie- Ił-74 dotknął kołami tego lotniska i odleciał do MOSKWy - DLACZEGO skoro już mógł wylądować!! Moim skromnym zdaniem, bo juz było po KATASTROFIE Lub wiadomo,że PILOT POLSKIEGO TUPOLEWA SKRĘCIŁ z kursu i rozbił sie własnie. !!! 3. CZY NAPEWNO włąsciwą godzinę zanotowano ( 10.39....) - urządzenie wskazujące na zerwanie anteny-masztu potrąconego przez polski samolot, a może ten zegar sie spieszył o np.3 minuty!! Kto to sprawdził z dochodzeniówki? 4. SKĄD takie bzdury ,że byli tam BOROWCY?? przed 8.56 naszego czasu!!! i co desant ich zrzucił ?? przed zawyciem suren??? Co za ciemnotę wciskają nam!!! To czemu nie prostowali od razu godziny katastrofy?? 5. Ta wersja,że samoloty mogły się zderzyć Tu-154 i Ił -74 ( Ił leciał od strony zachodniej, a Tu-154 od strony wschodniej pasa do lądowania) - mogła spowodować, że otrzymało wojsko- obsługa lotniska w Smoleńsku rozkaz aby w przypadku przeżycia kilku ofiar- wykończyć ich, bo mogli wiedziec o unikaniu przez pilotów kolizji , a tak nie będzie innych podejrzeń. KTO SPRAWDZIŁA IŁ- a załogę i zapisy w ich skrzynce?? czy jeszcze są te zapisy??? 6. Dla odstraszenia gapiów strzela się raz do góry z pistoletu!!!! 7. WSIE NAZAD- to typowy rozkaz wojskowy - WYCOFUJEMY SIĘ lub inaczej wszyscy mają odejśc z tego miejsca. Moim zdaniem tam wyraźnie pada komenda też do Kolii który jakby wycofywał się w złym kierunku - po zawyciu syren i pierwszych strzałach. Na rysunkach ( zktórej strony przyjeżdzały straż pożarna, gdzie było lotnisko, jak ułożony był kadłub samolotu, etc.) topograficznych widac ,że jedyną drogą odwrotu 9 o ile mogli przybiec od strony lotniska) była ucieczka w stronę płn=wschodnią- przez lasek. \8. Pytanie jednego z rosyjskich dowódców (sfilmowane) do dziennikarza Wiśniewskiego z TVP - 'co wiecie w tej sprawie' SZTO WY ZNAJETIE? Inny na terenie- od razu grozi prokuratorem? Czemu SAMI ROSJANIE NIE FILMOWALI DOWODÓW, tylko wieczorem jakiś z dochodzeniówki robił jedynie zdjęcia - tez sa takie filmy. BOROWCÓ przecież przeniesiono z JKATYNIA - bo inni zginęli więc nie mogli się tam znależc przed zawyciem syren DOŚC WCISKANIA TEJ CIEMNOTY. JAkl nazywa sie ten pan z teczką w szafirowym płaszcu ( na filmie 'anonimowtm'? czy jeszcze żyje? Czemu zawrócił z drogi, dokąd szedł - może do pracy na lotnisku ' na skroty'. Wyglądał na urzednika conajmniej, ale nie był zorientowany,że z telefonu komórkowego obok przechodzen filmuje. Czy to on podał wygląd prokuratorowi tej osoby filmującej - Adrija M.??? Czy Polska prokuratura Wojskowa nie może nając agentów do pracy w Smoleńsku, dowiedzieć się prawdy od miejscowych świadków za odpowiednią zapłatą- i np. dając im statuty świadków KORONNYCH!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam. Widzę że Andriej Mendriej wypalił w dechę. Spotykam go coraz częściej w sieci i jestem przerażony. Ktoś taki nie istnieje. Poznałem kiedyś Andrieja Wasilijewicza Kamiendrieja, zwanego przez kumpli Miendriejem, który kocha niestworzone historie spiskowe. Aby uwiecznić tego przemiłego, i charyzmatycznego mieszkańca Wjazmy, (który zresztą często bywa w Smoleńsku gdzie robi handelki z naszą firmą z Kalisza), puściłem plotkę na Smoleńskim forum. Zrobiłem to z ciekawości, jak szybko to dojdzie do mnie. Wpis po 5 dniach usunięto, bo zgłosił się chłopak z komisu, protestując że żyje, i że w kijowie był raz w dzieciństwie. I tutaj brawo dla Polaków. Wszystko wywęszą, choć pisałem cyrylką i po rosyjsku. To nie koniec historii. Teraz wszyscy zwolennicy spiskowej teorii dostali wodę na młyn, ale gdy ja próbuje do nich pisać i wyjaśnić dowcip, nikt mi nie wierzy. Stworzyłem zatem potworka, jakąś bajeczkę, która żyje własnym życiem, na którą już nie mam wpływu. Największego szoku jednak doznałem gdy klient w firmie, w Kaliszu, opowiedział mi o dźgniętym Miendrieju. Nie wiedziałem że ludzie tak bezkrytycznie łykną każdą plotkę. Nie jest mi głupio. Nie przepraszam. Pozdro. Sławek. stuntman21@go.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sorry, mój poprawny email: stuntman21@go2.pl Pozdro. Sławek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Sorry, mój poprawny email: stuntman21@go2.pl Pozdro. Sławek
JUDE ?????????????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Mietek czy Ty jesteś z Radia Maryja? Pozdrów ode mnie tatusia dyrektora.
A ty co KOMUCH ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...