Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Próbna matura 2010: Testy i odpowiedzi z matematyki już we wtorek

Utworzony przez maturzystka 2010, 2 listopada 2009 r. o 15:30 Powrót do artykułu
Zupełnie nie rozumiem dlaczego sie tak bulwersujecie. Nie ma sie co oszukiwać że matura próbna nie była trudna. Uważam że nawet najwiekszy humanista powiniem umiec zrobić przynajmniej zadania zamknięte. (mając tablice w ktorych jest wszytsko napisane) jeżeli ktoś nie umie kożystac z tablic to można podstawic kazdy wynik i tylko jeden pasuje (metoda prób i błedów). jeżeli ktoś nie zda matury to powiniem sie zastanowic... takie zadania to gimnazjum rozwiazuje.. Ja przystąpiłam do matury bez przygotowania żeby sprawdzić co umiem i jestem zadowolona chodź nie rozwiązałam wszytskich zadań...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja uważam że pryzwrócenie matury z matematyki to batrdzo dobry pomysł. kolezanka twierdzi że przez matematyke nie bedzie mogła sie kształcic w kierunku humanistycznym. To ja mam tak samo powiedziec na maturę z języka polskiego? jak ja musze sie męczyc z językiem polskim to niech humanisci troche pomyślą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Matury najlepiej uczyć się z dobrego Repetytorium i Vademecum. Polecam też arkusze egzaminacyjne oraz testy z ubiegłych lat... - matury.info
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Seweryn napisał:
Ja uważam że pryzwrócenie matury z matematyki to batrdzo dobry pomysł. kolezanka twierdzi że przez matematyke nie bedzie mogła sie kształcic w kierunku humanistycznym. To ja mam tak samo powiedziec na maturę z języka polskiego? jak ja musze sie męczyc z językiem polskim to niech humanisci troche pomyślą.
Mylisz się, Sewerynie. Wolę matematykę od polskiego, ale nie uważam, że jest dobrze, iż musimy pisać obowiązkowo matematykę. Jako Polak powinieneś chyba umieć dobrze język ojczysty, bez tego ani rusz. A matematykę nie każdy rozumie. Z polskiego można bez problemu zdać na 30% nawet jeśli się nie będzie uczyło. Po coś uczyłeś się czytać i pisać. J. polski podstawowy jest bardzo łatwy, więc uważam, iż nie będzie dla Ciebie taką męczarnią podejście do matury z polskiego jak dla tych, którzy muszą siedzieć wiele godzin żeby ZDAĆ matematykę, ledwo zdać (co dotyczy pewnie większości), a potem jeszcze główkować na egzaminie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
umieć dobrze język ojczysty, bez tego ani rusz
Żeby jeszcze o znajomość języka tu chodziło... Ale po co komu umiejętność odgadywania, co autor tekstu miał na myśli? Potrzebne to jak rybie kalesony. I wychodzi później, że po takim głowieniu się nad metaforami i innymi synekdochami ludzie nie potrafią ułożyć poprawnego zdania w ojczystym języku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dla mnie probna matura prawde mowiac byla w sam raz... sadze ze jesli tego typu zadania pojawia sie na w maju nie bedzie tragedii, bo byly to typowe przekladowe zadania ktore przerabiamy rozpoczynajac nowy temat. Sama jestem przecietnym uczniem i mysle ze przez te kilka miesiecy kazdy jest w stanie nauczyc sie na te minimum...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LUDZIE NIE OBRAŻAJCIE GIMNAZJALISTÓW...te zadania są łatwiejsze niż w gimnazjum...:/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobrze prawisz kolego, ja musiałam się męczyc z gupimi powieściami o farmazonach, a tak to mogę sobie płytki do domu policzyć :} a tak poza tym powodzenia po studiach humanistycznych....sprzątaczka, pomoc domowa....humaniści nie mają co robic w tym kraju - niestety taka jest prawda :/ A jak policzysz ile to 20 % zniżki na spodniach!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I dobrze że połowa nie zda!!! studiują takie matoły, że aż głowa boli, barany kończą szkołę średnią i 30 % wystarczy na zaliczenie!!! Robimy wykształconych tempaków!!! jak kończyłam szkołę średnią to były takie matury że Wam się nawet nie śniło!!! byście popadali jak muchy. A z polskiego - prezentacja!!! Ludzie, qr..a co to ma byc. Nawet połowa sama tej prezentacji nie zrobi. Chodząc do liceum kładłam się o 2 w nocy i już o 5 wstawałam żeby wszystko powtórzyć, a i tak byłam średnia, a teraz licealistki po imprezach wędrują i wszystko mają w d..pie. Nie narzekajcie tylko weście się do roboty. Zadania są na poziomie gimnazjum. Powodzenia na studiach i pamiętajcie na każdych studiach jest matematyka, bo to podstawa, człowiek wykształcony musi znac podstawy matematyki i historii własnego państwa, a jak Wam nie pasuje to do miotły!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nina napisał:
I dobrze że połowa nie zda!!! studiują takie matoły, że aż głowa boli, barany kończą szkołę średnią i 30 % wystarczy na zaliczenie!!! Robimy wykształconych tempaków!!! jak kończyłam szkołę średnią to były takie matury że Wam się nawet nie śniło!!! byście popadali jak muchy. A z polskiego - prezentacja!!! Ludzie, qr..a co to ma byc. Nawet połowa sama tej prezentacji nie zrobi. Chodząc do liceum kładłam się o 2 w nocy i już o 5 wstawałam żeby wszystko powtórzyć, a i tak byłam średnia, a teraz licealistki po imprezach wędrują i wszystko mają w d..pie. Nie narzekajcie tylko weście się do roboty. Zadania są na poziomie gimnazjum. Powodzenia na studiach i pamiętajcie na każdych studiach jest matematyka, bo to podstawa, człowiek wykształcony musi znac podstawy matematyki i historii własnego państwa, a jak Wam nie pasuje to do miotły!!!
Tak masz rację kiedyś była taka matura że się w pale nie mieści, ale zapomniałaś dodać damo że kiedyś matura to był PIKUŚ i chyba coś Ci sie w główce pomyliło... Haha A po tym co piszesz musiasz mieć chyba z 60 lat albo jesteś tak bardzo niedorozwinięta że nie potrafisz się cieszyć życiem i żal Ci d**e ściska że mamusia Cie nie puszczała na dyskoteki hehe.. NARA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, Nie jestem zorientowana czy już odbyła się próbna matura z języka polskiego, czy jeszcze nie, ponieważ ten egzamin zdawałam kilka lat temu. Chciałam się podzielić pewnym spostrzeżeniem, mianowicie gdy zdawałam maturę okazało się, że niestety musiałam podejść do egzaminu poprawkowego w sierpniu z polskiego. Kilka miesięcy później, gdy weszłam na stronę, gdzie znajdowały się arkusze z próbnej matury 2008 z języka polskiego okazało się, że komisja podała ten sam temat, który pisałam na maturze poprawkowej w sierpniu, nawet test był ten sam. Ciekawe, prawda?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tegoroczna matura próbna była bardzo prosta. A w edukacji nie chodzi o to, by było przyjemnie, ale o to, żeby taki absolwent liceum coś sobą reprezentował. Jeśli ktoś sobie nie poradził z maturą próbną, to nie znaczy to, że obowiązkowa matura z matematyki to głupi pomysł, tylko że ta osoba ma poważne braki i powinien wziąć się za naukę! ---------- Silnia.eu - kursy maturalne z matematyki i korepetycje w Lublinie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mi nie za bardzo poszla probna mateamtyka. Musialam isc na korepetycje poduczyc sie i teraz czuje sie bardziej na silach pisac ja niz wczesniej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...