Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Proboszcz podsumował kolędę. Nazwiska i kwoty w parafialnej gazetce

Utworzony przez SleeveerL, 9 stycznia 2014 r. o 11:48
Tusk Vision Network już wietrzy sensację
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...i tak powinno byc w calym kraju! Kosciol jest w potrzebie rewitalizacji zarowno nieruchomosci, jak i samej religijnosci parafian. Lewactwo zaczelo burzyc mocne dotychczas fundamenty Kosciola, jako drogi do zbawienia i szczescia wiecznego. Panstwo rzadzone przez liberalow odwrocilo sie jedynej prawdziwej wiary. Bez dyscypliny w parafiach mozemy doprowadzic do rozprzegniecia i odejscia od wiary ojcow naszych. Parafianie wskazani przez proboszczow powinni byc dumni z zamoznosci, ktora przeklada sie na wysokosc dobrowolnych datkow....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sorry - ale zachowanie proboszcza jest skandaliczne i zasługuje na - kolokwialnie mowiąc - bęcki. 1. Jest ochrona danych osobowych. Nie znam sie na prawie, ale ksiądz chyba popelnil przestępstwo. 2.Ksiadz dostarczył swietnej bazy danych dla potencjalnych zlodziei - maja jak na tacy podane, kto, gdzie  mieszka i jakie ma możliwosci finansowe. 3. Czy był sobie w stanie wyobrazic, co czuje osoba, która jest uboga i nie mogla dac dużo? Podpowiem - taka osoba czuje się jak napietnowana wobec lokalnej społecznosci. Znam identyczny przypadek, gdzie osobą pokrzywdzoną była biedna wdowa z kilkorgiem dzieci. Zwierzała się, jak bardzo jej wstyd, jak bardzo czuje się upokorzona tym, że nie może dać ksiedzu wiecej jak kilka zlotych i cala wies sie o tym dowiaduje. Reasmujac. Nie trzeba nam Palikota, polski Kosciól sam się wykańcza przez takich duszpastuchów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...i tak powinno byc w calym kraju! Kosciol jest w potrzebie rewitalizacji zarowno nieruchomosci, jak i samej religijnosci parafian. Lewactwo zaczelo burzyc mocne dotychczas fundamenty Kosciola, jako drogi do zbawienia i szczescia wiecznego. Panstwo rzadzone przez liberalow odwrocilo sie jedynej prawdziwej wiary. Bez dyscypliny w parafiach mozemy doprowadzic do rozprzegniecia i odejscia od wiary ojcow naszych. Parafianie wskazani przez proboszczow powinni byc dumni z zamoznosci, ktora przeklada sie na wysokosc dobrowolnych datkow....
Kto Ci takich głupot naopowiadał
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I bardzo dobrze zrobił. Ludzie powinni wiedzieć, ile kto daje. Najwięcej najczęsciej dają ci, co mają mało. A oczekiwania względem proboszczy, co to niby milionami obraca - gigantyczne. A tak czarno na białym widać, ile kto dał. I ten się niech wstydzi, co mógł dać więcej, a nie dał. Księża też dobrze wiedzą chodząc po kolędzie, u kogo jak wygląda mieszkanie, jakie sa sprzęty, jakie ubrania mają domownicy. Takie sprawozdania powinny być w każdej parafii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
3. Czy był sobie w stanie wyobrazic, co czuje osoba, która jest uboga i nie mogla dac dużo? Podpowiem - taka osoba czuje się jak napietnowana wobec lokalnej społecznosci. Znam identyczny przypadek, gdzie osobą pokrzywdzoną była biedna wdowa z kilkorgiem dzieci. Zwierzała się, jak bardzo jej wstyd, jak bardzo czuje się upokorzona tym, że nie może dać ksiedzu wiecej jak kilka zlotych i cala wies sie o tym dowiaduje.
  Społeczność to nie anonimowa masa. Znając wdowę i jej możliwości finansowe nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie oczekiwał, by dała więcej - ba, jeszcze się zdziwi, że w ogóel wdowi grosz rzuciła. Reasumując - hisotryjka wyssana z brudnego palca. Pewnie zakazonego palikowścikiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozczaruje Cię, mój drogi. Historia jest jak najbardziej autentyczna, a ja jestem jak najbardziej daleka od pogladow Palikota (czy myślisz, że gdyby było inaczej, miałabym w stopce cytat ze św, M. Kolbego?). Dodam jeszcze, ze bardzo czesto księza stawiają wydumane żadania finansowe pod adresem osob, ktorych nie stac na ich spełnienie. Przykład - moi znajomi, wowczas obydwoje bez pracy, brali slub. Ksiadz zażadał 1000 zł - ktorych nie mieli. Dodam jeszcze, że nie mieli kasy na organizacje wesela, obyli sie bez tego. Ksiadz zgodził się po jakichs negocjacjach opuscić cene, bodajze o 100 czy 200, ale za karę niejako nie zagrał im Mendelsohna. Dziwi mnie rozgrzeszanie księdza z ewidentnego draństwa. Tak - bo wsród ksiezy sa rowniez dranie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziwi mnie rozgrzeszanie księdza z ewidentnego draństwa.
  Nie widzę tu żadnych dowodów "draństwa" - odwrotnie, klarownie postawiona sytuacja. Zdejmij klapki z oczu, bo chyba mieszają ci się systemy walutowe. Cytat w stopce nie ma znaczenia - papier przyjmie wszystko.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakie systemy walutowe mi sie mieszają?   O czym Ty piszesz?   Powtórze raz jeszcze.  Mamy ustawe o ochronie danych osobowych. To raz. Publikacja danych osobowych bez czyjejś zgody jest wykroczeniem. Kazda z osob wymienionych w gazetce spokojnie mogłaby pozwac ksiedza do sadu. Potencjalni przestepcy dostali fajna wskazowke, kogo na ile stać. Wiejska społeczność dostała swietna pozywke do komentarzy w stylu "a ten to ma taka bryke a dał tylko 100 złotych". Myslisz ze nie wiem ze tak bedzie? Dostatecznie długo mieszkałam na wsi zeby wiedziec, jak wyglada mentalność typowych jej mieszkanców.  Zostały ujawnione bardzo prywatne sprawy bez zgody osób w nie zamieszanych. To, ile daję ksiedzu po koledzie, uwazam własnie za moja prywatna sprawę, publikacja takich rzeczy jest naruszeniem mojego prawa do ochrony mojej prywatnosci. Tak samo jak moją prywatną sprawa jest to, czy daję na Owsiaka.  Dziwi mnie że bronisz księdza.  Mamy zupelnie różne wrażliwosci :(
Ostatnio edytowany 9 stycznia 2014 r. o 14:36
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Folkatko, i bardzo dobrze, że "wytknie się" komuś, że na brykę go stać, a na kościół daje mało. Nużą mnie biadolenia panien młodych, które kupują suknię na jedną noc za 2500, a oburzają się, bo księdzu w kościele trzeba dać ofiarę za sakrament (sakrament, który przyjmą RAZ w życiu). To jest elementarny brak przyzwoitości. Proboszcz ma kościół ogrzać, uprzątnąc, zadbac o wystrój, zakupić dzwony, mieć na remont, może dbać o przykościelny cmentarz, wywozić śmieci z cmentarza i z plebanii, tudziez pewnie ma inne wydatki - ZA CO? Za pieniądze wiernych właśnie. I jeśli uważasz, że wieś znając stan majątkowy poszczególnych mieszkańców nie ma prawa osądu, że ktoś kto wozi się Bóg wie jaką bryka daje na kościół 8,33 miesięcznie plus może jakieś datki na tacę, o ile jego noga tam postoi, no to sorry. Faktycznie mamy inną wrażliwość. Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie. Wierni mają OBOWIĄZEK wspierać Kościół także materialnie. W zgodzie z suemieniem. Jeśli kogoś sumienie gryzie, bo na tle sąsiadów dał za mało (powtarzam: sumienie), to znaczy, że powinien dać więcej. Ty oceniasz tego proboszcza nie wiedząc nic o jego zarządzaniu parafia, o stosunku do parafian i tak dalej. Też to zrobiłem i widze jedno: to wyważona, rozsądna propozycja poparta dorbymi argumentami. Jeśli znajdą się jacyś ludzie, którzy będa urażeni ujawnieniem ich nazwisk w gazetce parafialnej - wniosą pozew. W ramach prawa. Ale jak myślisz - ilu ich będzie? W przeciwieństwie do ciebie nie uważam, że to, ile dajemy księdzu, jest prywatną sprawą. Nie jest, bo ksiądz to potem rozlicza i jest z tego przez parafian rozliczany. Stąd jawność jest wskazana. Powtarzam raz jeszcze - jesli ktoś wstydzi się, bo dał za mało - niech da więcej. Jak ktoś dał wg swoich możliwości, będzie spał spokojnie. Z tą wskazówką dla złodzieja - nie ośmieszaj się. To taka sama wskazówka jak marka samochodu stojącego przez domem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ze wsi wyszłaś, na wieś wrócisz. Wiejskie kompleksy przez ciebie przemawiają w każdym poście, niestety. Można zmienić miejsce zameldowania, ale sposób myślenia pozostaje.   Myslisz ze nie wiem ze tak bedzie? Dostatecznie długo mieszkałam na wsi zeby wiedziec, jak wyglada mentalność typowych jej mieszkanców.  :(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja już nie dam więcej po takim zachowaniu proboszcza. To jest chore
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest brutalny atak na ŚWIĘTY KOŚCIÓŁ KATOLICKI !!! Jak śmiecie pluć na waszego PASTERZA !? Na kolana OWCE, na kolana !!! Modlić się i błagać Pana o przebaczenie !!!  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest brutalny atak na ŚWIĘTY KOŚCIÓŁ KATOLICKI !!! Jak śmiecie pluć na waszego PASTERZA !? Na kolana OWCE, na kolana !!! Modlić się i błagać Pana o przebaczenie !!!  
      Ty Baranie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy my mieszkamy w Rzeczpospolitej Polskiej czy " RZECZPOSPOLITEJ KOŚCIELNEJ" w konstytucji jest zapisane że nadal jesteśmy republiką świecką a nie ' PAŃSTWEM KOŚCIELNYM' a jeżeli ktoś uważa inaczej to do WATYKANU tam rządzi wszechmogący KLER. A poza tym proboszcz TEGO Przybytku Bożego złamał ustawę o ochronie danych osobowych - chyba że KLERU ta ustawa nie obowiązuje.Z tego co wiem a wiem dobrze ( prawnik z zawodu ) ani KLER, ani MOHEROWA armia PIS ani sam PIS i jego NISKOŚĆ Jarek K. nie zmienili konstytucji. Wedle prawa nadal jesteśmy Państwem świeckim i podkreślam wszystkich czy to KLER, czy MOHER, czy PIS obowiązuje jedno prawo - KONSTYTUCJA RP. To na tyle. A komentujących odsyłam do właściwej im KURII tam im wyjaśnią na czym problem polega. a zapomniał bym o MOHEROWEJ armii Jarka K. On jest najwyższy i wie najlepiej - tyle że jest człowiekiem którego KOMUNA wykształciła a teraz z nią walczy. czy to nie obłuda. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...