Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wycinka drzew na cmentarzu: "Przestrzeń, która wymaga pamięci"

Utworzony przez true, 18 lutego 2012 r. o 13:43
Ładnie ksiadz podsumowal buractwo mieszkajace obok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale niesymetryczna brodaaaaa Sam to golił?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale niesymetryczna brodaaaaa Sam ją golił? Czy fryzjer partacz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wygląda komicznie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na Unickiej poszło łatwo, a na Diamentowej dla Herbapolu tylko 5 drzew to był problem, i Lublin stacił pewną ilośc miejsc pracy. Pan Stani śpi spokojnie, man nadzię, że nie potrwa to długo. Jemu też nie przeszkadzała sortownia śmieci na ul. Budowlanej obok osiedla Kruczkowskiego, (mimo protestów mieszkańców) dla prywatnej firmy MPO SITA. "to jest patrjotyzm loklny" dla ludzi nie związanych ze społeczeństwem zakorzenionym w regionie. Czas aby "obejżeć to z bliska". Ciekaw jestem wy7ników.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem głupoty człowiek opowiada. Upamiętnić to miejsce? Wszędzie są szczątki ludzkie, i nie ma potrzeby tego upamiętniać (to nie Majdanek - miejsce masowych mordów) Uważam że to na co nalezy zwrócić uwagę to wycinka drzew w sposób niezgodny z przepisami i zwykłą logiką. Takie drzewa rosną latami, dlatego są obostrzenia prawne względem właścicieli terenu. Teraz, Stani powinien odpowiedzieć za poświadczenie nieprawdy, inwestor powinien zapłacić za wycinkę standardową stawkę, a miasto powinno pozwolić postawić tam supermarket. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cmentarz ten wymaga upamiętnienia! Tam są pochowani ,tam byli rozstrzeliwani więzniowie zamku Lubelskiego ! Szokująca jest pazerność parafii prawosławnej....jakie prawo kanoniczne na to wszystko pozwala ? Wstydu nie macie !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sposób w jaki dokonano wycinki drzew pomników przyrody był SKANDALICZNY, nikt wczesniej nie został poinformowany, że w sobotę wcześnie rano bladym świtem będzie taka rzeź tych drzew. Odpowiedzialni za to powinni ponieść surową karę.To jest profanacja tego miejsca. Teraz tylko zostało pniakowisko i pusty plac. Obecnie zasypany śniegiem, to nie widać dewastacji tego miejsca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czekamy na wywiad z Abp Ablem.Co mowi prawoslawne prawo kanoniczne na temat szacunku do nekropolii prawoslawnych.Od 1875 r. do 1958 r. byl to czynny cmentarz prawoslawny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od 1797 r.do 1868 r.byl to cmentarz rzymskokatolicki, nalezacy do Parafii sw.Mikolaja na Czwartku.W 1846 r.zalozono osobna kwatere dla grekokatolikow(unitow).Od 1868 r.do 1875 r. byl to cmentarz greckokatolicki, nalezacy do Parafii cerkiewnej przy ul. Ruskiej.Od 1875 r.do 1958 r.byl to cmentarz prawoslawny,Parafia - cerkiew przy ul. Ruskiej.(zrodlo - Kwerenda archiwalna,Archiwum Panstwowe,Lublin ; 2011 r.)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest szansa, że uda się odzyskać chociaż część dawnych nagrobków z cmentarza, a przynajmniej tablic z nazwiskami tam pochowanych, jeżeli nie zostały porozbijane na drobny gruz. Jest świadek, który widział jak nagrobkami z dawnego cmentarza unickiego wypełniono olbrzymi dół przy zbiegu ulic Walecznych i Andersa (przy cmentarzu żydowskim). Archeolodzy, do dzieła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale teraz lepiej widać spacerowiczów z psami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ej Stowarzyszenie Miejsc Zapomnianych teraz hajda do Saskiego bo tam też będą wycinać pomniki przyrody. A ten gość z pięknie przyciętą brodą (nie powiem z kim mi się kojarzy) może prowadzić procesję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pazerność prawosławnych mnie przeraża !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Parafia Prawoslawna - proboszcz Andrzej Los;Inwestor "Wodrol-Inwestycje"-prezes Tomasz Kalinowski;Urzad Miejski w Lublinie-prezydent Krzysztof Zuk;Wojewodzki Urzad Ochrony Zabytkow-szef Halina Landecka;Samorzadowe Kolegium Odwolawcze - przewodniczacy Pawel Sadowski.Odpowiedzialni za niszczenie wielokulturowego,zabytkowego cmentarza z konca XVIII wieku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy blok Walecznych 4 stoi na cmentarzu ? Cytuje z kwerendy archiwalnej WUOZ w Lublinie ul.Archidiakonska 4 :"W zwiazku z likwidacja struktur kosciola unickiego,w poczatku lat 80 XIX w.,wladze miasta braly pod uwage realizacje w sasiedztwie "starego" cmentarza unickiego - nowego cmentarza - prawoslawnego [pomimo funkcjonowania cmentarza prawoslawnego przy ul.Lipowej w Lublinie ].Wyznaczono pod niego teren polozony na polnoc od niego,na gruntach "przynalezacych do parafii greko - unickiej,a nastepnie [ po likwidacji struktur kosciola unickiego i przejeciu jego majatku przez Cerkiew Prawoslawna ] do parafii prawoslawnej".W wyniku kwerendy nie ustalono czy nowy cmentarz prawoslawny zostal zrealizowany.W 1932 r.zostal opracowany "Projekt urzadzenia nowego cmentarza katolickiego w Lublinie" - na terenie po-bazylianskim.Tereny pomiedzy "starym" cmentarzem a nowym cmentarzem katolickim oznaczono jako "sierociniec".Wg ankiety tej nieruchomosci (ul.Unicka 6) opracowanej w 1936 r.wlascicielem jej byl Zarzad Miejski w Lublinie Wydzial Spraw Spolecznych.Znajdowaly sie na nim drewniane baraki dla bezdomnych ( wzniesione w 1915 r. ).Na tym terenie obecnie zlokalizowane sa garaze i blok mieszkalny".( Kwerenda archiwalna dawny cmentarz przy ul.Unickiej w Lublinie ; 28 luty 2011 r.).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...