Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zobacz zwiastun filmu Pokłosie o Jedwabnem (wideo)

Utworzony przez Kasza, 19 października 2012 r. o 21:50
Zwiastun jest naprawdę mocny, na pewno warto wybrać się do kina. Podziwiam za odwagę - zabrać się za taki temat, wiedząc, jak wiele negatywnych opinii wywoła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pół minuty (mam na myśłi trailery), to w przypadku niektórych filmów wszystko co w nich jest, ale przypuszczam, że w przypadku filmu "Pokłosie" tak nie będzie - mnie trailer niemal dosłownie wbił w fotel i wiem, że to będzie zarówno trudny dla wielu w odbiorze jak i niezywkle ważny film. Na fim wybieram się niebawem i jestem przkonana, że warto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwiastun trzymający w napięciu. Doborowa obsada. Scenariusz, który nie pozostawi widza obojętnym. Na ten film po prostu trzeba iść.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jedwabne ? Gratuluję Pasikowskiemu odwagi i czekam na premierę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ola napisał:
Jedwabne ? Gratuluję Pasikowskiemu odwagi i czekam na premierę.
Ogólnie jak czytałem opis filmu i wypowiedzi reżysera, to właśnie ta historia nie opowiada o wydarzeniach w Jedwabnem. Ma analizować ludzką naturę, do jakiego zła jest w stanie się dopuścić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
Ogólnie jak czytałem opis filmu i wypowiedzi reżysera, to właśnie ta historia nie opowiada o wydarzeniach w Jedwabnem. Ma analizować ludzką naturę, do jakiego zła jest w stanie się dopuścić.
Odniosłam się jedynie do tematu artykułu. To co można zobaczyć w zwiastunie zapowiada świetny film, tak jak to określiłeś "o ludzkiej naturze". Jak już obejrzę cały film, napiszę dwa słowa o tym jakie wywołał we mnie emocje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się z przedmówcami - nie jest to film o Jedwabnem ale o tylko nawiązuje do tego typu wydarzeń.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widziałem pokłosie na warszawskim festiwalu filmowym i zaskoczył mnie w pozytywny sposób, spodziewałem się anty-polskiego gniota a dostałem całkiem dobry trzymający w napięciu film o tym, do czego może się posunąć człowiek w imię chciwości, tu nie chodzi o polaków czy żydów, tu chodzi o ludzi i o to co sobie nawzajem robimy. Polecam aby wszyscy obejrzeli ten film zanim zaczną narzekać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinni jakieś forum o filmie uruchomić bo jest o czym pogadać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak jak zauważyliście ktoś niezbyt rzetelnie podszedł do napisania tej recenzji. Rzecz może i jest inspirowana pogromem, który miał miejsce w Jedwabnem, ale trzeba pamiętac, że do podobnych tragedii doszło nie tylko w tej miejscowości. Bardziej tu chodzi o sam fakt oraz o to, że przyznanie się do prawdy bywa czasem najtrudniejsze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widziałam film w sobotę i zgadzam się z komentarzami, że inspiracja Jedwabnem nie jest w tym filmie najważniejsza. W każdych czasach, pod wpływem różnych bodźców (chciwość, złość) człowiek potrafi wyrządzić drugiemu człowiekowi (bez względu na narodowość)krzywdę...Temat smutny, ale podany przez Pasikowskiego po mistrzowsku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zwiastun dobry ale premiera jeszcze daleko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zapowiedz kojarzy mi się z thillerem a nie z filmem o jedwabnem. A wyczytałem że film faktycznie ma niezły klimat więc może warto
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak, film widziałam również na WFF i nie pomyliłam się co do przekonania, że na pewno bedzie dobry i jest....to doskonały współczesny thiller, za tło jedynie ma (INSPIRACOWANY jest) wydarzeniami historycznymi z czasów II w. siwatowej. Poelcam!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnie zafacsynowała rola starszego z bratów Kalina: którego zagrał rewelacyjnie ireneusz Czop (jak ktoś znajomy okreslił: cikeawe gdzie on się tak długo ukchował (ostatnio w jednym z serialików) ale jest to świetny aktor, który chyba jak dobre wino im starszy tym lepszy. A w Pokłosiu pokazał na prawdę aktorstwo najwyższej próby!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeśli jest to film o Jedwabnem to coś mi podpowiada że nie jest to film dla mnie .Trochę obawiam się zbyt drastycznych scen jakie były w Psach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nina napisał:
jeśli jest to film o Jedwabnem to coś mi podpowiada że nie jest to film dla mnie .Trochę obawiam się zbyt drastycznych scen jakie były w Psach
spokojnie film raczej trzyma w napięciu niż jest brutalny , jest co prawda pare mocniejszych scen ale może z 2 - 3 na cały film
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja kino Pasikowskiego pokochałam dopiero po "Pokłosiu", bo wcześniejsze jego kino było dla mnie letnie po prostu - to jest dopiero gorące...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...