Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kombajn zderzył się z peugeotem. Nie żyje 52-letnia kobieta

Utworzony przez mlodywyksztalcony, 3 sierpnia 2013 r. o 11:46 Powrót do artykułu
Z tego co mi wiadomo, to kombajn w czasie jazdy po drodze publicznej powinien mieć zdjęty zespół roboczy. Życzę długiej odsiadki. Niech to będzie nauczką dla wszystkich wiosek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy wreszcie POLICJA przestanie czaić sie za krzakami tylko pilnować porządku na drodze. Przecież nie kompajn nie powinien poruszać się bez zespołu roboczego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie zarośnięte pobocza,może pod słońce ,dostanie zawiasy,ale sumienie go bedzie zawsze dręczyć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To wy miastuchy jeździcie jak cioty nie potraficie nawet ominąć większego sprzętu rolniczego. Taki pojazd  ma sygnalizację błyskową po to aby przejeżdzając obok pojazdu zachować szczególną ostrożność ! Kierowanie tak dużym pojazdem nie należy do najłatwiejszych.  A większość kierowców pędzi po drodze jak szalony i potem wielkie zdziwienie że nie zdążył zahamować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To wy miastuchy jeździcie jak cioty nie potraficie nawet ominąć większego sprzętu rolniczego. Taki pojazd  ma sygnalizację błyskową po to aby przejeżdzając obok pojazdu zachować szczególną ostrożność ! Kierowanie tak dużym pojazdem nie należy do najłatwiejszych.  A większość kierowców pędzi po drodze jak szalony i potem wielkie zdziwienie że nie zdążył zahamować.
a czy wiesz, że nie można jezdzić po drodze z tym tzw" urządzeniem roboczym" z przodu kombajnu???, napisane, że przekroczył oś jezdni,ewidentna wina kombajnisty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wolno jeździć z urządzeniem roboczym (lemieszami) itd. po drogach publicznych, powinny być zdemontowane.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wogole nie mozna sie poruszac po drodze kombajnem be rejestracji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rozumiem ze kompbajn jechał przynajmniej 100km/h bo nie wyobrażam sobie innego powodu dla którego nie mozna było na tyle zwolnić i wyminąć ten pojazd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wogole nie mozna sie poruszac po drodze kombajnem be rejestracji
  własnie brak rejestracji chyba był głównym czynnikiem który przyczynił sie do tego wypadku. -dzieciaku to żę są wakacje nie oznacza ze nie trzeba używać mózgu nawet jak jest taki malutki jak twój.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Na łuku" było. To wynik rozdrobnienia gospodarstw. Oburzeni młodzi wykształceni z wielkich miast powinni mieć obowiązkowe praktyki na wsi. Np. praca przy montażu/demontażu "zespołu roboczego" za każdym razem, gdy kombajn potrzebuje zmienić poletko.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a czy wiesz, że nie można jezdzić po drodze z tym tzw" urządzeniem roboczym" z przodu kombajnu???, napisane, że przekroczył oś jezdni,ewidentna wina kombajnisty
   
Nie wolno jeździć z urządzeniem roboczym (lemieszami) itd. po drogach publicznych, powinny być zdemontowane.
a czy ty wiesz ile trwa montaż tzw "urządzenia roboczego" ?? demontaż i montaż to co najmniej pół dnia, głupie przepisy, że ma być zdemontowane, tego co to wymyślił powinien choć raz zdemontować i zamontować "urządzenie robocze". dlaczego np pług śnieżny nie musi być zdemontowany podczas jazdy...? jakoś można zwolnić, zjechać na pobocze i wyminąć. Co do wypadku to smutne, ale kierowca nigdy nie wie co jest za zakrętem, więc trzeba zwolnić...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jacy wy wszyscy jesteście mądrzy! szkoda że tylko na forum! Gdyby wam zamontowac kamerę rejestrującą waszą jazdę i podłączyć ja pod tachograf i po przejechaniu 1000km pokazać to policji to co by oni zrobili?! zabrali by wam prawo jazdy za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wolno jeździć z urządzeniem roboczym (lemieszami) itd. po drogach publicznych, powinny być zdemontowane.
  A to się chyba heder nazywa...  
a czy ty wiesz ile trwa montaż tzw "urządzenia roboczego" ?? demontaż i montaż to co najmniej pół dnia, głupie przepisy, że ma być zdemontowane, tego co to wymyślił powinien choć raz zdemontować i zamontować "urządzenie robocze". dlaczego np pług śnieżny nie musi być zdemontowany podczas jazdy...? jakoś można zwolnić, zjechać na pobocze i wyminąć. Co do wypadku to smutne, ale kierowca nigdy nie wie co jest za zakrętem, więc trzeba zwolnić...
Ma być zdemontowane i koniec,jeśli nie-nie wolno zgodnie z (nie do końca takimi głupimi) przepisami wyjechać na drogę publiczną. Dlaczego pług nie musi być demontowany? A choćby dlatego że najczęściej jest oznaczony chorągiewkami lub swiatłami obrysowymi i go widać.Poza tym,ciężarówka z pługiem do odśnieżania jest jednak mimo wszystko sporo mniejsza od kombajnu z zamontowanym hederem i nie powoduje takiego zagrożenia na drodze...  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rozumiem ze kompbajn jechał przynajmniej 100km/h bo nie wyobrażam sobie innego powodu dla którego nie mozna było na tyle zwolnić i wyminąć ten pojazd.
No ale kombajn wpadł w zajebistą dziurę w drodze ,urwał koło i całe zawieszenie i nieszczęście gotowe ! nie ma co się czepiać kombajnisty. Tusk i minister drogowy musi odejść.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety! -są żniwa, więc trzeba uważać! Dziś mijałem sporo kombajnów i jakoś nie psioczyłem z tego powodu, że przy każdym solidnie zmniejszałem prędkość... Jeździcie autami jak popier*oleni, a potem macie pretensje do niewiadomo kogo! Dziś jadąc autem zobaczyłem grupkę dzieci idących poboczem, więc stanowczo zmniejszyłem prędkość(ze względu bezpieczeństwa) -a już z tyłu co najmniej dwóch kierowców aut się zdenerwowało, chyba z tego powodu, że "zbyt wolno jadę"...? Ludzie! -gdzie się Wam ku*wa śpieszy?! Jeśli ludzkie życie i bezpieczeństwo na drodze nie ma dla Was większego znaczenia -to lepiej nie siadajcie za kierownicą i nie wyjeżdżajcie na szosy!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a czy ty wiesz ile trwa montaż tzw "urządzenia roboczego" ?? demontaż i montaż to co najmniej pół dnia, głupie przepisy, że ma być zdemontowane, tego co to wymyślił powinien choć raz zdemontować i zamontować "urządzenie robocze". dlaczego np pług śnieżny nie musi być zdemontowany podczas jazdy...? jakoś można zwolnić, zjechać na pobocze i wyminąć. Co do wypadku to smutne, ale kierowca nigdy nie wie co jest za zakrętem, więc trzeba zwolnić...
Bardziej głupiego argumentu nie słyszałem. Czyli życie tej kobiety miało według Ciebie wartość połowy dniówki kombajnisty?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jacy wy wszyscy jesteście stuknięci. No może nie wszyscy  - poza ostanimkomentarzem. Fakt demontaż hedra jest długi i skomplikowany a jak ktoś jednego dnia musi przemieścić się na około 20 pol to ile razy musilby demontować? co-najmniej 10 razy. a druga rzecz żaden z tych mądrali nie miałby szans na niewidocznym zakręcie z kombajnem nawet gdyby jechał 50 km na godzinę. Raczej nikt nie myśli że za zakrętem będzie akurat kombajn. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie znam sie na niuansach pracy rolnika, ale On rowniez nie zna sie na mojej. Ja stosuje obowiazujace mnie przepisy oraz zalecenia. Nie moge wytlumaczyc, ze taki a taki zabieg zajmuje mi zbyt duzo czasu i go nie wykonuje swiadomie.... Coz za niemadre tlumaczenie czlowieka winnego smierci kobiety. Moge natomiast zrozumiec sytuacje na drodze, gdzie kilka osob rozstawionych w odpowiedni sposob ostrzega mnie przed zagrozeniem. Rolnik musi np. przejechac z tym urzadzeniem dwiescie metrow po drodze publicznej i chce zaoszczedzic czas.. Wtedy niech postara sie w jakis rozsadny sposob przewidzec okolicznosci mogace stworzyc zagrozenie. Nie ma natomiast wytlumaczenia dla braku wyobrazni i lekkomyslnosci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a czy ty wiesz ile trwa montaż tzw "urządzenia roboczego" ?? demontaż i montaż to co najmniej pół dnia, głupie przepisy, że ma być zdemontowane, tego co to wymyślił powinien choć raz zdemontować i zamontować "urządzenie robocze". dlaczego np pług śnieżny nie musi być zdemontowany podczas jazdy...? jakoś można zwolnić, zjechać na pobocze i wyminąć. Co do wypadku to smutne, ale kierowca nigdy nie wie co jest za zakrętem, więc trzeba zwolnić...
pług śnieżny swoją szerokością nie powoduje przekroczenia osi jezdni. Hej buraki kupcie sobie porządny sprzęt gdzie heder podczepia się bez wysiadania z kabiny i trwa to 10 minut, a jak macie kombajny z przed wojny :) to polem tylko jeździć i broń was Bóg na ulicę bo wieśniaków miejsce na polu....... ale wy wolicie za dopłaty kupić golfa V żeby zaraz wiejski tuning z puszki po piwie na tłumiku zrobić i po dyskotekach po pijaku rwać wieśniaczki naiwne co im słoma nie tylko z butów wystaje ...... 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kiedyś przed lokomotywami chodził ludek z chorągiewką dla ostrzeżenia innych - niech teraz kombajniści podzielą sią kaską z pojazdem ostrzegawczym czyli pilotem. Wczoraj w okolicach Sawina po 21 jechal taki jeden gamoń rozrzutnikiem bez żadnego światełka - nawet odblasku. Świadomie naraża innych na śmierć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...