Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Na segregacji śmieci można zaoszczędzić

Utworzony przez EkoEuroObywatel, 8 sierpnia 2010 r. o 15:12 Powrót do artykułu
"To wpływa na ochronę środowiska, oszczędzanie surowców naturalnych i energii". Zgadza się - ale też trzeba uświadamiać, że niestety selektywna zbiórka odpadów to nie jest "czysty zysk" jak piszą niedouczeni dziennikarze i psedo-ekolodzy... Rzetelna selektywna zbiórka kosztuje więcej niż przychody ze sprzedaży surowców i my kosumenci musimy zapłacić za selektywną zbiórkę naszych odpadów domowych... Dlatego trzeba jasno mówić nie ściemniając: selektywna zbiórka odpadów to nasz cywilizacyjny i moralny obowiązek klik Tak więc na segregacji śmieci można zaoszczędzić środowisko - ale ten przyjazny gest dla środowiska kosztuje i wymaga od nas sporego wysiłku klik
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na osiedlu rejowiecka-włodawska brak kontenera. Jeżdzę na Gwarek a tam do kontnera butelki PET trzeba wrzucać pojedynczo - to działa odstrszająco.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
miko napisał:
na osiedlu rejowiecka-włodawska brak kontenera. Jeżdzę na Gwarek a tam do kontnera butelki PET trzeba wrzucać pojedynczo - to działa odstrszająco.
- bo ma odstraszać - przecież już w komentarzu napisano, że selektywna zbiórka to tylko koszty dla firm w których liczy się przede wszystkim zysk...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No dobra nie ma co pleść trzy po trzy bo każdy normalny człowiek wie to wszystko o segregacji. Chcę rzucić propozycję by na ryneczku przy ul. Piłsudskiego postawili kontener na plastik. Tam jest mnóstwo ludzi spożywających wodę, napoje i nie mają gdzie wyrzucić tych butelek. W takich miejscach gdzie przebywa dużo ludzi powinien być taki pojemnik a nie ma:( Często tam bywam i nie raz rozglądałam się gdzie wyrzucić butelkę po wodzie ( bo zakrętki to od razu wrzucam do torebki i zanoszę do domu gdzie mam specjalny pojemnik bo wiem, że ktoś to zbiera dla Stasia) ale butelki nie zawsze chce mi się targać z powrotem do domu. I myślę, że wiele osób czuje tak samo. Jeśli nie ma gdzie wyrzucić to wrzuca się do ogólnego kosza i tyle
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To sprawa dla wydziału ochrony środowiska. Moim zdaniem powinno być więcej kontenerów lub mniejszych pojemników na segregowane smieci. Nie każdy ma czas szukać dużego zbiornika gdzieś daleko i szybko straci motywację. Zgadzam się z tym, że kontenery nie są wygodne do wrzucania. Widziałem inne modele bardziej "przyjazne".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...