Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sulów: Pijak i łapówkarz trafił do aresztu

Utworzony przez Gość, 6 października 2010 o 14:28 Powrót do artykułu
CYTAT: "może teraz trafić do więzienia na 10 lat wiezienia." Proszę o więcej staranności w redagowaniu informacji.Masło maślane.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jakie 10 lat, jakie? Wystarczy, że powie że rolnik, że droga mało uczęszczana, że .... a sąd łaskawy nawet prawko odda, a póżniej na radnego: dodano: 30 sierpnia 2008, 0:01 Kiedyś się napił, dziś będzie miał kaca Rafał Panas Andrzej Duda, radny PSL z Konopnicy, nie miał prawa startować w wyborach, bo prokurator ścigał go za jazdę po pijanemu. Ale wystartował i wybory wygrał. Pierwszy raz zwróciliśmy uwagę na radnego i owczesnego ławnika sądowego Dudę trzy lata temu. Opisaliśmy, jak jechał po wódce samochodem (miał niespełna promil alkoholu we krwi), a potem na piechotę uciekał policjantom. Sąd Grodzki w Bychawie skazał go m.in. na dwa miesiące więzienia w zawieszeniu. Rajca odwołał się. Sąd Okręgowy w Lublinie był dla niego nad wyraz łaskawy i we wrześniu 2005 roku warunkowo umorzył postępowanie karne. Wydawało się, że na bulwersującym wyroku sprawa się skończy. Kilka dni temu zadzwonił do nas mieszkaniec gminy Konopnica (prosi o anonimowość). - Sprawdźcie, na ile lat sąd zawiesił Dudzie postępowanie karne i czy przypadkiem jeszcze raz nie złamał prawa - poradził. Sprawdziliśmy. Postępowanie karne zawieszono na dwa lata. Tymczasem już po roku, czyli jesienią 2006, Duda wystartował w wyborach do rady gminy. Wygrał i jest teraz ważnym człowiekiem w samorządzie - przewodniczącym rady gminy. Tymczasem, zgodnie z ordynacją wyborczą do rad gmin, osoba, której sąd warunkowo umorzył postępowanie karne w sprawie popełnienia przestępstwa umyślnego, nie ma prawa wybieralności (art. 7). Mówiąc najprościej - Duda nie miał prawa startować w wyborach. - Rada gminy powinna stwierdzić wygaszenie jego mandatu - mówi Lech Gajzler z biura prawnego Państwowej Komisji Wyborczej. A jeśli rada nie zrobi tego? - Wtedy wojewoda wyda decyzję zastępczą. - Nie mieliśmy takiej wiedzy o radnym, rozpoczniemy postępowanie wyjaśniające - zapowiada Małgorzata Tatara, rzecznik wojewody. Ale sprawa Dudy może zakończyć się o wiele poważniej niż tylko na utracie mandatu radnego. Każdy kandydat na radnego podpisuje oświadczenie o posiadaniu prawa wybieralności. Tak też zrobił Duda. - Odnaleźliśmy jego oświadczenie - mówi Teresa Bichta, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Lublinie. Z dokumentu wynika, że Duda poświadczył nieprawdę z premedytacją. Bo - jak podkreśla pani dyrektor - na druku, który podpisał, jest precyzyjna informacja, że osoby z wyrokiem warunkowo umarzający postępowanie karne nie mają prawa wybieralności. - To już jest sprawa dla prokuratury - dodaje Bichta. - My możemy tylko zareagować przed wyborami i skreślić kandydata z listy, jeśli dowiemy się, że nie może startować. - Zweryfikujemy te informacje - zapowiada Bożena Wasiewicz, zastępca szefowej Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Zadzwoniliśmy do Andrzeja Dudy. Ale odłożył słuchawkę, jak tylko usłyszał pytanie o wybory. Później nie odbierał
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Myślałam ze chodzi o Burmistrza czubin-skiego
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: