Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

W ÓJT SZASTARKI MULARCZYK

Utworzony przez maurycjo, 25 grudnia 2010 r. o 12:01
Dudek utopił Szastarkę w długach - mówi Tomasz Mularczyk, nowy wójt gminy Szastarka Spodziewał się Pan wygranej już po pierwszej turze ? Brałem pod uwagę taką możliwość, tym bardziej, że spodziewałem się ucieczki wójta. Można było zresztą przypuszczać, że wynik wyborów sprzed czterech lat, dał wójtowi Dudkowi do myślenia. Zrozumiał, że wyborcy mają go dosyć i chcą zmian. Zresztą, co tu dużo mówić, opinia o gminie Szastarka jest fatalna nie tylko na terenie naszego powiatu. I trzeba to powoli zmieniać. A wracając do wyborów, to bez wątpienia zaskoczyła mnie wysokość wygranej, bo wyniosła prawie 58 % w pierwszej turze. Korzystając z okazji chcę gorąco podziękować wszystkim tym, którzy poszli do urn wyborczych i oddali na mnie swoje głosy. Skoro mieszkańcy chcieli zmiany, to wiążą z Panem duże oczekiwania. Jakie są Pana priorytety na najbliższe cztery lata ? Panie redaktorze już po dwóch tygodniach urzędowania w gminie Szastarka mogę jednoznacznie powiedzieć, że najważniejszym priorytetem jest przetrwanie gminy i umożliwienie jej w miarę normalnego funkcjonowania. Spuścizna pozostawiona przez wójta Dudka jest przerażająca. Zostawił po sobie ogromne długi. Na dzień dzisiejszy jest to prawie 6 milionów 500 tys. zł. Taki astronomiczny dług dla biednej i rolniczej gminy, jaką jest Szastarka, praktycznie przekreśla nasze szanse na rozwój. Szastarkę utopiono w długach. Czy w tej trudnej sytuacji może Pan liczyć na wsparcie ze strony Rady Gminy Szastarka ? Z rozmów z niektórymi radnymi wiem, że nie zdają sobie sprawy z rozmiaru dramatyzmu sytuacji finansowej naszej gminy. Liczę jednak na to, że wspólnymi siłami, dzięki zrozumieniu wyprowadzimy gminę z tych tarapatów. Jednak już dziś wiem, że będzie to niezwykle trudne. Chce Pan powiedzieć, że nie będzie żadnych inwestycji w najbliższym czasie ? Wie Pan, długi mają to do siebie, że trzeba je spłacać. Roczna spłata wszystkich rat kredytów zaciągniętych przez mojego poprzednika wyniesie około 1 mln 200 tys. zł. Znalezienie każdego roku takiej kwoty pieniędzy na spłatę długów, nie mówiąc już o robieniu inwestycji, graniczy z cudem. W ciągu drugiego półrocza 2010 r. wójt Dudek zaciągnął prawie 5 milionów kredytu. Ostatni kredyt w tym przedziale czasowym wziął 2 grudnia br., a więc zaledwie na kilka dni przed objęciem przez mnie urzędu wójta. Tym kredytem w wysokości prawie 1 milion 800 tys. wójt Dudek dobił finansowo gminę Szastarka, uniemożliwiając jej normalny rozwój na wiele lat. Ten ostatni kredyt gmina będzie spłacać do 2019 r. To wszystko sprawia, że nasz samorząd gminny nie ma już praktycznie możliwości zaciągnięcia kredytu. Powiem tak Panie redaktorze. Zostawienie zakładu pracy, któremu się szefowało przez dziesiątki lat, w takiej katastrofalnej sytuacji, nie ma na pewno nic wspólnego z honorowym odejściem. Jednym z poważnych problemów gminy jest z pewnością funkcjonowanie szkół w związku z niżem demograficznym. Czy konieczne będzie zamykanie mniejszych placówek? Jeśli chodzi o liczbę szkół, to gmina Szastarka jest potęgą. A to z kolei powoduje wydawanie wielkich pieniędzy na ich utrzymanie. Nasza gmina do oświaty dokłada rocznie około 2 miliony 600 tys. zł. Przy obecnej sytuacji finansowej przeznaczanie takich pieniędzy na oświatę nie jest możliwe. Dlatego też na rok 2011 wójt Ryszard Dudek zaplanował likwidację dwóch szkół w: Majdanie Obleszcze i Brzozówce, co jego zdaniem spowoduje zmniejszenie wydatków na płace i pochodne - można to przeczytać w jednym z podpisanych przez niego dokumentów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I po co te cytaty przecież wiadomo, że tutaj piszą sami pro Mularczyka, ale zobaczymy czy będą mieli co pisać za kilka lat. Teraz nawet jak nic nie będzie robił to i tak wszyscy powiedzą, że jest lepiej!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
abc napisał:
I po co te cytaty przecież wiadomo, że tutaj piszą sami pro Mularczyka, ale zobaczymy czy będą mieli co pisać za kilka lat. Teraz nawet jak nic nie będzie robił to i tak wszyscy powiedzą, że jest lepiej!
Masz człowieku całkowitą rację. Zwolennicy poprzedniego wójta pojęcia o komputerze i internecie ni w ząb nie mają. Zresztą nawet gdyby mieli, to co z tego, jak to często ludzie ledwo piśmienni. Nie rozumiem tylko dlaczego nawet gdyby nic nowy wójt nie robił, to i tak powiedzą, że jest lepiej ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Masz człowieku całkowitą rację. Zwolennicy poprzedniego wójta pojęcia o komputerze i internecie ni w ząb nie mają. Zresztą nawet gdyby mieli, to co z tego, jak to często ludzie ledwo piśmienni. Nie rozumiem tylko dlaczego nawet gdyby nic nowy wójt nie robił, to i tak powiedzą, że jest lepiej ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Masz człowieku całkowitą rację. Zwolennicy poprzedniego wójta pojęcia o komputerze i internecie ni w ząb nie mają. Zresztą nawet gdyby mieli, to co z tego, jak to często ludzie ledwo piśmienni. Nie rozumiem tylko dlaczego nawet gdyby nic nowy wójt nie robił, to i tak powiedzą, że jest lepiej ?
Plotka na szastarce mówi, że Michałek już nie jest sekretarzem gminy ? Podobno Mularczyk bierze kogoś z Kraśnika. A czy to u nas w gminie nie ma ludzi wykształconych panie wójcie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Michałek sprzedał się za 30 srebrników, będzie miał nową posadkę w starostwie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gośc napisał:
Plotka na szastarce mówi, że Michałek już nie jest sekretarzem gminy ? Podobno Mularczyk bierze kogoś z Kraśnika. A czy to u nas w gminie nie ma ludzi wykształconych panie wójcie ?
Było w tej gminie dwóch uczonych: Michałek i Dudek, ale ich już niestety nie ma. I nie będzie. Na szczęście !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dudek utopił Szastarkę w długach - mówi Tomasz Mularczyk, nowy wójt gminy Szastarka Spodziewał się Pan wygranej już po pierwszej turze ? Brałem pod uwagę taką możliwość, tym bardziej, że spodziewałem się ucieczki wójta. Można było zresztą przypuszczać, że wynik wyborów sprzed czterech lat, dał wójtowi Dudkowi do myślenia. Zrozumiał, że wyborcy mają go dosyć i chcą zmian. Zresztą, co tu dużo mówić, opinia o gminie Szastarka jest fatalna nie tylko na terenie naszego powiatu. I trzeba to powoli zmieniać. A wracając do wyborów, to bez wątpienia zaskoczyła mnie wysokość wygranej, bo wyniosła prawie 58 % w pierwszej turze. Korzystając z okazji chcę gorąco podziękować wszystkim tym, którzy poszli do urn wyborczych i oddali na mnie swoje głosy. Skoro mieszkańcy chcieli zmiany, to wiążą z Panem duże oczekiwania. Jakie są Pana priorytety na najbliższe cztery lata ? Panie redaktorze już po dwóch tygodniach urzędowania w gminie Szastarka mogę jednoznacznie powiedzieć, że najważniejszym priorytetem jest przetrwanie gminy i umożliwienie jej w miarę normalnego funkcjonowania. Spuścizna pozostawiona przez wójta Dudka jest przerażająca. Zostawił po sobie ogromne długi. Na dzień dzisiejszy jest to prawie 6 milionów 500 tys. zł. Taki astronomiczny dług dla biednej i rolniczej gminy, jaką jest Szastarka, praktycznie przekreśla nasze szanse na rozwój. Szastarkę utopiono w długach. Czy w tej trudnej sytuacji może Pan liczyć na wsparcie ze strony Rady Gminy Szastarka ? Z rozmów z niektórymi radnymi wiem, że nie zdają sobie sprawy z rozmiaru dramatyzmu sytuacji finansowej naszej gminy. Liczę jednak na to, że wspólnymi siłami, dzięki zrozumieniu wyprowadzimy gminę z tych tarapatów. Jednak już dziś wiem, że będzie to niezwykle trudne. Chce Pan powiedzieć, że nie będzie żadnych inwestycji w najbliższym czasie ? Wie Pan, długi mają to do siebie, że trzeba je spłacać. Roczna spłata wszystkich rat kredytów zaciągniętych przez mojego poprzednika wyniesie około 1 mln 200 tys. zł. Znalezienie każdego roku takiej kwoty pieniędzy na spłatę długów, nie mówiąc już o robieniu inwestycji, graniczy z cudem. W ciągu drugiego półrocza 2010 r. wójt Dudek zaciągnął prawie 5 milionów kredytu. Ostatni kredyt w tym przedziale czasowym wziął 2 grudnia br., a więc zaledwie na kilka dni przed objęciem przez mnie urzędu wójta. Tym kredytem w wysokości prawie 1 milion 800 tys. wójt Dudek dobił finansowo gminę Szastarka, uniemożliwiając jej normalny rozwój na wiele lat. Ten ostatni kredyt gmina będzie spłacać do 2019 r. To wszystko sprawia, że nasz samorząd gminny nie ma już praktycznie możliwości zaciągnięcia kredytu. Powiem tak Panie redaktorze. Zostawienie zakładu pracy, któremu się szefowało przez dziesiątki lat, w takiej katastrofalnej sytuacji, nie ma na pewno nic wspólnego z honorowym odejściem. Jednym z poważnych problemów gminy jest z pewnością funkcjonowanie szkół w związku z niżem demograficznym. Czy konieczne będzie zamykanie mniejszych placówek? Jeśli chodzi o liczbę szkół, to gmina Szastarka jest potęgą. A to z kolei powoduje wydawanie wielkich pieniędzy na ich utrzymanie. Nasza gmina do oświaty dokłada rocznie około 2 miliony 600 tys. zł. Przy obecnej sytuacji finansowej przeznaczanie takich pieniędzy na oświatę nie jest możliwe. Dlatego też na rok 2011 wójt Ryszard Dudek zaplanował likwidację dwóch szkół w: Majdanie Obleszcze i Brzozówce, co jego zdaniem spowoduje zmniejszenie wydatków na płace i pochodne - można to przeczytać w jednym z podpisanych przez niego dokumentów. Czy przewiduje Pan rewolucję w urzędzie i gminnych instytucjach? Rewolucje źle mi się kojarzą. Jeśli chodzi o zmiany personalne, to są one niezbędne do sprawnego funkcjonowania samorządu gminnego. W tej niezwykle trudnej sytuacji finansowej jaką pozostawił nam były wójt Dudek, gminie potrzeba młodych, wykształconych i kompetentnych ludzi. Na takich zamierzam postawić, bo tylko w tym upatruję jedyną szansę dla gminy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ona napisał:
Dudek utopił Szastarkę w długach - mówi Tomasz Mularczyk, nowy wójt gminy Szastarka Spodziewał się Pan wygranej już po pierwszej turze ? Brałem pod uwagę taką możliwość, tym bardziej, że spodziewałem się ucieczki wójta. Można było zresztą przypuszczać, że wynik wyborów sprzed czterech lat, dał wójtowi Dudkowi do myślenia. Zrozumiał, że wyborcy mają go dosyć i chcą zmian. Zresztą, co tu dużo mówić, opinia o gminie Szastarka jest fatalna nie tylko na terenie naszego powiatu. I trzeba to powoli zmieniać. A wracając do wyborów, to bez wątpienia zaskoczyła mnie wysokość wygranej, bo wyniosła prawie 58 % w pierwszej turze. Korzystając z okazji chcę gorąco podziękować wszystkim tym, którzy poszli do urn wyborczych i oddali na mnie swoje głosy. Skoro mieszkańcy chcieli zmiany, to wiążą z Panem duże oczekiwania. Jakie są Pana priorytety na najbliższe cztery lata ? Panie redaktorze już po dwóch tygodniach urzędowania w gminie Szastarka mogę jednoznacznie powiedzieć, że najważniejszym priorytetem jest przetrwanie gminy i umożliwienie jej w miarę normalnego funkcjonowania. Spuścizna pozostawiona przez wójta Dudka jest przerażająca. Zostawił po sobie ogromne długi. Na dzień dzisiejszy jest to prawie 6 milionów 500 tys. zł. Taki astronomiczny dług dla biednej i rolniczej gminy, jaką jest Szastarka, praktycznie przekreśla nasze szanse na rozwój. Szastarkę utopiono w długach. Czy w tej trudnej sytuacji może Pan liczyć na wsparcie ze strony Rady Gminy Szastarka ? Z rozmów z niektórymi radnymi wiem, że nie zdają sobie sprawy z rozmiaru dramatyzmu sytuacji finansowej naszej gminy. Liczę jednak na to, że wspólnymi siłami, dzięki zrozumieniu wyprowadzimy gminę z tych tarapatów. Jednak już dziś wiem, że będzie to niezwykle trudne. Chce Pan powiedzieć, że nie będzie żadnych inwestycji w najbliższym czasie ? Wie Pan, długi mają to do siebie, że trzeba je spłacać. Roczna spłata wszystkich rat kredytów zaciągniętych przez mojego poprzednika wyniesie około 1 mln 200 tys. zł. Znalezienie każdego roku takiej kwoty pieniędzy na spłatę długów, nie mówiąc już o robieniu inwestycji, graniczy z cudem. W ciągu drugiego półrocza 2010 r. wójt Dudek zaciągnął prawie 5 milionów kredytu. Ostatni kredyt w tym przedziale czasowym wziął 2 grudnia br., a więc zaledwie na kilka dni przed objęciem przez mnie urzędu wójta. Tym kredytem w wysokości prawie 1 milion 800 tys. wójt Dudek dobił finansowo gminę Szastarka, uniemożliwiając jej normalny rozwój na wiele lat. Ten ostatni kredyt gmina będzie spłacać do 2019 r. To wszystko sprawia, że nasz samorząd gminny nie ma już praktycznie możliwości zaciągnięcia kredytu. Powiem tak Panie redaktorze. Zostawienie zakładu pracy, któremu się szefowało przez dziesiątki lat, w takiej katastrofalnej sytuacji, nie ma na pewno nic wspólnego z honorowym odejściem. Jednym z poważnych problemów gminy jest z pewnością funkcjonowanie szkół w związku z niżem demograficznym. Czy konieczne będzie zamykanie mniejszych placówek? Jeśli chodzi o liczbę szkół, to gmina Szastarka jest potęgą. A to z kolei powoduje wydawanie wielkich pieniędzy na ich utrzymanie. Nasza gmina do oświaty dokłada rocznie około 2 miliony 600 tys. zł. Przy obecnej sytuacji finansowej przeznaczanie takich pieniędzy na oświatę nie jest możliwe. Dlatego też na rok 2011 wójt Ryszard Dudek zaplanował likwidację dwóch szkół w: Majdanie Obleszcze i Brzozówce, co jego zdaniem spowoduje zmniejszenie wydatków na płace i pochodne - można to przeczytać w jednym z podpisanych przez niego dokumentów. Czy przewiduje Pan rewolucję w urzędzie i gminnych instytucjach? Rewolucje źle mi się kojarzą. Jeśli chodzi o zmiany personalne, to są one niezbędne do sprawnego funkcjonowania samorządu gminnego. W tej niezwykle trudnej sytuacji finansowej jaką pozostawił nam były wójt Dudek, gminie potrzeba młodych, wykształconych i kompetentnych ludzi. Na takich zamierzam postawić, bo tylko w tym upatruję jedyną szansę dla gminy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
po co bzdury pisać i powtarzać bez końca, trzeba brać się do roboty i mówić o przyszłości i jakiejś strategii działania a nie mydlić ludziom oczy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
on napisał:
po co bzdury pisać i powtarzać bez końca, trzeba brać się do roboty i mówić o przyszłości i jakiejś strategii działania a nie mydlić ludziom oczy
A mógłbyś napisać konkretnie co jest bzdurą w tym wywiadze z nowym wójtem ? Bardzo mi na tym zależy. Chętnie się dowiem, jakie to nieprawdziwe informacje rozpowszechnia Kraśnicka Gazeta Bezpłatna, w której ukazał się ten wywiad z Mularczykiem. Za podawanie nieprawdy można zrobić komuś koło pióra ]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
janek napisał:
A mógłbyś napisać konkretnie co jest bzdurą w tym wywiadze z nowym wójtem ? Bardzo mi na tym zależy. Chętnie się dowiem, jakie to nieprawdziwe informacje rozpowszechnia Kraśnicka Gazeta Bezpłatna, w której ukazał się ten wywiad z Mularczykiem. Za podawanie nieprawdy można zrobić komuś koło pióra ]
można go w 4 litery pocałować bzdura różni się tym od prawdy, że w tym przypadku wszystko jest i było prawdą cały czas tylko bzdury są takie że człowiek uważający siebie za wykształconego niech nieudaje pokrzywdzonego tylko niech bierze sie do roboty a nie tylko nie czeka na wypłate bo ona różni się od przeciętnej , wypłata należy się za zasługi a nie za przynależność do PO
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nikoś napisał:
można go w 4 litery pocałować bzdura różni się tym od prawdy, że w tym przypadku wszystko jest i było prawdą cały czas tylko bzdury są takie że człowiek uważający siebie za wykształconego niech nieudaje pokrzywdzonego tylko niech bierze sie do roboty a nie tylko nie czeka na wypłate bo ona różni się od przeciętnej , wypłata należy się za zasługi a nie za przynależność do PO
BRAWO!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wypłata burmistrza, wójta musi się różnić od przeciętnej, to normalne. Chcesz byc wójtem możesz startować, przekonasz się ile osób na ciebie zagłosuje. Juz po twoim wpisie widać, że specjalnie odważny nie jesteś, bo gdybyś był podpisałbyś się pod swoimi wypocinami, które tu zamieściłeś. Za zasługi to jest medal, a wypłata za wykonywaną pracę. Kogo masz na myśli mówiąc - PO ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak jest racja wypłata należy się za wykonaną pracę, tylko,że w tym przypadku nie widać żadnej pracy tylko gderanie i płacz, a tak nie powinno być bo chłop z jajami powinien o razu przystąpić do roboty a nie zajmować sie wywiadami bo jest co robic,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I bardzo dobrze, że wójt dał wywiad i powiedział wszystkim jak wygląda sytuacja w gminie. Większość mieszkańców nie miała o tym żadnego pojęcia. Ludzie mają prawo wiedzieć co nawywijał poprzedni wójt i jakie głupoty narobił. Dobrze, że idą zwolenienia w gminie, tu też trzeba zrobić porządek. Nawet chłop z jajami nie robi inwestycji w zimie. Zresztą jakie tam inwestycje,kredyty trxzeba spłacać. Ot co ! Panie kochany
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkaniec napisał:
I bardzo dobrze, że wójt dał wywiad i powiedział wszystkim jak wygląda sytuacja w gminie. Większość mieszkańców nie miała o tym żadnego pojęcia. Ludzie mają prawo wiedzieć co nawywijał poprzedni wójt i jakie głupoty narobił. Dobrze, że idą zwolenienia w gminie, tu też trzeba zrobić porządek. Nawet chłop z jajami nie robi inwestycji w zimie. Zresztą jakie tam inwestycje,kredyty trxzeba spłacać. Ot co ! Panie kochany
Co ty możesz wiedzieć??? Chyba tyle co przeczytasz albo usłyszysz pod sklepem, jak większość mieszkańców takich jak ty. Wam można wszystko powiedzieć i napisać, a wy we wszystko uwierzycie, bo przecież wójt napisał!!!! Apropo jaj i zimy to chyba je grzeje w ciepłym miejscu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fini napisał:
Co ty możesz wiedzieć??? Chyba tyle co przeczytasz albo usłyszysz pod sklepem, jak większość mieszkańców takich jak ty. Wam można wszystko powiedzieć i napisać, a wy we wszystko uwierzycie, bo przecież wójt napisał!!!! Apropo jaj i zimy to chyba je grzeje w ciepłym miejscu.
Skoro ty wiesz lepiej, to podziel się tymi informacjami i nie trzymaj biednych ludzi w nieświadomości. Może oni powinni wreszcie poznać twoją prawdę. Powiedz jaka to prawda, albo zamknij się jeśli nie masz nic do powiedzenia. Apropo twoich to jeśli nie lubisz ciepła, to trzymaj je w lodówce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fini napisał:
Co ty możesz wiedzieć??? Chyba tyle co przeczytasz albo usłyszysz pod sklepem, jak większość mieszkańców takich jak ty. Wam można wszystko powiedzieć i napisać, a wy we wszystko uwierzycie, bo przecież wójt napisał!!!! Apropo jaj i zimy to chyba je grzeje w ciepłym miejscu.
Szczerze powiem. Miałem nadzieje, że będzie można z tobą podyskutować, ale z twoich wypowiedzi przebija prymitywizm. Nie ma z kim rozmawiać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co to za cymbał pisze o jakiś inwestycjach, nikt nie karze budować od razu bo jest to niemożliwe, każdą poważną inwestycję trzeba przygotować przynajminiej rok wcześniej, a do tego nia ma pieniędzy, ale teraz trzeba zrobic rozeznanie, w tej chwili przed końcem roku trzeba było zrobić przetarg na śmieci, nie może być tak że mieszkańcy są pozostawieni sami sobie a firma dyktuje ceny jak sama sobie chce, tu jest pole do popisu, i wiele innych drobnych spraw, tak cymbale nie tylko na inwestycjach świat leży
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 58

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...