Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Co Pan zrobił w Radzie Nadzorczej Panie Radny P.

Utworzony przez Yoda, 29 grudnia 2012 r. o 18:38
Pewnie nic nie wiedzą, bo nie chodzą na zebrania. A spółdzielniany raj na ziemi kwitnie w najlepsze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lolek napisał:
Czyżby Zarząd Skarbka kupił Pana radnego,by siedział cicho w zamian za ocieplenie jego bloku. W poprzedniej radzie nadzorczej było podobnie - Prezesi zamykali usta Tym krzykliwym ocieplając im bloki. Czyż to nie prawda Panie Kasprzak, że tak było? Panie Pawlak ,a teraz Panu podsuwają tą kiełbasę - stary chwyt. Za roczną wypłatę zbędnego prezesa , mamy remont bloku. LUDU NIE daj robić się w jajo.
Planowałem nie zabierać głosu w dyskusji, ale nie mogę bezczynnie przyglądać się gdy ktoś nadużywa pozornej anonimowości Internetu, aby szargać moje nazwisko. Kimkolwiek Pan jest Panie ~Lolek~ jesteś Pan w wielkim błędzie i celowo bądź ze swej niewiedzy wprowadzasz mieszkańców w błąd. Blok w którym mieszkam będzie ocieplony w najlepszym razie w 2016 roku. To po pierwsze. Po drugie harmonogram dociepleń został ustalony przez Walne Zebranie Przedstawicieli Członków w 2001r. Blok p. Pawlaka o ile mnie pamięć nie myli miał być ocieplony w b.r. ale nie jest tajemnicą, bo są w tej sprawie dokumenty i protokoły, iż p. Pawlak na przełomie września-listopada 2011r. próbował podburzając mieszkańców bloku przy ul. Szkolnej nr nie podam, wymóc na ówczesnej RN zmianę kolejności dociepleń, tak aby Jego blok został ocieplony w roku 2012. Rada pod moim przewodnictwem nie ugięła się pod naciskiem, czego efektem była nagonka na Radę jaką m.in. ten Pan poczynił wśród mieszkańców, zaangażował w to Radio Lublin, opublikował nieprawdziwy artykuł na Leczna24.pl. Co ciekawe, kiedy zażądałem od Jego ówczesnych jeszcze kolegów z serwisu, zamieszczenia sprostowania, odmówiono mi tego... krótko mówiąc cenzurując dyskusję publiczną tylko do swojej racji. Dlatego z rozbawieniem przeczytałem oświadczenie, że nie będzie już więcej pisał na Leczna24.pl, ponieważ nie ma tam miejsca na otwartą dyskusję :-) Swoista logika "Kalego". Żeby nie być gołosłownym załączam link do tamtej historii... http://leczna24.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=1227
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lolek napisał:
To nie Ł24.pl , że zaraz zamykają wątek. Czy Pan były Przewodniczący R.N. Skarbka pan Kasprzak coś zdziałał? I pewnie obecny radny w tej radzie Pan Pawlak też nic nie zrobi. Panie Redaktorze , czyż nie tak do Pana zwracają się Prezesi Skarbka? Ugłaskany jest Pan komplementami z ust prezesostwa i nie dostrzegła Pan , że to ściema. Tak robi Pani Prezes od lat. "Tiu - Tiu - Tiu i jest Pan kupiony i w Grupie. Otwórz Pan szeroko GAŁY. Wykurzyć Prezesa Tomczuka , ze Skarbka nie powiodło się nikomu, bo: Mieszkańcy nie przychodzą na zebrania , a delegatów to wybiera się na zasadzie znajomości : Rzuca się hasło Pani , czy Panu X, by ten zgłosił na delegata np. Pana "Piertuchę" bo on jest spokojny i nie będzie "chapiasty", a że się na niczym się nie zna ,to nie będzie szkodził prezesom. I tak przeważnie dobiera się wygodny skład delegatów , a potem z NICH tworzy radę nadzorczą wychowaną według swoich potrzeb I tak to się odbywa od kilkunastu lat, że się ustala wszystko jeszcze przed zebraniem. - Prawda Panie były przewodniczący Kasprzak? Pan Pawlak oczarowany uprzejmością i zarzucony komplementami chyba jeszcze nie zauważył obłudy. Czy naprawdę w Łęcznej nie ma mądrych ludzi , by mogli pokierować firmą jaką jest SM Skarbek. Aż potrzebny jest nam wybitny fachowiec z Lublina? A Pan prezes Tomczuk -Godzina 15.10 kłapnie drzwi w samochodzie i tyle go widzimy w Łęcznej, A największe zadowolenie w pracy z pracy w tutejszej Spółdzielni Mieszkaniowej Skarbek Pan Prezes osiąga miedzy innymi z usługi w swojej fachowości na rzecz mieszkańców. którzy to odwzajemniają się szczodrą zapłatą - płacąc czynsz co miesiąc do kasy spółdzielni. Takie moje małe spostrzeżenie.
I jeszcze jedna sprawa.... Pan Pawlak na swoim blogu tak czule rozpisuje się na temat współpracy w Zarządem itd. itd Publikuje informację o zatwierdzeniu planu remontowego na 2013r, jakby to była jakaś rewelacja którą dopiero obecna"ekipa" wprowadziła w życie :-) To jest normalna praca Rady i nie ma tu nic nadzwyczajnego.... Co roku podejmowaliśmy takie uchwały, niejednokrotnie podejmując trudne i niepopularne wybory, ale tak to właśnie się dzieje. Trzeba podzielić tę "kołderkę" a nie zawsze jest ona tak długa jak by się chciało... To ciekawe przemyślenie, bo jest to pierwsza rzecz po 6 miesiącach działalności. Może tak p. Pawlak pokaże, że jest odważny i zdecydowany jak to wielokrotnie podkreślał i opublikuje np. w jakiej wysokości w ciągu ostatnich 6 miesięcy NOWA-WSPANIAŁA Rada Nadzorcza, przyznała premie Zarządowi? Czy uchwalony przez poprzednią RN maksymalny limit premii na poziomie 30% został utrzymany, czy może uchwała została już zmieniona i przywrócono poprzednią regulację, która pozwalała na 50% premie? Chciałbym też poznać skład Komisji Rewizyjnej? Bo ta powstała po raz pierwszy dopiero za poprzedniej RN - po kilkunastu latach funkcjonowania Spółdzielni. I to ona zgodnie z Regulaminem opracowanym przez poprzednią RN ma w kompetencjach opiniować premię, tak aby Przewodniczący nie był w tym zakresie bez ograniczeń. A może ten Regulamin też został zmieniony, albo uchwałą RN zlikwidowany? Kiedy p. Pawlak przedłoży projekt zmiany w Regulaminie Rady Nadzorczej, aby ta pracowała ZA DARMO? Taką to było solą w Pańskim oku, że Rada pobiera diety... Teraz już to tak nie przeszkadza? Może dlatego, że od 1.01.2013 po raz kolejny wzrosła płaca minimalna, a wraz z nią dietka? Ile razy pytał Pan publicznie o wynagrodzenia Zarządu...? Może teraz mając w nie wgląd zechce się Pan tą wiedzą podzielić z mieszkańcami? Poprzednia Rada wprowadziła w Regulaminie Przetargów zapis, że w składzie Komisji Przetargowej powinien się znaleźć przedstawiciel mieszkańców z danej inwestycji jako obserwator? Będziecie Państwo respektowali tez zapis, czy może Regulamin też został zmieniony, aby tak jak to było wcześniej, mieszkańcy nie mogli patrzeć Zarządowi i Radzie na ręce przy przetargach? Dlaczego ujednoliciliście Państwo cenę ciepłej wody w całej Spółdzielni? Czy może dlatego, że przy rozliczeniach wprowadzonych przez poprzednią RN per blok/węzeł cieplny, nagle musiał Pan zapłacić o kilka złotych więcej? A w tym samym czasie, blok np. na Staszica 1, który ma oszczędności - uzyskał obniżkę ceny. Niech każdy z Mieszkańców sprawdzi sobie na wydrukach jak mu się zmieniła cena wody od lipca 2012r :-) Dlaczego każecie mieszkańcom z oszczędnych bloków dopłacać do innych? Odrazu powiem, mnie ta zmiana pasuje, bo mnie zafundowaliście obniżkę kosztów :-) ale czy tak samo czują się Ci co dopłacają za innych? Jest jeszcze kilka ciekawych tematów... ale to już innym razem i o innej porze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czekam na kolejny Pana wpis. Interesująco to wszystko wygląda. "Może tak p. Pawlak pokaże, że jest odważny i zdecydowany jak to wielokrotnie podkreślał i opublikuje np. w jakiej wysokości w ciągu ostatnich 6 miesięcy NOWA-WSPANIAŁA Rada Nadzorcza, przyznała premie Zarządowi? Czy uchwalony przez poprzednią RN maksymalny limit premii na poziomie 30% został utrzymany, czy może uchwała została już zmieniona i przywrócono poprzednią regulację, która pozwalała na 50% premie?" Pawlak, działaj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oooo cisza, bo temat niewygodny dla Bartoli !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jola napisał:
To pęknie, a co na to mieszkańcy?
A co mogą powiedzieć" MURCKI" jak nie umią włączyć komputera Słuchają co im powie p. prezez ,napisze gazeta wybiurcza, powie tel tvn oni uwierzyli nawet w to ze Ziobro wszed do Blidów zabrał z sejfu pistolet położyl w łazience i kazał ABW zabić Blide
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Pawlak powinien się odnieść do tych rewelacji, bo jeżeli są one prawdziwe to bardzo nieładnie się Pan radny zachowuje w tej spółdzielni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Pawlak nic wam nie odpisze bo to mu nie na rękę. A że premie daje? To pole do domysłów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Duże te premie dla zarządu dali ??? Czy to nie jest złodziejstwo ? Co za gość. A ja nie niego głosowałem... Widać, że on pełną gębą za zasiedziałą prezeską!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Pan Pawlak powinien się odnieść do tych rewelacji, bo jeżeli są one prawdziwe to bardzo nieładnie się Pan radny zachowuje w tej spółdzielni.
Ja też jestem ciekawy wypowiedzi radnego Pawlaka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Być może i jeden, ale za to jaki sztab w swojej siedzibie mają. Jak będę miał czas lub ktoś miałby trochę wolnego można byłoby zrobić jakiś wykaz jakie są ceny w każdej spółdzielni. Ot nawet tak po prostu dla porównania
Proszę bardzo. W 2011 roku zwróciłem się do Głównej Księgowej Spółdzielni Mieszkaniowej Skarbek w Łęcznej P. Krystyny Dębskiej o przeliczenie kosztów ogrzewania mojego mieszkania w sezonie 2010/2011 po stawkach stosowanych wówczas w SM Batory i SM Wspólnota, i porównanie wyników z kosztami w Skarbku. W tym sezonie grzewczym całkowity koszt CO wyniósł 2122,88 zł, z podzielników ciepła koszt CO jaki zużyłem w moim mieszkaniu wyniósł – 360,49 zł, pozostałą kwotę tj. 1761,97 zł zapłaciłem za klatki schodowe i piwnice, i inne pomieszczenie nieopomiarowane. Gdyby po sezonie grzewczym zużycie ciepła w moim mieszkaniu było kalkulowane w stawkach SM Batory wówczas dostałbym zwrotu 759,30 zł. Gdyby było rozliczane w stawkach SM Wspólnota dostałbym zwrot 1226,46 zł Ale będąc mieszkańcem SM Skarbek mój zwrot wyniósł 327, 99 zł. Średni koszt ogrzewania w przeliczeniu na m 2 wynosił wtedy: w SM Skarbek ---------------- 27,69 zł w SM Batory ------------- 20,62 zł w SM Wspólnota ------------17,55 zł A zarówno Skarbek, jak i Batory oraz Wspólnota biorą ciepło z jednego źródła. Jeżeli ktoś chce sprawdzić, może porównać swoje rozliczenie z rozliczeniami mieszkańców innych SM i wtedy sam zobaczy różnice. Z poważaniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Marianie nie każdy wie - zapomniał Pan napisać jaki metraż mieszkania Pan posiada , by ktoś sobie mógł porównać koszty. Był Pan w Radzie Nadzorczej, która miała jedyną szanse usunąć V- ce prezesa ze Skarbka. Teraz przyszli inni i nim się zorientują , to kadencja im się skończy. Mieszkańcy psioczą, ale nic nie robią, a Prezes Tomczuk śmieje się i ma się dobrze. Czekajmy cierpliwie na następne rozliczenie CO może w tym roku zamówili mniejszą moc grzewczą i nie zedrą tyle kasy. Do walnego zebrania jeszcze daleko - mieszkańcy na pewno o wszystkim zapomną.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę Pana mam m 6 to jest 86,7m2 mam rozliczenia z tego roku tez i to samo wychodzi proponuje spotkanie .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli spółdzielnia Skarbek dość widocznie odbiega w cenie od SM Batory i Wspólnota. Która Spółdzielnia jest większa, Wspólnota czy Skarbek? Bo być może to ma na to jakiś wpływ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marian Lendzion napisał:
Proszę Pana mam m 6 to jest 86,7m2 mam rozliczenia z tego roku tez i to samo wychodzi proponuje spotkanie .
Liczby które podałem 27,69zł, m2 20,62zł.m2 17,55złm2.to koszt ogrzania całego bloku a nie poszczególnych mieszkan
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A bartol milczy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego radny Pawlak milczy? Wychodzi na to, że w niezły układ się wpakował i dobrze mu z tym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a słyszeliście o filozofii Kalego? Pan Pawlak jako polonista na pewno zna to pojęcie. W obecnej sytuacji pasuje jak ulał. Panie Bartolu, weź no pan to opisz na lle24(.)pl Moim zdaniem to wina urzędasów ze pan Pawlak nie chce z nami rozmawiać. A wszak jestesmy jego wyborcami!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Doprecyzumy, z Państwem nie chcieli rozmawiać ludzie skoro jesteście tylko tam gdzie jesteście. Mieliście Państwo możliwość wprowadzenia zmian. Co zrobiliście? Nic! Pozostaje Wam jedynie rozmowa tu na forum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Doprecyzumy, z Państwem nie chcieli rozmawiać ludzie skoro jesteście tylko tam gdzie jesteście. Mieliście Państwo możliwość wprowadzenia zmian. Co zrobiliście? Nic! Pozostaje Wam jedynie rozmowa tu na forum.
Doprecyzujmy.Nie mam nic wspólnego ze spółdzielnią "Skarbek" wiec co niby mogę,mogłem zmienić? Interesuje mnie tylko ustosunkowanie się radnego Pawlaka do wypowiedzi pana Ireneusza Kasprzaka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 37

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...