Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Drogi budować a nie publiczne pieniądze puszczać przez "wybrane" firmy. Dzisiaj kazdy kto tylko chce moze miec szerokopasmowy internet od operatorow telefonii komorkowej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
owszem! budować drogi, łatać dziury! dopiero później zająć się "luksusem" :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jaka informatyzacja skoro gmina Spiczyn nie ma nawet własnej strony internetowej chyba władzy zależy by nie było
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIESTETY PRZY OBECNYM UZBROJENIU TECHNICZNYM NIE WSZYSCY CO CHCĄ MAJĄ MOŻLIWOŚĆ PODŁĄCZENIA PIENIĄDZE UE PODZIELONE SĄ NA DZIAŁANIA I Z INFORMATYKI NIE MOŻNA DOSTAĆ NA DROGI TAK JAK Z PROW DLA MIASTA ITP ITD INTARNET MOŻE SŁUŻYĆ POMOCĄ W NAUCE I KONTAKTACH A PO DRODZE WOZI SIĘ GNÓJ AKURAT WTEDY GDY ROZMARZA I NISZCZY SIĘ DROGĘ NA SZCZĘŚCIE PO SIECI INTERNETOWEJ NIE DA SIĘ JEŻDZIĆ ROZRZUTNIKAMI TO NA DŁUŻEJ WYSTZRCZY CHOCIAŻ WIEŚNIAKI NA BMW TO WJADĄ RÓWNIEŻ W SIECI INTERNETOWE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I co z tego że kładą "światło". Jestem lokalnym operatorem działającym na "radiu" w Tomaszowie Lub. i okolicy (ok 25 km od Tomaszowa), stworzyłem własną sieć radiową około 60 km w linii prostej. Mam podłączonych (na razie) tylko około 1 tyś klientów. Sieć szerokopasmowa na tym obszarze myślę że się nie sprawdzi. Powodem jest to że społeczeństwo w tym obszarze jest biedne, większość moich klientów w tej chwili (prawie 60%) ma problem z opłaceniem abonamentu 36,60 zł za internet. Co z tego że będzie dostęp do światłowodu jak wydzierżawienie włókna w miejscowościach w których mam "radio" będzie więcej kosztowało niż teoretyczny mój miesięczny przychód z abonamentu z całej mojej działalności. Co z tego że będę mógł zaoferować 10, 20 czy więcej mb łącza, świadczyć usługi VOD, czy telewizji jak ludzi nie będzie stać aby zapłacić za te usługi 100 czy 150 zł miesięcznie. Skoro mają problem aby zapłacić 35 zł to tym bardziej nie zapłacą 100. Niestety wydaje mi się że nie ma co liczyć na to że ceny np. internetu, IPTV ("telewizja przez Internet") czy innych usług na tym obszarze będą cenowo podobne do cen np. z Warszawy czy ogólnie z większych miast. Powód jest prosty. Tam na jednym osiedlu można znaleźć więcej klientów niż tu w całym powiecie. Obecnie wchodzi telewizja cyfrowa z nadajników naziemnych a więc uważam że nie będzie takiego zapotrzebowania na łącza kablowe - moim zdaniem IPTV u nas się nie przyjmie, będzie mało konkurencyjny cenowo w stosunku do telewizji naziemnej a więc dzierżawienie gigabitów na światłowodzie nie będzie opłacalne przynajmniej dla mnie - zostaje na "radiu" gdzie teraz jestem w stanie przesłać realnie 260Mbit/s (jak zabraknie podwajam anteny czyli będzie 500Mbit/s) na odległość 25 km przy pingach poniżej 10ms, dla mnie to wystarczy i płacę 1/10 tego bym miał płacić za "światełko" to "za darmo". Większości moich klientów 1 czy 2 mega łącza jest i tak za dużo - i tak nie wiedzą co z tym zrobić (nie mają takiej potrzeby) - sami klienci określają że wystarczy im łącze "bylejakie" aby strony www nie ładowały się po minucie, działało skype, nasza-klasa, gg no i "pingi" były niskie w grach. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...