Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
No i widzicie,chodzą dzieciaki do tej I -ej klasy i już wiedzą,że do II-giej nie pójda.Działania   decydentów wskazują,że to prawda iż zegarki  podczs zmiany czasu z letniego na zimowy zamiast cofnąc o 1 godzinę cofnięto o 30 lat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żądam jakiegoś zadość uczynienia dla dzieci z rocznika 2009! Conajmniej publicznych przeprosin dla tych wszystkich maluchów, którym NAKAZANO iść tak wcześnie do szkoły. Okradliście ich z dzieciństwa! Nakazaliście czytać i pisać, siedzieć w ławce 45 minut (niewyobrażalny przeskok!) Nawet mój bardzo zdolny 6 letni Jaś :) ma już Was dość! I mówi, ze jak tylko dorośnie to się z tej Polski wyprowadzi. Tylko tak dalej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy minister chce się czymś wykazać,niektóry madrością niektóry  niestety głupotą.Najlepiej robi się operacje gdy pacjent nieprzytomny i  ubezwłasnowolniony,diagnoza niepotrzebna jest pacjent.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo mi się podoba, taka pauza w rozwoju polskiej oświaty. Pomysł godny Einsteina. Nie promować na mocy ustawy wszystkie pierwszaki, te w podstawówce, gimnazjum i liceum. Zatrzymać w czasie Polskę! Już u tak jesteśmy parę dekad z murzynami, jeden rok przecież nas nie zbawi.  :lol:  :lol:  :lol:
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żądam jakiegoś zadość uczynienia dla dzieci z rocznika 2009! Conajmniej publicznych przeprosin dla tych wszystkich maluchów, którym NAKAZANO iść tak wcześnie do szkoły. Okradliście ich z dzieciństwa! Nakazaliście czytać i pisać, siedzieć w ławce 45 minut (niewyobrażalny przeskok!) Nawet mój bardzo zdolny 6 letni Jaś :) ma już Was dość! I mówi, ze jak tylko dorośnie to się z tej Polski wyprowadzi. Tylko tak dalej...
Żal mi tego Jasia :),ale on taki zdolny to sobie poradzi. ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żal mi tego Jasia :),ale on taki zdolny to sobie poradzi. ;)
Kazdemu dziecku którego rodzic należy do PiS należy powtarzać każdą klasę po 2 lata może dzieci będą mądrzejsze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kazdemu dziecku którego rodzic należy do PiS należy powtarzać każdą klasę po 2 lata może dzieci będą mądrzejsze.
Ich dzieci są tak zdolne,że w jednym roku robią dwie klasy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ich dzieci są tak zdolne,że w jednym roku robią dwie klasy.
GENIUSZE tak mają.Już Wałęsa mówil,że ''jak ktoś ma coś do popsucia to proponuje Kaczyńskich''.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mówi się tylko o roczniku 2009, a co z dziećmi z rocznika 2008, które jako pierwsze uczestniczą w tym politycznym eksperymencie, o nich już nikt nie pamięta, bo to tylko pół rocznika wyrwanego od swoich kolegów, którzy zostali w przedszkolu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem za to rodzice powinni decydować a nie nauczyciele czy dyrektorzy mówili że szkoły są przygotowane a wcale tak nie jest lepiej zostawić drugi raz w 1 klasie to są dzieci z końca roku w klasie mojej córki są 5 letnie dzieci jeszcze które chcą się bawić niech porozmawiają z rodzicami to zobaczą kto jest za a kto przeciw ja osobiście zostawię córkę jeszcze raz w klasie 1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak ktoś ma średnio rozgarnięte dzieci to, ile czasu muszą chodzić do klasy 1? Może tak każdą klasę po dwa lata i wtedy opanują cały materiał?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak ktoś ma średnio rozgarnięte dzieci to, ile czasu muszą chodzić do klasy 1? Może tak każdą klasę po dwa lata i wtedy opanują cały materiał?
Mam nadzieję, że tobie kilkoro takich się przytrafi. Najlepiej dodatkowo, aby jeszcze z roszczepem POdniebienia   :P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jestem za ,wiele mam które posłały sześciolatki do szkoły zapowiedziały że chętnie zostawią dzieci w pierwszej klasie 
 
jestem za ,wiele mam które posłały sześciolatki do szkoły zapowiedziały że chętnie zostawią dzieci w pierwszej klasie 
ja tez to popieram i chetnie corke bym zostawila jeszcze raz w pierwszej klasie tym bardziej ze jest z 26 grudnia :)    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No przecież teraz też można było dziecko zgłosić do poradni i uzyskać odroczenie ,czy Elbanowscy są do tego potrzebni ?To załatwia Ustawa i Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna jest w każdym powiecie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No przecież teraz też można było dziecko zgłosić do poradni i uzyskać odroczenie ,czy Elbanowscy są do tego potrzebni ?To załatwia Ustawa i Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna jest w każdym powiecie.
Niech te poradnie lepiej zajmą się dziećmi starszymi i młodzieżą mającą jakieś problemy lub sprawiającą kłopoty. A rodzice niech sami  decydują, czy ich 6-cio latek już powinien siedzieć w ławce szkolnej. Poza tym, który rodzic dziecka - jakoś radzącego sobie w przedszkolu- nie pośle go ze swoją grupą, gdy ta, prawie cała idzie do szkoły? Podobnie, kto  pozostawi dzieciaka , z własnej woli,  na powtórkę  kasy pierwszej, gdy ów kombinuje jak się wymigać od niechcianych obowiązków, ale jakoś zdobywa wiedzę? Bawicie się ludzie dziećmi. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie masz racji! Niestety rodzice są zagubieni. Część zostawi bardzo zdolne dzieci, by repetowały w przedszkolu. Tragiczna pomyłka! Opóźnili rozwój swojego dziecka, co będzie miało negatywne skutki w przyszłości. Proszę tylko o trochę logiki, czy drugoroczność w klasie 4, 5, 6 wpłynie na to, że dziecko będzie perfekcyjnie znało materiał i w przyszłości zostanie geniuszem? Może ktoś zna przykłady takich geniuszy? Ja znam tylko przypadki, gdzie bardzo zdolne dzieci wcześniej szły do szkoły, często zaliczając po dwie klasy w jednym roku. Nie słyszałem o żadnym przypadku dziecka, które "kiblowało", a to pomogło mu osiągnąć perfekcję w jakiejkolwiek dziedzinie. Dlaczego dziecko, które nie zda do klasy pierwszej na życzenie rodzica, to przyszły geniusz? Kolejne pytanie, dlaczego rodzic twierdzi, że jego sześcioletnie dziecko to słabeusz, bo Elbanowscy tak twierdzą? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie masz racji! Niestety rodzice są zagubieni. Część zostawi bardzo zdolne dzieci, by repetowały w przedszkolu. Tragiczna pomyłka! Opóźnili rozwój swojego dziecka, co będzie miało negatywne skutki w przyszłości. Proszę tylko o trochę logiki, czy drugoroczność w klasie 4, 5, 6 wpłynie na to, że dziecko będzie perfekcyjnie znało materiał i w przyszłości zostanie geniuszem? Może ktoś zna przykłady takich geniuszy? Ja znam tylko przypadki, gdzie bardzo zdolne dzieci wcześniej szły do szkoły, często zaliczając po dwie klasy w jednym roku. Nie słyszałem o żadnym przypadku dziecka, które "kiblowało", a to pomogło mu osiągnąć perfekcję w jakiejkolwiek dziedzinie. Dlaczego dziecko, które nie zda do klasy pierwszej na życzenie rodzica, to przyszły geniusz? Kolejne pytanie, dlaczego rodzic twierdzi, że jego sześcioletnie dziecko to słabeusz, bo Elbanowscy tak twierdzą? 
Traktujesz dzieci jak materiał do obróbki. Skoro weszło takie dziecko "na linię", to obróbka musi być wykonana, bo koszty duszą organ prowadzący, a zyski będą tylko na papierze. Wczoraj -swojej drugoklasistce, siedmiolatce,  - musiałem wytłumaczyć, że nie da się odpowiedzieć na pytanie z tekstu, bez jego przeczytania ze zrozumieniem. Ca działo się w międzyczasie niech będzie naszą tajemnicą. A dzieciak jest jedną z lepszych uczennicw swojej klasie. Najlepsi są dwaj chłopcy, którzy poszli do klasy pierwszej jako siedmiolatkowie.  Powiesz - to chwilowe, dzieciaki, w większości, wyrównają poziom w latach następnych... Tylko jakie będą koszty emocjonalne takiej nierównej gonitwy i ilu poniesie dotkliwą porażkę już na początku swojej edukacji? Dobro belferstwa ponad dobro dziecka? Kasa, kasa....a na końcu malutki człowiek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po dwa lata w każdej klasie podstawówki -pełnoletność i gotowy  NARYBEK do PiS.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze droga Pani babciu z wczesniejszego komentarza każdy kto mieszka w Angli wiecej niż 10 lat wie i w pełni potwierdzi że poziom tamtego nauczania bardzo ale to bardzo odbiega od naszego kraju.. mało tego że u nas od dzieci wymaga się takiej masy materiału do przerobienia to jeszcze o rok szybciej do szkoły ? z jakiej racji? bo nie wyrabiają się z materiałem! można tez zauwazyć dzieci w UK nie mają zajęć domowych większośc odrabiają w szkole lub ewentualnie pół godziny w domu przy komputerze bo u nich takie systemy a u nas?! targanie plecaków ponad wage co niektórych dzieci, dziennie co najmniej jedno dwa zadania i ktoś mi tu powie że mamy zabierać naszym dzieciom rok dzieciństwa aby pchać je w wyścig szczurów kto ma lepsze osiągnięcia kto chodzi na dodatkowe zajęcia i takie tam... jak dla mnie porażka i mówie to z pełna świadomością, nie uważam aby moje dziecko było za głupie na szkołe tylko chce aby w jego życiu jeszcze rok trwała zabawa i radość ta "przedszkolna" pozdrawiam. Mama Olasa :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam rodzice są bezradni???Nie wiedzą co dla ich dzieci dobre?Są nadopiekuńczy?Komedia!!!Mam dwie corki 2007 i 2009 niestety ta druga poszla wczesniej do szkoły..i to byl blad dziecko w zerowce jako 5cio latek bylo wiecznie zmeczone,mimo iz malo nauki,pani twierdzila ze jest jedna z lepszych,pozatym leworeczna to sobie poradzi,poszla doperwszej klasy,i niby sobie radzi w szkole ale z lekcjami w domu trzeba siedziec i tłumaczyc bardzo dlugo bo dziecko sobie nieradzi z wiekszoscia lekcji!Pozatym w tym roku napieprzyli wiecej darmowych ksiazek niz w tamtym roku plecak ma ciezszy niz corka z drugiej klasy?Kto mi da odszkodowanie za to ze moje dziecko ma juz przeciazony kregoslup?Pozatym w zerowce dziecko chorowalo czesto czy PO zwroci mi za lekarstwa,na ktore poszlo tyle pieniedzy?Dziecko moglo zostac w domu jako 5 latek i sie tyle nie meczyc..Wiekszosc rodzicow z tej klasy ma podobnecopinie jak ja.Starsza corka 2007 poszla jako 6 cio latek do zerowki,i jest teraz w 2 klasie jast w 3 dzieci najlepszych w klasie!Jest 5cioro dzieci w jej klasie ktore poszly wczesniej bo rodzice postanowili tak i ledwie sobie radzą taka super reforma.Kazde dziecko jest inne wiem o tym ale kazdy 5 cio latek niejest 6cio latkiem!Obie corki sa zdolne ale wedlug swojego wieku,a nie jak panstwo czy psycholog czy nauczyciel mowi,uwazam ze rodzic lepiej zna swoje dziecko.Starsza corka sama umiala odrobic lekcje w 1szej klasie wiele razy mowila ze umie i faktycznie tak bylo,a mlodsza niestety sobie nie radzi nie dlatego ze sie nie uczy i nie jest zdolna,tylko wedle jej wieku za duzo jest na dziecko nalozone.Czytaja tak samo dobrze ale czytanie a ogarniecie przeladowanego materialu w klasie to dwie rozne rzeczy.Rozmawialam z wychowawczynią o tym i twierdzi ze dziecko sobie poradzi,jak ma sobie poradzic,skoro ja widze ze sa probkemy.Poprostu wiele szkol ma polecenie odgorne przepchnac wiekszosc 6latkow do kolejnej klasy,taka jest polityka.Nigdy wiecej takich chorych reform...i niech sie nie porownuja do Angli gdzie program jest inny i nizszy...Rodzic powinien decydowac a nie ktos inny!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...