Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Jeden wyrok nie rozwiązuje problemu poczynań Zbigniewa S. Jak to się ma do obecnej rzeczywistości, kiedy w Gminie Jastków jest kontynuacja przyjętej strategii byłego wójta Zbigniewa S.? Czy w tych poczynaniach nie dostrzega się konfliktu z obowiązującym prawem? Przykładem może tu być uchwalone studium w gminie Jastków, które podstępnie zostało uchwalone z inicjatywy nowej Pani Wójt? Czym to się różni od standardów jakie były przyjęte w poprzedniej kadencji, kiedy panował Zbigniew S.?
Niczym. Takiego stylu rządzenia nie da się  łatwo wyplenić. Potrzebne jest większe zaangażowanie obywateli po wyborach. Trzeba pilnować, chodzić na sesje, zadawać pytania, nagrywać i publikować w sieci każdy krok nowej władzy. Pisać skargi i zawiadamiać odpowiednie instytucje jeśli dzieje się coś złego niezgodnego z prawem. Problemem cały czas jest to, że praktycznie nie ma bezinteresownych społeczników, którzy robiliby to dla idei, dla dobra większej grupy mieszkańców. Obecnie to mamy przeważnie do czynienia z wojną sitw o władzę. Jedni obalają drugich i sami robią dokładnie to samo. Jeśli nie będzie w gminie zorganizowanej grupy do patrzenia każdej władzy na ręce, to nic się nie zmieni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" Nie wiem, co działo się w tej szkole wcześniej, nie mnie to oceniać. Nie usprawiedliwia to jednak działań byłego wójta. Podłość i brnięcie w łamanie prawa (kwestionowanie kwalifikacji potwierdzonych i dokumentami, i przepisami prawa; nierespektowanie ustawy o systemie oświaty nakazującej powołanie dyrektora na podstawie wyników konkursu na 5 lat; nękanie kontrolami; opieranie opinii na anonimach) nie usprawiedliwia nikogo i niczego! Za winą pana S. przemawiają konkretne, udowodnione przewinienia, tymczasem ty wyjeżdżasz podobnie jak twój pryncypał - z pomówieniami, półsłówkami, niedomówieniami. Myślę, na podstawie stylu i pisowni, że jeśli jesteś byłym uczniem (uczennicą), to daremnie trudzili się twoi nauczyciele w rzeczonej szkole, jeśli zaś nauczycielem, to nie najlepsze świadectwo wystawiasz sobie samemu (samej). A wrażliwość na łamanie prawa (a wójt je łamał) powinna być cechą większości ludzi. Pamiętasz? "Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni...". Dziś należę (myślę, że w licznym gronie) do nasyconych i cieszy mnie to." Współczuję głęboko Twoich domniemań. Nawet mnie to rozbawiło. Dzięki ;) Cóż, żyj w swojej błogiej nieświadomości. Tylko pamiętaj, nie oceniaj innych, jeśli nie byłeś świadkiem konkretnych zdarzeń. To najgorsze z mozliwych postępowanie człowieka wobec człowieka. Nie jestem osobą, która bezkrytycznie patrzy na poczynania owego "Skazanego". Nie podzielam jego poglądów w wielu kwestiach, ale ta jest sprawą, która jednak nie została do końca wyjaśniona, z przyczyn dla mnie oczywistych (interpretacja własna) .Mądre cytaty zachowaj dla siebie i porządnie je przeanalizuj raz jeszcze. I Twoje "Nie wiem co się działo wcześniej w tej szkole, nie mnie to oceniać" jest w zasadzie wszystkim, czego moja osoba potrzebowała, pozwól, że się powtórzę - a ja jestem osobą będąca w tym czasie w samym środku tej burzy, więc mam 100% prawo oceniać tę konkretną sytuację i dzielić się spostrzeżeniami. Pozdrawiam. P.s. "Kto jest bez winy..." Pamiętaj..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niczym. Takiego stylu rządzenia nie da się  łatwo wyplenić. Potrzebne jest większe zaangażowanie obywateli po wyborach. Trzeba pilnować, chodzić na sesje, zadawać pytania, nagrywać i publikować w sieci każdy krok nowej władzy. Pisać skargi i zawiadamiać odpowiednie instytucje jeśli dzieje się coś złego niezgodnego z prawem. Problemem cały czas jest to, że praktycznie nie ma bezinteresownych społeczników, którzy robiliby to dla idei, dla dobra większej grupy mieszkańców. Obecnie to mamy przeważnie do czynienia z wojną sitw o władzę. Jedni obalają drugich i sami robią dokładnie to samo. Jeśli nie będzie w gminie zorganizowanej grupy do patrzenia każdej władzy na ręce, to nic się nie zmieni.
Ależ to jest demokracja!!! Rządzi większość, a mniejszość zawsze będzie jęczeć, że to nie tak powinno być. Tych tarć, układów, sitw nie da się zlikwidować. Ludzie zawsze się będą dogadywać i wspierać w walce o swoje interesy. Chodzi tylko o to, aby robić to zgodnie z obowiązującym prawem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Ależ to jest demokracja!!! Rządzi większość, a mniejszość zawsze będzie jęczeć, że to nie tak powinno być. Tych tarć, układów, sitw nie da się zlikwidować. Ludzie zawsze się będą dogadywać i wspierać w walce o swoje interesy. Chodzi tylko o to, aby robić to zgodnie z obowiązującym prawem." No teraz własnie okrada się społeczeństwo zgodnie z prawem, bo tak jest ono ustanowione, pod sitwy i klany, reszta jest milczeniem. To nie jest demokracja prosze Panstwa!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" Nie wiem, co działo się w tej szkole wcześniej, nie mnie to oceniać. Nie usprawiedliwia to jednak działań byłego wójta. Podłość i brnięcie w łamanie prawa (kwestionowanie kwalifikacji potwierdzonych i dokumentami, i przepisami prawa; nierespektowanie ustawy o systemie oświaty nakazującej powołanie dyrektora na podstawie wyników konkursu na 5 lat; nękanie kontrolami; opieranie opinii na anonimach) nie usprawiedliwia nikogo i niczego! Za winą pana S. przemawiają konkretne, udowodnione przewinienia, tymczasem ty wyjeżdżasz podobnie jak twój pryncypał - z pomówieniami, półsłówkami, niedomówieniami. Myślę, na podstawie stylu i pisowni, że jeśli jesteś byłym uczniem (uczennicą), to daremnie trudzili się twoi nauczyciele w rzeczonej szkole, jeśli zaś nauczycielem, to nie najlepsze świadectwo wystawiasz sobie samemu (samej). A wrażliwość na łamanie prawa (a wójt je łamał) powinna być cechą większości ludzi. Pamiętasz? "Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni...". Dziś należę (myślę, że w licznym gronie) do nasyconych i cieszy mnie to." Współczuję głęboko Twoich domniemań. Nawet mnie to rozbawiło. Dzięki ;) Cóż, żyj w swojej błogiej nieświadomości. Tylko pamiętaj, nie oceniaj innych, jeśli nie byłeś świadkiem konkretnych zdarzeń. To najgorsze z mozliwych postępowanie człowieka wobec człowieka. Nie jestem osobą, która bezkrytycznie patrzy na poczynania owego "Skazanego". Nie podzielam jego poglądów w wielu kwestiach, ale ta jest sprawą, która jednak nie została do końca wyjaśniona, z przyczyn dla mnie oczywistych (interpretacja własna) .Mądre cytaty zachowaj dla siebie i porządnie je przeanalizuj raz jeszcze. I Twoje "Nie wiem co się działo wcześniej w tej szkole, nie mnie to oceniać" jest w zasadzie wszystkim, czego moja osoba potrzebowała, pozwól, że się powtórzę - a ja jestem osobą będąca w tym czasie w samym środku tej burzy, więc mam 100% prawo oceniać tę konkretną sytuację i dzielić się spostrzeżeniami. Pozdrawiam. P.s. "Kto jest bez winy..." Pamiętaj..
 Odpowiem słowami Kisiela: "Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby." Żyj w przekonaniu, że tylko ty masz rację. Głupcy zawsze tak mają. Mimo wszystko pozdrawiam. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Odpowiem słowami Kisiela: "Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby." Żyj w przekonaniu, że tylko ty masz rację. Głupcy zawsze tak mają. Mimo wszystko pozdrawiam." To nie przekonanie, a fakty zbłąkana duszo. Jeśli nazywasz rozmówców głupcami, pomyśl w jakim świetle stawia to twoją mizerną kulturę..no over "mądralo".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niedlugo nastepny wlodarz podzieli tego ww los. Za kilkuletnie perfidne przesladowanie nauczycieli wychowania przedszkolnego I pozbawianie ich sprawiedliwego wynagrodzenia za ich prace
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie bylo i nie bedzie nigdy w Gminie Jastków tak dobrego wójta jakim byl Pan Zbigniew i żadna propaganda tego nie zmieni! Gdyby nie Pan Zbigniew w Gminie Jastków dalej panowala by epoka kamienia łupanego i bloto. Szkoda ze nie dali mu zbudować poza szkola w Tomaszowicach nowej siedziby gminy oraz nie dano w pałacu utworzyć centrum konferencyjnego KUL wraz z parkiem. Szkoda że przez jakas nauczycielke Pan Zbigniew przestał kreowac naszą spolecznosc. Dobrze ze nie ma zimy bo cos czuje ze znowu bym 2 tyg nie mogl wyjechac z domu samochodem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie bylo i nie bedzie nigdy w Gminie Jastków tak dobrego wójta jakim byl Pan Zbigniew i żadna propaganda tego nie zmieni! Gdyby nie Pan Zbigniew w Gminie Jastków dalej panowala by epoka kamienia łupanego i bloto. Szkoda ze nie dali mu zbudować poza szkola w Tomaszowicach nowej siedziby gminy oraz nie dano w pałacu utworzyć centrum konferencyjnego KUL wraz z parkiem. Szkoda że przez jakas nauczycielke Pan Zbigniew przestał kreowac naszą spolecznosc. Dobrze ze nie ma zimy bo cos czuje ze znowu bym 2 tyg nie mogl wyjechac z domu samochodem!
  Nie przeżywaj, węzeł w Bogucinie będzie odśnieżony. :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda że przez jakas nauczycielke Pan Zbigniew przestał kreowac naszą spolecznosc. Pan Zbigniew przestał kreować Waszą społeczność przez to, że nie szanował praw pracowniczych jakiejś nauczycielki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A teraz lepszy jest włodarz po cichu podatki podwyźsza i toleruje nałogi wymienionej w artykule Pani dyrektor
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nosił wilk razy kilka..................!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktoś powinien się jeszcze przyjrzeć chodnikowi w Dąbrowicy, nad którym pieczę sprawował pan wójt. Wystarczy, że chwilę popada i nie da się nim przejść. Dziura na dziurze zaraz obok asfaltu (który de facto jest wyżej niż chodnik) brak krawężników. Jako matka boję się tam chodzić z dzieckiem:/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie bylo i nie bedzie nigdy w Gminie Jastków tak dobrego wójta jakim byl Pan Zbigniew i żadna propaganda tego nie zmieni! Gdyby nie Pan Zbigniew w Gminie Jastków dalej panowala by epoka kamienia łupanego i bloto. Szkoda ze nie dali mu zbudować poza szkola w Tomaszowicach nowej siedziby gminy oraz nie dano w pałacu utworzyć centrum konferencyjnego KUL wraz z parkiem. Szkoda że przez jakas nauczycielke Pan Zbigniew przestał kreowac naszą spolecznosc. Dobrze ze nie ma zimy bo cos czuje ze znowu bym 2 tyg nie mogl wyjechac z domu samochodem!
Pan były Wójt przestał kreować siebie i resztę rzeczywistości nie przez nauczycielkę a przez siebie. Dostał mandat na 4 lata a nie dożywotnio, stracił zaufanie u lokalnej społeczności za swoje warcholstwo (nie mylić z byłym radnym). Teraz Gmina powinna postawić szalet w Jastkowie (niech odpracowałby w nim krzywdy jakich ludziom narobił) najlepiej cały przeszklony tak aby wszyscy go mogli zobaczyć jak sprząta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do przynależności politycznej byłego wójta to osobiście zamieniłem z nim kilka zdań na tematy polityczne... mówił dużo o swojej niezależności partyjnej... po drugim kielichu jaki to Tusk jest wspaniały i przewodzi Europą... później jeszcze wyszło, że nienawidzi PISu i kocha Wieś ... :)@
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przestańcie się człowieka czepiać, każdy kto zna dobrze sprawę wie jaka jest prawda. Szkoda że taki porządny człowiek został skazany 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktoś powinien się jeszcze przyjrzeć chodnikowi w Dąbrowicy, nad którym pieczę sprawował pan wójt. Wystarczy, że chwilę popada i nie da się nim przejść. Dziura na dziurze zaraz obok asfaltu (który de facto jest wyżej niż chodnik) brak krawężników. Jako matka boję się tam chodzić z dzieckiem:/
Coś taka bojaźliwa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I dobrze bucowi Precz z nim i innymi zdrajcami Polski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...