Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Darmowa telewizja cyfrowa już nadaje z Piask

Utworzony przez Doktor, 20 lipca 2011 r. o 11:07 Powrót do artykułu
Anten nie trzeba wymieniać siatkowe ze wzmacniaczem nadadzą się oszuści chcą zarobić na ludziach http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1451908.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, Chciałbym sie dowiedziec czy jesli posiadam telewizje z TPSA to moge odbierac wyzej wymienione darmowe kanały jak TV4 lub Polsat ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Nadajemy : TVN, TVN 7, Polsat, Polsat Sport News, TV 4, TV 6, TV Puls i TV Puls 2. Na razie sygnał jest testowy, może więc od czasu do czasu zanikać. Stałą emisję programów zaczniemy 1 sierpnia. Sygnał z Piask powinien być odbierany w promieniu 100 km od nadajnika. Przeszkodą mogą być wysokie budynki, wzniesienia i drzewa" ... i tu jest pies pogrzebany. Niech ktoś napisze czy w Lublinie z anteny pokojowej (wewnętrznej) odbiera te 8 programów ? Zwykła antena pokojowa też jest dobra, no ale ... te przeszkadzające w odbiorze sygnału "wysokie budynki, wzniesienia i drzewa" robią swoje. Oczywiście telewizor (LCD lub plazma) musi mieć wbudowany tuner DVB-T MPEG-4.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, mieszkam w Dęblinie. Kiedy będzie można odbierać tą telewizję u nas w mieście?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
HSP napisał:
Witam, Chciałbym sie dowiedziec czy jesli posiadam telewizje z TPSA to moge odbierac wyzej wymienione darmowe kanały jak TV4 lub Polsat ?
Tak. Jeśli masz telewizor z wbudowanym tunerem mpeg-4 lub niezależny tuner.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lysy162 napisał:
Witam, mieszkam w Dęblinie. Kiedy będzie można odbierać tą telewizję u nas w mieście?
Możesz już odbierać z Ryk.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam w bloku w Lublinie i mam podstawowy pakiet UPC, anteny nie mam tylko kabel, który konczy sie gdzieś w piwnicy- to jak mam odbierac naziemną cyfrę? Proszę o porady.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@zenon, przecież w artykule jest wyraźnie informacja o telewizji NAZIEMNEJ a nie podziemnej. Antenę powinieneś mieć zatem nad ziemią a nie w piwnicy. A tak serio to aby odbierać naziemną telewizję cyfrową odbiornik telewizyjny musi być wyposażony w tuner mpeg-4. Najnowsze telewizory mają taki tuner wbudowany, do starszych należy dokupić odpowiednią przystawkę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lupus napisał:
Tak. Jeśli masz telewizor z wbudowanym tunerem mpeg-4 lub niezależny tuner.
Czyli nie wystarczy dekoder z TPSA ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie. O ile mi wiadomo dekodery TPSY nie mają wbudowanego tunera mpeg-4. Takowy tuner mają wbudowane dekodery N-ki tzw "nowe białe", do pozostałych N-ka oferuje tunery w postaci sticka na usb.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam ! Na jakim kanale nadawane są programy z Piask? Ja na 25 odbieram sygnał zwykłą anteną siatkową ze wzmacniaczem z nadajnika Przy ul. Raabego. Czy trzeba przestawić antenę na Piaski ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam. Już odpowiadam. Co do sygnału z Ryk, który jest już dostępny - antena na Ryki a w odbiorniku zrób wyszukiwanie kanałów : auto lub wpisz ręcznie kanał 24 (498.00 MHZ). Co do sygnału z Piask, który jest także dostępny - antena na Piaski a w odbiorniku zrób wyszukiwanie kanałów : auto lub wpisz ręcznie kanał 21 (474 MHz) . Jeżeli chodzi o dekodery TP to dekoder TP Samsung SHD 85 ma możliwość odbioru. Lublin Raabego nadaje kanał 25 ( 506.00 MHz). O odbiorze sygnału cyfrowego Lublin i okolice przeczytasz tutaj Telewizja Cyfrowa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
HSP napisał:
Czyli nie wystarczy dekoder z TPSA ?
Ja mam dekoder z tp i odbieram dvb-t wszystkie kanały oprócz tv6.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam ! Dziękuję za odpowiedź Panie Piotrze. Bez przestawiania anteny (siatkowa ze wzmacniaczem) odbieram sygnał z Piask o sile sygnału 90% i jakości sygnału + - 100% na dzielnicy dziesiąta. Ps. Ma pan fajną stronkę ! Pozdrawiam !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam panie Tomku. Czyżbym dobrze kojarzył ? Czyżbym u pana wykonał instalację naziemną? Dziękuję za miłe słowa i zapraszam wszystkich na łamy mojej strony Możecie dowiedzieć się wielu istotnych informacji, dzielić się z innymi informacjami i zadawać pytania do technika TNC.Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
adres strony to oczywiście www.krupapiotr.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zenon napisał:
Mieszkam w bloku w Lublinie i mam podstawowy pakiet UPC, anteny nie mam tylko kabel, który konczy sie gdzieś w piwnicy- to jak mam odbierac naziemną cyfrę? Proszę o porady.
Hehe, nie można. UPC ma daleko w poważaniu swoich odbiorców. Mają płacone w czynszu od każdego po 8 zł ( patrz konserwacja RTV ) i dają 5 kanałów + swoje okienka analogowo, chcesz więcej - płać jeszcze więcej, nawet za darmowe kanały ktore są tylko w pakiecie pełnym!!! W tym momencie zainstalowanie prywatnej anteny na balkonie ( jest kupa małych anten DVB-T na Allegro) umożliwi w PEŁNI CYFROWY DARMOWY odbiór... UWAGA: 13 KANAŁÓW !!!! MUX-2: z PIASK Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Puls, TV4, TV6, TV8. MUX-3: z RAABEGO TVP1 (tymczasowo), TVP2 (tymczasowo), TVP INFO (tymczasowo), TVP Kultura, TVP Historia. A Wy dalej płaćcie UPC za NIC !!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
E! napisał:
UPC ma daleko w poważaniu swoich odbiorców. Mają płacone w czynszu od każdego po 8 zł ( patrz konserwacja RTV ) i dają 5 kanałów + swoje okienka analogowo
Racja. Ale kablówka MULTIMEDIA w swoim pakiecie podstawowym (za 6,50 zł) daje jeszcze mniej, bo nie ma w nim ani TVN ani POLSATU nawet. Jest tylko TVP 1, TVP 2, TVP 3, TV POLONIA. W UPC jest TVN i POLSAT.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
witam mogłby ktos powiedziec tzn wytłumaczyc jak to wszystko podłączyc, mam tv lcd z mpeg4 i takez. co musze dokupic i jak podlaczyc by odbierac te darmowe kanały z piask, bardzo prosze o odpowiedz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kamil napisał:
witam mogłby ktos powiedziec tzn wytłumaczyc jak to wszystko podłączyc, mam tv lcd z mpeg4 i takez. co musze dokupic i jak podlaczyc by odbierac te darmowe kanały z piask, bardzo prosze o odpowiedz
Potrzebna ci tylko zwykła antena (najlepiej zewnętrzna) podłączona bezpośrednio do TV. TV wyszuka naziemne kanały cyfrowe. Antena wewnętrzna - pokojowa może być za słaba jeśli jest za duża odległość od nadajnika i są przeszkody - drzewa, wzniesienia, budynki itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...