Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Dzwonnik z Zakrzówka

Utworzony przez Wredny, 9 listopada 2007 r. o 09:37 Powrót do artykułu
nadchodza swienta moze by tak zapaonowała zgoda w zakrzowku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli mamy dać szansę młodym to może Ksiądz Proboszcz powinien odejść na zasłużony odpoczynek? MOże jest juz tak zmęczony pracą duszpasterza, że traci cierpliwość i nie radzi sobie z tak odpowiedzialnym stanowiksiem jakie zajmuje? Może powinien odejść na emerytyrę i pozwolić aby Ktoś młody i mniej złośliwy poprowadził całą Parafię do BOGA?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
parafianie napisał:
Jesteśmy świadkami nasilonego ataku na księdza dziekana Ryszarda Sołtysa, proboszcza parafii p.w. Św. Mikołaja w Zakrzówku.Media wielokrotnie szykanowały osobę naszego kapłana za niegospodarność, pomagali zaś w tym niepraktykujący katolicy mieszkający na terenie parafii zakrzowieckiej. Nie wszyscy parafianie podzielają poglądy głoszone przez ową grupę. Nadmieniamy, iż ks. Dziekan wspiera rodziny będące w trudnej sytuacji materialnej, nie zapomina o biednych parafianach i dzieciach osieroconych.Przykro nam, że ta nieliczna grupa nie potrafi dostrzec wiele dobrego, które uczynił i czyni ks. Proboszcz.Informujemy, o niektórych pracach wykonanych w naszej wspólnocie parafialnej w ostatnich latach:- konserwacja czterech zabytkowych obrazów,- renowacja naczyń liturgicznych,- rozbudowa i wykończenie zaplecza dla księży i ministrantów,- odświeżenie wnętrza budynku kościoła,- renowacja drzwi frontowych,- wymiana grzejników i oświetlenia,- elewacja świątyni i dzwonnicy,- przystosowanie wnętrza dzwonnicy do przechowywania zwłok,- ułożenie kostki brukowej wokół świątyni obsadzonej krzewami,- wymiana ambonki,- zakup nowych ławek z klęcznikami dla wiernych i ministrantów,- kupno nowych elektronicznych dzwonów.Prace te pochłonęły wiele trudu i wysiłku ze strony ks. Dziekana Ryszarda Sołtysa. Pan Jezus objawiał się i przekazywał wiele wskazówek św. Anneliese Michel. Jedna z nich brzmiała: "Módl się i ofiaruj wiele za moich kapłanów. Nie na darmo ukazałem ci wielkość i godność każdego kapłana, także zadrżałaś z bojaźni. Rozważ to, że nawet najbardziej niegodny kapłan jest drugim Chrystusem. Nie sądź nikogo, abyś nie była sądzona. Pozostaw to Mnie!”
Ciekawi mnie bardzo Kogo to Ksiądz tak wspiera? bo z pewnością nie tych, którzy naprawde tej pomocy potrzebują i jej oczekują- On wspiera swoich popleczników, którzy wypisują tego rodzaju komentarze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A wiec może zacznę od tego że jestem z Lublina kocham ta wieś na której zawsze był spokój i cisza lecz ksiądz proboszcz ja zburzył..widzę co tam sie przez niego dzieje nie jest on dobrym człowiekiem..nie znam go ani pana organisty ale dużo słyszałam na ich temat..organista dobry człowiek ksiądz zły coś mu sie całkiem już na starość poprzekręcało w głowie..co on wogóle robi to jest ksiądz który okrada swoich parafian to jest ksiądz który chciał wziąść z sejfu pieniądze na renowacje kościoła bo nie miał już o co grac w karty to jest ksiądz który nawet swój samochód przegrał w karty to jest ksiądz który najpierw pomaga a później zabiera wszelka nadzieje najbardziej potrzebującym..organista pięknie grał prowadził chórek nikt sie nie skarżył nie pil już wcale odkąd dostał ta prace czyli od 7lat zawsze dzień dobry odpowie a do tego ma chore dziecko i dla niego sie tak zmienił..a ksiądz wsadził na jego miejsce syna gosposi który z pierdla wyszedł..bo gosposia rzekomo go szantażowała za jego przekręty pieniężne..LUDZIE OSADŹCIE KSIĘDZA NA du*** I DAJCIE PRACE BIEDNEMU ORGANIŚCIE..PROSZĘ ZRÓBCIE CO SIE DA BO TAK DŁUŻEJ JUŻ NIE MOŻE BYĆ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Lublinianki z Zakrzówka: Nie każdy da się nabrać na pisanie pod różnymi nickami. Wiem, że rozpaczliwie bronisz swojego stanowiska, ale styl pisma jest jak odciski palców: da się zidentyfikować właściciela.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Lublinianko co za głupoty Pani wypisuje do tego co za słownictwo prostackie Jak można takie głupoty mówić Ma Pani na to dowody??? Naopowiada ktoś takich bzdur a puzniej naiwni ludzie w to wieżą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mariusz napisał:
Najgorsze jest to, że proboszczowie sami podejmują decyzje związene ze sprawami gospodarczymi jak również personalnymi w parafii. Moim zdaniem, powinno się uzgodnić to z radą parafialną jak również z odpowiednimi władzami Kurii, może wtedy ktoś wyjaśnił by proboszczowi że najlepsza imitacja elektroniczna nie zastąpi naturalnego dźwięku.W wielu przypadkach jest tak, że dana firma "załatwia"z proboszczem sprzedaż np. dzwonów elektronicznych do parafii. Dla proboszcza nie liczy się dobro parafii ale własny zysk, bo i tak praktycznie za nic nie odpowiada, w każdej chwili może zmienić parafię. A co do spraw organistowskich to powołana jest Komisja przy Kurii, która powinna zająć w tej sprawie stanowisko. Proboszczowie najchętniej zakupili by do kościoła organistę elektronicznego(podobno są w sprzedaży) Parafie służą proboszczom jako "firma"do zarabiania pieniędzy, nie liczą się z ludźmi, pracownikami,liczy się własny interes. Najbardziej bulwersujące jest handlowanie wiarą takie jak wysyła nie kopert z wypominkami, wysyłanie Matki Bożej w obrazie jasnogórskim za jałmużną dla siebie, chodzenie po kolędzie po pieniądze dla siebie. Dochód proboszcza przewyższa kilkakrotnie dochód parafii. Dochód parafii to tylko taca i opłatki zabrane organistom.
Porobiło się,że przykro czytać...Piszę z daleka,było mi dane widzieć i przebywać w światowej sławy świątyniach...jednak pierwsza,skromna świątynia do której podążało się po błocie często o głodzie,często po ciemku na zawsze jest najpiękniejsza.Nigdzie tak żarliwie nie mogłem się modlić jak tu właśnie gdzie malowniczo wprowadzał nas w świat wiary.a Biblii w szczególności nieodzałowanej pamięci ks.prefekt Drabik/właśnie 19X minęło poł wieku od jego śmierci.Tutaj właśnie swą piękną grą i śpiewem wywoływał ciarki na plecach p.Żebrowski senior.Sala katechetyczna była pierwszym naszym teatrem i filharmonią.Pamiętam entuzjazm jaki towarzyszył nowym wówczas dzwonom,gdzie panowali niepodzielnie p.Kościelny Maj i jego Zbynio....Domyślam się,że jakoś profanum wzięło górę /chwilowo/ nad sacrum,sądzę jednak,że wielowiekowa mądrość Kościoła poradzi sobie i z tym konfliktem.Szkoda,że przy okazji ktoś niepotrzebnie cierpi,ktoś spać nie może z nerwów,tyle złośliwych tekstów powstanie na brzemię czyjegoś sumienia.Przykre bo było tylu Pasterzy od Kanonika Bojarczuka w mojej pamięci,przyjdą następni,a osad w Osadzie zostanie zupełnie niepotrzebnie.Co zostanie w sercach i pamięci dzisiejszych dzieci i młodzieży zakrzowskiej parafii.? Pozdrawiam dzieci I-Komunijne AD1955.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mój poprzednik z #47 pięknie ujął sedno tego, co jakoś tak umyka w zaciętości i waleczności sporów - w realu i wirtualnych. Czy ci, którzy rozpoczęli tę zadymę zdawali sobie sprawę z tego, jaki wydźwięk odniesie to na młode pokolenie, najliczniejszy użytkownik internetu ? W czasach upadku autorytetów, kiedy kościół MOŻE stanowić jakiś bastion obronny - pozbawia się młodych ludzi tej możliwości. W stanie wojennym chodziliśmy do Kościoła - bo tam czerpaliśmy siłę. A księża wtedy też byli różni, nie same ideały; i kolaboranci, i oportuniści. Jak w każdych czasach i w każdym zawodzie. Tylko, że wtedy udział w nabożeństwach był niemile widziany przez władzę - a to wyzwala przekorę. Teraz, kiedy religijność spowszedniała, traktuje się kościół jak wszystko co ogólnie dostępne - można go krytykować, pluć, znieważać, bo przecież jesteśmy klientami kościoła. Ale nie traktujcie tego, co napisałam poważnie - to już takie skrzywienie zawodowe. A może także poczucie klęski? Przecież wśród tych savków, fenixów, zakrzowiaków i innych mogą być moi uczniowie, którym starałam się przekazać wartości uniwersalne: dobra, prawdy, piękna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Droga Dora jak to dlaczego na Bystrzycy? Bo Bystrzyca to piękna okolica - prawie że Stolica ;-) A Zalew juz z woda jest więc zapraszam - moze nie na pływanie ale (bo zimno) ale na... dokarmianie łabędzi a jak zamarznie to na ślizgawkę. Pozdrawiam :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
coś musi być na rzeczy skoro jest konflikt,wszystko przez te pieniądze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam teraz w sąsiedniej parafii,kiedyś należałem do Zakrzówka,poza tym z racji wykonywanego zawodu wiem prawie wszystko co się w zakrzowieckiej gminie dzieje. Być osobą publiczną na wsi, to jest prawdziwa gehenna.Chłop wiadomo jaki jest: -Zachłanny na pieniądze ,a przy tym "zaradny inaczej".Wiadomo, w wiejskich warunkach żeby związać koniec z końcem trzeba było przez lata całe, kręcić,motać kombinować.Z tego względu wszystkich ocenia swoją miarką. -Jurny niesamowicie,jak zobaczy w miarę ogarniętą kobitkę i o figurze innej niż szafa trzydrzwiowa,to natychmiast rozbiera gałami i myśli tylko o jednym-to odnośnie wątku z gosposią. -Wyobraźnie ma niesamowitą.Bajdy,ploty,to przecież wiejskie zajęcie numer 1. Wystarczy mu dwa, trzy przypadkowe słowa,a już jest w stanie ułożyć historię przypominającą brazylijskie seriale. Oczywiście nie wszyscy tacy są, jednak wystarczy właśnie takim,jak opisani powyżej , niby to przeciek z otoczenia proboszcza,a już mamy gigantyczną aferę. Przerabia się odpowiednio fakty na swój użytek. Teraz odniosę się do zarzutów postawionych ks.dziekanowi w poprzednich postach na tym forum: -"Malowanie kościoła u nas 30 tysięcy,a w Sulowie cztery razy mniej." Tylko,że kościół w Sulowie jest mniejszy i nowy,a zakrzowiecki większy, stary i zabytkowy.Wymaga innych fachowców i materiałów.Ale co tam,do chłopa to nie trafia. -"Przegrał w karty samochód" Księdzu nawet w brydża zagrać nie wolno.Wiadomo,jak karty, to musi być poker na forse. Ksiądz samochodu użyczyć nie może,a nie daj Bóg przyjacielowi. -Jeśli chodzi o dzwony,to proponuję zainteresować się w jakich okolicznościach znalazły się na zakrzowieckiej dzwonnicy. -Sprawa organisty,też nie jest taka prosta.Jego oczekiwania są takie,że za pracę raptem 80 godzin miesięcznie,chciałby pomieszkiwać na koszt parafii z całą rodziną i dostawać jeszcze 1500zł na rękę.Wiadomo,że pieniądze takie są niezbędne aby jakoś żyć,ale wszystkim nam płacą przeważnie za pracę,a nie według potrzeb. Myślę,że właśnie konflikt organisty z proboszczem na tle zarobków rozniecił całą aferę. Zaczęły pojawiać się przecieki,a ludzie domalowali resztę. Organista teraz jest w sąsiedniej parafii,małej,kokosów nie może się spodziewać. Mieszkania też mu nie dadzą.Śpiewa ładnie,ale już na wstępie pojawiły się jakieś zgrzyty. Podobno ksiądz w rozmowie z parafianami podaje inną stawkę za konkretną usługę, a jak przychodzi do płacenia to jest znacząco więcej.Tak się zaczyna,właśnie od takich nieścisłości z pieniędzmi.Ach ta forsa,okropnie niszczy nasze stosunki międzyludzkie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miło wspomnieć czasy Ks. Drabika - dobrze, ze ktoś to zrobił. Dwa chóry czterogłosowe w parafii, ożywienie wiary, zainteresowanie dzieci i młodzieży Bogiem i Kościołem. Warto byłoby może szerzej o tym napisać. Znalazłem kiedys taka stronkę: www.swkatarzyna.szczebrzeszyn.zam-lub.pl/ks.%20drabik.htm. Kto wspomina tego wspaniałego duszpasterza - niech tam zajrzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
magda napisał:
w mojej parafii to rada parafialna podejmuje decyzje gospodarcze a z proboszczem jedynie je uzgadnia o ile zachodzi potrzeba ( choć zwykle to robi dla "święteg"
fhghvg jbjvbguhgt jbgujgjvg bgujguvbgugv kjbhjvfhjvf
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rolnik napisał:
fhghvg jbjvbguhgt jbgujgjvg bgujguvbgugv kjbhjvfhjvf
do obory, a nie na fory
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WRESZCIE PO NAGONCE I POMÓWIENIACH PRZYCHODZI CZAS REALNEGO SPOJRZENIA. MAM NADZIEJĘ, ŻE CZAS ŚWIĄT SPRAWI, ŻE LUDZIE KTÓRYM WŁADZA UDERZYŁA DO GŁOWY SPOJRZĄ NA ZŁO nie pierwsze już, że zajmą się inwestycjami a nie rozsiewaniem plotek i fałszywych pomówień. Ci zausznicy władzy, którzy nie pokazują twarzy a rządza wójtem z ukrycia już niebawem zostaną obnażeni. wasza władza dobiega końca, pamietajcie o tym. ja nikogo nie oceniam, ale tylko obserwuje- czas przemyśleć - że ludzi lepiej zjednywać a nie bałamucić.!!! pozdrawiam obserwator zakrzowiecki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OBSERWATOR napisał:
WRESZCIE PO NAGONCE I POMÓWIENIACH PRZYCHODZI CZAS REALNEGO SPOJRZENIA. MAM NADZIEJĘ, ŻE CZAS ŚWIĄT SPRAWI, ŻE LUDZIE KTÓRYM WŁADZA UDERZYŁA DO GŁOWY SPOJRZĄ NA ZŁO nie pierwsze już, że zajmą się inwestycjami a nie rozsiewaniem plotek i fałszywych pomówień. Ci zausznicy władzy, którzy nie pokazują twarzy a rządza wójtem z ukrycia już niebawem zostaną obnażeni. wasza władza dobiega końca, pamietajcie o tym. ja nikogo nie oceniam, ale tylko obserwuje- czas przemyśleć - że ludzi lepiej zjednywać a nie bałamucić.!!! pozdrawiam obserwator zakrzowiecki
POPIERAM!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kto to słyszał żeby SOŁTYSA proboszczem mianować
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to chore co się dzieje u Was.., Kościół to mafia, zawsze tak było jest i będzie.., Zrozumcie że Kościół nie jest demokratyczny tam występuje prawo wyższości, jedna osoba jest wyższa nad drugą. A księdza proboszcza z Zakrzówka wygonić!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xxx napisał:
Nikomu nie kadzę. Jako człowiek racjonalnie i samodzielnie myślący staram się nie ulegać motłochowi i oddzielić emocje od rozumu. Czy możesz ustosunkować się do przedstawionych w moim poście argumentów?
kogo ty motłochem nazywasz katoje*liwy osobniku. spójrz w lustro i zobaczysz motłoch z moherem na łbie przygłupiastym
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co ten kler robi to panistwo rydzyka szkoda chlopa jak zdolny organista to proboszcza wygnac i dac nowego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...