Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Czyżby ZUS-owi zabrakło kasy na zagraniczne wycieczki ???? Tytlko mi nie mówcie,że ma to inne uzasadnienie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli jedyną "karą" będzie konieczność powrotu do pracy i zwrot nienależnie pobranego zasiłku to nigdy z tą plagą się nie uporamy. Zawsze uczciwi będą pracować na oszustów. Jako zasada powinno obowiązywać powiadomienie Z-du pracy, a w nim konsekwencje służbowe - przy recydywie do rozwiązania umowy o pracę z winy pracownika włącznie. I oczywiście ostre kary dla lekarzy. Może wysoka grzywna i utrata uprawnień do wystawiania zwolnień? Dla wyjaśnienia - jestem zwykłym praqownikiem. Tyle, że uczciwym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może inaczej - premiować tych, którzy na zwolnienia nie chodzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile ze skontrolowanych zwolnień będzie dotyczyło pracowników ZUSu.....???? Obawiam się, że żadnego!!!! A trzeba zacząć "porządki od własnych" smieci. No chyba,że zwolnienia wydają lekarze orzecznicy ZUSu......"nikt i nic ich nie ruszy", pozostali specjaliśći lekarze z tytułami do "odstrzału"!!!!razem z pacjentami?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ok, pracuję kilkanaście lat, przez te wszystkie lata płacę składki do ZUS. Na zwolnienia chodzę, ale nie więcej niż kilka dni w roku. Przyjmijmy zatem, że teraz poszłam na lewe 10-dniowe zwolnienie. Za zwolnienie do 30 dni nie płaci ZUS tylko zakład pracy. Płaci tylko 80%, a więc oszczędza na mojej pensji 20%, ale ZUS nie traci nic, no może tylko składka wpłynie trochę niższa, bo i pensja była niższa. Gdzie tu złodziejstwo? Gdybym była na lewym zwolnieniu powyżej 30 dni, to owszem, zapłaciłby ZUS, ale przypominam- ja płacę składki, a więc zasiłek idzie z moich wieloletnich składek. Pytam po raz kolejny - gdzie tu złodziejstwo? Owszem nieuczciwość, ale w stosunku do współpracowników, którzy przez czas mojego lewego zwolnienia pracują za mnie, ale to nie jest sprawa dla ZUSu. Niech więc się ZUS zajmie oszczędniościami i przekrętami, ale u siebie, bo "wielkich nieuczciwych" i tak nie złapie, bo są zbyt cwani, a ci mali wcale nikogo nie okradają, a już na pewno nie "podatników", którymi sami są. A tymi, którzy chodzą na lewe zwolnienia, a współpracownicy za nich tyrają, zajmiemy się sami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szkoda że zus nie skontroluje tych komu najwięcej wypłaca dyrektorzy prezesi itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest marnotrawienie pieniedzy publicznych.ZUS jest zobowiazany do wyrywkowych kontroli zwolnien,czyzby tego nie robili? Jeszcze jedna akcja uzasadniajaca sens instnienia kosztem podatnikow jeszcze jednej przechowalni dla bylych politykow ? Oni musza udowadniac,ze sa potrzebni i maja pomysly.W pracy ZUS jest brak odpowiadzialnosci za logistyczne czyli uporzadkowane pod wzgledem prawnym dbanie o srodki ktorymi dysponuje.Takie Instytucje jak ZUs powinne byc kontynuacja ciaglosci Panstwa Polskiego i oddzielone prawnie od watpliwej rozrywkowej dzialalnosci poszczegolnych partii politycznych ktore akurat sprawoja rzady. ZUS bez wyboru zawierzylo miliony Polakow ,ktorzypracowali placac skladki po wiele lat. Zmieniajace sie przepisyw zaleznosci od koniunkyury nie swaiadcza dobrze o przestrzeganiu prawa.Mielismy zyc w Panstwie Prawa.Nie wyszlo. Co znaczy balagan w danych ZUS,ze zwrocilsie o weryfikacjie emerytow i rencistow o ich uprawnienia do leczenia. Czy tzw.poprawnosc polityczna nie majaca nic wspolnego ze zdrowym rozsadkiem ma skutkowac linczem nad polskimi obywetelami bo jakis Prezez z nadania politycznego chce uzasadnic ,ze cos robi dla oszczednosci. To jest temat do analizy prawnej dla sluzb ktore dzialaje dla Polski i zwyklych Polakow ,a nie sapolitycznym ramieniem jednej slusznej partii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...