Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Konflikt w Jastkowie: Zostawcie przedszkole w spokoju

Utworzony przez Znawca sprawy, 14 stycznia 2010 r. o 21:12 Powrót do artykułu
Gość napisał:
Na urzędzie siedzi ....., Męczy ludzi cały rok, Rok to mało!!!! - trzy i pół, Czy to Wójt jest? czy to m..ł?
ponownie zwracam uwagę na art. 212 par. 2 kk
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Na urzędzie siedzi ....., Męczy ludzi cały rok, Rok to mało!!!! - trzy i pół, Czy to Wójt jest? czy to m..ł?
ponownie zwracam uwagę na art. 212 par. 2 kk
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Kocki . Mam wrażenie że Pan nie rozumie tego co Panu pisze teściu . Ustawa o gospodarowaniu nieruchomościami właśnie umożliwia wójtowi podpisanie umowy bez konieczności przeprowadzania przetargu z dotychczasowym najemcą ( dotyczy to obiektów dla publicznej służby zdrowia, działalności oświatowej oraz działalności pożytku publicznego ) a nie z Panem . I pewnie by tak było gdyby nie knowania Pańskiego teścia ,oczywiście za wiedzą i przyzwoleniem Samonia . A jeśli chodzi o troskę o finanse publiczne ( naszej gminy ) to wskazane by było wyrzucić teścia na zbity ...... ! Wystarczającą obsługę prawną gminy prowadzi renomowana kancelaria . Może niech ten wybitny audytor napisze na tym forum w ilu instytucjach pracował i dlaczego z hukiem wylatywał. PS. Jest nadzieja że te teksty w końcu trafią w odpowiednie ręce i ktoś się weźmie wam za dupska . Jaki pan taki kram .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
audytor napisał:
ponownie zwracam uwagę na art. 212 par. 2 kk
Art. 213. § 1. Nie ma przestępstwa określonego w art. 212 § 1, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy. § 2. (88) Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212 § 1 lub 2, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut służący obronie społecznie uzasadnionego interesu; jeżeli zarzut dotyczy życia prywatnego lub rodzinnego, dowód prawdy może być przeprowadzony tylko wtedy, gdy zarzut ma zapobiec niebezpieczeństwu dla życia lub zdrowia człowieka albo demoralizacji małoletniego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rodzice, piszecie że oczekujecie wzrostu jakości usług i jednocześnie obawiacie się wzrostu czesnego. Zazwyczaj te dwa elementy są ściśle ze sobą powiązane - za jakością idzie cena. Może nie zawsze za ceną idzie jakość, ale tak to już jest i trzeba sobie z tego zdawać sprawę. Poza tym jak gdzieś przeczytałem, że czesne w Waszym przedszkolu to 90 zł zastanawiam się czy nie warto byłoby przywozić dziecko z L-na, gdyż jest to znacznie taniej niż w najtańszym przedszkolu publicznym w Lublinie, powtarzam publicznym, nie prywatnym (tak ja Wasze) . Ciekawi mnie też jaki macie koszt zajęć dodatkowych, bo za to w L-nie płacę oddzielnie (ok. 27 zł miesięcznie) i wyżywienia (w prywatnych w L-nie dochodzi do 9 zł/dzień). Dla porównania jeszcze podam, że czesne w prywatnych w L-nie nie schodzi poniżej 300 zł a jakością nie sądzę, że przewyższają Wasze. Naprawdę nie macie tak źle, nawet w perspektywie potencjalnego wzrostu czesnego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sprecyzuję, że zajęcia dodatkowe to 27 zł mies. i jest to koszt za jeden rodzaj zajęć dodatkowych np rytmika. Jeśli chcę żeby dziecko uczyło się dodatkowo języka bądź uczęszczało na tańce to za każde jest kolejne muszę wydać ok. 27 zł, przy czym tych zajęć jest chyba 1 godzina tygodniowo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w koszt czesnego w Jastkowskiej STOKROTCE wchodzi rytmika oraz zajęcia z gimnastyki korekcyjnej z elementami Karate prowadzone przez mistrza Polski, Europy i Świata w Karate Tradycyjnym Daniela Iwanka. Pozatym dzieci są objete zajęciami logopedycznymi. Koszt wyżywienia pełnego dziennego (śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek) to koszt 7zł/dziennie. mam nadzieje, że ci wyjaśniłem i teraz rozumiesz o co walczymy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak przeczytasz moją poprzednią wypowiedź to już z niej wynika, że rozumiem o co walczycie a sprowadza się do sformułowania: bardzo dobre przedszkole za BARDZO DOBRĄ cenę. Ja za gimnastykę korekcyjną dodatkowo płacę 27 zł/mies. oraz mógłbym wysłać dziecko na karate (niekoniecznie u mistrza) za dodatkowe ok. 27 zł/mies. I to przypominam w stosunkowo niedrogim lubelskim przedszkolu publicznym. Szczerze mówiąc dziwię się bardzo, że obecny właściciel mając monopol na tego typu usługi w gminie prowadzi poniekąd działalność charytatywną.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnym jest, sądząc po Waszych wypowiedziach, iż obecny właściciel i opłaty przez niego ustalone (nie wiem jaka jest jakość usług i warunki sanitarne itp) są idealne dla rodziców i patrząc wyłącznie z tej perspektywy jakiekolwiek zmiany są niemile widziane. Z drugiej zaś strony z reguły jak pisałem za jakością idzie cena, więc jestem szalenie ciekaw jakie są tam warunki lokalowe, mebelki, zabawki, toalety, umywalki, itp, bo to w przedszkolu publicznym mojego dziecka jest to naprawdę na wysokim poziomie, a podobno w lubelskim przedszkolach prywatnych jest w tym zakresie jeszcze lepiej. A z 90 zł miesięcznie i dotacji pewnie sporo niższej na osobę niż w L-nie, uwzględniając dość bogatą ofertę programową przedszkola, moim zdaniem niewiele więcej można zapewnić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a więc mój drogi Dyrektorem jest Pani z kilkunastoletnim stażem natym stanowisku, a wszyscy wychowawcy mają odpowiedniw w tym zakresie przygotowanie. Przedszkole powstało z inicjatywy rodzicó, którzy zostali na lodzie po likwidacji przedszkola publicznego. Meble i zabawki na bierząco wymieniane, łazienki i umywalki po remoncie, a własciciel w miesiącach zimowych (koszt mediów) nie pobiera wynagrodzenia z czesnego, bo nie ma z czego. Nie traktuje przedszkola jako źródła dochodu (jest zatrudniony gdzie indziej) ale jako odpowiedz na zapotrzebowanie społeczne i robi to chyba z przyzwyczajenia, bo jego dziecko już dawno jest studentem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to tym bardziej jest o co walczyć. Podejrzewam, że każda zmiana właściciela, nie koniecznie na rodzinę wójta przyniesie Wam gorsze warunki finansowe. Mało jest dziś na świecie ludzi, którzy poświęcają swój czas i takie rzeczy (bądź co bądź bardzo odpowiedzialne zajęcie) robią społecznie. No chyba, że wszystkiego nie wiecie...?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gorczyca, wracaj!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Redaktor Wieczerzak pisze drugi artykuł o przedszkolu w Jastkowie. Pomimo, iż w pierwszym artkule, niezwykle tendencyjnym, i który spowodował liczne obraźliwe komentarze i pomówienia na tym forum, nie wyraził woli wysłuchania racji drugiej strony. Był uprzejmu poinformować, że Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Ze zdziwieniem odnotował fakt, że do drugiego przetargu przystąpiła jeszcze jedna osoba. Interesował się tylko tym, dlaczego zięć (a dlaczego nie ta trzecia osoba?) przystąpił do przetargu. Pan Redaktor został poinformowany o tym, że w przypadku zamieszczenia w artykule, po raz kolejny, nieprawdziwych informacji wystąpię do Redakcji Dziennika Wschodniego o sprostowanie. Uznał to za szantaż.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I piszcie sobie co chcecie. i tak przedszkole bedzie w rękach mojego zięcia. a moja córka będzie uczyć tam francuskiego. już niedługo...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
panie wójcie proszę wskazać szkoły publiczne w których kontynuowana jest nauka jęzka francuskiego; co to za dodatek to kwiatka...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
audytor napisał:
Pan Redaktor Wieczerzak pisze drugi artykuł o przedszkolu w Jastkowie. Pomimo, iż w pierwszym artkule, niezwykle tendencyjnym, i który spowodował liczne obraźliwe komentarze i pomówienia na tym forum, nie wyraził woli wysłuchania racji drugiej strony. Był uprzejmu poinformować, że Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Ze zdziwieniem odnotował fakt, że do drugiego przetargu przystąpiła jeszcze jedna osoba. Interesował się tylko tym, dlaczego zięć (a dlaczego nie ta trzecia osoba?) przystąpił do przetargu. Pan Redaktor został poinformowany o tym, że w przypadku zamieszczenia w artykule, po raz kolejny, nieprawdziwych informacji wystąpię do Redakcji Dziennika Wschodniego o sprostowanie. Uznał to za szantaż.
To doprawdy już przesada! Czytam drugi raz i nie mogę uwierzyć, aż się chce krzyknąć Komuno wróć. To rzeczywiście próba kneblowania ust prasie. Redaktor, który podejmuje ważny temat społeczny dotyczący rodziców i ich dzieci jest straszony. Panie Redaktorze dziękujemy, że przynajmniej Pan się zainteresował naszymi problemami! Proszę się nie bać nie ma tak dobrze żeby w dzisiejszych czasach jakiś kontroler z wiejskiej gminy a nawet wójt, zamykał usta prasie. Dzięki Waszej pracy wiele spraw ujrzało światło dzienne. Może udało się przestraszyć niektórych pracowników gminy, którzy wolą milczeć w dobie kryzysu i braku pracy ale dziennikarze w wolnym kraju na szczęście nie musza sie bać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rodzic napisał:
Panie Kocki . Mam wrażenie że Pan nie rozumie tego co Panu pisze teściu . Ustawa o gospodarowaniu nieruchomościami właśnie umożliwia wójtowi podpisanie umowy bez konieczności przeprowadzania przetargu z dotychczasowym najemcą ( dotyczy to obiektów dla publicznej służby zdrowia, działalności oświatowej oraz działalności pożytku publicznego ) a nie z Panem . I pewnie by tak było gdyby nie knowania Pańskiego teścia ,oczywiście za wiedzą i przyzwoleniem Samonia . A jeśli chodzi o troskę o finanse publiczne ( naszej gminy ) to wskazane by było wyrzucić teścia na zbity ...... ! Wystarczającą obsługę prawną gminy prowadzi renomowana kancelaria . Może niech ten wybitny audytor napisze na tym forum w ilu instytucjach pracował i dlaczego z hukiem wylatywał. PS. Jest nadzieja że te teksty w końcu trafią w odpowiednie ręce i ktoś się weźmie wam za dupska . Jaki pan taki kram .
A na wsi ludzie mówią, że p. Kocki nie tylko jest zięciem audytora ale jeszcze bliskim kuzynem wójta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rodzic napisał:
Panie Kocki . Mam wrażenie że Pan nie rozumie tego co Panu pisze teściu . Ustawa o gospodarowaniu nieruchomościami właśnie umożliwia wójtowi podpisanie umowy bez konieczności przeprowadzania przetargu z dotychczasowym najemcą ( dotyczy to obiektów dla publicznej służby zdrowia, działalności oświatowej oraz działalności pożytku publicznego ) a nie z Panem . I pewnie by tak było gdyby nie knowania Pańskiego teścia ,oczywiście za wiedzą i przyzwoleniem Samonia . A jeśli chodzi o troskę o finanse publiczne ( naszej gminy ) to wskazane by było wyrzucić teścia na zbity ...... ! Wystarczającą obsługę prawną gminy prowadzi renomowana kancelaria . Może niech ten wybitny audytor napisze na tym forum w ilu instytucjach pracował i dlaczego z hukiem wylatywał. PS. Jest nadzieja że te teksty w końcu trafią w odpowiednie ręce i ktoś się weźmie wam za dupska . Jaki pan taki kram .
A na wsi ludzie mówią, że p. Kocki nie tylko jest zięciem audytora ale jeszcze bliskim kuzynem wójta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
audytor napisał:
Pan Redaktor Wieczerzak pisze drugi artykuł o przedszkolu w Jastkowie. Pomimo, iż w pierwszym artkule, niezwykle tendencyjnym, i który spowodował liczne obraźliwe komentarze i pomówienia na tym forum, nie wyraził woli wysłuchania racji drugiej strony. Był uprzejmu poinformować, że Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Ze zdziwieniem odnotował fakt, że do drugiego przetargu przystąpiła jeszcze jedna osoba. Interesował się tylko tym, dlaczego zięć (a dlaczego nie ta trzecia osoba?) przystąpił do przetargu. Pan Redaktor został poinformowany o tym, że w przypadku zamieszczenia w artykule, po raz kolejny, nieprawdziwych informacji wystąpię do Redakcji Dziennika Wschodniego o sprostowanie. Uznał to za szantaż.
panie benisz, przeczytaj pan sobie regulamin tego forum, i zastanów się nad tym co piszesz, nie oddamy przedszkola komuś takiemu jak pan. i z niciepliwością czekam na kolejny artykuł w tej sprawie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Gorczyca, weź pan pogoń to towarzycho!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...