Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
VAREA napisał:
zdziwil tio by sie twoj lekarz chociaz watpie jaeli cie zna a ty sie przekonasz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moze nawet dzisiaj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chyba wszystkie możliwe instytucje coraz to głębiej sięgają do kieszeni obywateli. Państwo podnosi VAT, akcyzę, i mandaty za rozmaite wykroczenia i "wykroczenia". Miasto chce wprowadzić strefę płatnego parkowania. Kościół też najwyraźniej w kryzysie - chcą 1% z PIT i więcej za pogrzeby. To się chyba musi skończyć bardzo źle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mój ojciec jak nie chciał zapłacić za pogrzeb to znalazł księdza, który zrobił to za darmo. Można?! Można. To wszystko zależy do was barany. To wy dajecie zarobić "Kościołowi", bo nikt od was tego nie wyciąga. Noo..ale jak sąsiad dał 100zł, to dlaczego ja mam być gorszy? A później taki czy inny płacze na forum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A niech spieprzają, dziadkowi czy babce (nieżywej) będzie wisieć jak jest pochowana
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zastanawiam się, kiedy w końcu największa i najbogatsza firma na świecie, a już na pewno w Polsce zostanie opodatkowana.. w Polsce, żeby oddać chleb potrzebującym trzeba zapłacić podatek.. a kościół staje się coraz bogatszy.. czy takie jest założenie kościoła? żeby robić fortunę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale strzyżą te owieczki / barany /. czym różnią się prochy w urnie od tego co jest w grobie po 15-tu latach? pozdrowienia dla zdrowych na umyśle
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sądząc po komentarzach, nikt z je wystawiających nie przeczytał uważnie artykułu. Przecież wzrost ceny nie ma związku z posługą księdza. Jest tu mowa o jakiejś kombinacji, żeby urnę pakować w trumnę (któż to wymyślił?)(na tym przecież ksiądz nie zarabia). Przecież to niczego nie zmieni od strony Kościoła. Nadal jest to msza przy urnie, bo chodzi tu o spopielenie zwłok, a nie o "opakowanie", w którym się znajdują. Coraz bardziej się przekonuję, że Dziennik Wschodni to jednak szmatławiec. Tytuł sugeruje zdzierstwo Kościoła, na co wielu, jak widać, dało się nabrać, a w samym artykule sugeruje się jakieś dziwne kombinacje, które nie zmieniają stanu rzeczy i wprowadzają ludzi w błąd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co umarłemu po trumnie? Mnie tam wszystko jedno, w jakiej skrzynce będzie leżeć moje martwe ciało. A po Zmartwychwstaniu trumna nie będzie potrzebna. Po co komu zdobienia? Trzeba mieć piękną duszę, a nie trumnę. Trumna to nie "winda" do Nieba, tylko sposób na napychanie kabzy przedsiębiorcą pogrzebowym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak oddają auto na złom, to też zmieniają karoserię. Fanaberia i głupota. Z prochu powstałeś i w proch się obrucisz. Tak mnie uczono na religii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
„Pamiętaj: z prochu powstałeś i w proch się obrócisz” Ks. Florian To przypomnienie wypowiadane przez kapłana, kiedy w Środę Popielcową posypuje moją głowę popiołem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To tylko artykuł nie zawiera w sobie pewnych informacji. Mówi, ze ksiądz może wyrazić zgode na pochówek takiej trumny z prochami pod dwoma warunkami, ale nie mówi już, że za taki pochówek, który wynika tylko z jego dobrej woli, bo nie musi, a tylko może, moze sobie policzyc znacznie więcej niz pochówek trumny z ciałem, a który i tak jest niemały. Co w przypadku, gdy odejdą te dwa aspekty, a rodzina skremuje ciało i będzie oczekiwała katolickiego pochówku ze msza w kościele. W takiej sytuacji ksiadz moze stawiać bardzo wygórowane warunki finansowe od odstąpienia od zakazu, pomimo, że takie skremowanie zwłok nie musi mieć nic wspólnego z niewiarą w zmartwystanie. Okreslanie takich zasad słuzy kościołowi do zaspakajania swojej coraz większej chciwosci, a także do wywierania coraz wiekszego wpływu na wiernych i podporządkowania ich sobie stawianymi warunkami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PP napisał:
Sądząc po komentarzach, nikt z je wystawiających nie przeczytał uważnie artykułu. Przecież wzrost ceny nie ma związku z posługą księdza. Jest tu mowa o jakiejś kombinacji, żeby urnę pakować w trumnę (któż to wymyślił?)(na tym przecież ksiądz nie zarabia). Przecież to niczego nie zmieni od strony Kościoła. Nadal jest to msza przy urnie, bo chodzi tu o spopielenie zwłok, a nie o "opakowanie", w którym się znajdują. Coraz bardziej się przekonuję, że Dziennik Wschodni to jednak szmatławiec. Tytuł sugeruje zdzierstwo Kościoła, na co wielu, jak widać, dało się nabrać, a w samym artykule sugeruje się jakieś dziwne kombinacje, które nie zmieniają stanu rzeczy i wprowadzają ludzi w błąd.
człowieku to ty chyba powinieneś przeczytać ze zrozumieniem. Nie urnę masz pakować do trumny tylko zwłoki na czas mszy a później spalić je już możesz więc rodzina musi kupić trumnę żeby ciało wystawić na czas mszy w kościele a że zdobionych trumien się nie pali więc po mszy możesz ją wyrzucić bo nie wiem jak inaczej można taką trumnę wykorzystać. Proste
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PP napisał:
Sądząc po komentarzach, nikt z je wystawiających nie przeczytał uważnie artykułu. Przecież wzrost ceny nie ma związku z posługą księdza. Jest tu mowa o jakiejś kombinacji, żeby urnę pakować w trumnę (któż to wymyślił?)(na tym przecież ksiądz nie zarabia). Przecież to niczego nie zmieni od strony Kościoła. Nadal jest to msza przy urnie, bo chodzi tu o spopielenie zwłok, a nie o "opakowanie", w którym się znajdują. Coraz bardziej się przekonuję, że Dziennik Wschodni to jednak szmatławiec. Tytuł sugeruje zdzierstwo Kościoła, na co wielu, jak widać, dało się nabrać, a w samym artykule sugeruje się jakieś dziwne kombinacje, które nie zmieniają stanu rzeczy i wprowadzają ludzi w błąd.
Nie chodzi tu o wkładanie urny do trumny, tylko o dwie uroczystości z udziałem księdza. Najpierw odprawiana jest msza nad ciałem w kościele w trumnie ozdobnej, uroczystej, później zwłoki są palone , ale do tego potrzebna jest trumna bez metalowych elementów i zdobień, a następnie ksiądz odprawia mszę nad urną , w czasie składania jej do grobu. I jak myślisz, czy to logiczne ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
AL napisał:
Chyba wszystkie możliwe instytucje coraz to głębiej sięgają do kieszeni obywateli. Państwo podnosi VAT, akcyzę, i mandaty za rozmaite wykroczenia i "wykroczenia". Miasto chce wprowadzić strefę płatnego parkowania. Kościół też najwyraźniej w kryzysie - chcą 1% z PIT i więcej za pogrzeby. To się chyba musi skończyć bardzo źle.
Ten 1% z PIT to albo im dasz , albo nie, to zależy tylko od Ciebie, wg mnie na pewno to lesze niż finansowanie z budżetu państwa, bo przynajmniej wiem na co idą moje pieniądze, a na kościół na pewno nie dam, oni są ode mnie bogatsi a ze mną się nie dzielą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Qrna,jak długo ten kler kat.bedzie żerowałna państwie i na swych barankach?Odstawić kościół od kasy państwowej (terytorialnej),wprowadzić kasy fiskalne,zatwierdzić (ujednolicić) cenniki usług koscielnych i wreszcie opodatkować kościół. Teraz pazerny kler podnosi ceny i tak bardzo drogich usług (czyt. hokus-pokus,błazenada) i wkrótce ich "prośba" w sprawie 1% podatku zostanie zrealizowana przez usłużne władze.Jeszcze trochę,a kraj nie będzie dysponował żadnym majątkiem (za wyjątkiem chorych,więźniów i bezdomnych)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież kilkaset lat temu, kiedy biskupi byli równie ważni jak dziś ,palono masowo ciała ,cóż z tego, że były żywe, nieważne, że to były czarownice, dziś czarownic nie ma , ale tylu belzebubów wymieniają księża przy ołtarzach, że ocieplenie klimatu od stosów murowane. Atak na marginesie ,kleru nie lubię, ale proboszcza mam super, jak ktoś nie ma kasy, to sam zaproponuje pożyczkę, albo bezzwrotną dotację , i nie kisi kasy pod sutanną, tylko ciężko pracuje (fizycznie też).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Św.(irnięta Prawda czyli JAK MOŻNA (z) BAWIĆ LUDZI : KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli jak można (z) BAWIĆ ŚWIAT oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo! Nie pierwszy to przypadek, po którym mozna se wzdychać " MÓJ NAJDROŻSZY KOŚCIÓŁ ", za który należy oddać Życie ... paPIESKIE NAU(cz)KI ciągle o tym wspominają: BŁOGOSŁWIONY JP 2 jeźdzł, a właściwie latał po świecie i głosił: „NIECH ZSTAPI DUCH TWÓJ I ODNOWI OBLICZE ZIEMI – TEJ ZIEMI!”; „NIE LĘKAJCIE SIĘ...”, a sam bal się KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW ... Głosił też: „ WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO ROZLWEU KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA ”, a Umiłowany Następca Umilowanego Poprzednika BENEK XVI rzekł na początku swej paPIESKIEJ DROGI: „ DAJĘ WAM KRZYŻ DO WALKI ”... Oceniając historię szkopów to: od samego początku walczyli Krzyżem , a właściwie z Krzyżem – od Krzyżaków przez II Wojnę Światową po rok 2011 -szkop zawsze pozostanie szkopem! Abp. Józef Michalik: „Kto chce usunąć krzyż z przestrzeni publicznej w Polsce ten chce swojo ideologie nienawiści, mojej racji za wszelką cene postawić na tym miejscu.” (TVP 1 Wiadomości 15.X.2011 g. 19;30) zapomniał, że to Axcelencje chcą mieć monopol na rację wpier ...niczając Krzyż po cichu wsędzie, gdzie się da, a podnieść rekę na Krzyż – wpier ...niczają się Axcelencje ... W identyczny sposób „odzyskiwały” księŻULKI w latach 1980-tych zagrabione mienie kościelne – po cichu, a skutecznie – właziły bez pytania same wszędzie... Opierając się więc o KSIĘGĘ (z) BAWIENIA widać, że zmartwychwstanie nie dotyczy wszyskich , a więc pomysł KREMACJI jest spalony, tak samo jak spalone są INNE POMYSŁY KSIĘGI (z) BAWIENIA ... Na tak Płomiennej Teorii Axcelencje i księŻULKI robiły KUL-awe i PAT-ologiczne "tytuły naukowe", co zaowocowało m.in.: 1) CIAŁEM PAŃSKIM będącym mieszaniną wody z mąką; 2) KRWIĄ PAŃSKĄ będącą alkohlem (winem). Uczeń szkoły gastronomicznej sposób mieszania wody z mąką pojmie w czasie kilku minut, a Axcelencje i księŻULKI studiują to 5 lat, a jak któryś nie pojmuje rzeczy niepojętych to robi KULejno aż do prof. (anata) NAU(cz)KI... Sam LIST POCHWALNY Prezydent R.P. Przysłał KUL-owi z okazji 94 Inauguracji Roku Akademickiego przesłał chyba ze strachu po Św.(irniętym) Komentarzu: " BO JAK NIE TO MY WAM DAMY "... I tu Powstaje KULejny PATologiczny problem jak silna konKULencja dla IQ – poziom inteligencji mierzony w INBECYLACH . Skala pomiaru obejmuje zakres od minus nieskończoności do zera – nie przewiduje wartości dodatnich, pomiaru może dokonać każdy : Na widok KULawych i PATologicznych może liczyć: jeden Inbecyl, dwa Inbecyle, trzy, czery Inbecyle ... i tak w nieskończoność, a na końcu nieskończoności – Św .(irnięty)... Obracając się w Świecie KANIBALIZMU („wziął chleb... i rzekł << Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje >>”) i WAMPIRYZMU („wziął kielich.. i rzekł << Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja >>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka Ostatnia KUL-acja - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ... ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...” Przeklęty Rząd R.P. czekają zaś Nieustanne ReKULekcje.... Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW - czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – Oni są Śmieszni! Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. Zostańcie z B(L)OGIEM Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** (PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak spadnie ilość pochówków "Kościelnych" i z kasą zrobi się krucho,to i kryteria zmienią......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wania napisał:
nie dla ogolu bo wtedy dlugow nie nedziesz musiala oddawqac ale zriobie to mimo wszystko dzieki i wylacznie tobie nara lec do swoich kochasiow ktorys ma dzisiaj pewnie wolne widac po twoich znajomych na nk http://nk.pl/#profile/41673545
Faktycznie Różo fajna z Ciebie laseczka, nie dziwię sie że chłopak zazdrosny o Ciebie o te usta, oczy.. baj de łej - może ze mna sie umówisz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...