Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
"Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za to, co robimy, ale także za to, czego nie robimy." Jean-Baptiste Poquelin (Molier) Dotyczy to równiez naszego udziału jako mieszkańca określonej społeczności w np. usuwaniu śnieg z chodnika czy parkingu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
SZANOWNI PANSTWO MIESZKAM NA CZUBACH NA BLONIACH.U NAS JAK SNIEG SPADNIE TO LEZY DO MAJA ,BO MIEJSCE JEST ZACIENIONE,A OSOBA ,KTORA BIERZE PIENIADZE ZA UTRZYMANIE PORZADKU CIAGLE STOI PALI PAPIEROSY I SZUKA WOLNEGO SLUCHACZA DO POGADANIA .ADMINISTRACJA ZAMIAST POZBYC SIE TEGO LENIA TO PRZYMYKA OCZY NA JEGO ZACHOWANIE .OBOJETNE CZY TO ZIMA CZY LATO WKOLO MOJEGO BLOKU JEST ZAWSZE JEDNO WIELKIE SMIETNISKO,A TEN PAN PRACE ZACZYNA OD POZBIERANIA PUSZEK ,BO MOZE NA NICH ZAROBIC , AJAK POPROSIC ,ABY COKOLWIEK ZROBIL ,TO TWIERDZI , ZE ZAMALO ZARABIA ZEBY COKOLWIEK ROBIC , ALE PENSJE BIERZE CO MIESIAC TAK NAPRAWDE ZA NIC.ZIMA I TAK NIEWIELE MA PRACY WIEC CALA ZIME PRZELAZI , A PENSJA LECI.TO JAK BY TE PARE DNI KIEDY SPADL SNIEG POPRACOWAL TO NIC BY SIE NIE STALO , A TAK MIESZKANCY ZA NIEGO ROBIA ROBOTE , A ON I TAK PENSJE WEZMIE .I NIE CHODZI TU O PONIZANIE KOGOKOLWIEK ,BO ZADNA UCZCIWA PRACA NIE CHANBI.CHODZI O UCZCIWOSC I ZETELNOSC , AWTEDY I MIESZKANCY CHETNIE POMOGA , ATO JEST CWANIACTWO,BO NIEDOSC , ZE MIESZKANCY PLACA NA JEGO PENSJE,KTORA MU CIAGLE PODWYZSZAJA TO JESZCZE MUSZA ZA NIEGO WYKONAC PRACE .CZY TO JEST WPORZADKU.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jan napisał:
Mieszkam w domu jednorodzinnym. Po opadach śniegu odśnieżam około 200 m2 i to wielokrotnie w ciągu dnia ( dzisiaj 4-krotnie). Zastanawiam się ile osób w w bloku ma łopaty do śniegu a ile z nich je dzisiaj używalo? Byłem w porze południowej w wielu miejscach miasta i wszędzie problemy na parkingach i drogach osiedlowych podobnie jest np. w W-wie. Wniosek smutny ale bardzo szczery - liczycie na służby miejskie, na ciecia lub naiwnego sąsiada bo Wam nie honor pomachać łopatą szanowni leniwi. Jesteście roszczeniowi bo przecież płacicie podatki ( płacę więcej niż niejeden "blok"). Ot i taka smutna rzeczywistość.
Nie podatki tylko czynsz a skladnikiem tej oplaty jest pozycja odsniezanie. Dla tego ciesze sie ze nie mieszkam w domku, bo bym musial odsniezac, a tak, koszt tego zajecia rozklada sie na wiele mieszkan i mozemy sobie pozwolic na wynajecie kogos kto zrobi to za nas. Cos za cos
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może władze miasta Lublin spowodują odśnieżenie przystanków MPK!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
–" Widać w niedzielę wszyscy dozorcy mają wolne – zadzwonił do nas pan Andrzej. –" Tak dozorcy mają wolne bo od jakiegoś czasu są zatrudniani na 8 godzin , a nie jak kiedyś gdy mieli czas pracy nie określony. Kierownictwa nie obchodziło czy sprząta godzinę czy 8 godzin tylko na posesji miało być czysto.Ale to nie podobało się biurwom no bo jak "cieć"w lecie przyszedł na godzinkę zamiótł i poszedł a biurwy musiały pierdzieć w stołki 8 godzin.Więc wykombinowały że "cieć" ma siedzić na rejonie 8h czy jest potrzeba czy nie,a sobota i niedziela wolne i popołudnia jak spadnie śnig też wolne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obserwator napisał:
A ja dwie godziny temu wróciłem z Białorusi.Odcinek ok. 200 km (z Pińska do Brześcia) przejechałem w jakieś niecałe dwie godziny bez większych problemów i spokojnie(100-110 km/h),osobowym samochodem.Tam drogi są CZARNE!Oni nie mają zachodnich ciężarówek,traktorów,spychaczy do utrzymania dróg jak w naszym unijnym kraju.Tam są Ziły,Mazy,MTZ-y itp.I drogi a także chodniki w miastach są odśnieżone!Znaczy ,że można.U nas od Panów "odśnieżaczy" można zimą kupić olej napędowy po 2,20-2,50 zł za 1 litr(cena waha się-im większe opady tym niższa).Tyle w temacie.U nas odśnieżają ale w papierach.
Taak, my za to mamy wolność , a tam jest reżim , podobno
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dozorcy są spoko!!! U mnie na osiedli i w sobotę i w niedzielę odśnieżali chodniki!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jon napisał:
Taak, my za to mamy wolność , a tam jest reżim , podobno
Podobno,kolego -jon-Podobno.Bywam tam bardzo często od wielu lat i jakoś reżimu nie odczułem.A porządek jest.Nie to co u nas w Euroburdelu!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A na LSM na os. Prusa jest spoko! Wczoraj jeździł ciągnik ze spychaczem, dzisiaj cięższy sprzęt - chodniki i alejki odśnieżone! To osiedle dba o mieszkańców!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
apu to zero napisał:
ten apu, który napisał pierwszego posta to wyjątkowy burak i snob! Jak on traktuje innych ludzi? Jak można kogoś nazywać cieciem? I to na dodatek z taką pogardą? Ciekaw jestem Panie apu kim ty jesteś? Pewnie jesteś jakimś zakompleksionym zawodowo dup.lizem swojego szefa, a obrażając i poniżając kogoś chcesz odreagować swoje stresy i kompleksy!! Ty zakompleksiona fujaro może wziąłbyś się sam trochę za łopatę!! Ludzie nikt nie odsnieży za nas wszystkiego! Skoro panują takie ekstremalne warunki pogodowe to powinniśmy walczyć z tym wspólnie! Ciekaw jestem czy gdyby komuś palił się dom i w domu tym byłyby dzieci, to czy byś czekał ty zakompleksiona sieroto i nieudaczniku apu, aż przyjedzie straż pożarna (bo w końcu ty niejesteś od gaszenia ani odśnieżania) Ty tylko jesteś sługą tej swojej wypudrowanej pani
http://pl.wiktionary.org/wiki/cie%C4%87
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no i co ten film pokazuje pobocze zamiast jezdni, wiadomo ze tam jest snieg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
apu napisał:
Widać osoby na forum nie mają aut albo kupują benzynę na Białorusi bo płaci się podatki i tam też są pieniądze na utrzymanie dróg - co do ciecia odśnieżającego to nawet u mnie nie podchodzi do szufli bo woli piwko wypić rano i popatrzeć z klatki jak ludzie walczą żeby rano do pracy wyjechać (nie wiem jak na innych osiedlach) a Ci wszyscy odśnieżający płaca mu co miesiąc w czynszu na piwko - ja mogę sobie odśnieżać ale żebym jeszcze płacił jakimś obibokom za to że się z obowiązków nie wywiązują to już lekka przesada - PŁACĘ WIĘC WYMAGAM - NIECH DZWONIĄ WSZYSCY !!!
A ile ty obiboku płacisz moze za mało, wiec bierz łopatę i dalej do roboty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...