Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mamy 8 lat na wymianę żarówek

Utworzony przez ~lolek~, 7 października 2008 r. o 07:52 Powrót do artykułu
Świetlówki /rury/ też są energooszczędne. W takich lampach wystarczy wymienić jedynie starter na elektroniczny i mamy to samo co świetlówka kompaktowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co Ty człowieku wypisujesz za bzdury??? A po co wymieniać? Skoro starter działa i tak tylko w momencie zapłonu świetlówki. Oszczędność bierze się z czego innego. To nie jest światło żarowe a luminescencyjne, przemiana energii elektrycznej w świetlną jest efektywniejsza. Tak działa świetlówka kompaktowa (czyli potocznie żarówka energooszczedna i dokładnie tak samo świetlówka - rura) i kompletnie nie ma znaczenia czy starter jest elektroniczny czy bimetalowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na samym początku poleciałem na to badziewie.Mimo swojej ceny nie przetrzymywały nawet swojej rocznej gwarancji.Sprzedawcy zmądrzeli i nie udzielają gwarancji.Jak zrobią dobre to kupię,teraz nawet najlepsze firmówki to badziewie w stosunku do oszczędności jakie wnoszą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krzysiek napisał:
Co Ty człowieku wypisujesz za bzdury??? A po co wymieniać? Skoro starter działa i tak tylko w momencie zapłonu świetlówki. Oszczędność bierze się z czego innego. To nie jest światło żarowe a luminescencyjne, przemiana energii elektrycznej w świetlną jest efektywniejsza. Tak działa świetlówka kompaktowa (czyli potocznie żarówka energooszczedna i dokładnie tak samo świetlówka - rura) i kompletnie nie ma znaczenia czy starter jest elektroniczny czy bimetalowy.
Panie Krzysiu wymieniać po to bo oszczędności szuka się wszędzie, podczas zapłonu też. Starter wraz z dławikiem podczas zapłonu pobiera zdecydowanie więcej energii niż zapłon z przetwornicą elektroniczną. Dodatkowo układ ze starterem podczas zapłonu kilkukrotnie miga i powoduje szybsze zużywanie się świetlówki bo indukują się niekontrolowane wielkości napięcia zapłonu. Jak się Pan wczyta w moją wypowiedź to zauważy Pan, że napisałem iż po wymianie startera na elektroniczny otrzymamy źródło światła takie samo a nawet lepsze jak świetlówka kompaktowa i jednakowo oszczędne bez potrzeby wymiany całych opraw. Taka była intencja mojej wypowiedzi. Nie chciałem się wgryzać w techniczne szczegóły na forum ogólnym, a Panu mogę powiedzieć że chodziło mi oczywiście o kompletny elektroniczny układ zapłonu (niewielka kostka) zamiast startera i cewki... i chyba wiemy już o co chodzi ? ps. jak chce Pan drążyć temat dalej to może Pan na przykład to poczyta ? http://www.elektronikab2b.pl/content/view/2900/108/lang,pl/ Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...