Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Megaprzekręt czy tylko źle prowadzona inwestycja?

Utworzony przez Qrator, 5 stycznia 2014 r. o 18:32
 "Dawcy kapitału"   Lublinianka Barbara S. powiadomiła pismem z dnia 18 grudnia 2013r. Prokuraturę Rejonową Lublin-Północ, iż została oszukana na znaczną kwotę - ponad 250.000 zł. Z pisma zawiadamiającego Prokuraturę: W podobnej sytuacji jak ja znajdują się też inne osoby. Sprawa dotyczy zakupu lokalu w Hotelu 4 Kolory we Władysławowie. Umowa została podpisana w siedzibie firmy Home Broker w Lublinie, przy ulicy Lipowej 14. Home Broker miał wyłączność na sprzedaż tych lokali.    Home Broker S.A. potwierdza, że podpisał w dniu 15 kwietnia 2010 roku umowę o współpracy w zakresie pośrednictwa w sprzedaży lokali w Hotelu 4 Kolory, która obowiązuje do dnia dzisiejszego.   Stanowisko Home Broker SA http://www.antyegzekucja.pl/polemiki/4161-dawcy-kapitalu-3   25 listopada 2011r. pani Barbara podpisała dwie umowy. Przedwstępną na kupno lokalu o pow. 14,81 m2 na piątym piętrze mającego powstać budynku hotelowego 4 Kolory we Władysławowie za kwotę 200.000 zł (netto). Umowa ta podpisana została z inwestorem: Przedsiębiorstwem Handlowym REDA D. Guzek i R Guzek spółka jawna z siedzibą w Łodzi. W dniu zawarcia umowy kupująca zapłaciła 161.000 zł, pozostała kwota została zapłacona przez nią w 5 ustalonych umową ratach. Druga, zawarta w tamtym dniu umowa  to umowa dzierżawy zakupionego lokalu.  Zgodnie z tą umową, dzierżawca zobowiązał się do zapłaty 20.000 zł rocznie czynszu dzierżawnego, począwszy od stycznia 2013r. (niezależnie od oddania inwestycji do odbioru). Dzierżawcą  została firma VELAVES-RENT sp. z o.o. z siedzibą we Władysławowie. Prezesem spółki jest Dariusz Guzek. Tą umową, pani Barbara upoważniła dzierżawcę do dokonania odbioru i przejęcia lokalu od inwestora, którym był ...Dariusz Guzek.         Za mała emerytura   Z pisma zawiadamiającego Prokuraturę:  "Jesienią 2011r. sprzedawałam swój dom jednorodzinny. Za sprzedaną kwotę chciałam nabyć mieszkanie do zamieszkania oraz kawalerkę celem jej wynajmu. Mam bardzo małą emeryturę, potrzebuję dodatkowego dochodu. W firmie Home Broker zgłosiłam chęć nabycia mieszkań. Mieszkanie, w którym obecnie mieszkam nabyłam po samodzielnych poszukiwaniach. W dniu, w którym sprzedałam dom zapytałam Home Broker, czy znaleźli mi kawalerkę do kupienia pod wynajem. Powiedziano mi, że mają dla mnie inną, superpropozycję - tylko muszę się zdecydować szybko. Chodziło o to, że jest do nabycia lokal w mającym powstać hotelu 4 Kolory we Władysławowie. Powiedziano mi, że jest ostatni lokal i mogą dla mnie go przytrzymać maksymalnie 24 godziny. Lokal ten miał przynosić zarobek, gdyż niezależnie od oddania hotelu do użytku, czynsz dzierżawny miał być płacony od 2013r.  Nie miałam czasu na poważne zastanowienie się. W dodatku, Home Broker będący częścią Getin Noble Bank SA gwarantował mi sukces w tej inwestycji. Teraz już wiem, że podobną taktykę sprzedaży Home Broker stosował także wobec innych nabywców. Powstało forum osób poszkodowanych w tej sprawie. Z tego forum przedstawiam opinie innych osób, które także były zapewnianie, że nabywają "ostatnie lokale"".   Zapytałem rzecznika prasowego Home Broker, czy firma stosowała wobec przyszłych nabywców lokali niedozwolone praktyki sugerowania kupującym, że są to ostatnie lokale i należy szybko podpisywać umowy przedwstępne sprzedaży? Podałem kilka wypowiedzi z forum inwestorów:   "HB było pośrednikiem między nami a Guzkiem. Agenci HB stawali na głowie, stwarzali pozory,    że to już ostatni lokal w morskim, rezerwowali go na 48 godz. Tak było w moim przypadku.    Nie było nawet czasu na konsultacje umowy z prawnikiem".    "Mnie tak samo sprzedano "ostatni" lokal w Cytrynie... no comments, biorę to na klatę".   "Taki model sprzedażowy chyba zastosowali w większości do nas. Też się na to nabrałam...    (2 ostatnie lokale w Cytrynie)".   Home Broker:Powyżej opisane praktyki  nie są prawdziwe. Klienci wiedzieli że Hotel ma się składać z 4 skrzydeł (stąd nazwa 4 kolory ) jednakże nikt nie wiedział kiedy dokładnie zostanie uruchomiona sprzedaż lokali w następnych skrzydłach, w jakich  cenach i z jaką kwotą dzierżawy. Powyższe informacje dotyczyły prawdopodobnie poszczególnych pakietów mieszkań z określonymi parametrami: z przyległym balkonem, z widokiem na morze, z większą liczbą pokoi na tej samej powierzchni.       Lokal nie powstał, czynszu też nie ma   Z pisma zawiadamiającego Prokuraturę:  „Niestety, obietnice pozostały tylko na papierze. Piętro w skrzydle hotelu, w którym miałam mieć swój lokal nie zostało nawet do teraz wybudowane, czynszu również nie mam płaconego. Dwukrotnie wystąpiłam do firmy Home Broker z wezwaniami o przejęcie inwestycji. Nie otrzymałam żadnej rzeczowej odpowiedzi".   Pani Barbara dwukrotnie wezwała Home Broker (11 i 30 listopada 2013r.) do przejęcia jej umowy przedwstępnej. Zażądała także zapłaty zaległego czynszu. Zarzuciła spółce, że wprowadziła ją w błąd, co do inwestycji,  oraz, że podpisała umowę z „poręczenia” i gwarancji inwestycji przez Home Broker. Podała także przyczyny, dla których wystąpiła z takim żądaniem: - niewybudowaniem do dnia dzisiejszego hotelu, w którym wykupiłam apartament - totalnym zadłużeniem spółki komandytowej, jak i Dariusza Guzka - brakiem jakichkolwiek szans na wybudowanie obiektu ze względu na brak środków inwestora,   spowodowanych cesją wierzytelności na rzecz Getin Noble Bank SA, jak i obecnie na   inne firmy (np. Answerfield sp. z o.o.) oraz licznymi wierzycielami i wszczętymi egzekucjami   komorniczymi     - niepłaceniem mi czynszów dzierżawnych zgodnie z zawartą umową (to miała być dla   kupujących przysłowiowa „marchewka”)  - wszystko wskazuje także na to, że od pewnego czasu inwestycja polega tylko na wyprowadzaniu środków ze spółki komandytowej, a z drugiej strony gołosłownymi   deklaracjami firmy Home Broker mającymi "grać na czas".   Początkowo Home Broker zapewniał panią Barbarę, że szybko odpowie na wezwanie. Jednak, jak do tej pory, tylko na chęci przesłania odpowiedzi się skończyło.       Zadłużona inwestycja   Z pisma zawiadamiającego Prokuraturę: "Dariusz Guzek w dniu 30 listopada 2011r. przekształcił PH Reda w spółkę komandytową, a w dniu 29  grudnia 2011r. podarował wszystkie akcje spółki komandytowej - funduszowi Copernicus. Wartość darowizny - ponad 170.000.000 zł (wspólnie z Renatą Guzek). Dariusz Guzek mógł tak uczynić, gdyż kilka miesięcy później komornik sądowy  chciał zająć udziały D. Guzka w spółce komandytowej. Postanowi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem panią Olivia Chris, pożyczkarką kredytową, jesteśmy firmą kredytową, zarejestrowaną i gwarantowaną, a my udzielamy pożyczek osobom, firmom, instytucjom rządowym, kościołom, organizacjom gospodarczym i ludziom wszelkiego rodzaju. Czy potrzebujesz pożyczki w dowolnym celu? Masz problem finansowy? Czy potrzebujesz rozwiązania finansowego? Ograniczona przez Courtney Investments jest rozwiązaniem wszystkich problemów finansowych, nasze pożyczki są łatwe i szybkie. Skontaktuj się z nami dzisiaj, aby uzyskać pożyczkę, której pragniemy, możemy zorganizować dowolną pożyczkę, która będzie odpowiadała budżetowi tylko przy stopie procentowej wynoszącej 3%. Zainteresowanych prosimy o kontakt przez e-mail: johnsonloansinvestment02@gmail.com
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...