Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Lekarze i nauczyciele powinni zarabiać masę kasy, ponieważ są to niezbędne i bardzo odpowiedzialne zawody wymagające wysokich kwalifikacji. To, że do szkół pcha się wiele miernot, a lekarze czasem umywają ręce, to inna sprawa. Ale nie mam nic przeciwko wysokim zarobkom lekarzy, tak powinno być (nie,nie jestem lekarzem, moi rodzice też nie).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pokaż lekarzu co masz w garażu,w tym poj..nym kraju oni, sędziowie i prokuratorzy to najbiedniejsza grupa społeczna i dlatego te środowiska są darzone takim szacunkiem przez społeczeństwo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam siostrę lekarkę, kilka lat pracuje w zawodzie. I tak pensję zasadniczą za 8h pracy dziennie, ma ok. 3200 brutto. Jak na lekarza po tylu latach pracy i odpowiedzialności za ludzkie życie to śmiech na sali. Oczywiście, z racji tego że ma 8-10 miesięcznie dyżurów popołudniami i w weekendy (przez kilka lat tak dzień w dzień to masakra), to łącznie ma ok. 6000 brutto miesięcznie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A doliczamy do tego to co dostają lekarze od pacjentów? dodatkowo prywatną praktykę lekarską?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli te dane są prawdziwe to lekarze faktycznie zarabiają mało. Ale lekarz na etacie państwowym pracuje tylko dlatego żeby miec dostęp do systemu zdrowotnego czyli : przyjmuje prywatnie , leczy poza kolejnościa z swoim szpitalu. Poza tym idąc prywatnie np do Luxmedu pomimo tego że płaci się za wizyte lekarz potrafi powiedzieć że on ma z tego tylko 20% i żąda dodatkowej zapłaty "pod stołem". System zdrowotny to patologia z Polsce , nic się nie zmieni dopóki wszystko nie bedzie prywatne. Teraz zafajdaczony żul zabrany z ulicy ma rezonans w 2 godziny, pacjent placący wysokie składki musi czekać rok. Lekarze powinni sporo zarabiać ale powinni pracować max 48h/tydzień a nie spać na dyżurach w szpitalu a w dzień leczyć prywatnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A gdzie notka "Artykuł sponsorowany"?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
minimum jakie zarabia lekarz to 10 tys. Specjalisci zarabiaja 20-30 tys i wiecej (szpital +prywatna praktyka). Sa rowniez tacy ,ktorzy wyciagaja ponad 50 tys (i wcale nie jest ich malo). Lekarz zarabiajacy ponizej 10 tys to nieudacznik. jestem lekarzem wiec cos na ten temat wiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bzdura
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Haha ha dobre- lekarz bez specjalizacji ponad 6 tyś zł??! W DSK ma się to mniej więcej tak: rezydent 2500-2700, lekarz po specjalizacji (najczęściej po dwóch) ok 3300. A to ile dorabia wypruwając sobie żyły po normalnych godzinach pracy to już inna sprawa... Żenujący artykuł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podawanie pensji zasadniczej z dyżurami to jak podawanie długości penisa razem z długością kręgosłupa. Płaca specjalisty w SPSK Nr 1 w Lublinie na pełnym etacie - Klinika Chorób Wewnętrznych to nieco powyżej 3 tys zł. Mało rozsądni są Ci, co tracą zdrowie na dyżurach. Nie macie czasu dla rodziny , szarpiecie zdrowie, a potem nie będziecie mieli na leki. Rozsądni wybierają pracę w prywatnych placówkach, albo wyjeżdżają za granicę. Na kontrakcie w UK zarabiałem miesięcznie (nie licząc dyżurów) sześciokrotność tego co w Polsce zarabiają stachanowcy (lekarz biorący > 4 dyżurów w miesiącu). W Polsce jestem gościnnie i na pewno pracy w zawodzie tu nie podejmę. Chcę żyć jak normalny człowiek, a nie stracić życie na pracę 24 h/dobę. Szkoda życia Koleżanki i Koledzy! Pomyślcie o emigracji, choć ma swoje minusy, była najlepszą decyzją w moim życiu. Mam szacunek pacjentów i godnie zarabiam nie przemęczając się ponad siły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NAWET dane z GUS nie są zgodne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja dostałem właśnie wypłatę w jednym ze znanych lubelskich szpitali, to kwota 3,5 tyś PLN netto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
skąd te dane ??? W większości szpitali część lekarzy pracuje na umowach cywilno-prawnych. Stawka specjalisty 60-100 zł/h. Czyli etacik od 10080 do 16800 zł brutto , a mało który ma tylko etat.  Czemu nie ma danych z tej grupy???? No czemu. Ano żeby społeczeństwa nie drażnić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy ktoś kiedykolwiek widziła strajkujących lekarzy ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może najwyższy czas aby zająć się tematem kończenia darmowych studiów medycznych w Polsce a następnie emigrowaniem w celu zarabiania lepszych pieniędzy. Na zachodzie studia medyczne są drogie , często ludzie muszą brać kredyt aby studiować. A w Polsce przyszli lekarze studiują na koszt państwa a potem cześć z nich wyjeżdża. Oczywiście nikt nikomu nie zabrania wyjechać, ale czy tacy lekarze nie powinni oddać państwu polskiemu należność za edukację?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mało rozsądni są Ci, co tracą zdrowie na dyżurach No nie powiedział bym tak.Na dyżurach (nocnych) lekarze przeważnie śpią (czasami z lekarkami lub pielęgniarkami) i nie chce im się wstać jak coś się dzieje.Jedynym trudnym oddziałem szpitalnym (?) jest SOR.Ale ogrom roboty tam pełnią ratowicy medyczni i pielęgniarki.....Chociaż i lekarze też są w nieznacznym stopniu zaangażowani. Wiem,bo niejednokrotnie widziałam co dzieje się na SORach i w szpitalach. Miłego wypoczynku na nocnych dyżurach życzy salo(no)wa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jest ważne ile ma w angażu ale co w garażu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystkie studia powinny być płatne idąc tym tokiem rozumowania ;) A pani salonowa, to chyba podgląda tych śpiących? Nudzi się pani w nocy, czy może troszkę jest pani zazdrosna? Grunt to mieć wielką wyobraźnię ;P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście że powinny być płatne i jeszcze powinni tam iść tylko najlepsi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem inżynierem. Ale nie uważam, że zarabianie przez lekarzy 6 czy 8 tyś. złotych to jest jakoś olbrzymia kwota. Biorąc pod uwagę jak ciężkie są studia medyczne, i że lekarze podejmują ważne dla zdrowia czy życia decyzje - to jest to praca wysokiego ryzyka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...