Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Cały NFZ jest do likwidacji a najlepiej prywatyzacji. Obecnie płacę podwójną składkę zdrowotną , praca etat ok 550zł i działalność gospodarcza 270zł. Razem ponad 800zl /miesiecznie. Nie mam z tego totalnie nic bo musiałem wykupic sobie abonament w prywatnej firmie gdzie za 50zł !!! mam dostęp do wszystkich lekarzy i badań "na jutro" łacznie z tymi dosyć drogimi. Czyli za 50zł/mies mam wszystko prywatnie , za 800zł nie mam nic na państwowym. W dodatku ostatnio sprawdziłem sobie swój ZIP (zintegrowany informator pacjenta) gdzie przez 5 ostatnich lat kosztowałem NFZ łącznie 230zł z czego na 5 wpisów 4 są wyłudzeniem pieniędzy przez lekarzy ponieważ zawierają nieprawdę (nie było takich badań , lub placiłem prywatnie a poszło na NFZ) . To pokazuje ogrom przekrętów i patologię NFZ. Państwowe = Rozgrabione + Niesprawiedliwe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podawanie pensji zasadniczej z dyżurami to jak podawanie długości penisa razem z długością kręgosłupa. Płaca specjalisty w SPSK Nr 1 w Lublinie na pełnym etacie - Klinika Chorób Wewnętrznych to nieco powyżej 3 tys zł. Mało rozsądni są Ci, co tracą zdrowie na dyżurach. Nie macie czasu dla rodziny , szarpiecie zdrowie, a potem nie będziecie mieli na leki. Rozsądni wybierają pracę w prywatnych placówkach, albo wyjeżdżają za granicę. Na kontrakcie w UK zarabiałem miesięcznie (nie licząc dyżurów) sześciokrotność tego co w Polsce zarabiają stachanowcy (lekarz biorący > 4 dyżurów w miesiącu). W Polsce jestem gościnnie i na pewno pracy w zawodzie tu nie podejmę. Chcę żyć jak normalny człowiek, a nie stracić życie na pracę 24 h/dobę. Szkoda życia Koleżanki i Koledzy! Pomyślcie o emigracji, choć ma swoje minusy, była najlepszą decyzją w moim życiu. Mam szacunek pacjentów i godnie zarabiam nie przemęczając się ponad siły.
.Zapomniał pan dodać panie kolego że większeść z tych lekarzy pracujący w PSK 1 biorą pieniądze z dwóch źródeł,bo od szpitala jako pracodawcy to raz a drugi raz od Akademi Medycznej za szkolenie studentównw ramach tych samych godzin w których pracują w PSK 1.A teraz dodaj pan sobie jedne pieniądze do drugich i jeszcze raz sie zastanów czy aby napewno jak na Polskie realia zarabiacie aż tak małe pieniądze bo chyba nie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jedna skrobanka to 4 tysiące,o czym tu w ogóle mowa?????Znajoma pracuje w biurze podróży,egzotyki po kilkanaście tysięcy,kilka razy w roku,kto ?No lekarze.Po kilka mieszkań na wynajem mają,nie wiedzą już co z kasą robić,to od pracownicy szpitala usłyszałem.Niecierpie doktorów bo na ludzkiej krzywdzie się dorabiają,tfuj!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może najwyższy czas aby zająć się tematem kończenia darmowych studiów medycznych w Polsce a następnie emigrowaniem w celu zarabiania lepszych pieniędzy. Na zachodzie studia medyczne są drogie , często ludzie muszą brać kredyt aby studiować. A w Polsce przyszli lekarze studiują na koszt państwa a potem cześć z nich wyjeżdża. Oczywiście nikt nikomu nie zabrania wyjechać, ale czy tacy lekarze nie powinni oddać państwu polskiemu należność za edukację?
Dlaczego odnosisz się tylko do studiów medycznych? równie dobrze każde inne studia powinny być płatne A to spowoduje tylko jedno: wyższe wykształcenie tylko dla bogatych Nie wydaje mi się, by był to rozsądny pomysł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podawanie zarobkow najpierw brutto a później netto ( NA RĘKĘ) to glupota lub manipulacja... a pozniej mowi sie o roznicy w danych ... Rzetelnosc dziennikarska...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A doliczamy do tego to co dostają lekarze od pacjentów? dodatkowo prywatną praktykę lekarską?
nie każdy taką prowadzi, np.anestezjolodzy, neonatolodzy bardzoooo rzadko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic w tym artykule nie jest prawdą. Pensja lekarza to ok 3000 brt (cały etat), natomiast dyżury to dodatkowa praca, każdy zarabia tytle ile chce pracować, oczywiście kosztem swojej rodziny i czasu wolnego. Każdy może podjąć pracę na 2-3 etaty o ile pozwalają na to warunku zatrudnienia. Tak również pracują kierocny bus, taxi, biura rachunkowe i wiele innych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jedna skrobanka to 4 tysiące,o czym tu w ogóle mowa?????Znajoma pracuje w biurze podróży,egzotyki po kilkanaście tysięcy,kilka razy w roku,kto ?No lekarze.Po kilka mieszkań na wynajem mają,nie wiedzą już co z kasą robić,to od pracownicy szpitala usłyszałem.Niecierpie doktorów bo na ludzkiej krzywdzie się dorabiają,tfuj!
to dotyczy tylko ginekologów a wiec nie wszytskich lekarzy, a i to też tylko tych głupszych ginekologów, bo nikt normalny nie bedzie ryzykował wszystkiego żeby to robić i bać się czy się nie wyda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pokaż lekarzu co masz w garażu,w tym poj..nym kraju oni, sędziowie i prokuratorzy to najbiedniejsza grupa społeczna i dlatego te środowiska są darzone takim szacunkiem przez społeczeństwo
sedzia i prokurator po 8h idzie do domu  a lekarz do kolejnej pracy żeby dorobić, bo z podstawowego wynagrodzenia to by dzieci nie wychował. po prostu lekarze są pracowici. jakby poprzestali na 1 etacie to mieli by takie same zarobki jak w wielu innych zawodach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A doliczamy do tego to co dostają lekarze od pacjentów? dodatkowo prywatną praktykę lekarską?
tylko lekarze starej daty "biorą od pacjentów", każdy inny się boi, nikt nie jest debilem żeby za 200zł zaprzepaścić tyle lat ciężkiej pracy, nauki, wyrzeczeń...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
minimum jakie zarabia lekarz to 10 tys. Specjalisci zarabiaja 20-30 tys i wiecej (szpital +prywatna praktyka). Sa rowniez tacy ,ktorzy wyciagaja ponad 50 tys (i wcale nie jest ich malo). Lekarz zarabiajacy ponizej 10 tys to nieudacznik. jestem lekarzem wiec cos na ten temat wiem.
no jak sie zapier***a 24/dobe 7 dni w tygodniu i nie ma życia prywatnego, dzieci nie wiedza jak wyglądasz, nie wiesz czym się zajmują, albo ich nie masz. albo jak sie pracuje w firmie medycznej, którą założył tatuś/dziadziuś to może i tak.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może najwyższy czas aby zająć się tematem kończenia darmowych studiów medycznych w Polsce a następnie emigrowaniem w celu zarabiania lepszych pieniędzy. Na zachodzie studia medyczne są drogie , często ludzie muszą brać kredyt aby studiować. A w Polsce przyszli lekarze studiują na koszt państwa a potem cześć z nich wyjeżdża. Oczywiście nikt nikomu nie zabrania wyjechać, ale czy tacy lekarze nie powinni oddać państwu polskiemu należność za edukację?
dlaczego medyczne studia mają byc płatne jak każde inne nie są płatne? (na uczelniach państwowych wszystkie dzienne studia są bezpłatne np. farmacja, prawo, dziennikarstwo... wszystko.) tylko ta medycyna was kole, bo się uczyć nie chciało i teraz się siedzi sprzedaje w spożywczaku. ogarnijcie się ludzie. każdy młody człowiek chce wyjechac, np po dziennikarstwie za ktore nie płacił , bo nie ma pracy, po medycynie, bo to co Ministerstwo Zdrowia robi z przydzielaniem specjalizacji to wielka krzywda dla tych ludzi, którzy nie mogą wybrać ulubionej specjalizacji, którą realizowali by z zapałem i pasją, bo rząd traktuje młodych lekarzy idących na specjalizację jak śmieci! a za granicą można się spełnić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
takie artykuły to GŁUPOTA mająca na celu SKŁÓCIĆ naród! szpitale są różne, zarobki są BARDZO różne. są lekarze zarabiający bez dyżurów ok 3 tys.-3,5 i na tym poprzestają, bo np. młoda lekarka z malutkimi bliźniakami, nie będzie się zażynać tylko chce je WYCHOWAĆ. dobrze jeśli ojciec ma prace. a są lekarze starsi po specjalizacjach, w mniejszych szpitalach nie kilikach i tam się więcej zarabia, ale kosztem znikomej możliwości rozwoju. a sadzenie takich artykułów jest tylko po to by jątrzyć ludzi, bo z prawdą ten tekst niewiele ma wspólnego, jest ogólnikowy i naciągany tylko po to żeby zrobić aferę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No, szału ni ma! Myślałem, że lepiej zarabiają. Jakby któryś chciał dorobić to zatrudnię przy dociepleniach budynków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystkie studia powinny być płatne idąc tym tokiem rozumowania ;) A pani salonowa, to chyba podgląda tych śpiących? Nudzi się pani w nocy, czy może troszkę jest pani zazdrosna? Grunt to mieć wielką wyobraźnię ;P
Jaką wyobraznię?Tak jest jak napisała.Niestety!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sedzia i prokurator po 8h idzie do domu  a lekarz do kolejnej pracy żeby dorobić, bo z podstawowego wynagrodzenia to by dzieci nie wychował. po prostu lekarze są pracowici. jakby poprzestali na 1 etacie to mieli by takie same zarobki jak w wielu innych zawodach.
Mogą na kilku pracować!A co oni fizycznie pracują?kręgosłup ich boli i ręce?Na dyżurach śpią i nie daj boże go budzić!A potem popindalają dorobić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jedna skrobanka to 4 tysiące,o czym tu w ogóle mowa?????Znajoma pracuje w biurze podróży,egzotyki po kilkanaście tysięcy,kilka razy w roku,kto ?No lekarze.Po kilka mieszkań na wynajem mają,nie wiedzą już co z kasą robić,to od pracownicy szpitala usłyszałem.Niecierpie doktorów bo na ludzkiej krzywdzie się dorabiają,tfuj!
Tak jest ! :angry:
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też chciałabym pracować 8h dziennie, mieć wolne popołudnia, weekendy, święta i gadać jak to innym jest lepiej. Niestety prawda jest taka, że jak ktoś chce żyć na przyzwoitym poziomie to pracuje nie 40 a nawet 100h i więcej tygodniowo, kosztem przede wszystkim rodziny i zdrowia. Nikt nikomu uczyć się nie zabraniał, więc jak ktoś chce zarabiać w ten sposób takie "kokosy" to proponuję iść na studia medyczne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale wy sciemniacie pracuje jako stazysta na jaczewskiego i mam 2354zl na reke a dyzurowac nam nie wolno bo ordynator nie pozwala stazysta. Nie wiem skad wy macie te dane sam chcial bym zarabiac tyle! A jak lekarz zarabia 10 tys to wychodzi w poniedzialek rano do pracy a wraca w niedziele na kolacje bo zapierdala na 10 etatach a nie po8h dziennie wiec nie sciemniajcie bo dane ministerstwa mowia ze srednie zarobki w pl to 3500zl na reke a na srednio 100 znajomych moze 5 zarabia tyle lub wiecej wiec nie sciemniajcie bo szkoda tego czytac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...