Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Rusza program budowy sieci szerokopasmowej

Utworzony przez Gość, 31 grudnia 2011 o 10:52
A gdzie ta lubelszczyzna jest,to niedouczeni,lub tępe głowy sobie poczytajcie co inni myślą o Was.RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'wojewódzwto lubelskie'. Wyraz ten postwał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna, wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 śierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szwfa KPRM Jerzy Izdebski. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.

Zaloguj się, aby oddać głos
0
Cytat z wyżej "... ś ierpnia..." Tak pisze nie poprawnie KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW i Ty również nie piszesz poprawnie... Twój cytat "... Wyraz ten postwał przez..."
Zaloguj się, aby oddać głos
0
"W ramach projektu budowy sieci szerokopasmowej planowane jest również przeszkolenie 7,6 tys. osób w wieku powyżej 45 lat, zagrożonych wykluczeniem cyfrowym" ... po co ??? Ci ludzie i tak nie znajdą pracy w Lublinie. A szkolić ich po co ? Żeby uczyli się serfować po sieci ? To ich nauczą ich dzieci i wnuki. Następne miliony PLN wyrzucone w błoto na idiotyczne "szkolenia". Zarobią tylko firmy od szkoleń. Paranoja.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wykluczenie? Zrobią wykluczenie jak wprowadzą kontrole mediów. Pod pozorem praw autorskich.."Francyja" już to ma. Wszystko co elektroniczne da się kontrolować....To już jest knebel na ryj...Myśleć , myśleć to nie boli nijak...Obudżcie się bo Matrix nadchodzi...A pijar jest tego zapowiedzią....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Gość napisał:
Cytat z wyżej "... ś ierpnia..." Tak pisze nie poprawnie KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW i Ty również nie piszesz poprawnie... Twój cytat "... Wyraz ten postwał przez..."
Sensu nie zmienia i są to moje niedopatrzenia w przepisywaniu,za co przepraszam,a Lubelszczyzny nie było i nie ma i są to tylko niedouczonych marzenia.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: