Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Śmierć na górze straceńców

Utworzony przez poszkodowany, 24 marca 2009 r. o 18:51 Powrót do artykułu
Akademia Przygoda - lepiej nie mogli sie nazwac ? ... np. Akademia Smierci ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
od jutra Wielkanoc, czas przerwac takie smutne dyskusje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i jak się ta sprawa skończyła ??? firma beknęła za to czy dalej urzadzają smiertelne przygody ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale kanał ta Akademia przygoda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
firma tez na pewno cos straciła zeby zamotać sprawę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zasępiłem się jak to przeczytałem szkoda młodej dziewczyny która zginęła przez indolencję nieudaczników
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Akademia Przygoda ...phihi ... oni do podstawówki nie dorosli, a co mówić zeby się Akademią nazywać ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
poszkodowany napisał:
Mam na pieńku z firmą Akademia-Przygoda, bo podczas organizowanej przez nich imprezy integracyjnej doznałem urazu, ale to wyszło dopiero po kilkunastu dniach i wątpię żebym teraz mógł to udowodnić, ale ten artykuł przeczytałem z przerażeniem. Całe szczęście, że w moim przypadku skończyło się tylko na urazie. Co to za firma, której pracownicy nie potrafią skutecznie założyć prostego zabezpieczenia. Mój uraz stawu skokowego to nic w porównaniu ze śmiercią tej młodej dziewczyny. Z perspektywy naszej imprezy, też w kazimierskich kamieniołomach, muszę stwierdzić, że Akademia-Przygoda wybiera to miejsce jako jedno z najgorszych. Chodzi mi głównie o bezpieczeństwo, które trudno zapewnić w takich "dzikich" przypadkowych warunkach, a jeśli do tego dodać niezbyt profesjonalne przygotowanie obsługi - zagrożenie jest duże. Jak się przyjeżdża, jest o.k. ale w miarę upływu czasu, to co się widzi budzi wątpliwości, czy aby dobrze się trafiło. Ciekawi mnie, może ktoś wie jak się skończyła sprawa sądowa przeciwko firmie Akademia - Przygoda, bo niewątpliwie rodzina tragicznie zmarłej dziewczyny ją wytoczyła. Pytam o to, bo mając więcej danych dotyczących tej sprawy może miałbym jakieś dodatkowe argumenty przeciwko tej firmie. Że też zlekceważyłem początkowy lekki ból, ale to był chyba efekt szoku, bo po takim zjeździe i walnięciu w drzewo przez parę minut nie mogłem się połapać co się stało. Teraz się dziwię, dlaczego Akademia-Przygoda nie zabezpiecza drzewa do którego się dojeżdża jakimiś materacami, czymś miękkim. Jakby tak było, to i ta dziewczyna może by przeżyła. Niestety ona nie miała tyle szczęścia co ja, żal dziewczyny, bo 26 lat to najpiękniejszy wiek. Ciekawe, czy ten przypadek nauczył coś tę firmę, chociaż watpie, bo nasza impreza był dużo później, a na ten artykuł trafiłem przypadkowo dopiero dziś.
Jak się okazuje pojawiła się nowa kategoria wpisów na forach, czyli posty/tematy sponsorowane. Ten zgrabnie napisany tekst, nosi wszelkie znamiona walki, toczonej w ramach nieuczciwej konkurencji i celowego działania na szkodę firmy. Autor cytowanego "paszkwila" z pełną premedytacją mija się z prawdą i przekręca fakty, usiłując oczernić firmę i zdyskredytować ją jako wiarygodnego partnera w interesach. Pierwszy z brzegu przykład, stanowi tu informacja o udziale "poszkodowanego" w imprezie "która była dużo później", organizowanej przez firmę Akademia Przygoda w kazimierskich kamieniołomach, podczas której zjeżdżał na "tyrolce". To ewidentne kłamstwo, ponieważ, od momentu wypadku firma wycofała tzw. zjazd tyrolski ze swojej oferty i nie realizowała tego typu aktywności w kazimierskich kamieniołomach. To kłamstwo pierwsze, jednak nie ostatnie. Drugie kłamstwo dotyczy organizatora imprezy, na której miał miejsce ten nieszczęśliwy wypadek - organizatorem była jedna z dużych warszawskich firm event'owych, firma Akademia Przygoda, działając na zlecenie wymienionej firmy zatrudniła jako podwykonawców instruktorów, z których jeden został osądzony i skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci. Wszyscy zatrudnieni tego dnia instruktorzy, byli profesjonalistami z długoletnim stażem i wszelkimi uprawnieniami i pozwoleniami na wykonywanie tego typu pracy. Firma Akademia Przygoda dostarczając sprzęt, kompletując instruktorów i dbając o względy bezpieczeństwa na imprezie, w sposób profesjonalny dopełniła swoich obowiązków. Dobitnie potwierdziło to dochodzenie, ponieważ w jego toku policyjni eksperci, a potem w trakcie postępowania dowodowego sąd, nie dopatrzyli się żadnej winy Akademii Przygoda, wynikającej z lekceważenia kwestii bezpieczeństwa czy braku profesjonalizmu. Zawiódł czynnik ludzki - człowiek, który został za to osądzony i ukarany. To był nieszczęśliwy wypadek, na które są narażeni decydujący się na udział w atrakcjach ekstremalnych typu skok na bungee, zjazd na linie, wspinaczkę wysokogórską czy rajdy terenowe. Nie jest to ani pierwszy, ani ostatni tego typu smutny incydent, a napiętnowana firma, nie jest pierwszym, ani ostatnim podmiotem, który ponosi niezawinione konsekwencje i staje się obiektem ataków, ludzi wykorzystujących sytuację. Największą tragedią - o czym nie powinno się zapominać - jest jednak w tym wszystkim śmierć młodej dziewczyny, dlatego obrzydzenie wzbudza fakt wykorzystania jej, w tak podły sposób, w jaki zrobił to autor powyższego tekstu. Insynuacje i pomówienia, od których roi się w spreparowanym przez rzekomego "poszkodowanego" wpisie i pozostałych komentarzach są stekiem kłamstw, inspirowanych przez nieuczciwą konkurencję i jako takie pozostają godne pożałowania. Wypada tylko wyrazić ubolewanie, że ogólnie szanowane medium publiczne jakim jest Dziennik Wschodni, zostało wykorzystane, w tak karygodny sposób.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cos mi się wydaje ze winna firma probuje sie wybielić, bo jak się czyta komentowany artykuł to co innego wynika poza tym najlepiej zwalić wine na kogo innego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sratatata napisał:
cos mi się wydaje ze winna firma probuje sie wybielić, bo jak się czyta komentowany artykuł to co innego wynika poza tym najlepiej zwalić wine na kogo innego
Jak się czyta to najlepiej ze zrozumieniem. Komentarz na poziomie nicku komentatora czyli zwykłe "sratatata"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja myślę. że jednak ktoś chce się na siłę wybielić ... wystarczy przeczytać chociażby fragment artykułu by stwierdzić, że to nie jest tak jak "obrona" przedstawia Cytuję artykuł: " ... Grupa pracowników dwóch firm telekomunikacyjnych bawiła się na imprezie integracyjnej zorganizowanej przez lubelską firmę Akademia Przygoda ...pięciu pracowników miało zjechać na linie rozwieszonej między dwoma drzewami. Różnica wysokości wynosiła kilkadziesiąt metrów ... Dziewczyna z ogromną siłą uderzyła w drzewo. Ze złamanymi nogami, żebrami, urazem klatki piersiowej i przebitą opłucną została przewieziona helikopterem do jednego z lubelskich szpitali. Mimo szybkiej pomocy lekarskiej, zmarła. Organizator imprezy nie chciał komentować okoliczności wypadku. - Nie wiemy, co mogło się stać. Zapewniam tylko, że sprzęt mamy najwyższej klasy, a nasi instruktorzy to zawodowcy z wszelkimi certyfikatami - twierdzi Marek Niedziałek z firmy Akademia Przygoda. Stroma góra, z której zjeżdżali uczestnicy imprezy, już od dawna jest mekką dla wielbicieli "mocnych wrażeń”. - Aż dziw, że dopiero teraz doszło do wypadku, bo różni straceńcy szaleją tu średnio co tydzień. Ostatnio widziałam, jak próbowali na czterokołowcach wjechać pod skałę kamieniołomu. Kto im zezwala na takie imprezy? - dziwi się Anna Makijewska, która mieszka w pobliżu kamieniołomów. Władze Kazimierza rozkładają ręce. - Wydarzyła się straszna tragedia. Ale możemy jedynie apelować o zdrowy rozsądek, ingerowanie w organizację takich imprez nie wchodzi w grę - mówi Maciej Żurawiecki, zastępca burmistrza Kazimierza ..." W świetle artykułu i wcześniejszych komentarzy / straceńca i demondo / 1/ Organizatorem mogła być jakaś firma zamawiająca, chociaż z artykułu wynika co innego, ale najważniejsze, kto wykonywał, a tu już Akademia Przygoda odpowiada za "wyselekcjonowanych" przez siebie fachowców Skoro instruktor został skazany - czy firma nie widzi żadnej winy w doborze "nawyższej klasy fachowców", a także czy nie jest winna doboru fatalnego miejsca ? 2/ Przecież nawet zwykli ludzi zarzucają brak rozsądku w wyborze miejsca / 30 metrów różnicy poziomów / ... czy wobec tego takiej firmie można zaufać ? I kto tu komu może zarzucić nierzetelność w komentowaniu tego artykułu i śmiertelnego zdarzenia ... ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
po co człowiecze piszesz, za chwile firma odpisze, ze dziennik w artykule napisał nieprawde, że to nie oni, że to ktos inny obsługiwał i ze w ogóle w Ameryce biją murzynów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w wiekszosci przypadkow bierze sie nie odpowiednich ludzi na nie odpowiednie stanowiska! znajac zycie instruktorzy mieli pokonczone jakies glupkowate kursy,moze nawet przez urzad pracy a teraz po tej tragedi wystawia im pelne certyfikaty z data z przed kilku lat! w naszym kraju liczy sie tylko kasa i bycie kims! ja od jakiegos czasu mieszkam za granica (holandia) i tu jest calkiem inny system. na pewno jak by sie tu stala taka tragedia to organizatorzy napewno nie mogli by urzadzac wiecej takich imprez. kondolencje dla rodziny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
taaaka faachowcowa firma najwyższych lotów wynajmowanych instruktorów jakby nie miała istnieć jest dzampreska to obdzwaniają gdzie kto wolny i biorą z takiej łapanki do obsługi jak sie co znowu stanie zwalą winę własnie na nich, niby ... czynnik ludzi, nie firma ale czynnik ludzki zawodzi firma to tylko nazwa - Akademia-Przygoda czyli coś wirtualnego, a takie coś nie organizowało tej imprezy tylko wykonywało i zawinił instruktor najwyzszej klasy czyli też nie firma wstydzili by się tak tłumaczyć zamiast uderzyć sie w pierś i przeprosić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak sie bezczelnie wypierają że to oni organizowali impreze ? przeciez wyraznie w artykule jest napisane ze Akademia Przygoda organizowala tę tragiczną w skutkach imprezę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...